Don't Hang Up

• USA Don't Hang Up

Mladíci Sam (Gregg Sulkin) a Brady (Garrett Clayton) sa radi zabávajú tým, že si cez telefón kruto uťahujú z ľudí zo svojho okolia. Počínanie si nahrávajú na kameru a zverejňujú na internete. Jedného dňa však natrafia na tajomného cudzinca, ktorý proti ním vytiahne ich vlastné zbrane a rozpúta s nimi desivú hru s fatálnymi následkami. (Karamanlis)

Deyw

Aneb kdyz si z nekoho delas prdel tak je to dobry, ale jakmile se nekomu neco stane prestava to bejt prdel! dva blbecci jeden blbej pizzar a hloupoucka kurva v jednom dome, kde je vydira frajer v masce..nic moc vole.. :( ()

Yoshimitsu

Kdyby byl film ve stylu začátku, tak to ani nedokoukám. Prankovat lidi přes telefón to stačí když si vyhledám videa na youtube. Doma mi vždy říkali nedělej si srandu z lidí otočí se to proti tobě. Radši se toho držím, abych neprožil takovou noc jako ti dva kreténi. Dávám 70% ()

Tft

Don't Hang Up je krůček od toho aby bylo vážně super. Je na tom hodně vidět, že je to první větší režijní počin Damiena Macé a Alexise Wajsbrota. V každém aspektu filmu je vidět snaha, ale snaha ne vždy zaručuje úspěch. Například kamera, která místy až moc okatě napodobuje Fincherův styl, který se zdá být v horrorech čím dál víc oblíbený viz. Don't Breath, kde ale tenhle styl fungoval výborně.Tady však působí vychtěně a do celkové koncepce filmu to moc nezapadá. Podobně jsou na tom herecké výkony. Na všech je vidět velká snaha, ale není tady nikdo kdo by film postavil na nohy, hlavně pak hlavní protagonista, jeho výkon místy působí až komicky. Děj a námět filmu jsou taky kapitola sama o sobě. Vcelku dobrý a moderní nápad na film je srážen na kolena jeho vychtěností a vykonstruovaností. Věřím, že postavy pranksterů se dají napsat i trochu inteligentně a ne jen tak aby jsme je na začátku nesnášeli a pak jim vlastně jejich osud přáli, snaha o to aby s nimi pak člověk začal soucítit v průběhu filmu vyjde na prázdno. Na druhou stranu je z toho cítit, že režisérské duo horror nepoužívá jen jako start jejich kariery jak se tomu často stává, ale že to myslí vážně. Když si srovnají v hlavě co vlastně chtějí, jakým filmovým směrem se chtějí vydat a dostanou lepší scenář mohlo by se jim příště zadařit. 60% ()

Forsberg11

Úplne v pohode home-invasion horor s prvkami viacerých starších hororov (Scream, When the Stranger Calls). Na moje prekvapenie a aj napriek spočiaktu otravnému predstaveniu dvoch ústredných hercov sa to celkom pekne rozbehlo a vznikla z toho celkom dobrá vyvražďovačka, ktorá v sebe má posolstvo, že nie vždy je dobré strielať si z ľudí. Nemusí do dopadnúť dobre a vo finále môžete natrafiť na chlapíka, ktorý sa vám bude chcieť bezmilostne pomstiť. Ja som sa bavil náramne a nemám takmer žiadne výčitky. Milé prekvapnie, ktoré sa objavilo z ničoho nič. Určite chcem viac takýchto hororov. 70 % ()

borec999

Mladíci si robia srandu z ľudí po telefóne až do momentu kedy niekto na nich vyskúša vlastnú medicínu a za svoje vtípky budú pykať. Herci fajn, premisa postačujúca, napätie funguje, zvraty ma z hľadiska logiky neurazili, dĺžka je určená s rozumom a vďaka nej film má dobré tempo a nenudí. Nemám príliš čo vytýkať, sympatická hororová jednohubka za slabšie 4*. 70% ()

Hernycztek

Pro mě vcelku něco nového, film podobný tomuto jsem ještě neviděl a mile mě překvapil. Ačkoliv to ze začátku vypadá na pitomou teenagerskou komedii, postupně to nabírá tempo a nestačíte se nudit. S hlavníma postava jsem soucítil celou dobu, ti dva to zahráli bravůrně. Nejvíce se mi líbilo, že to není jako všechny ostatní horory, kdy se přátelé otočí proti sobě, jen aby si zachránili krk.. tady se tak nestane! Tohle jsou kamarádi, kteří by se zachránili navzájem a dali by si přednost před vlastní rodinou a přítelkyní. Nejsou skoro žádné nelogické místa, natočené je to hezky a přesvědčivě. Záporák má velice dobrý důvod tohle dělat, jak se přesvědčíte na konci. Mrzel mě konec, nějaká intuice mi říkala, že to takhle dopadne, a já závěry filmů, co končí tímhle stylem nemám rád. ()

cskomando

Celkem originální nápad děje, ale je třeba si dávat pozor na to z koho si děláte legrácky. Dlouze jsem přemýšlel jestli dát 3 nebo 4 hvězdy, ale právě díky závěru je to jasné. Samotné vyvrcholení nám přinese doslova šok, kde se hrdinové dozví, co vlastně a komu způsobili předtím, než je na nich provedena odplata. Dalo by se to očekávat dokonce za výborný zvrat filmu, o kterém nikdo neměl ani tušení, když vás pronásleduje psychopatický ''zabiják''. ()

Flopik

Absolutne nič som si o tomto nezisťoval a popravde veľmi milé prekvapenie. Rovno treba povedať, že horor to nie je ani v najmenšom.  Dvaja mladíci si robia srandu pomocou prankcallu a nakoniec si niekto "srandu" urobí z nich. Je to čistý thriller, ktorý vás ale ani na chvíľku nenechá vydýchnuť. Má to krátku dĺžku takže to odsýpa riadne svižne. Postavy sa mi tiež páčili aj keď som im nejako moc nefandil.  Koniec trocha nezvládnutý ale inak rozhodne palec hore a chválim. U mňa čisté 4*. ()

warrenur

Ked skupinka spratkov uzivajuca si drsne nachytavky zazije "Instant justice" v tvrdsom podani. Obsadenie otravne a totalne amaterske. A tak ste pomerne radi, ked ho typek s divnou maskou a drzanim tela eliminuje. Inak bieda. Filmy, kde sledujeme len socialne siete z obrazovky notebooku, ci telefonu sa poslednou dobou tak rozmohli, ze je to az otravne. Neodporucam. ()

zahadum

Nosná myšlienka dobrá ak by sa ten nápad udržal dlhšie ako prvých 30 minút šlo by to lepšie. Takto sa to za chvíľku zvrhne do tupej krvavej vyvraždovačky s Fincherovou kamerou ktorá lieta hore dole a dokonca aj jednou malou cameo scénkou zo Se7en. Pozrieť raz stačí. ()

Rathalos

Tento horor sa anglicanom fakt vydaril,necakane vyborne natocene,namet skvely,napatie by sa dalo krajat,bolo to intenzivne az strasidelne,atmosfera casom gradovala a koniec ma prekvapil,este aj herci to zvladli na jednotku,proste je to pecka...:-) ()

MickeyStuma

Dělat si z druhých legraci, celé to nahrávat, následně nahrávku zveřejnit a počítat lajky, pod záštitou anonymity může být zábavné, ale pouze do chvíle, než se nečekaně role obrátí. Pokud s jídlem poroste chuť, může se klidně stát, že se to jednou přežene. Asi těžko bude ještě legrační, když se podaří přesvědčit matku, že její dcera byla zabita při domácí invazi. Může se totiž objevit někdo, kdo takovým srandistům nechá ochutnat jejich vlastní polívčičku se vším všudy. Tenhle film by měli vidět všichni youtubeři, kteří pro svou slávu dělají něco podobného. Snímek používá všechny známé hororové aspekty z poslední doby. Určitě každý hororový fanoušek pozná motivy ze 'Saw' (2004) a 'Odebrat z přátel' (2014). Finálové střetnutí se už může přirovnat k lecjaké slasherové sérii. Z poslední doby se jedná hlavně o 'Vřískot' (1996). Takže opět omílání jednoho a toho samého? Jak se to vezme. Námět originální je a svým zpracováním dokáže předčit očekávání. Snímek má především podobnou moralizační hodnotu, jakou představil už snímek 'Tajemství loňského léta' (1997). Každá příčina má svůj následek, takže i nezodpovědné činy nemohou zůstat bez trestu. Veškeré události tak vezmou za své, čímž se dá očekávat, že nikde a v ničem nezůstane nit suchá. Dějová linka je sice jednoduchá a vlivem známých motivů snad i předvídatelná, ale i tak se stále dá plně užít. A hlavně si z toho něco vzít. Z reálného pohledu je to samozřejmě přepálené, ale něco podobného by se klidně stát mohlo. I nadále platí, že každá legrace něco stojí. ()

KUFI odpad!

Beckova variace na Saw, ale jeste o neco horsi. Horsi o urvany a spatne hrajici teenagery. Jinak stejna konina. ()

Vabr

Teda nic moc. Postavy nesympatické, bylo mi fuk, co se jim stane. Děj né moc originální a člověk by čekal, že by vrah aspoň po nich mohl jít nonstop, ale tady se snad celou dobu jen mluví a bojí a nakonec tedy nic. Celkově tempo filmu je rychlé, takže není divu, že na nějaké vyhrožování skoro vůbec nedošlo. Jednalo se celkově vzato o několikrát již viděné, akorát bez nějaké vyhrožování a strachu. Film by jakž takž pořád ušel, stále se držel na hranici 3*, ale to by postavy nesměly vyjít z domu, to se kupila nelogičnost na nelogičnost. Asi jako největší blbost celého filmu vnímám fakt, že by bylo na obrazovce televize možné spatřit čas na hodinách ukrytých za igelitem. A finále akorát zakončilo tento nezdar. Nechápu, že to vůbec obdrželo těch 61%. VYHODNOCENÍ: Z VELKÉ BRITÁNIE BYCH RADŠI PŘÍŠTĚ SÁHL PO CYBERBULLY, KTERÉ SE TÉŽ ZAMĚŘUJE NA PROBLEMATIKU INTERNETU 📴! ()

Veronica27

Tohle mě v pozoru opravdu neudrží. Puberťaci, co se nudí a terorizují okolí, dávají videa na internet a jelikož nikdy nevíme,kam až to zajde... Zvlášť, když má někdo nelogické chování, máme tady následky a pomstu. Nudné a předvídatelné. ()

Pavel82

Strašně se to tváří jako moderní, současný a in horor, ale ve finále vyzní strašně staromódně. Já měl pocit, že jsem ten film viděl snad už tisíckrát jinak... Musím ale uznat, že je dobře natočenej i zahranej. ()

ANTYCHRYST

Ta dvojice nesympatickejch debilku je naprosto tragická..Nevěřil jsem jim ani slovo a už od začátku si přál aby je někdo řádně zmasakroval...což se bohužel...nestalo. Přitom příběh dával takového prostoru..na úkoly.. na hru.. mučení..Velká škoda takhle to promarnit. Závěr mdlej..nic překvapivého..šokujícícho.. 40% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Jelikož "mám rád" karmu, tak jsem "vrahovi" docela fandil a osud kluků mi byl u prdele :D Pointa dobrá a atmosféra celkem taky. ()