Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• MM_Ramone

V roku 2055 bola objavená technológia umožňujúca cestovanie v čase. Podnikateľ Charles Hatton ju využil na to aby usporiadaval pre bohatých klientov lovecké výpravy do praveku. Organizuje dinosaurie time safari. Jedna z týcho misií však zapríčiní devastujúcu zmenu budúcnosti. Je nevyhnutné to zasa dať na poriadok a vrátiť čas do pôvodných koľají. Nízkorozpočtový sci-fi dobrodružný snímok "Lovci dinosaurov" bol natočený podľa literárnej predlohy amerického spisovateľa Raya Bradburyho. **(15.6.2017)

Len 28%? Tentoraz budem vyčnievať nesprávnym smerom, ale mňa to celkom chytilo :-) No hej, efekty sú príšerné (scéna prechádzky po futuristickej ulici bola umelejšia než všetky počítačové zvieratá), dialógy des, herecké výkony nič moc a Ben Kingsley mal strašne smiešne vlasy... ale pozerať sa to dalo. Určite nie na odpad - poznám hromadu filmov, ktoré by si zaslúžili oveľa horšie hodnotenie a majú nad 60%. Ak beriem Lovcov dinosaurov ako televízne scifíčko pre nenáročných, je úplne v norme a nič mu nechýba. Ruku na srdce - niektoré blokbastery majú aj tupšie scenáre a toľko isto logických dier - ale všetci ich žeriete, lebo je to megalomanská produkcia, ktorá efektami zakryje iné chyby ;-)(8.1.2011)

• Djkoma

Musí se však uznat, že ten film je kvalitnější komedie než většina komedií. Třeba časové vlny a závěrečná vlna proměňující lidi jako (??!!!!) vrcholek pyramidy živočichů na modrý ufounky. Dveře pro pokračování? Naivita tvůrců mě opravdu zaráží... Neberte to jako spoiler a nepiště mi kvůli tomu tenhle film je k smíchu a neberu ho vážně tak to nedělejte ani vy. Herci jsou snad ze Základní školy a doktorka, která sestrojila hlavní počítač asi ví všechno. O hercích jako je Ben Kingsley raději nebudu mluvit, ten pán asi už nemá v čem hrát, když bere takto "složité" role. Krom toho neskutečných 52 milionů dolarů rozpočet? Jsem celkem rád, že ta společnost, která to financovala zkrachovala, protože tam ty kluci potřebovali přes prsty (na nohách, rukách a opět dokola). Snad jediné plus je "cestování časem", ale to ani největším zahleděným fanouškům nebude stačit...(5.1.2006)

• Lima

Být v kůži Mistra Raye Bradburyho a vidět tuhle obskurnost, tak se a)smrtelně urazím__b)ožeru__c)uchechtám k smrti. U Bradburyho bych odhadoval možnost c), každopádně z jeho geniální a slavné povídky ´Burácení hromu´ vypreparovali základní kostru, nápad časových paradoxů, na kterém celá povídka stojí a filmově to rozvedli do opravdu netušené šíře. Vypadá to jako projev politika, který v parlamentu chce sdělit jednu myšlenku, ale protože se rád poslouchá, rozvede to do půlhodinového monologu. Nutno říci, že hodně nudného a hodně nepovedeného monologu. Tady opravdu člověk neví, čemu se má smát dříve – jestli těm trapným trikům, ještě trapnějším dialogům, nebo Kingsleyho sněhobílé paruce. Takže to shrňme – tahle Hyamsova patlanina nestojí ani za setření podrážkou. Pokud časové paradoxy, tak třeba Polákovo „Zítra vstanu a opařím se čajem“, pokud časové paradoxy a zároveň chytrou reminiscenci na Bradburyho povídku, tak rodinku Simpsonových a jejich ´Halloween special´z 5.série, kde Homer cestuje časem pomocí rozbitého topinkovače. Ale nejvíc doporučuji povídku samotnou, třeba z geniální Bradburyho povídkové knihy KALEIDOSKOP.(20.5.2008)

• Gimp

K tomuto filmu jsme přistupovali s mými přáteli z Klubu nenáročného diváka s velkými nadějemi a nesplněným očekáváním "velké sračky". Překvapivě jde jen o hodně špatný film, jehož vrcholem jsou bonusové materiály - vidět Bena Kingsleyho jak říká, že práce s Peterem Hyamsem je skutečné intelektuální naplnění je výjimečný moment v dějinách kinematografie.(22.10.2006)

• - Původně měl být film vydán již roku 2003. Důvodem pro zdržení byl bankrot produkční společnosti - jednoduše nebyly peníze na jeho dokončení. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film se točil v Praze během velké povodně roku 2002. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)