Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• akisha

Dát Lovcům odpad! je značně neoriginální, já vím, obzvlášť když jsem se tak dobře bavila, ale nějak dnes nemám náladu rozdávat pětihvězdí z recese. Zato mám chuť strefovat se do mrzáčka... Jedno je jistý - v životě jsem asi neviděla horší triky a horší zasazení herců do počítačovýho prostředí, který kolem nich ubíhá tak zvláštním způsobem, jako by snad jeli na nějakejch pásech. No hned jsem měla strach, že je ten dinosaurus sežere, bylo to tak živý! Ten Ben Kingsley snad vůbec netušil, do čeho jde, s tím hárem vypadá jak šmoula a hraje jak nadopovanej skřet. Bože, a co teprve varanopavián a gorilonetopýr. Plus auta novýho kosmickýho věku vypadaj jak pojízdný kontejnery na šrot. Přidávám se k názoru, že máte-li aspoň trochu smysl pro humor, neměli byste Lovce dinosaurů moc dlouho odkládat. Vedle Rituálu nejlepší guilty pleasure posledních let.(13.11.2011)

• Tosim

No, z roku 2005 jsem už viděl horší filmy, třeba Jeskyni, která možná měla lepší triky, ale byla mnohem víc stupidní. Tohle je taky stupidní, herci nevýrazní (až na Bena Kingsleyho, ale ten přehrává) a dvě hvězdičky dávám, nepopírám to, za to, že jsem se v podstatě vůbec nenudil a nebyl nucen použít obligátní FF (což jsem třeba u Jeskyně udělal asi desetkrát.)(9.8.2006)

• Ruut

Tohle není tak špatný film až je zvráceně zábavný. Tohle je jednoduše blbost. Ani nemá smysl se navážet do děje nebo hereckých výkonů. To bych se upsal. Sice se tam najde par momentů kdy se člověk zasměje nad hloupostí scénáře a kiksi herců s režiserém, ale to je málo. Docela mě dostala zadní projekce na plátno během cesty městem. Jednoduše tento film je ztráta času. To už raději doporučím podobně zaměřeného Pterodactyla. Jak jsem pročítal komentáře ostatních přispěvovatelů, docela mě zarazila jedna věc. A to hodnocení triků. Triky jsou špatné, ale to je opravdu vedlejší. Vadilo mě srovnávání s filmy Karla Zemana. Zeman točil před padesáti lety. Ten nemohl mít takové možnosti jako Hyams. A v té době byly filmy Karla Zemana považovány za naprostou světovou špičku co do trikovosti.(24.4.2006)

• Carol Pifková

30%?! To ste boli všetci na drogách keď ste to hodnotili? Neskutočná kopa sračiek a to ani nespomeniem radšej to ako to celé vyzeralo. Prisahám, že celý film sa točil pred zeleným plátnom. A ľudia čo tu robili efekty, tak to zrejme boli nejakí žiaci z kurzu, ktorý sa konal v dákom obchodnom centre zadarmo.(14.7.2015)

Len 28%? Tentoraz budem vyčnievať nesprávnym smerom, ale mňa to celkom chytilo :-) No hej, efekty sú príšerné (scéna prechádzky po futuristickej ulici bola umelejšia než všetky počítačové zvieratá), dialógy des, herecké výkony nič moc a Ben Kingsley mal strašne smiešne vlasy... ale pozerať sa to dalo. Určite nie na odpad - poznám hromadu filmov, ktoré by si zaslúžili oveľa horšie hodnotenie a majú nad 60%. Ak beriem Lovcov dinosaurov ako televízne scifíčko pre nenáročných, je úplne v norme a nič mu nechýba. Ruku na srdce - niektoré blokbastery majú aj tupšie scenáre a toľko isto logických dier - ale všetci ich žeriete, lebo je to megalomanská produkcia, ktorá efektami zakryje iné chyby ;-)(8.1.2011)

• - Jednou z výziev pre filmárov bolo vytvoriť v hlavnej metropole Českej republiky džungľu. To vyžadovalo importovať množstvo zelene z Talianska, Belgicka, Veľkej Británie a z častí Českej republiky. Produkcia vyprázdnila obrovskú plochu na jednom z ostrovov na Vltave a zaplnila ju vysokými stromami, zasadili 5000 druhov rôznych rastlín a privážali niekoľko ton zeminy. Vďaka zavlažovaciemu systému a rôznym lampám začala zeleň postupne rásť a vytvorila si svoj ekosystém spolu s vtákmi a chrobákmi. (Greenpeacak)

• - Původně měl být film vydán již roku 2003. Důvodem pro zdržení byl bankrot produkční společnosti - jednoduše nebyly peníze na jeho dokončení. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film s rozpočtom 80 miliónov amerických dolárov zarobil v kinách slabé dva. (Jello Biafra)