Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• Mi Nü-Chai

Soft verze Ostrova dr. Moreaua, která měla být asi postavena na spoustě počítačových triků (režie, hereckých výkonů či příběhu si tam člověk nevšimne), leč ty jsou bohužel kombinací Need for Speed 3 a Dooma 2, nehledě na to, že obsahuje jednu scénu s hrdinským černochem, za kterou by scénárista zasloužil pomalu utrhat prsty pinzetou.(3.9.2006)

• nascendi

Niekoľko hodín bežiaci televízor v domácnosti bez väčšieho záujmu jej príslušníkov je pomerne častým obrazom. Práve som okolo neho prechádzal, keď mi príhoda s motýľom evokovala jednu zo skvelých poviedok Raya Bradburyho, môjho obľúbeného autora sci-fi (a nielen) žánru. Tak som pár minút sledoval ten výtvor a jediné, čo ma napadlo bola nespokojnosť s beztrestným zneužívaním Bradburyho mena v spojitosti s takýmto nepodarkom.(4.3.2017)

• monolog

Efekty nejsou tak strašný, lépe řečeno jsem viděl mnohem horší. Navíc efekty by měly být až podružnou součástí filmu. stejně jako exteriéry nebo kostýmy. To by podle mě mělo až jen dotvářet výsledný dojem a nebýt to hlavním důvodem vzniku filmu. Nejdůležitější je podle mě myšlenka, inteligentní děj a pointa a je jedno v jakém pořadí nebo jestli obsahuje všechny. Aspoň dvě by však měl mít, pokud chce být dobrým filmem. Tento příběh, to se musí nechat, myšlenku má. A jakou myšlenku (lidé duševně ani společensky nedospěli na vlastnění takové technologie, jakou je stroj času). Když si člověk představí, co vše s touto myšlenkou mohli tvůrci vytvořit, je mu až mdlo, co vytvořili. K ději, no řekněme, že se mi nelíbil. Nemohl jsem ani neskřípat zuby ve chvílích, kdy se dělo něco s časem - například "časové vlny" jako když se vznáší horkej opar nad asfaltovou silnicí, akorát mnohem větší a nejen že to měnilo skutečnost a to tak, že si tu původní lidé pamatovali, ale navíc to i odhazovalo na stranu veškeré hmotné předměty, ve kterých se právě herci nacházeli. Tento film měl velký potenciál, časové paradoxy tu mohly být jeden za druhým, ale není tomu tak. Není to film o cestování časem, nebo sociálních následcích pro lidstvo, ale akční film od člověka, který zesenilněl již v kolíbce. Jindy Právě jsem dočetl Bradburyho povídku. Kdyby se drželi víc předlohy, hlavně co se týká změny budoucnosti a toho, co se dělo v minulosti, nebyla by to taková pitomost. V povídce taky zašlápl motýla, krásnýho motýla a tím nakonec lidi nezískali umělecké cítění, nepoznali slovo krásno a tím pádem se z nich stali spíš jen krutí bojovníci. Ovšem ne paviánovarani. Takže kdyby tu nebyla ta odporná akční vsuvka po návratu, kdyby to tam skončilo, dal bych víc. kdyby to trošku převzalo Bradburyho ideu, kdyby tam nestrčili ten pitomej výbuch sopky, když v předloze je jen pád větve a kdyby... (And so on and so long...)(19.12.2005)

• flanker.27

Ohlasy pro jednou nelhaly. Kdyby to bylo béčko za pár šupů prosím, ale tohle je zcela vážně míněný velkorozpočtový film. Naprostá neschopnost vymáčknout ze scén jakékoli napětí přímo bije do očí a není to jenom o tricích, o stupidních dialozích, o logických děrách nemluvě. Bradburyho jsem si sice nikdy příliš neoblíbil, ale tohle si nezaslouží. I když chápu, že se při natáčení podělalo snad všechno co mohlo, kvalita scénáře by se nezlepšila ani za příhodnějších podmínek. Na druhou stranu právě kombinací pitomého scénáře a úchvatně špatné vizuální stránky může film dosáhnout takřka kultovního významu.(11.5.2008)

• akisha

Dát Lovcům odpad! je značně neoriginální, já vím, obzvlášť když jsem se tak dobře bavila, ale nějak dnes nemám náladu rozdávat pětihvězdí z recese. Zato mám chuť strefovat se do mrzáčka... Jedno je jistý - v životě jsem asi neviděla horší triky a horší zasazení herců do počítačovýho prostředí, který kolem nich ubíhá tak zvláštním způsobem, jako by snad jeli na nějakejch pásech. No hned jsem měla strach, že je ten dinosaurus sežere, bylo to tak živý! Ten Ben Kingsley snad vůbec netušil, do čeho jde, s tím hárem vypadá jak šmoula a hraje jak nadopovanej skřet. Bože, a co teprve varanopavián a gorilonetopýr. Plus auta novýho kosmickýho věku vypadaj jak pojízdný kontejnery na šrot. Přidávám se k názoru, že máte-li aspoň trochu smysl pro humor, neměli byste Lovce dinosaurů moc dlouho odkládat. Vedle Rituálu nejlepší guilty pleasure posledních let.(13.11.2011)

• - Film se točil v Praze během velké povodně roku 2002. (Hejtmy)

• - Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)

• - Jednou z výziev pre filmárov bolo vytvoriť v hlavnej metropole Českej republiky džungľu. To vyžadovalo importovať množstvo zelene z Talianska, Belgicka, Veľkej Británie a z častí Českej republiky. Produkcia vyprázdnila obrovskú plochu na jednom z ostrovov na Vltave a zaplnila ju vysokými stromami, zasadili 5000 druhov rôznych rastlín a privážali niekoľko ton zeminy. Vďaka zavlažovaciemu systému a rôznym lampám začala zeleň postupne rásť a vytvorila si svoj ekosystém spolu s vtákmi a chrobákmi. (Greenpeacak)