Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

Ferry

Bohužel jsem nepřišel na to, proč je nahoře v žánru psaná Komedie, za celý film jsem se neusmál, nezasmál, neušklíbl, nic vtipného ani trapně vtipného tam nebylo. ()

kaylin

Paul Thomas Anderson a já nebudeme asi nikdy moc velcí kamarádi. Jeho filmy mě moc nebaví svým tempem ani pojetím. Adam Sandler v tomhle kousku ukazuje, že umí hrát a za to jsem rád, ale stejně jsem se ani přes jeho přítomnost, nedokázal do filmu dostat. Dlouhé, nudné záběry mě prostě nedostávali, i když jsem si místy říkal, že ten příběh se vyvíjí docela neočekávaně. ()

Tony.cs

Tenhle film podráží hlavně neskutečně slaboduchá hudba, nevhodně a téměř pitomě použitá v místech, kam se vůbec nehodí. ()

Kaluž

Barry Egan je divnoch. Sandler ho hraje výtečně. Guzmán je jako společník skvělý, jeho postava je tam krásně zbytečná. Emily Watson je hvězda, zde je naprosto obyčejná. A ať už konečně Hoffman zavře hubu! Andersonova představa romantické komedie + 4 blonďatí bratři. Přesně za čtyři. ()

Remedy

Na P.T. Andersona nezvykle krátká stopáž, nicméně obrovský potenciál tohoto snímku byl zužitkován do posledního kousíčku. To už není "jen" (nutno dodat, že to "jen" zůstane většině tvůrců navždy utajeno) geniální scénář podpořený mimořádně nápaditou režií, to je jeden z nejpůsobivějších filmů, jaké jsem kdy viděl, který má mimořádné kouzlo a obrovské srdce. Ve chvílích, kdy v sobě Barry (Adam Sandler nejen překvapil, ale zahrál svou roli výtečně) potlačuje obrovské množství, vzteku, bezmoci a odporu, mi bylo tak trochu (trochu hodně) podobně - prostě mě to smetlo, protože je v tom tolik citu a emocí, kolik bych nestačil ani třikrát "nažít" :))) ()

René.girl

Další pokus o snímek s rádoby "hlubším smyslem", který "normální" divák není jednoduše schopný odhalit. Stručně řečeno tenhle film je jedna velká nudná kravina s trapákem Adamem Sandlerem v hlavní roli. Ztráta času. 10% ()

slunicko2

Neuróza společnosti orientované na úspěch jako na dlani. 1)  32letý scenárista, režisér a koproducent Paul Thomas Anderson měl už za sebou milé Hříšné noci*** a výbornou Magnolii**** a před sebou zajímavý snímek Až na krev***. Vlastně ani Opilým láskou nelze vytknout, že by to nebyl zajímavý film. To nesporně je. Ovšem sledovat podobný snímek každý den, tak za týden skončím ve cvokhauzu. A ještě přihoďte tu psychedelickou hudbu._____ 2)  Pojem romantická dramedy zde získává nový neočekávaný rozměr. Ubíjející neurotická nervozita prostupuje každou vteřinou tohoto opusu. Neříkám, že není nesnadné něco podobného vytvořit, ale je velmi nesnadné to pak z pozice diváka sledovat. A že bych si ten film pustil znovu? V žádném případě._____ 3)  Inu, jak píše Matty**** - není to film, který budete milovat. Ovšem na rozdíl od Mattyho snímkům, které nemiluji, nedávám čtyři hvězdičky, jakkoli uznávám jejich filmařské kvality. V této souvislosti oceňuji komentář Le_Chucka*****._____ 4)  Už mě nechte být. Musím se soustředit. Jdu nakupovat pudinky Healthy Choise po čtvrtdolaru, abych získal volné míle v programu frequent-flyer. Jak říká Barry: I have to get more pudding for this trip to Hawaii. ()

Damiel

86 % - Adam Sandler mě úplně vyrazil dech. Dřív jsem si o něm myslel, že nemá na víc než na průměrné opičárny, ale tady mě dostal. Nic jsem do toho nečekal, a to víc mě film udolal. ()

PogoJoe

Praštěný film, který mě podivným způsobem fascinoval... Až jsem z něj dostal chuť na pudink :-) PS: Perfektní song He Needs Me a Havajská pasáž: velice silný, takřka geniální filmový moment! ()

Aiax

Od Andersona jsem viděl dřív Magnólii, která u mě nijak zvlášť nezabodovala, ale přesto mi bylo jasné, že člověk, který ji má na svědomí, je mimořádný talent. A u Punch-Drunk Love se mi to stoprocentně potvrdilo. Tam, kde je Magnólie neupřímná, vypočítavá, manipulující a plná lehce stravitelných a divácky vděčných emocí a řízeně "kultovních" scén, tam je tahle Sandlerovka neskutečně poctivá, hravá, nevyzpytatelná a neuvěřitelně originální (ručím vám za to, že něco takového jste ještě neviděli). Zatímco Magnólie jde na jistotu a pevně za svým cílem festivalových úspěchů, Punch-Drunk Love se nebojí jít naprosto nevyšlapanou stezkou experimentu, nebojí se rozčilovat diváka, nastavovat mu zrcadlo, hrát mu na nervy a dráždit ho pocity trapnosti a mrazení v zádech. Numero uno tohohle filmu je nesporně Adam Sandler, který by si zasloužil přinejmenšm nominaci na některou hodně blyštivou cenu. Anderson už v Magnólii prokázal, že v práci s herci je mistr (z Cruise dokázal vymáčknout výkon, jaký jsem od tohohle legračního zubatého trpaslíka vážně nečekal) a tady dostal do ruky mimořádně obdařeného komika, kterému role mírně ujetého samotáře sedla jak ušitá. Punch-Drunk Love ode mně nedostává pět hvězd, protože je to hezká, příjemná a hřejivá romantická komedie, ale za zcela opačné vlastnosti. Nesamoúčelné a skvěle řemeslné zpracované originality já si cením nadevše. ()

kovi55

Po zkouknutí tohoto filmu jsme si pokládal otázku co má toto znamenat? Postrádá to absolutně jakkýkoliv nápad, myšlenku. Snímek má asi ukazovat co dělá člověk, kdžy je zamilovaný, ale takhle strašně zpracovaný téma jsem dlouho neviděl. U filmu jsem se nudil od začátku do konce. Vtipných scén je je zde pomálu, jestli tu vůbec nějaký jsou. Ještě, že film není tak dlouhý. ()

togaf

Film, ve kterém není Adam Sandler trapný. Myslela jsem, že tuhle větu nikdy nenapíšu. Ale povedlo se a jsem moc ráda, něco takhle bizardního jsem dlouho neviděla a dlouho na to budu vzpomínat. ()

Derek

paul thomas anderson je jednoznacne najlepsi reziser posobiaci momentalne v hollywoode co dokazaju kazdym svojim filmom. opily laskou je originalna variacia na love story a i jeden z mala filmov kde adam sandler neposoby otravne, co ma vsak tentoraz sklamalo je trocha nevyvazeny scenar v ktorom i ked pride na genialne sceny (vsetko kde vystupuje philip seymour hoffman) je i dost slabsich miest pri ktorych som sa nudil. urcite si to vsak pozriem este raz, lebo andersonove filmy zraju ako vino a kazdym zhliadnutim su lepsie... ()

Arcadan

Sdílíme spolu palčivou touhu nebát se být sami sebou. "I have a love in my life. It makes me stronger than anything you can imagine." ()

Fanucci

Tak tento film šel totálně mimo mně. Komedie bez humoru, naopak spíš smutný příběh o ušlápnutém magorovi, který kupuje pudingy aby mohl létat zadarmo. Navíc Adam Sandler mi je strašně protivný, takže když se to sečte, tento film zachránilo před odpadem...ani nevim co. ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2002 - najlepšia réžia (Paul Thomas Anderson) ◘◘◘◘ príbehovo je to totálny úlet, citovo pomerne ploché, casting sa mi zdal šialený (nič v zlom :) .... nie, toto nie je film pre oscarový večer, ani pre zaľúbené páriky.... totálna "artovina".... pre mňa nie ľahko stráviteľná, ale že ten PTA je geniálny režisérsky geek, tak to mi nik nevyvráti... v podstate som ten film bral ako jeho filmársku "etudu", aby nevyšiel z cviku .... apropo, zhliadnuc k jeho životopisu, nebola to tak trošku aj jeho autobiografia? :)) ...60-65% ()

sofiapetra

Sandler mě už často pobavil, ale z tohoto počinu jsem jenom otrávená. Příšerný scénář, děsivý děj (neděj), naprostá nuda. Název filmu úplně mimo mísu. ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)