Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• Legas

Nevím, jestli ta kategorie existuje, ale Lovci dinosaurů jsou jasné "C" (céčkový film). Film je zábavným způsobem hloupý a s radostí jsem jej dokoukal až do konce. Těm špatným trikům bych se nedivil, ani bych je neodsuzoval, kdyby tento filmový skvost zamířil rovnou do videopůjčoven, ale jak se proboha dostal do kinosálů??? Nicméně bych jej vřele doporučil všem filmovým fandům, protože takové ultra-sci-fi, které vypadá jako sebe-parodie, je ukázkovým příkladem toho, jak se nemá dělat hollywoodský blockbuster.(1.6.2006)

• Zodd

Ne že by šlo o úplně marný námět, ale u žádného jiného filmu jsem neměl takový pocit, že se dívám na počítačovou hru a ne film. Tu jsem ale nehrál, tak nemůžu srovnávat. Navíc herci jsou úplně prkenní, triky levné a emoce žádné. Možná je to moje chyba, že nemám rád béčkové filmy až na výjimky (Mortal Kombat), ale podle hodnocení se asi nemusím moc omlouvat. A občas to úsměvné až směšné je, to zas jo.(18.8.2016)

• Segrestor

Starý pán Ráj Bradbury se otáčel na posteli a povídku o zašlápnutém motýlkovi už desetkrát zmuchlal a v suchých ústech rozhryzal, přecedil a štěnicím rozdal napospas. "That was bullshit" bylo tlumeně slyšet po premiéře zpoza peřiny. Dlužno dodat, že povídka sama, ačkoliv zajímavá, stojí literárně taky za pěknej bulšit.(16.9.2013)

• Fr

Byla vynalezena nová technologie, která mohla svět změnit nebo zničit. Muž jménem Hatton ji využil pro sebe. Že cestování v čase sebou nese značná rizika, věděl již R.Bradbury. Bohužel asi ne tvůrci tohoto ,,díla“. Scénář odpovídá snaze co nejvíc natáhnout děj. Proto jsme svědky stupidních dialogů, na to, že by snad mohla zafungovat nějaká chemie mezi hrdiny (nebo tvůrci a divákem) dopředu zapomeňte. Samostatnou kapitolou jsou triky. Příšery (a pár jich tu je) jsou bídný, nezajímavý. Vrcholem všeho je dinosaurus. Akční sekvence – k smíchu nebo k pláči. To co by mělo ohromovat (změna počasí, neznámé květiny) vyznívá obyčejně, jednoduše. Jestli se chcete vrátit zpět do filmové minulosti, neváhejte.(18.5.2006)

• Pumiiix

Nečekaně zábavné – svojí stupiditou, což ale určitě nebyl záměr, nulový herci a triky které by překonaly i mnohem starší filmy, nechápu jak film o dinosaurech a jejich lovení, kde je předpoklad hodně triků, akce, může mít tak nepovedený vizuál?! Kdyby byl aspoň blbý příběh, scénář, herci.........což je, ale to vše by bylo vyváženo povedenou akcí a dobrými triky - ale to nehrozí. Ztráta času, s čistým svědomím dávám odpad! Uwe Boll má doopravdy konkurenci ;-)(25.4.2008)

• - Jednou z výziev pre filmárov bolo vytvoriť v hlavnej metropole Českej republiky džungľu. To vyžadovalo importovať množstvo zelene z Talianska, Belgicka, Veľkej Británie a z častí Českej republiky. Produkcia vyprázdnila obrovskú plochu na jednom z ostrovov na Vltave a zaplnila ju vysokými stromami, zasadili 5000 druhov rôznych rastlín a privážali niekoľko ton zeminy. Vďaka zavlažovaciemu systému a rôznym lampám začala zeleň postupne rásť a vytvorila si svoj ekosystém spolu s vtákmi a chrobákmi. (Greenpeacak)

• - Na pozici režiséra měl původně stanout Renny Harlin a roli doktora měl ztvárnit Pierce Brosnan. Oba však projekt opustili. (figgo jr.)

• - Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)