Mladinká Sidonie-Gabrielle Colette se zamiluje do o 15 let staršího, charismatického pařížského literáta Willyho.  Poté, co se vezmou, je Colette z klidného venkovského prostředí katapultována do světa zářivých pařížských salónů a opojných večírků francouzské smetánky. Colette se přizpůsobuje novému životu, noří se do bohémského světa svého manžela. Inspirativní prostředí v ní probouzí kreativitu a spisovatelský talent. Píše první dílo ze série o Claudine. Willy jí dovolí publikovat pouze, pokud román vyjde pod jeho jménem. Fenomenální úspěch Claudine dělá z Willyho slavného spisovatele a z manželského páru opravdové celebrity. Jenže emancipovaná Colette touží po uznání. Jejich manželství se nejen vlivem Willyho nevěry a Colettina vzrůstajícího zájmu o ženy začíná hroutit. Willy se však své talentované ženy za žádnou cenu nehodlá vzdát... (Bioscop)

panki9922

O Collette, ako o skutočnej historickej osobe som absolútne nič nevedel. Teraz už viem, že mala skutočne pestrý život. To koniec koncov umelci mávajú vždy. Film samotný ponúka krásne kostýmy a snažiacu sa Kieru. Collette vo vás môže vzbudiť obdiv, či úctu pre jej nebojácnosť - o to viac v kontexte doby na prelome 19. až 20. stor. To na Slovensku by po nej v Terchovej ešte aj dnes hádzali barové stoličky a fľaše od piva. Všetky emócie a zvraty v samotnom príbehu sú ale tak nejak na pol plynu - neurazia, ani nenadchnú. 6/10 ()

bonovox

Priemerný životopisný snímok. Keira mnohé zachraňuje takisto D. West hrá dobre, len celkový scenár nie je dostatočne zaujímavý a vášnivý ako napovedá názov snímku. ()

Capri2016

Príbeh začiatku kariéry známej francúzskej spisovateľky Sidonie - Gabrielle Collete, ktorá bola v roku 1948 nominovaná na Nobelovu cenu za literatúru. Film začína svadbou Colette s o 15 rokov starším spisovateľom Willyho (Henry Gauthier-Villars). Okrem vekového rozdielu pochádzali manželia z rozličných prostredí, Colette z vidieka a Willy z bohémskeho Paríža. "Dievča z vidieka" sa u Colette na začiatku vzťahu nezaprie - lebo svojím výzorom (účesom) a štýlom obliekania sa výrazne odlišuje od pompéznych parížskych dám. Chápem prečo sa Colette zaľúbila do šarmantného, charizmatického Williho. Z jej pohľadu bol veľmi inšpirujúci. Ale potom ako sa Colette zžila s parížskym prostredím a spoločnosťou, zistila, že Williho silné stránky sú len prázdna škrupina. On bol skôr obchodník ako talentovaný spisovateľ a tiež bol zvrhlík. Jeho posunutá morálka ovplyvnila aj život Colette, keď on ju podporoval v lesbických neverách a ona tolerovala jeho nevery. Ale tento príbeh je hlavne príbeh o nadanej spisovateľke. Na príbehu Colette je krásne vidieť, že je úplne jedno z akého prostredia pochádzaš, ak máš nadanie, tak sa to prejaví. A Colette talent mala, aj keď ho pri svojich prvotinách skrývala pod menom svojho manžela a až po rozvode začala vydávať tvorbu pod svojím menom. Výborná Keira Knightley v úlohe inšpirujúcej, nadanej, svojskej a tiež kontroverznej francúzskej spisovateľky Colette. Ďalší skvelý výkon Keiry, ktorá podľa môjho názoru ešte nemala zlú rolu a má šťastnú ruku pri výbere filmov, v ktorých účinkuje. Tak trochu ju zakryl svojím výkonom Dominic West v úlohe manžela Willyho, keďže on stvárnil navonok výraznejšiu osobu z tohoto páru, lebo viac okázalo dokázal upútať šarmom, ale zároveň aj svojou zvrátenosťou. Naproti tomu Colette bola tá citlivá. Ja som si film užila a myslím, že je to film pre tých, ktorí obdivujú silné ženy, ktoré hýbali spoločnosťou, ktorí majú radi filmy o konci 19. storočia, alebo tých čo radi sledujú ako sa rodia literárne nápady a inšpirácie. Okrem vizuálu (skvelej kamery, výpravy a kostýmov) sa mi páčila aj hudba, ktorá ladila s témou aj časovým obdobím filmu. ()

Martinko991

Celkom nuda, nuda a nuda. Nič ma na tomto filme nezaujalo a to mám filmy s touto herečkou celkom rád, snáď len posledný rozhovor s jej manželom stál zato. ()

antoinetta0

Colette je bohužel dobrej příklad naprosto nevyužitýho potenciálu příběhu. Jediný, co nám film ukáže, je to, že Colette psala a měla problémový vztahy, ale všechno je to podaný tak povrchně, že to nedokáže zachránit ani Keira, která je pro mě jinak zárukou kvality... Ocenit se dají jen kostýmy, scéna a fakt, že je film o (dnešní době skoro neznámé) Colette. ()

DrifterSoul

Mám rád filmy vycházející a "rekonstruující" životy známých/významných osobností. Kromě zábavy přinášejí něco důležitého navíc - jaksi mimochodem a nenásilně, poučení, historické informace etc., které rozšiřují duševní obzory diváka.  A "Colette" patří k nim.  Navíc má film svižné tempo, je vtipný a zejména a především:  Keira Knightley, (sice nepatřící k mým "best stars"), zde ukazuje své parádní herecké kvality, které je radost vnímat a nasávat.  Po delší době opět super filmový zážitek.... ()

NikiVai

Životní příběh slavné francouzské spisovatelky nám ji ukazuje v období, kdy hledala samu sebe. Bylo to příjemné, ale jakoby to klouzalo po povrchu, chyběla mi tam ta vášeň, to drama. Tvůrci film zpracovali spíš jak obyčejnou manželskou etudu. ()

Hanka_M

Vskutku příjemné melodrama s absencí napětí a tahu na branku. Chtělo by to trochu rytmu a energie, a rozhodně stručnější příběh i stopáž. Připomíná to příběh Stephana Zweiga Opojení z proměny. ()

5tipes

Velmi velmi nudný film s několika málo přednostmi, kterými jsou: osobnost K. Keiry K., hudba Thomase A. a výprava včetně kostýmů a architektury. Režie i scénář pod bodem průměrného filmu, byť s kamerou a střihem na laťce elegantnosti a dobrého řemesla. Film o spisovatelce bez špetky základních literárních atributů, jako jsou expozice, zápletka a rozuzlení. Alespoň jedna hvězda za souboj mezi inspirací a tendencí! ()

Sejkorka

Film je na 2* plus 1* za Keiru. Ta jako vždy nezklame. Ve 32 letech zahraje roztomilou venkovskou dívenku, která  postupem času dozraje v sebevědomou bisexuální spisovatelku. Podtitul Příběh vášně ? To by muselo bejt větší maso ! ()

peproch

Životopisný film o spisovatelce a tanečnici , skandální a uznávané a emancipující se a pak lesbicky si počínající. Transpostava Missy.Skvělá Keira Knightley.dokončeno po smrti Richarda Glatzera, manžela Wash Westmorelanda ()

Generi

Nechápem túto módu -  obsadzovať vysoké vychudnuté herečky ako Kiera Knightley či Nicole Kidman do úloh plnokrvných žien - chýba im šťava, elán, ženskosť, proste všetko, čo môže takýto príbeh umocniť - vo mne ostáva chladný pocit tak pri Colette ako aj kedysi pri Moulin Rouge! s porcelánovo studenou Nicole. ()