Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

Mayers

Jedna zvězdička za opicodinosaury a za černouška, kterej před smrtí pozoroval hvězdy. PS: teď jsem zahlídnul ten rozpočet...to je vtip ne? :D :D kde se v tom do hajzlu ztratilo 80 mega?? ()

PATJA

Autoři zcela bezostyšně ignorují jakékoliv přírodní zákony. O evoluci slyšeli z vyprávění George W. Bushe, o vývoji klimatu neví vůbec nic a o cestování v čase nasbírali vědomosti z vlastního prstu, který předtím měli zastrčený bůhví kde, než si ho začali cucat. Představa, že se zabitím motýla se z chladného Chicaga stane tropický prales, je natolik absurdní, že se ji snad ani nebudu snažit vyvracet. Ale možná se pletu, možná, že ten motýl měl v plánu cestu na Slunce, jehož aktivitu hodlal pozměnit, nebo dost možná otočil Golfský proud z Evropy do Severní Ameriky – jak říká režisér Peter Hyams: „Nemůžeme předpovědět, co by se přesně stalo, kdyby se v minulosti něco změnilo a jak by to ovlivnilo přítomnost“. Zlatá slova. Vědět to nemůžeme, ale trochu logiky na úkor bombastičnosti by neškodilo, pane. . . Delší text zde: www.FILMKABI.net ()

Hejsa odpad!

Uff,tak tohle byl opravdovy "kulinarsky" zazitek. Po první scene jsem myslel,ze sleduju intro ke hre Turok (grafika mi prisla tak na stejny urovni :-),kde se vyskytuji skutecny lidi (slovo herci se sem moc nehodi,sorry Bene ). Mno,stacila mi hodinka na to,abych tu neuveritelnou smes vypnul, ale pak jsem si precetl par prispevku na databazi a dokoukal to,abych se dozvedel, jak to cele "dopadne " :-)) Chudak Ray Bradbury, doufam, ze ty casovy vlny nedorazily az k nemu ..... ()

sonoluca

Jednu hvězdičku dávám za tu odvahu přivést na plátna kin (film za 80M přece nepošlete přímo na DVD .) něco tak po všech stránkách otřesnýho. Za efekty by se styděl i odpolední kroužek amatérů z Kotěhulek. ()

Slavomír

Až taká špatnosť to nebola. Podpriemerný scifi film, ale nie až "brutálne zlý". Súhlasím s tým že triky boli na úrovni Kapitána Powera (niektoré potvory sa mi páčili: jašteropaviány ) a časové paradoxy sux, ale účel to naplnilo a čuduj sa Ježiško, nudil soms a asi 5 minút. 45% ....tearz zas budem dostávať pošty o tom aký majú slováci zlý vkus.... ()

E lan

Katastrofický film s katastrofálním scénářem, triky a hereckými výkony. Celkově jen ztráta času a přitom tak nadějné téma. ()

HonzaMag

Cestování v čase, dinosauři, známá předloha, slušný rozpočet - na tenhle film jsem se fakt těšil. Navíc při současných technických možnostech.... Na zdrcující první recenze ani na žádná jiná varování jsem nedal - což se pro tentokrát ukázalo jako velká chyba. Totálně zmršený příběh, komické triky (kam se hrabe na "Cestu do pravěku"), herecké výkony raději bez komentáře, prostě celé to vyznívá jako trapná parodie... Nejvíc zamrzí právě ty promrhané možnosti :-) Doufejme, že takových "zabijáků" scifi žánru nebude více! Přiznám se, že jsem se občas neudržel smíchy (salvy smíchu místy přerušily nevěřícné kroucení hlavou) - proto ty dvě hvězdičky za místy komediální vyznění. ()

kubal18

Není to až tak pitomé, jak se zdá. Nebýt totálních chyb v ději a časových nesouvislostí, tak celkem o.k. film. ()

lather odpad!

No nevím, co k tomu dodat. Mám podezření, že tvůrce musel být asi při plození tohoto uměleckého skvostu pod vlivem omamných látek. Jinak si totitž nedokáži vysvětlit. směsici tak nevkusných nápadů, záběrů, "grafických úprav".... Jestli to myslel tvůrce vážně, zbývají mi jen oči pro pláč, pokud to byla snaha o parodii, tak tleskám. Jedno se tomu upřít nedá - opravdu jsem to musela dokoukat do konce, jelikož nic takového jsem ještě nikdy neviděla. ()

ER

Tak jsem to vydržel asi 30 -40 minut a pak to vypnul. Snad jen na Bena (Kingsley) se dalo dívat ()

Radek_War_09

Sice nevím proč to má tak hrozné hodnocení skoro od všech ale mě se to docela líbilo.Tedy až na ty příšerně udělané prostředí hlavně venku.I když si myslím že o to tam vůbec nejde a kvůli tomu to asi ani nějak neřešili.Příběh mě chytil a celkově je ve filmu dobra zápletka a hlavně ten konec je super. Celkově jsem se bavil. 78% ()

Ceberus odpad!

Bradbury se obrací v hrobě. Pokud jste spisovatelův fanoušek, byli jste varováni a díváte se na tento film jen na vlastní nebezpečí. Vizuální efekty raději nebudu komentovat. Chcete-li něco kvalitního s Bradburyovskou tématikou, sáhněte raději po akčním Equilibriu na motivy 451° Fahrenheita. ()

Wyrdas

Průměrně slušný film, který ale stačí vidět jen jednou. Pěkná myšlenka, ale celkově to není dotažené do konce. Někdy mi přijde, že místy je film vyloženě odfláknutý. Animace a efekty jsou hrozné a vzhledem k roku vzniku (2005) bych čekal něco umělecky věrohodnějšího. Líbila se mi rozmanitost a detaily nových živočišných druhů, které film ukázal (vzhledem k pramalému prostoru který nové druhy dostali to stačilo) ale to k nadprůměrnému hodnocení žel Bohu nestačí. Herecké výkony byli spíše průměrné, dialogy kostrbaté a ve výsledku děj až překvapivě předvídatelný. Dvě až tři hvězdy, ale pro podhodnocení místními znalci se přikloním k těm třem. ()

bono22vox

Nejhorší dárek jaký mohl Ray Bradbury k 85. narozeninám, které slavil v roce vzniku tohoto filmu, dostat... hrozné... ve všem... ()

Psycho.R

Ty tři hvězdy jsem dát musel. Sci-fi, kde pozadí je namalované na plátně jako z padesátých let, auta v filmu prakticky nejsou, protože jde o výstřižky ze starých počítačových her, kde auta jezdí naprosto stejně rychle, jedno za druhým, občas se dokonce prolnou i s hlavním hrdinou, který o ničem neví. Dinosauři jsou promítáni na zadní projekci. Ale ten film byl tak špatný, až jsem se u něj bavil. ()

Acrobat odpad!

Uff, brutalita nebotyčných rozmerov, kde tento jeden z najhorších trikových filmov by mal byť uzákonený ako hnoj a psychofarmakum. Istá dávka paródie a promile v krvi pri jeho pozeraní je nevyhnutné minimum. (videné 19.10.2020, HDrip) ()

Evzeni1

dabing : Tomáš Borůvka ■ Simona Postlerová ■ Pavel Soukup ■ Luděk Čtvrtlík ■ Petr Meissel ■ Nikola Votočková ■ Filip Švarc ■ Zbyšek Pantůček ■ Jiří Hromada ■ Ivo Novák ■ ♤♤♤♤♤♤♤♤ Produkce : Evelyna Vrbová 👤 Překlad : Jiří Bíla 👤 Dialogy : Magda Landsmannová 👤 Zvuk : Jiří Moudrý 👤 Režie : Alice Hurychová 👤 LS Productions dabing pro Magic Box 2006 ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)