Reklama

Reklama

VOD (1)

Jonathan horečně ve tmě hledá Nancy, stejně jako Steve. Hopper a Joyce odhalí pravdu o experimentech v laboratoři. (Netflix)

Recenze (34)

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Príbeh: Nancy sa dostáva do druhej dimenzie. Hopper spája svoje sily s Joyce aby odhalili vládne sprisahanie. Ell konečne ukáže čo v nej je. Prevedenie: Konečne začínam fandiť hlavným hrdinom. Doteraz mi boli celkom ukradnutí a najviac ma zaujímala Hooperova dejová linka, ale touto časťou sa mi začína pozdávať aj hlavná štvorka nesympatických výrastkov. Pocity: Atmosféra sa dá krájať. Ellyn príbeh ponúka dosť emočne gradované finále a pekne postupne ukazuje s akými vnútornými démonmi musí chúďa bojovať. 93% ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jonathan zachráni Nancy, keď sa mu ju podarí vtiahnuť naspäť z alternatívnej dimenzie. Steve ich zbadá spolu a myslí si, že spolu majú rande. Joyce a Hopper vyhľadajú Terry Ivesovú a prostredníctvom jej sestry sa dozvedajú o jej vzťahu s doktorom Brennerom a jej dcére, pretože Terry je už 5 rokov uzavretá do seba a z okolím nekomunikuje. Nancy s jonathanom sa rozhodnú postaviť sa monštru, ale Steve sa kvôli Nancy pobije s Jonathanom, ktorého zadrží polícia práve v čase, keď Hopper s Joyce odcházajú od Terry. Dustin navrhne Mikeovi, aby sa udobrili s Lucasom, čo sa však nestane a tak sa Lucas vyberie hľadať portál sám, kým Mike a Dustin hľadajú El. V lese narazia chlapci na Troya a jeho kamaráta, ktorý drží Dustinovi pod krkom nôž a prinúti Mikea skočiť z útesu, tam ho však zachráni El a Troya s kamarátom vystraší. El oznámi Mikeovi, že to ona otvorila portál. Veľká škoda flashbackov v ktorých sa El kontakuje s monštrom, nakoľko sú až príliš fantastické.V porovnaní zo seriálom Dark tak Stranger things trochu zaostávajú. ()

Reklama

David.Darco 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizóda kde konečne flashbacky k niečomu dospievajú. Časť nám bola jasná od začiatku no a tá druhá vysvetlí niekoľko základných otázok vysiacich vo vzduchu od začiatku seriálu. Čo sa týka napätia a mystérie tak sme trochu spomalili. Čo je však pri objeme nových informácií, súvislostí a komplikáciách vo vzťahoch postáv pomerne logické. Všetkého veľa predsa škodí. 4,5* ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Atmosféra houstne, dějově ale krapet přešlapujeme na místě a stejně tak mrzí absence překvapivého momentu. Uvidíme, jak to puzzle tvůrci doskládají. Stále si totiž myslím, že příběhově bychom se vešli do pěti dílů. Přesto nutno připomenout, že málokdy je chemie mezi jednotlivými herci (dětskými obzvlášť) tak hmatatelná. Charismatický David Harbour se v téhle roli našel. ()

WathanajX 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nancy má kliku a její kamarád konečně nachází díru jako kráva ve stromu, ze které jí nakonec dostane a tím končí vlastně celá napínavá část dílu. Dál se děj točí prakticky kolem hlavních dětských hrdinů, což je pro mě opět to říkám prostě katastrofa. Bohužel můžu si za to sama, že koukám na seriál s dětmi v hlavních rolích. Jen jsem čekala, že děj kolem nich nebude až tak otravný a nudný. Jinak se konečně dozvídáme spoustu nových informací a společně s hlavními hrdiny se dostáváme na kloub několika důležitým záhadám. Z tohoto pohledu je díl skutečně fajn a konečně mám pocit, že se děj někam pohnul. Na druhou stranu mi ale přijde, že se veškerý uplynulý děj mohl nacpat do nějakých tří dílů a byla by to pecka. Je to pořád pro mě utahané a místy nudné a kvůli těm děckám i naivní a hloupé. To jako vážně ty dva blbci chtějí na vlastní pěst s pastí na zvířata zabít nějakou příšeru? Snad ne propána. Čichám také klišé v podobně romantického vztahu mezi Nancy a Jonathanem což mě bohužel také moc nebere. Snažím se nečekat nějaké zářné finále abych pak nebyla zase zklamaná, ale pořád čekám na tu bombu, co mě nadzvedne ze židle a díky které pochopím, proč má tenhle seriál tak vysoké hodnocení a takovou oblíbenost. Hodnocení: (slabší 4*) ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Když Hopper (David Harbour) a Joyce (Winona Ryder) vejdou do pokoje Jane, na zdi visí zarámovaná ilustrace Bílého králíka z „Alenky v říši divů“, jejíž hlavní postava se dostane králičí norou do jiného světa plného kouzelných stvoření. (HellFire)
  • Na začátku hraje píseň „Sunglasses At Night“ od zpěváka Coreyho Harta. (Duoscop)

Reklama

Reklama