Sarah Jordan (Angelina Jolie), společensky velmi dobře postavená mladá žena, žije v Londýně a jednoho dne náhodou vyslechne naléhavou prosbu nezvaného hosta - humanitárního pracovníka, dr. Nicka Callahana (Clive Owen). Žádost o pomoc pro zbídačené děti, o které muž pečuje, zcela změní její život. Je přitahována Nickem i jeho případem a naráz se rozhodne připojit se k němu, opustit klidný život v Londýně a přacovat po jeho boku v utečeneckých táborech. Nesnadný úkol dovede Sarah do podivných míst, kam přijde množství lidí, ale jen málokdo přežije. Brzy zjistí, že tvrdé podmínky, které zařívá - a její rostoucí přitažlivost k charismatickému a nevypočitatelnému doktorovi - v ní zažehnou touhu po zachraňování lidských životů... a je odhodlána riskovat ten svůj. (oficiální text distributora)

thunnus

IMho nadprůměrný a působivý film na vážná témata o problémech naší společnosti. Když jsem to viděl, chtělo se mi přispět nemalým obnosem na charitu. škoda jen toho konce, ten se prostě nepovedl, udělat z toho love story byla chyba, ovšem scény jako dítě s granátem jsou nezapomenutelné. ()

arcticsky

Kýč....sice velmi fotogenický, ale KÝČ. Zřejmě to tak myšleno nebylo, ale o to hůř. Nicméně, jak někde řekl pan Menzel - i kýč může být krásný. ()

kaze

Tento film mi prišiel ako život Angeliny Jolie. Fakt si vážim, čo robí pre utečencov a že svoj vplyv využíva na pomoc iným. A Clive Owen bol super.. ()

Luqi

Ak toto malo mať nejaké vyššie poslanie, tak rozpočet tohto filmu mohli radšej dať na pomoc tým, o ktorých bol tento film (a teraz nemám na mysli A. Jolie :-).................. Akože ono je to pekný zámer prinútiť diváka zamyslieť sa nad ľuďmi, ktorý trpia, no ja sa nemôžem zbaviť pocitu, že je to trochu i cielená propagácia súkromných aktivít A. Jolie. Naviac to prevedenie je trápne a naivné, s úplne zbytočnou ľúbostnou vsuvkou a teda pôvodný zámer ostal niekde v úzadí. A v tomto prípade si hovorím, že za tých 35 melónov sa mohla najesť pekná kopa ľudí.................. ()

DHDV

Romantika na pozadí „lidského utrpení“, to funguje i přes občasný kýč. Krásní herci, krásné lokace a smutná „realita“. Pokud by sem to hodnotil jako drama/tématický film nebude hodnocení vysoké ale hodnotím to jako romantický film, takže v rámci romantické žánru plné hodnocení. ()

Blaogranas

Napínavost tohoto filmu těžce zaostává za hrůzami, které v jednotlivých zemích lehce nastiňuje. Dokud se příběh motá kolem hladomoru, utrpení a beznaděje vzbuzuje soucit a lítost. Jakmile přeřadí na téma lásky dvou hlavních hrdinů tratí na zajímavosti a spíše uspává. Slabší 3*. ()

Lucas87

Láska na pozadí smutné reality světa ? Zprvu si mě to nezískalo, ale jak přišla hranice zlomu tak se děj parádně rozjel, šokující atmosféra Etiopie, korupce, násilí, hlad, nemoci. V Kambodži malé dítě s granátem, a Čečně v drsném světě boj o lásku, kde neberou ohledy na novináře, červený kříž nebo OSN. Prostě ten film je zde poměrně slabě hodnocený. mohu ho všem doporučit, jelikož je to jeden z mála filmu co se snaží realisticky zobrazit utrpení. ()

fraktal

Romantická linka byla skutečně přetěžce k uvěření. Neříkám, že něco takového by se skutečně nemohlo stát, ale pro mne z toho prostě příliš kapala hollywoodská vypočítavost... Je to škoda, neb to jaksi pak možná trošku zbytečně upozaďuje onen sociální apel na jednoho každého z nás, za který jsem tomu věnoval oněch ***** ()

hlína

Světová agitka za humanitární řešení utopená v slzičkách a dlouhých pohledech vykulených očí. Nudné ubohé a černobílé ztvárnění našeho krutého světa... ()

Henry Morgan

No otázka je co od toho čekat? Jestli to má poukazovat na něco podstatného nebo je to dobrodružný film a nebo snad jen romanťárna v poutavém prostředí? Já bych to neškatulkoval. Prostě jsem se na to kouknul, přišlo mi to v lecčem zajímavé a leckdy překvapivé a zároveň jsem vnímal jistou přitažlivost ustřední dvojice. A´t už vzájemnou či všeobecnou. Nebylo to špatné, ale zároveň to nebyl ani film, který by vytvořil nějaký explozivní boom a rozpoutal vlnu charitativních tendencí. Z čista jasna film o bídě, na pozadí láska a chuť riskovat krk pro druhé. I přes absurdnost myšlenky, že by snad nějaký evropan měl nasazovat holý zadek pro neznámé africké či jiné lidi, musím říct, že poučení není jen takhle povrchní, ale daleko hlubší, dokonce si myslím, že by se dal celý děj parafrázovat na rozličné směry lidského chování a chtěl bych, aby alespoň někdy někdo otevřel svou zadumanou a sebestřednou mysl, vyšel z ulity a řekl, jak to všechny sere! ()

fojtas

ale 3*+...nebylo to vubec spatne jak jsem puvodne cekal, owenovi jsem veril kazde slovo, jen angelina mi tam proste nejak nesedela, nemuzu si pomoci...misty to bylo taky az prilis preslazene...ale shlednout neni chyba ()

Rodin

No totok? Snad v ničem tak slaboučkém jsem Clivea neviděl hrát. Už jen ten psychologický zlom (kvůli čemu, proboha, že by nuda?), který přiměje retně hypertrofickou Angelinu vypadnout z civilizace a pustit se do neznáma pomáhat v nejrůznějších částech světa zbídačeným národům - to byl úder. A pak ty šílené citovky... a ta šílenost v Asii... no, nějak jsem to asi nepobral a snad někdy ještě seberu odvahu, abych si překontroloval své současné 35% hodnocení tohoto nepovedeného dílka. Přece jen jsem u toho tehdy třikrát usnul. ()

dogma97

Ano, je to tak - poslední třetina film shazuje, a hlavně postava Sarah (Angelina) je v ní přeťáplá, scénáristicky i herecky. Ovšem záběr hodný Ejzenštejna - kambodžské mimino sedí na těch prknech, kamera najíždí na polodetail, a kolem se řítí rozběsněný dav domorodců. Nádhera! ()