Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• Legas

Nevím, jestli ta kategorie existuje, ale Lovci dinosaurů jsou jasné "C" (céčkový film). Film je zábavným způsobem hloupý a s radostí jsem jej dokoukal až do konce. Těm špatným trikům bych se nedivil, ani bych je neodsuzoval, kdyby tento filmový skvost zamířil rovnou do videopůjčoven, ale jak se proboha dostal do kinosálů??? Nicméně bych jej vřele doporučil všem filmovým fandům, protože takové ultra-sci-fi, které vypadá jako sebe-parodie, je ukázkovým příkladem toho, jak se nemá dělat hollywoodský blockbuster.(1.6.2006)

• sharky

30% Čekal jsem film, kterej bude neuvěřitelně blbej, že budu dostávat záchvaty smíchu, párkrát jsem se vydatně zamál (není nad to vytáhnout na 20timetrovýho hada 20ticentimetrovej nůž), ale nejdřív jsem musel vydržet velmi nudnou hodinu. Použití zadní projekce ve filmu z roku 2005 působí snad ještě hůř než bílá paruka na hlavě Bena Kingsleyho (ten už chudák musí mít asi hodně velký dluhy, když vzal tuhle roli). Nelze tomu upřít zajímavej námět, Bradbury holt uměl, škoda, že ho tým scénáristů (ty už museli bejt asi hodně ožralý, když to dávali dohromady) takhle zprznil. Co ještě dodat? Edward Burns se jako vždy ani nepokouší hrát, hlavní ženská představitelka je velmi nesympatická (hezkou herečku už patrně žádnou nesehnali), ale stále ještě existují mnohem horší dílka.(22.11.2005)

• Ruut

Tohle není tak špatný film až je zvráceně zábavný. Tohle je jednoduše blbost. Ani nemá smysl se navážet do děje nebo hereckých výkonů. To bych se upsal. Sice se tam najde par momentů kdy se člověk zasměje nad hloupostí scénáře a kiksi herců s režiserém, ale to je málo. Docela mě dostala zadní projekce na plátno během cesty městem. Jednoduše tento film je ztráta času. To už raději doporučím podobně zaměřeného Pterodactyla. Jak jsem pročítal komentáře ostatních přispěvovatelů, docela mě zarazila jedna věc. A to hodnocení triků. Triky jsou špatné, ale to je opravdu vedlejší. Vadilo mě srovnávání s filmy Karla Zemana. Zeman točil před padesáti lety. Ten nemohl mít takové možnosti jako Hyams. A v té době byly filmy Karla Zemana považovány za naprostou světovou špičku co do trikovosti.(24.4.2006)

• Pumiiix

Nečekaně zábavné – svojí stupiditou, což ale určitě nebyl záměr, nulový herci a triky které by překonaly i mnohem starší filmy, nechápu jak film o dinosaurech a jejich lovení, kde je předpoklad hodně triků, akce, může mít tak nepovedený vizuál?! Kdyby byl aspoň blbý příběh, scénář, herci.........což je, ale to vše by bylo vyváženo povedenou akcí a dobrými triky - ale to nehrozí. Ztráta času, s čistým svědomím dávám odpad! Uwe Boll má doopravdy konkurenci ;-)(25.4.2008)

• Chrustyn

Peter Hyams nikdy nebyl dobrý režisér a jeho nejlepší filmy se dají označit jen za dobré. To co však předvádí v tomto snímku je neskutečné a srovnatelné snad jen s největšími peckami od legendární společnosti Asylum. Přiznám se, že jsem viděl -shodou nešťastných náhod- jen cca 20 minut tohoto skvostu ale i tak si ho troufám ohodnotit takto. Je to film špatně natočený, příšerně zahraný ale hlavně úplně neskutečně pitomý a neuvěřitelně špatně vypadající (viděl jsem část útěku v autě a tu extréměn "napínavou" scénu v metru). Jediné plus filmu je v tom, že je tak špatný, že se od něj nemůžete odtrhnout a neustále čekáte co si na vás režisér připraví v další scéně.(8.1.2011)

• - Film se točil v Praze během velké povodně roku 2002. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jednou z výziev pre filmárov bolo vytvoriť v hlavnej metropole Českej republiky džungľu. To vyžadovalo importovať množstvo zelene z Talianska, Belgicka, Veľkej Británie a z častí Českej republiky. Produkcia vyprázdnila obrovskú plochu na jednom z ostrovov na Vltave a zaplnila ju vysokými stromami, zasadili 5000 druhov rôznych rastlín a privážali niekoľko ton zeminy. Vďaka zavlažovaciemu systému a rôznym lampám začala zeleň postupne rásť a vytvorila si svoj ekosystém spolu s vtákmi a chrobákmi. (Greenpeacak)

• - Původně měl být film vydán již roku 2003. Důvodem pro zdržení byl bankrot produkční společnosti - jednoduše nebyly peníze na jeho dokončení. (Zdroj: ČSFD.cz)