Kapitola šestá: Příšera (S01E06) (epizoda)

Chapter Six: The Monster

Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2016, 47 min

Tentokrát byla pozornost věnována postavám rovnoměrně. Ale na rozdíl od většiny předchozích dílů, byl součástí Nancyiny příběhové linky i Johnatahn, který jí dodával tempo. Vyvrcholení dobře gradovaných příběhů mě opravdu baví, snad si to seriál udrží. Jedinou chybu vidím v demogorgonovi. Je děsivější, když není vidět, než když je mu věnován záběr. 9/10(24.3.2017)

Co mě mrzí, je to, že se (alespoň v první sérii) nedozvídáme o ničem ohledně Demogorgona (monstra), ale myslím, že se to v druhé sérii prudce změní. Seriálová atmosféra úžasná, všechno nádherně graduje a monstrum se epicky dostává na povrch zemský, aby mohlo zmasakrovat všechny, co mu přijdou do cesty.(15.7.2018)

Atmosféra houstne, dějově ale krapet přešlapujeme na místě a stejně tak mrzí absence překvapivého momentu. Uvidíme, jak to puzzle tvůrci doskládají. Stále si totiž myslím, že příběhově bychom se vešli do pěti dílů. Přesto nutno připomenout, že málokdy je chemie mezi jednotlivými herci (dětskými obzvlášť) tak hmatatelná. Charismatický David Harbour se v téhle roli našel.(16.7.2019)

Pre mňa zatiaľ emocionálny vrchol série. Navyše The Monster výborne šlape a graduje. Nna druhú stranu ak by som mal vypichnúť nejaký zápor, ktorý sa dá dlhodobejšie vysledovať, tak by ním mohlo byť zdvojovanie informácií v tom zmysle, že sa šerif postupne v dlhých scénach dozvedá to, čo už divák vie prostredníctvom flashbackov a perspektívy hlavných hrdinov. Divák ale aj z takéhoto prístupu môže mať potešenie, pretože sa známe informácie konečne dozvedajú aj ďalšie postavy.(19.11.2017)

Jonathan zachráni Nancy, keď sa mu ju podarí vtiahnuť naspäť z alternatívnej dimenzie. Steve ich zbadá spolu a myslí si, že spolu majú rande. Joyce a Hopper vyhľadajú Terry Ivesovú a prostredníctvom jej sestry sa dozvedajú o jej vzťahu s doktorom Brennerom a jej dcére, pretože Terry je už 5 rokov uzavretá do seba a z okolím nekomunikuje. Nancy s jonathanom sa rozhodnú postaviť sa monštru, ale Steve sa kvôli Nancy pobije s Jonathanom, ktorého zadrží polícia práve v čase, keď Hopper s Joyce odcházajú od Terry. Dustin navrhne Mikeovi, aby sa udobrili s Lucasom, čo sa však nestane a tak sa Lucas vyberie hľadať portál sám, kým Mike a Dustin hľadajú El. V lese narazia chlapci na Troya a jeho kamaráta, ktorý drží Dustinovi pod krkom nôž a prinúti Mikea skočiť z útesu, tam ho však zachráni El a Troya s kamarátom vystraší. El oznámi Mikeovi, že to ona otvorila portál. Veľká škoda flashbackov v ktorých sa El kontakuje s monštrom, nakoľko sú až príliš fantastické.V porovnaní zo seriálom Dark tak Stranger things trochu zaostávajú.(6.1.2019)