Lovci dinosaurů

Lovci dinosaurov

Akční / Drama / Sci-Fi / Dobrodružný

USA / Německo / Česko, 2005, 103 min

• misterz

Fantázii a ľudskej tvorivosti sa obyčajne medze nekladú, ale všetko má svoju hranicu únosnosti. Toľko blbín pohromade sa len tak nevidí, Ben Kingsley sa musel na staré kolená zblázniť, že do toho išiel, inak si tento jeho ťah neviem vysvetliť. Mám rád filmy s časovými paradoxami a cestovaním v čase, ale tvorcovia to s tými časovými vlnami, ktoré všetko menia až po ufónkov naozaj prehnali. To je už na komédiu a nie na sci-fi. Hviezdičku dávam Kingsleymu za odvahu.(22.3.2013)

• Gemini

To, že odkazy klasických autorů světové Sci-fi dostávají od filmařů nepěkně na p...amětnou, se asi hned tak nezmění. Světlé výjimky sice existují, ale tahle "adaptace" jednoho z kusů Raye Bradburyho ani omylem není jednou z nich. Ben Kingsley si asi na stará kolena řekl, že je čas dát se taky trochu do té komédie, žánru starobylého a vznešeného, protože z jakého jiného důvodu si Feste střihne roli v něčem tak laciném, placatém a nedomyšleném? Cestováním v čase vždycky skončí logika a naprání chlapíka do urychlovače částic za účelem onoho tripu zase zavání zcela jiným tripem pana scénáristy, ale co už, kdyby to bylo zábavné jako Star Trek, proč ne. Ale ono to zábavné není, navíc to celé vypadá hodně technicky nezvládnutě - viz to příšerné klíčování postav na ulici města budoucnosti, oh my...:) Dále - oposauři, no teda, daleko větší frajeřinu lze vidět (a opakovaně kosit) v prvním díle System Shocku. Největší provar ale je, že za tu hodinu a tři čtvrtě se nedočkáme žádného rozuzlení, žádné typické scény likvidace hlavního padoucha, jen se pořád kdosi trtká s nějakými (řekněme si to ještě jednou - dost špatně animovanými) stvořeními, která se z jakéhosi důvodu objevují v těch vlnách, a partička hrdinů je samozřejmě konstantním tempem početně redukována. Prostě při bílém háru Bena Kingsleyho, ani bohovi víc jak 20% nelze, a nula rezervovaná pro "díla tak špatná, až jsou zábavná a je nutno je vidět", taky v úvahu nepřichází.(13.2.2008)

Len 28%? Tentoraz budem vyčnievať nesprávnym smerom, ale mňa to celkom chytilo :-) No hej, efekty sú príšerné (scéna prechádzky po futuristickej ulici bola umelejšia než všetky počítačové zvieratá), dialógy des, herecké výkony nič moc a Ben Kingsley mal strašne smiešne vlasy... ale pozerať sa to dalo. Určite nie na odpad - poznám hromadu filmov, ktoré by si zaslúžili oveľa horšie hodnotenie a majú nad 60%. Ak beriem Lovcov dinosaurov ako televízne scifíčko pre nenáročných, je úplne v norme a nič mu nechýba. Ruku na srdce - niektoré blokbastery majú aj tupšie scenáre a toľko isto logických dier - ale všetci ich žeriete, lebo je to megalomanská produkcia, ktorá efektami zakryje iné chyby ;-)(8.1.2011)

• Frajer42

Tak podle těch zdejších chvalozpěvů je člověk zaručeně připraven na nejhorší již před zhlédnutím. Úvod naznačuje, že to nejhorší skutečně přichází. Prvních několik desítek minut je takřka nestravitelných. Poté se přeci jen dostaví nějaký ten zvrat a alespoň něco se začne dít. Béčkové efekty jsou poměrně hnusné a navíc jsou využívány celkem nesmyslně a samoúčelně. Za celkem značný rozpočet je nám naservírováno dost málo muziky. Většinu rozpočtu však zřejmě schlamstl Ben Kingsley, jehož účast mě ve filmu tohoto typu poměrně dost překvapuje. Odpadem se zde ohánět nebudu, protože jsem již za svůj košatý filmový život viděl i mnohem větší bláboly. Nicméně, nezbývá mi než souhlasit s faktem, že pokud tento film neuvidíte, tak o pranic nepřijdete. Těžko říct, zda i literární předloha stojí za hovínko. Každopádně to nehodlám zjišťovat. Nevím, jestli je to předvánoční atmosférou, ale vyplodím ze sebe celé 2 vločky. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska.(22.12.2015)

• Legas

Nevím, jestli ta kategorie existuje, ale Lovci dinosaurů jsou jasné "C" (céčkový film). Film je zábavným způsobem hloupý a s radostí jsem jej dokoukal až do konce. Těm špatným trikům bych se nedivil, ani bych je neodsuzoval, kdyby tento filmový skvost zamířil rovnou do videopůjčoven, ale jak se proboha dostal do kinosálů??? Nicméně bych jej vřele doporučil všem filmovým fandům, protože takové ultra-sci-fi, které vypadá jako sebe-parodie, je ukázkovým příkladem toho, jak se nemá dělat hollywoodský blockbuster.(1.6.2006)

• - Původně měl být film vydán již roku 2003. Důvodem pro zdržení byl bankrot produkční společnosti - jednoduše nebyly peníze na jeho dokončení. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hangár pražského letiska Letňany sa stal prechodným domovom 300 obrovských papradí, ktoré sú veľmi citlivé na teplotu. (Greenpeacak)

• - Film s rozpočtom 80 miliónov amerických dolárov zarobil v kinách slabé dva. (Jello Biafra)