Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• MM_Ramone

V roku 2055 bola objavená technológia umožňujúca cestovanie v čase. Podnikateľ Charles Hatton ju využil na to aby usporiadaval pre bohatých klientov lovecké výpravy do praveku. Organizuje dinosaurie time safari. Jedna z týcho misií však zapríčiní devastujúcu zmenu budúcnosti. Je nevyhnutné to zasa dať na poriadok a vrátiť čas do pôvodných koľají. Nízkorozpočtový sci-fi dobrodružný snímok "Lovci dinosaurov" bol natočený podľa literárnej predlohy amerického spisovateľa Raya Bradburyho. **(15.6.2017)

• Djkoma

Musí se však uznat, že ten film je kvalitnější komedie než většina komedií. Třeba časové vlny a závěrečná vlna proměňující lidi jako (??!!!!) vrcholek pyramidy živočichů na modrý ufounky. Dveře pro pokračování? Naivita tvůrců mě opravdu zaráží... Neberte to jako spoiler a nepiště mi kvůli tomu tenhle film je k smíchu a neberu ho vážně tak to nedělejte ani vy. Herci jsou snad ze Základní školy a doktorka, která sestrojila hlavní počítač asi ví všechno. O hercích jako je Ben Kingsley raději nebudu mluvit, ten pán asi už nemá v čem hrát, když bere takto "složité" role. Krom toho neskutečných 52 milionů dolarů rozpočet? Jsem celkem rád, že ta společnost, která to financovala zkrachovala, protože tam ty kluci potřebovali přes prsty (na nohách, rukách a opět dokola). Snad jediné plus je "cestování časem", ale to ani největším zahleděným fanouškům nebude stačit...(5.1.2006)

• lamps

Sci-fi, na které je zajímavá pouze její ústřední zápletka - vše ostatní včetně herců a vizuálu je natolik špatné, že mě opět udivuje odvaha tvůrců a hlavně producentů pustit něco takového po zkušební projekci na veřejnost, tentokráte dokonce i do kin. Drobné plus za to, že jsem takovou nudnou slátaninu několika podřadných žánrů a ještě podřadnějších scénáristických kliček vůbec dokázal dokoukat - vážně to nebylo snadné...(12.8.2015)

• flanker.27

Ohlasy pro jednou nelhaly. Kdyby to bylo béčko za pár šupů prosím, ale tohle je zcela vážně míněný velkorozpočtový film. Naprostá neschopnost vymáčknout ze scén jakékoli napětí přímo bije do očí a není to jenom o tricích, o stupidních dialozích, o logických děrách nemluvě. Bradburyho jsem si sice nikdy příliš neoblíbil, ale tohle si nezaslouží. I když chápu, že se při natáčení podělalo snad všechno co mohlo, kvalita scénáře by se nezlepšila ani za příhodnějších podmínek. Na druhou stranu právě kombinací pitomého scénáře a úchvatně špatné vizuální stránky může film dosáhnout takřka kultovního významu.(11.5.2008)

• Pumiiix

Nečekaně zábavné – svojí stupiditou, což ale určitě nebyl záměr, nulový herci a triky které by překonaly i mnohem starší filmy, nechápu jak film o dinosaurech a jejich lovení, kde je předpoklad hodně triků, akce, může mít tak nepovedený vizuál?! Kdyby byl aspoň blbý příběh, scénář, herci.........což je, ale to vše by bylo vyváženo povedenou akcí a dobrými triky - ale to nehrozí. Ztráta času, s čistým svědomím dávám odpad! Uwe Boll má doopravdy konkurenci ;-)(25.4.2008)

• - Hangár pražského letiska Letňany sa stal prechodným domovom 300 obrovských papradí, ktoré sú veľmi citlivé na teplotu. (Greenpeacak)

• - Na pozici režiséra měl původně stanout Renny Harlin a roli doktora měl ztvárnit Pierce Brosnan. Oba však projekt opustili. (figgo jr.)

• - Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)