Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho.  Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát... (Bioscop)

veverysiak

Možno pred časom atraktívne, ale dnes, v dobách, keď šialenosť dospela k tomu, že sa hádžeme k nohám bradatému čudu v dlhej róbe a v štekloch, ide o slabý odvar inakosti, je to zaujímavá téma, ale spracovaním ma dáko nenadchla, takže 40%. ()

panki9922

O Collette, ako o skutočnej historickej osobe som absolútne nič nevedel. Teraz už viem, že mala skutočne pestrý život. To koniec koncov umelci mávajú vždy. Film samotný ponúka krásne kostýmy a snažiacu sa Kieru. Collette vo vás môže vzbudiť obdiv, či úctu pre jej nebojácnosť - o to viac v kontexte doby na prelome 19. až 20. stor. To na Slovensku by po nej v Terchovej ešte aj dnes hádzali barové stoličky a fľaše od piva. Všetky emócie a zvraty v samotnom príbehu sú ale tak nejak na pol plynu - neurazia, ani nenadchnú. 6/10 ()

bonovox

Priemerný životopisný snímok. Keira mnohé zachraňuje takisto D. West hrá dobre, len celkový scenár nie je dostatočne zaujímavý a vášnivý ako napovedá názov snímku. ()

Capri2016

Príbeh začiatku kariéry známej francúzskej spisovateľky Sidonie - Gabrielle Collete, ktorá bola v roku 1948 nominovaná na Nobelovu cenu za literatúru. Film začína svadbou Colette s o 15 rokov starším spisovateľom Willyho (Henry Gauthier-Villars). Okrem vekového rozdielu pochádzali manželia z rozličných prostredí, Colette z vidieka a Willy z bohémskeho Paríža. "Dievča z vidieka" sa u Colette na začiatku vzťahu nezaprie - lebo svojím výzorom (účesom) a štýlom obliekania sa výrazne odlišuje od pompéznych parížskych dám. Chápem prečo sa Colette zaľúbila do šarmantného, charizmatického Williho. Z jej pohľadu bol veľmi inšpirujúci. Ale potom ako sa Colette zžila s parížskym prostredím a spoločnosťou, zistila, že Williho silné stránky sú len prázdna škrupina. On bol skôr obchodník ako talentovaný spisovateľ a tiež bol zvrhlík. Jeho posunutá morálka ovplyvnila aj život Colette, keď on ju podporoval v lesbických neverách a ona tolerovala jeho nevery. Ale tento príbeh je hlavne príbeh o nadanej spisovateľke. Na príbehu Colette je krásne vidieť, že je úplne jedno z akého prostredia pochádzaš, ak máš nadanie, tak sa to prejaví. A Colette talent mala, aj keď ho pri svojich prvotinách skrývala pod menom svojho manžela a až po rozvode začala vydávať tvorbu pod svojím menom. Výborná Keira Knightley v úlohe inšpirujúcej, nadanej, svojskej a tiež kontroverznej francúzskej spisovateľky Colette. Ďalší skvelý výkon Keiry, ktorá podľa môjho názoru ešte nemala zlú rolu a má šťastnú ruku pri výbere filmov, v ktorých účinkuje. Tak trochu ju zakryl svojím výkonom Dominic West v úlohe manžela Willyho, keďže on stvárnil navonok výraznejšiu osobu z tohoto páru, lebo viac okázalo dokázal upútať šarmom, ale zároveň aj svojou zvrátenosťou. Naproti tomu Colette bola tá citlivá. Ja som si film užila a myslím, že je to film pre tých, ktorí obdivujú silné ženy, ktoré hýbali spoločnosťou, ktorí majú radi filmy o konci 19. storočia, alebo tých čo radi sledujú ako sa rodia literárne nápady a inšpirácie. Okrem vizuálu (skvelej kamery, výpravy a kostýmov) sa mi páčila aj hudba, ktorá ladila s témou aj časovým obdobím filmu. ()

Martinko991

Celkom nuda, nuda a nuda. Nič ma na tomto filme nezaujalo a to mám filmy s touto herečkou celkom rád, snáď len posledný rozhovor s jej manželom stál zato. ()

antoinetta0

Colette je bohužel dobrej příklad naprosto nevyužitýho potenciálu příběhu. Jediný, co nám film ukáže, je to, že Colette psala a měla problémový vztahy, ale všechno je to podaný tak povrchně, že to nedokáže zachránit ani Keira, která je pro mě jinak zárukou kvality... Ocenit se dají jen kostýmy, scéna a fakt, že je film o (dnešní době skoro neznámé) Colette. ()

DrifterSoul

Mám rád filmy vycházející a "rekonstruující" životy známých/významných osobností. Kromě zábavy přinášejí něco důležitého navíc - jaksi mimochodem a nenásilně, poučení, historické informace etc., které rozšiřují duševní obzory diváka.  A "Colette" patří k nim.  Navíc má film svižné tempo, je vtipný a zejména a především:  Keira Knightley, (sice nepatřící k mým "best stars"), zde ukazuje své parádní herecké kvality, které je radost vnímat a nasávat.  Po delší době opět super filmový zážitek.... ()

NikiVai

Životní příběh slavné francouzské spisovatelky nám ji ukazuje v období, kdy hledala samu sebe. Bylo to příjemné, ale jakoby to klouzalo po povrchu, chyběla mi tam ta vášeň, to drama. Tvůrci film zpracovali spíš jak obyčejnou manželskou etudu. ()

5tipes

Velmi velmi nudný film s několika málo přednostmi, kterými jsou: osobnost K. Keiry K., hudba Thomase A. a výprava včetně kostýmů a architektury. Režie i scénář pod bodem průměrného filmu, byť s kamerou a střihem na laťce elegantnosti a dobrého řemesla. Film o spisovatelce bez špetky základních literárních atributů, jako jsou expozice, zápletka a rozuzlení. Alespoň jedna hvězda za souboj mezi inspirací a tendencí! ()

Sejkorka

Film je na 2* plus 1* za Keiru. Ta jako vždy nezklame. Ve 32 letech zahraje roztomilou venkovskou dívenku, která  postupem času dozraje v sebevědomou bisexuální spisovatelku. Podtitul Příběh vášně ? To by muselo bejt větší maso ! ()

peproch

Životopisný film o spisovatelce a tanečnici , skandální a uznávané a emancipující se a pak lesbicky si počínající. Transpostava Missy.Skvělá Keira Knightley.dokončeno po smrti Richarda Glatzera, manžela Wash Westmorelanda ()

Generi

Nechápem túto módu -  obsadzovať vysoké vychudnuté herečky ako Kiera Knightley či Nicole Kidman do úloh plnokrvných žien - chýba im šťava, elán, ženskosť, proste všetko, čo môže takýto príbeh umocniť - vo mne ostáva chladný pocit tak pri Colette ako aj kedysi pri Moulin Rouge! s porcelánovo studenou Nicole. ()