Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

axik

No, je to hodne hodne slaby, ale aspon za par vizualnich efektu si to 2 hvezdy zaslouzi. Ale ta povidka R. Bradburyho je celkem dobra.... ()

brabi

Příběh nebyl až zas tak strašný (ikdyž s původní Bradburyho povídkou se to srovnat nedá, jenže ta by vydala asi tak na 20 minut maximálně), ale to provedení? Škoda slov. Myslím, že kdyby se filmu chopil nějaký schopnější tým, výsledek mohl vypadat o dost lépe. ()

Santek

Zajímavý film o tom co by se stalo, kdyby se někdo pokusil změnit něco v minulosti. O to větší dosah to má, když to ten člověk neplánoval a změnil něco před 60 millony léty. I usmrcení malého bezvýznamného tvora může mít obrovské dopady na budoucnost. Kdo o tom vím své tak to pochopí a film ho zaujme. Efekty jsou sice trochu jako omalovánky, ale to se dá snadno odpustit. Téma filmu je mocné a nikdo z nás neví jak by takové změny současného světa (na základě změny v minulosti) probíhaly. Já jsem rád, že tento film vznikl a obohatil současný sci-fi žánr. Vše nepřesné v ději odpuštěno :-) // Jo a jsem nepoznamenaný knižní předlouhou, kterou jsem nečetl..... ()

jack_scott

Snímek podobných kvalit se vidí skutečně málokdy. Jde vidět že skutečně málokdo pochopil jeho skrytou genialitu- on je totiž zrcadlem všech ostatních snímků. Jako totiž přichází po dni noc, tak přichází po všech jiných filmech Sound of thunder. Příběh je celkem zajimavý a díky genialitě předlohy ani není možné aby byl špatný, ono jádro tam je, víc není vv lidských silách zkazit, jakkoliv se štáb zapotil aby to dokázal. Místy snímek působí jako komix z 30. let, což je fajnovka. Jen dobře že místo "herců" tam byli jacýsi břídilové. To se málokdy vidí. Asi vytahovali tonoucí pod podmínkou, že je zachrání z Vltavy. Je děsně ale vidět jak se osazenstvo Vltavy nalokalo, všichni vypadají...divně. jako celek to působí nezapomenutelně. hodnocení 10%-100%. Nevím. Režisér taky nevěděl co dělá když to točil (či co s tím dělal). ()

Puddingg odpad!

V půlce filmu jsem se podíval na obal dvd a zjistil, že to je z roku 2005. To byl docela hezký šok - na ten rok hodně vizuálně nepovedené, slabé efekty atd. Tato adaptace jedné povedené povídky je jejím velkým znehodnocením. Celý film na mě působil jako nějaká skica nebo návrh, ale rozhodně ne jako celek. ()

sirrgulo odpad!

Tenhle film je opravdu k smíchu, snímek z roku 2005 a divákovi nabídne možná tak pár na první pohled rozpoznatelných hraček dinosaurů. Hračka Godzily co mám doma vypadá lépe, než tyranosaurus tady. Nechápu k čemu se to Ben Kingsley propůjčil. ()

route60 odpad!

Příšerné, hloupé , amatérské, mizerná réžie Petera Hyamse s jistě děsným scénařem jen podtrhují zbytečnost tohoto filmu opravdu odstrašujíci případ. ()

ShotgunED

Tolik nesmylů na jedný kopici, kdy si sami autoři opakovaně protiřečí během 5-ti sekund a účelově nastavená Bradbaryho povídka do délky filmu bohužel zabíjí jakékoli možnosti dívání se na téma s nadhledem. ()

Systematic odpad!

Špatný film. Pitomé dialogy, děsné triky, stupidní scénář, který má z povedenou povídkou Raye Braburyho společný skutečně jen základní motiv a rozvíjí ho do naprosté absurdity. Nechce se mi věřit, že toto dokázal natočit režisér filmu 2010: Druha vesmirna odysea a už vůbec netuším, proč v tom hraje Ben Kingsley. ()

Virusman666

Nechápu, co ovlivnilo hodnocení tohoto skvělého sci-fi většiny uživatelů ČSFD, ale mě se to líbilo až tak, že dávám plný počet hvězdiček. Co čekáte lidi od sci-fi žánru více? Romantická telenovela to zaplať pámbu není... :-) ()

moviefan4 odpad!

Jediné plus čo ten film má je zaujímavý nápad a dobre vyzerajúce monšrá. Inak je to čistá sračka ktorá si zlasúži odpad. ()

x_ander

No co na tohle říct? Je to hrozné béčko, ale někde na hypotéku Ben Kingsley brát musí. Jako vážně, tenhle film je blbina jak mraky, má to hrozné efekty, zápletku, postavy... ale z nějakého důvodu jsem to dokoukal do konce. Takže tu 1* si to asi zaslouží. Ale každopádně nebrat. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)