Reklama

Reklama

Lovci dinosaurů

  • USA A Sound of Thunder (více)
Trailer

Obsahy(1)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (439)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Musí se však uznat, že ten film je kvalitnější komedie než většina komedií. Třeba časové vlny a závěrečná vlna proměňující lidi jako (??!!!!) vrcholek pyramidy živočichů na modrý ufounky. Dveře pro pokračování? Naivita tvůrců mě opravdu zaráží... Neberte to jako spoiler a nepiště mi kvůli tomu tenhle film je k smíchu a neberu ho vážně tak to nedělejte ani vy. Herci jsou snad ze Základní školy a doktorka, která sestrojila hlavní počítač asi ví všechno. O hercích jako je Ben Kingsley raději nebudu mluvit, ten pán asi už nemá v čem hrát, když bere takto "složité" role. Krom toho neskutečných 52 milionů dolarů rozpočet? Jsem celkem rád, že ta společnost, která to financovala zkrachovala, protože tam ty kluci potřebovali přes prsty (na nohách, rukách a opět dokola). Snad jediné plus je "cestování časem", ale to ani největším zahleděným fanouškům nebude stačit... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

No, z roku 2005 jsem už viděl horší filmy, třeba Jeskyni, která možná měla lepší triky, ale byla mnohem víc stupidní. Tohle je taky stupidní, herci nevýrazní (až na Bena Kingsleyho, ale ten přehrává) a dvě hvězdičky dávám, nepopírám to, za to, že jsem se v podstatě vůbec nenudil a nebyl nucen použít obligátní FF (což jsem třeba u Jeskyně udělal asi desetkrát.) ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

To, že odkazy klasických autorů světové Sci-fi dostávají od filmařů nepěkně na p...amětnou, se asi hned tak nezmění. Světlé výjimky sice existují, ale tahle "adaptace" jednoho z kusů Raye Bradburyho ani omylem není jednou z nich. Ben Kingsley si asi na stará kolena řekl, že je čas dát se taky trochu do té komédie, žánru starobylého a vznešeného, protože z jakého jiného důvodu si Feste střihne roli v něčem tak laciném, placatém a nedomyšleném? Cestováním v čase vždycky skončí logika a naprání chlapíka do urychlovače částic za účelem onoho tripu zase zavání zcela jiným tripem pana scénáristy, ale co už, kdyby to bylo zábavné jako Star Trek, proč ne. Ale ono to zábavné není, navíc to celé vypadá hodně technicky nezvládnutě - viz to příšerné klíčování postav na ulici města budoucnosti, oh my...:) Dále - oposauři, no teda, daleko větší frajeřinu lze vidět (a opakovaně kosit) v prvním díle System Shocku. Největší provar ale je, že za tu hodinu a tři čtvrtě se nedočkáme žádného rozuzlení, žádné typické scény likvidace hlavního padoucha, jen se pořád kdosi trtká s nějakými (řekněme si to ještě jednou - dost špatně animovanými) stvořeními, která se z jakéhosi důvodu objevují v těch vlnách, a partička hrdinů je samozřejmě konstantním tempem početně redukována. Prostě při bílém háru Bena Kingsleyho, ani bohovi víc jak 20% nelze, a nula rezervovaná pro "díla tak špatná, až jsou zábavná a je nutno je vidět", taky v úvahu nepřichází. ()

Lima odpad!

všechny recenze uživatele

Být v kůži Mistra Raye Bradburyho a vidět tuhle obskurnost, tak se a)smrtelně urazím__b)ožeru__c)uchechtám k smrti. U Bradburyho bych odhadoval možnost c), každopádně z jeho geniální a slavné povídky ´Burácení hromu´ vypreparovali základní kostru, nápad časových paradoxů, na kterém celá povídka stojí a filmově to rozvedli do opravdu netušené šíře. Vypadá to jako projev politika, který v parlamentu chce sdělit jednu myšlenku, ale protože se rád poslouchá, rozvede to do půlhodinového monologu. Nutno říci, že hodně nudného a hodně nepovedeného monologu. Tady opravdu člověk neví, čemu se má smát dříve – jestli těm trapným trikům, ještě trapnějším dialogům, nebo Kingsleyho sněhobílé paruce. Takže to shrňme – tahle Hyamsova patlanina nestojí ani za setření podrážkou. Pokud časové paradoxy, tak třeba Polákovo „Zítra vstanu a opařím se čajem“, pokud časové paradoxy a zároveň chytrou reminiscenci na Bradburyho povídku, tak rodinku Simpsonových a jejich ´Halloween special´z 5.série, kde Homer cestuje časem pomocí rozbitého topinkovače. Ale nejvíc doporučuji povídku samotnou, třeba z geniální Bradburyho povídkové knihy KALEIDOSKOP. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Bradburyho ‚Burácení hromu‘ je zajisté geniální povídka, byť si myslím, že není tím nejlepším, co kdy mistr napsal (a to jsem Kaleidoskop prozatím nepročetl celý). Každopádně, Lovci dinosaurů ztělesňují naprosto všechno hollywoodské zlo, které při přepisu literárních klasik na plátno vzniká. Ta situace je nahozena dokonale (aby ne, z takového základu), triky jsou na áčkovou kino zábavu roztomile dementní, ale vše jde do kopru s návratem z druhé výpravy, kdy začnou evoluční vlny pustošit město, a někdo dostane pocit, že přerostlé kytky a opice s ocasem ještěrky jsou ‚děsně cool‘. Není to pitomé béčko, jen zhovadilá sračka, která nenudí, ale uráží. Těžko říct, co je horší. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (9)

  • Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstva, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přistání na Marsu. (Alex.89)
  • Film se točil v Praze během velké povodně roku 2002. (ČSFD)

Související novinky

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)

Reklama

Reklama