Rok 1989 - v malom mestečku Babylon na Floride záhadne umrie mladé dievča. Správa šokuje všetkých občanov, pretože dievča malo len 16 rokov a bolo úplne nevinné. Rodina je presvedčená, že ju zavraždil vplyvný miestny bankár Nathan Redfield (Josh Stewart). Všetky stopy ale ukazujú na iného vinníka. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Film má velmi přeafektované až ochotnické herecké výkony a to zde hraje Josh Stewart ( Hlavní hrdina z Collectora),který je zde nechutně nesympatický a působí celý film znudeně a otráveně. Film je na jednu stranu velká detektivní nuda, kterou je problém dokoukat, ale na druhou má docela snaživé masky a dojde i na řadu brutálních úmrtí ( Finále bazénu je docela fajn), Spíš nedoporučuji, levnější béčko od né příliš úspěšného režiséra. 45% ()

J*A*S*M

Koukněte se na režijní filmografii Griffa Fursta a bude vám jasné, že dobrý film tenhle týpek asi nikdy nenatočí. Cold Moon je ještě jakž takž snesitelný a nějaká dílčí scéna sem tam nese náznaky kvality, ale myslím, že je to spíše navzdory svému režisérovi než díky němu. Chudák patrně ani netuší, jak se mu povedlo, že jeho film pozitivně zrecenzovali třeba ve Variety. K režijní impotenci si připočtěte mizerné herectví, díky němuž všechny postavy působí přeafektovaně a (nebo) retardovaně, celkovou průhlednost a taky sice snaživé, ale nepřesvědčivé masky ... a pak vás nepřekvapí, pokud budete mít potíž film dokoukat. ()

ricci.s

Hysterická babka s tragikomickým hereckým výkonom verzus večne pripitý blbeček, ktorý celú dobu pôsobil tak unudene, že som mu neuveril ani slovo - a bolo úplne jedno, z ktorého rohu na neho vyskočí nejaký smiešny duch. Áno, jedná sa o duchársky kúsok o vražde a následnej pomste, akurát že je to až komicky zle zahrané a masky tých duchov sú na jednej strane snaživé, ale súčasne tak zlé, až vyvolávajú záchvaty smiechu. Najmä tá poletujúca dáma s úhorom trčiacim z úst. Naivná a preafektovaná mizéria, ale má to svoje "čaro". Divák si totiž tento horor celkom ľahko zapamätá. ()

tron

Riadne béčko. Vrah je „prekliaty“, má strašidelné vízie a čoraz viac mu z toho kvapká na karbid. Rozmýšľam, prečo tomu dávam až 2*. Možno za Christophera Lloyda? Griff Furts natočil Jazero 3, takže asi toľko... Film vznikol voľne podľa knihy pomerne uznávaného hororového autora Michaela McDowella Chladný měsíc nad Babylonem, ktorá vyšla aj v češtine. ()

Marceloo

V malom mestečku Babylon na Floride prichádza v roku 1989 k záhadnému úmrtiu mladého dievčaťa. Táto správa šokuje všetkých občanov, pretože dievča malo len 16 rokov a bolo úplne nevinné. Rodina dievčaťa je presvedčená, že dievča zavraždil miestny vplyvný bankár Nathan Redfield (Josh Stewart). Všetky stopy ale ukazujú na iného vinníka. - Keď som na začiatku videl logo Uncork'd Entertainment, bol som sklamaný, pretože toto štúdio väčšinou distribuuje horory od abolútnych začiatočníkov, poprípade horory s rozpočtom niekolko stoviek dolárov. Cold Moon je však úplne niekde inde a jednoznačne ide o najlepšiu vec, s ktorou zatial prišli. Z deja sa neoplatí vela prezrádzať, ale je to podla mňa úplne perfektne napísané a je to plné prekvapení a zvratov, ktoré pôsobia velmi uveritelne. Supernaturálna tematika je v tomto prípade presvedčivo spracovaná a nerád porovnávam horory medzi sebou, ale Cold Moon u mňa vytváral podobné pocity, ako perfektná kanadská záležitosť Let Her Out, a to hlavne tým, že tá duchárska téma je tam len doplnkom, ale je doplnkom, ktorý funguje výrazne a má plánovaný účinok. Celý dojem je umocnený silnými hereckými výkonmi známych hororových hercov, krásne situovaným malým mestečkom a nepríjemne surovými vraždami s brutálnym vrahom. Technicky je to zvládnuté taktiež prehladne a vyniká hlavne parádne skomponovaná hororová hudba. Našiel som tu viacmenej všetko, čo od béčkového hororu očakávam, takže som velmi spokojný. + Stephanie Honoré + herec z Piranha, Piranha 3DD, I Am Not a Serial Killer a The Sound + herec z The Collector, The Collection a The Neighbor + herečka z Scream Queens + herečka z Maggie + herečka z Devil's Due, Scream a The Conjuring 2 + herec z Devil's Due a Nocturna + herec z The Ring a Stranger Things + herec z Final Destination 4, Demonic a Don't Kill It + herec z Navy Seals vs. Zombies + herečka z Scream, Scream Queens, Abattoir a Camera Obscura + herec z 13 Sins, Kristy, Scream a Maggie + herec z South of Hell a Stranger Things ()

George Stobbart odpad!

Keby kokotizmus kvitol, tak by Niekohooo komentáre boli rozkvitnuté ako gigantická botanická záhrada. Ale takisto by bol asi obrastený aj Griff Furst + všetci, čo sa na takejto pičovine podieľali. ()

*CARNIFEX* odpad!

A toto bolo akože čo??? Nejaká "skúška" amatérskych nadšencov z divadla, či sa náhodou nejakí z nich nechytí pre "céčkové" plátno? Nepamätám sa, že by mi bolo sledovanie nejakého snímku kvôli hereckým výkonom tak nepríjemné. Neskutočne afektovane pôsobia úplne všetci, čo sa v tejto premotivovanej krimi sračke objavia. Ja nechápem čo divák, tešiaci sa z trailer ochutnávky akože čakal. Veď tento degeš, ktorý toto všetko "spískal", stojí za spracovaním niekoľkých, nízko-rozpočtových animal hororoch, ako "Atomic Shark", a "Ghost Shark", a neviem ešte akej pičoviny. Ja skutočne nemienim velebiť niečo len preto, že sa objaví pár solídnych masiek. Toto je proste nie len zo spomínaných dôvodov jedna stupídna kokotina, ktorá sa hrá na neviem aký thriller, no pravda je taká, že by som musel byť kurva slepý, aby som prehliadol tú nechutne vtieravú snahu o vyvolanie dojmu plného vážnosti. Toto nie len že nie je na priemerné hodnotenie, toto nie je hodné ani povšimnutia ... ()

zsn

Trochu jiná dimenze hororu, ze kterého se vykloubí obyčejné krimi. Nebyl to špatný nápad. Toť ale vše. Mám však příšernou slabost pro Tommyho Wiseau - má zajímavý obsah CV a nekoukala jsem teď, kdo ho napsal, ale velmi interesantně! ()

petrik11

Nepresvedčivý film, slabo zahraný, začiatok ako tak, ale potom vidiny, a vlastne nikto nevie, čo sú vidiny a čo realita. No des a hrôza ()