Spalovač mrtvol

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina - zaměstnanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel. Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou ideologií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. (Bontonfilm)

Makaan69

Po několika dnech od zhlédnutí filmu musím změnit názor, když si to zhodnotím objektivně. Tenhle snímek mě ovlivnil mnohem víc, než bych si připustil, a zpětně musím zvednout hodnocení - z 50 % na 90 %. Dnešní mladá generace sluníčkářů to už tak nedokáže ocenit, ale já prostě musím uznat, že to má něco do sebe. Skvělá podívaná, zpětně jsem si trochu srovnal pocity, a je to fakt super, hlavně výkon Hrušínského, ten jeho ledově klidný výraz po celou dobu, opravdu to vyráží dech - zřejmě jeho životní role. ()

Bruce0659

Prvá hodina filmu je podpriemerná, nezáživná, ale dokázal som to dopozerať do konca. Posledných 20 minút ukázal pán Kopfrkingl, že mu to pekne straší vo veži a že nápad s hromadným spaľovaním je "geniálny", hlavne v očiach nacistov... Atmosféra je dosť psycho, s hororom nemá nič spoločné a dramatickosť tu chýba. 43. miesto v rebríčku??? Hrušinský to zahral bravúrne a vďaka nemu je na čo pozerať. Inak by som nedal ani jednu * ()

Beliel

Sečteno a podtrženo. Rudolf Hrušinský = nejlepší herec všech dob! Jeho hlas, gesta a mimika je neskutečná! Stačí jen aby mluvil a nemusí už nikdo hrát. On je alfa a omega celého filmu. Být tento film natočený v USA, pak se asi nemá cenu bavit, kdo by získal zlatou sošku...Kamera na jedničku s hvězdičkou. Čarokrásný, blažený a nebeský film! Nemohu si to odpustit, ale kam zmizel český kvalitní film z dob minulého režimu? Bravo Juraji Herzovi! ()

Tereza11

Klenot české kinematografie, musím uznat, že výkon pana Hrušínského je opravdu fenomenální,po celou část filmu se mu odráží v očích šílenství a je tak hmatatelné, že mu ho opravdu věříte a ten tón, tak to je něco dámy a pánové...Od teď vždy když půjdu do cukrárny budu se cítit lehce nesvá :-) ()

Eula

Viděno 2016. Ano, asi to bude nejlepší český horor. Ale vzhledem k tomu, že horory nejsou můj šálek kávy, tak ani tady jsem se moc nebavila. Chtěla jsem se přesvědčit, když o tom každý tak mluví. Z detailních záběrů mi bylo spíš fyzicky špatně, než aby mě vyděsily. Ano, pan Hrušinský podal skvělý výkon a chvíli asi budu mít problém uvěřit mu jeho jiné (přátelštější) role, a taky si odnesu pár hlášek, ale to je asi tak vše. ()

Toombar

Skoro umělecké dílo,snad nejlepší výkon Rudolfa Hrušínského jako pana Kopfrkingla který je tánut tíhou své práce až nakonec zabije svou rodinu.Snímek hraje na city a divák který aspoň trochu ocení tak bude dojat stejně jako já. 10/10 ()

woody.birch

Po letech jsem Spalovače znovu viděl. Je zbytečné psát komentář k filmu jako takovému. Stejně tak je zbytečné polemizovat o příčetnosti hlavní postavy. Jen by mě zajímalo duševní zdraví člověka, který tomuhle horroru dal nálepku "komedie". Kvůli několika výstupům V. Menšíka??? ()

burg

Jak říkal pan Kopfrkingl: "Nic není v životě jisté - jenom smrt." A pak taky to, že tenhle film už nechci nikdy vidět... Během štědrovečerní večeře jsem musel film pauznout a jít si zaběhat se psem. Ta absurdita a demagogie mi fakt dávala zabrat. A říkám si: co je horší? Páchat zvěrstva ve jménu čisté rasy a nadřazenosti národa, nebo z dobroty vlastní (ač bizarní a zvrácené) duše? Zkrátka - hned se člověk do tý pece těší o to víc... ()

Akinaz

Silné, drsné, dechberoucí, exkluzivně zahrané... Na tuhle roli Rudolfa Hrušínského člověk jen tak nezapomene. Bomba! 5* ()

Lukke32

Film, který měl na to, získat tři Oscary, kdyby ovšem mohl. První - režie (nejlepší Herzovo dílo). Druhý Oscar by byl za kameru (technika "rybího oka" ještě znásobila i tak silný zážitek). A třetí? Rudolf Hrušínský. Ano, přátelé, Rudolf Hrušínský. Představuji si, že mu při vyhlášení vestoje aplauduje celý sál narvaný k prasknutí holywoodskou smetánkou... Vedle něho je i bůh mezi herci Anthony Hopkins herecký rekrut. S otevřenou hubou jsem sledoval naprosto neuvěřitelný, životní, dechberoucí výkon Hrušínského. Neuvěřitelné...Slovy se to popsat nedá, to se musí na vlastní oči vidět. A slyšet! Komouši zasraní, tento český film se mohl nesmazatelně zapsat do oscarové historie. Nejpůsobivější český film. ()

plachejD

Na tento film jsem se odvážil podívat teprve nedávno ve svých 38 letech a už vím čeho jsem se obával.Film Vás odpočátku přitáhne svou syrovostí a nechutností ústřední postavy, skutečné psychologické drama jak má být + 50% navíc, kterému dominuje pan Hrušínský. Je to bez debaty film který stojí a padá na jeho fantastickém výkonu a kameře. Od začátku až do konce jsem mu to vše věřil a bylo mi z něj skutečně zle. Trpěl jsem úzkostí nad lidskou povahou ještě dva dny po shlédnutí. Film je skvělý , ale i když jsem jej viděl před dvěma měsíci nedokážu si představit, kdy si jej znovu pustím, takže na mně to zafungovalo na 200%. ()

Calabria

Ten film je podle mě hroznej a nudnej. Ale Hrušínský to zahrál tak svěle a jak to jen šlo. Občas si vybavim jak popisuje ty věci okolo sebe. Dávám 2 hvezdy ()

peter.m

"No vidíš drahá, pořád mluvím o laskavé přírodě, milosrdném osudu, dobrotivém Bohu. Vážime a soudíme jiné, vytýkáme jim to a ono. Ale jací jsme sami?" Už od druhej triedy základnej školy mi pasáž odohrávajúca sa v kúpeľni vŕtala hlavou. Dlhšiu dobu mi tento titul s vynikajúcim pánom Hrušínským ležal pri ostatných DVDéčkach. A teraz ľutujem, že som si túto anti-totalitnú psychosondu do naších duší nepozrel skôr. PS: názor mojej pani: "Z popisu filmu by som vyhodila označenie komédia. Spalovača budem mať ešte dlhú dobu v hlave." ()

L.O.T.R

Neskutočne nadčasový film, kedy si v druhej tretine uvedomíte, o čo ide a tretej už len ostávate s úžasom a zároveň nechuťou. Hrušinský v démonickej podobe blázna a psychopata, zaslepeného rastúcou hrozbou z Nemecka. Je až choré, ako sa podarilo precízne a po častiach dopracovať k finálnemu výsledku. 100% ()

Zemřel herec Jiří Hálek

22.06.2019

Karlovy Vary odhalují program

Karlovy Vary odhalují program

17.04.2019

54. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech včera odhalil netradiční plakát a částečně taky hlavní program. Festival se bude konat od 28. června do 6. července a jak už je tradicí… (více)