Full Eclipse (TV film)

Krimi / Horor / Sci-Fi

USA, 1993, 93 min (Director's cut: 97 min)

Obstojná směs akce, sci-fi a hororu s celkem slušným obsazením, která ale potřebovala pořádně dupnout do pedálu a ne usnout po tak slušně rozjetém úvodu. Na můj vkus až moc vlažný a zbytečně ukecaný. Čas od času pokulhávala bohužel i akční složka, kdy její záživnost místy propadla až na bod mrazu. Někteří účastníci držely bouchačky jak jeptiška vibrátor a finální řežba, která mohla drobně napravit reputaci, ta byla naprosto nezvládnutá a to i na poli masek, které působily opět dosti komicky, především tedy postava hlavního záporáka. Na TV produkci to takovej průser nebyl, ale rozhodně šlo vymáčknout víc.(5.5.2010)

I když je tenhle horor o vlkodlacích s policejním odznakem původem TV film pro HBO, jde o nadupaný a ambiciózní béčko se solidní akcí a skvělými herci. Jasně, některý věci, jako např. Peeblesovi ohozy a mizernej počítačovej morphing už jsou dneska k pousmání, ale i tak je to výborná zábava a vcelku originální oživení omletýho tématu. Navíc Peebles je fakt sympaťák a Bruce Payne je záporák roku. Někdo takovej se jen tak nevidí. Jo a než si někdo začne stěžovat na závěrečný akční vyvrcholení s plyšovým vlkodlakem, možná ho uklidní fakt, že s ním není spokojenej ani režisér Anthony Hickox.(22.1.2015)

Naprosto netknuté a zapomenuté béčko, čehož i počet zdejších hodnocení důkazem. Začátek vypadal opravdu nadějně, klasický devadesátkový look, slušná atmosféra, parádní přestřelka plná litrů krve a super honička při které se poprvé projevují schopnosti parťáka hlavního hrdiny....jak řikám našlápnuto snad i chvilku na pět hvězd, jenže pak místo toho, aby takový tempo pokračovalo, film se doslova zastaví. Místo pořádné akce, kdy by se hlavní hrdina nakazil a v plný síle likvidoval jednoho člena smečky za druhým tak se právě jen děj podivně změní v nějaký snový blábol, ve kterém se právě jen mluví o síle měsíce a důležitosti smečky. No prostě režisérovi došli po 30 minutách stopáže peníze a scénář se vydal směrem ze skály. Místo toho aby Mario Van Peebles tvrdě vyšetřoval důvody parťákovi sebevraždy, řeší odchod manželky, stupidním způsobem se přidá k ostatním a podivně a bez jediného smyslu likvidují nějaké trapáky co nehrají ve scénáři žádnou roli. Na dějovou linku kolem jeho parťáka se úplně zapomene, film se změní v totální blábol a všechno završí stupidní a bezvýznamný konec někde v nějakém doku, kde dojde na souboj s obřím plyšovým vlčákem jak vystřiženým z Happymealu. Nezachrání to ani výborný Bruce Payne a ani luxusní mrdačka s naprosto neskutečnou Patsy Kensit. Část filmu je na 5* zbytek je odpad, šílený odpad. Za tu erotickou scénku diplomatické tři *. Ale teda se sebezapřením.45%.(14.11.2017)

• BoredSeal

Tenhle TV kousek od HBO (což bohužel před 20 lety znamenalo něco jiného než dnes) mě kvůli inovativní zápletce s vlkodlaky jako nadupanými členy policejního komanda bojujícího proti mafii lákal, ale nemohl jsem ho pár let sehnat. Klady? Podivná mírně zpomalená atmosféra ve stylu 90. let připomínající sen (asi to má být pokus o umění). Bohužel asi spal i scénárista, protože se velmi rychle dostaví nuda a otrava. Slibně našláplý hon na gangstery na začátku filmu se už neopakuje, akční scény nejsou kvůli skromnému rozpočtu moc zajímavé, postavy jsou bezvýrazné a vlkodlak je plyšák, kterého byste pořídili dceři na postel. Vzhledem k režisérovi je to zklamání. Anthony Hickox byl takový nenápadný mini-klasik hororu, v 90. letech spáchal několik velmi nápaditě krvavých a temných snímků pro duševně nenáročné diváky, ale tenhle mezi ně nepatří.(17.10.2012)

Na začiatok, nebudem tu moralizovať, každý vieme o čom zákony sú, ako ako by mali hlavne chrániť. Nieje to žiadna dráma, ale akčný horor. A tu je trochu kameň úrazu. Ako akčný film v prvých dvoch ( mimoriadne vydarených ) scénach, poteší priaznivcov tohto žánru viac ako skvelo. Potom príde dejová línia, ktorá sa mala stať akýmsi strašidelným temným príbehom. Nestalo sa. Začne to nudiť a nudí to až do konca. A tom som čakal, že vlkodlačia akcia bude dravá a svižná. Tak som spokojný aspoň s turbulentným úvodom, dobre zvládnutými maskami a ako takou atmosférou.(19.12.2018)