Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Mocoft

Přeceněný film, kde strhující jsou výkony herců, ale samoúčelná mozaikovost a velmi časté skoky v čase Vás nutí místo zahloubat se do příběhu a souznět s postavami, přemýšlet kdo s kým, komu a co udělal. Á propos. Torovi fousy opravdu sluší. ()

sup

Dlouho jsem váhal mezi čtyřmi a třemi hvězdami - film se mi dost líbil po scénáristické, střihové a herecké stránce, ale celkově mě nechytl za srdce tak, jak by asi měl, postavy mi nepřirostly tolik k srdci a neztotožnil jsem se s nimi. Když jsem ale uviděl lacinou a zbytečnou "pointu", bylo rozhodnuto. ()

Lokran

pravda je že to přerývané vyprávění je trochu koplikace, ale mě to nijak nerušilo. nejvíc se mi líbilo posledních cca tak 30 minut, kdy zapadnou poslední chybějící dílky skládačky hezky do sebe a člověk má pocit, že o nic nepřišel. z hereckých výkonů mě skutečně nadchla Naomi. ()

fojtas

velmi dobrý biják, ostatně pro mě je už jméno Inarritu jistou zárukou.Opravdu skvělý nápad otočit příběh okolo srdce.a samotná podstata názvu mi přijde více než skvělá. ()

wito

film jednoznacne citovo narocny. hlboke utrpenie je skryte v nasom svete. zem sa ale stale toci a my musime proste zit a umierat. vynikajuca praca hercov a vsetkych spravila z tohoto filmu nezabudnutelny zazitok... ()

john.h

Tento film mě přiměl k tomu, abych se zde registroval a napsal komentář o mém postřehu. Režísér má stejné myšlenky o hodnotě života jaké mám já. Každý den se stávají věci, kterých si absolutně nevážíme, nebo je přehlížíme. Ve skutečnosti mají obrovskou hodnotu. Hledal jsem zde v komentářích podobný postřech, ale nenašel jsem ho. Ve filmu je motiv telefonování na záznamník. Na začátku filmu naprosto přehlédnutelná scéna, avšak později, když je účastník hovoru po smrti je jeho hlas na záznamníku pro blízkou osobu zrovna ta nejcenější věc co má a pouští si ho furt dokola. Tento motiv se mi ve filmu opravdu líbil. Jako celek se dobře udělaný. Ze začátku se v něm člověk opravdu ztrácí, ale má tendenci si scény zapamatovat a později mu s každou další dochází, o co šlo teda vlastně v tý scéně předtim. Možná to je trochu překombinovaný a chvílema film trochu i nudí, ale rozhodně jsem měl opravdu pocit, že nevím nic a nechápu co se děje a najednou mi je všechno jasný a to se mi také líbilo. I když mohlo by to bejt sestříhaný z větších časových úseků, aby se v tom unavený, nebo nepozorný člověk neztrácel. Kdyby film měl jednotnou časovou posloupnost, tak by taky určitě nebyl špatnej a určitě by se líbil víc lidem, kterým se teď nelíbí, ale možná by se líbil míň lidem, kterým se teďka líbí, každopádně teď je opravdu originální a mně se líbí a jednotnej kus bez střípků by se mi také zřejmě líbil, ale opravdu možná o trošičku míň, ale opravdu o neznatelně malej kousíček, protože v závěru by to dalo to samé, jelikož závěr filmu není, třeba někde u prostřed :) a např. scéna s hlasem v záznamníku je také chronologicky uspořádaná. Dávám 9/10. ()

driver005

Podobnost s Crash zde v komentářích byla uvedena několikrát a i mně tato asociace připadá správná, hlavně po stránce tvorby kostry příběhu, tj. skládání střípků do celku, který je divák schopen komplexně pojmout až na závěr. Obsahově je pak 21 gramů mnohem konkrétnější. Děj by se dal bez složitého střihu pokládat za poměrně přímočarý, přesto nikoli nezajímavý. Ve výsledku je však o chloupek slabší než zmíněný Crash. Ińárritu vytvořil zábavnou skládačku, která odkrývá vpravdě smutný příběh o osudech lidí, jejichž životy propojila nešťastná událost. Herecké výkony sedí, stejně tak jako tolik diskutovaný sentimentální závěr. Mně přišel naprosto vkusný a v pořádku. ()

xylofonka

Nevím, ale nějak mám pocit, že to na Amores Perros prostě nemá. Mozaikovité uspořádání v tomhle případě není tak zvládnuté a příběh ani zdaleka tak syrově silný. Přesto je to dobrý film, jen nedosahuje kvalit svého staršího předchůdce. ()

marlon

Každá náhoda je dlho pripravovaná nevyhnutnosť, nič nevzniká samo od seba, všetko je následkom príčin, ktoré sa zdanlivo kopia nepozorovane a bez súvislosti, všelijako sa preplietajú až náhle prerastú v chcený, často však v nechcený výsledok! Realita je krutá, no milovať život, znamená viac než milovať jeho zmysel! Epický film o láske a smrti, viere a zmierení, vine a odpustení, vykúpení a nádeji, je vlastne o živote a osude ako takých, je o zložitých medziľudských vzťahoch a o tom, že všetci sme slabí a pritom silní! Predstavuje grandióznu mozaiku starostlivo poskladanú z množstva malých čriepkov predstavujúcich jedinečné a neopakovateľné momenty v živote každého z nás. V nej vyjadril režisér niečo, čím bol odjakživa posadnutý a keďže to čo sa vo filme stane je nepredvídateľné, rovnaký spôsob zvolil aj pri prerozprávaní svojho príbehu. Niekoľko vzájomne sa prelínajúcich dejových rovín je fragmentárne roztrhaných a chronologicky nelineárne zoradených podľa pocitov a viac než o technike je to skôr o tom, o čom je jednotlivá scéna. Originálny priam vybrúsený režijný štýl a vynikajúci herci, ktorých kamera miluje akokoľvek sa na ne díva. Cítiť všetko, čo sa okolo nich deje a ich bolesť nás prestupuje po celý čas ich kalvárie. Filmové umenie teda stále žije! ()

winstonik

Pánabeka, čo je na tomto filme originálne? Veď je to len jedna z mnohých variácií na Kieslowskeho, navyše poriadne nedovarená. Nedostatok nápadu sa časovými slučkami a prelínaním dejov nahradiť nedá. Snaha pozliepať z toho všetkého súvislý príbeh je v závere tak strnulá, až z toho bolia oči. Alebo máme naozaj veriť, že pán profesor by bol schopný kúpiť si búchačku? Bóóóže, to snáď nie! ()

merlik

Dokonalé dílo. Tři příběhy samy o sobě dostatečně silné, aby dokázaly utáhnout celý film, spojené osudovými náhodami v jeden děj. ()

GOGO3000

Film je pro mě složen netradiční skládačkou postupně odhalující příčiny a následky. Na začátku to vypadalo jako nějaká šílenost, ale postupem děje se začal rýsovat životní příběh plný zvratů a překvapení, který mě docela dostal. ()

xenopus

To zase jednou zvítězila forma nad obsahem. Tak schválně - komu by přišel tento příběh zajímavý, kdyby nebyl rozcuckován na kousky a nebyl vyprávěn zpřeházeně? Možná někomu jo, ale mě teda ne. Jestli se někdo rozplývá nad artovostí, dobře. Odmyslím-li si ji ale, zbydou výborné herecké výkony Benicia Del Tora a Naomi Watts (koneckonců i Seana Penna) občas dobrá hudba a řekněme oceněníhodný výkon scénáristy a režiséra - jenže to je po čertech málo, tečka. ()

stiewe

Jakou váhu má 21 gramů? Úžasný scénář který je hoden poklony se jen tak nevidí. Zde se Vám ho dostane v plné míře. I když stříhání scén nebylo zřejmě moc složité, jejich náhodné rozházení nemá naprosto žádný systém ani logiku.Každá scéna z jiné části života postupem času kristalizuje v citově velice složité dílo a o křehkosti života, víře v boha a okamžiku kdy ztratíte nejmilejší. Výborné herecké obsazení v čele s Beniciem Del Toro který o třídu překonal ostatní hlavní aktéry a když jedním z nich je Sean Penn tak to už musí bejt sakra výkon. ()

Sollozzo

Hodně emotivní film, který má za úkol varovat lidi, jak je život křehký. Skvělé herecké výkony všech zúčastněných (u mě nejvíc zabodoval Sean Penn) a výborný scénář mě nutí nedat nižší než plný počet hvězd. Pouze mozaikové vyprávění mi přislo více matoucí než účelné. Spoustu lidí by se v různých časových rovinách mohlo ztrácet. Co u mě ještě zabodovalo je dokonalá hudba přesně vyjadřující pocity zúčastněných. Ale na to už jsme u filmů Alejandra zvyklí. ()

Tamdydam

Takhle nějak si představuji opravdu obšírnou, zato ale názornou definici citového vydírání. Je to otřepaný pojem, ale během sledování toho nekonečného samoúčelného utrpení se mi vybavoval neustále... ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)