Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

SaNcHeZ_cz odpad!

Chápu, že mizerné triky jsou způsobené krachem před dokončením postprodukce (nebo co to sakra bylo s tím studiem). Ovšem i přes naprosto mizerné efekty je to špatný film, který nestojí ani za peníze zaplacené v půjčovně. ()

Z0oMb3E odpad!

Pre Boha to bolo čo? Od názvu som čakal niečo na štýl Jurského parku, no vykľula sa s toho táto ohavnosť o hľadaní zašliapnutého motýľa z druhohôr. Všetky tie príšerky čo predstavovali zmutovanú evolúciu vyzerali podľa mňa dosť komicky a neraz som sa nedokázal zdržať smiechu. O hercoch sa nemá význam ani zmieňovať, pretože tam ani herecký výkon nebol. Najväčší výbuch smiechu u mňa vyvolala realisticky zvládnutá chôdza na mieste (akože chôdza po chodníku uprostred rušnej ulice niekde na začiatku filmu)pred zeleným plátnom :DDD. ()

Terter

Tak na tenhle film jsem se hodně těšil a on mě nezklamal. Větší chujovinu jsem už dlouho neviděl. Na tom filmu je tolik špatných věcí, že ani nevím, kde začít. Tak to vezmeme od příběhu: vynikající nápad Bradburyho povídky tvůrci naproso pohřbili pod svými zhovadilými nápady, při jejichž vymýšlení patrně nemohli nebýt pod vlivem. Zde platí ono zlaté pořekadlo, že méně je někdy více. Kdyby se omezili na nějakou menší změnu způsobenou oním zašlápnutím motýla, bylo by to lepší a hlavně logičtější a stravitelnějnější než tyto hovadiny se změnou klimatu a varanomandrily spícími hlavou dolů. Rovněž transport skrze časové vlny stojí na vachrlatém základu a celá pointa v cestě nazpět časem je úžasně blbá. K tomu si připočtěte efekty, za které by se styděl i Ed Wood, protože takhle nešikovně využívat zadní projekci v roce 2005 je opravdu k pláči, zvláště když mnohé filmy se s touto vychytávkou popasovaly daleko lépe (např. Svět zítřka). A za co je tedy ta hvězdička? No, popravdě řečeno, je jen a pouze pro Bena Kingsleyho, který jako jediný z hereckého ansámblu je opravdu výrazný a jehož přítomnost na plátně je opravdu k smíchu, když se šarmem sobě vlastním a s bílým příčeskem na hlavě doprovází stupidní repliky takovými ksichty, že by záviděl i Leslie Nielsen. Ale pro příště by se radši měl upisovat trochu kvalitnějším filmům. ()

Praxis

Je to opravdu tak zlé, jako se to tváří. Nápad zcela pohřbilo diletantské zpracování filmu. Efekty jsou opravdu špatné, i když zpracování ještěrů celkem ušlo. Herecké výkony velmi pokulhávají.A občas jsem měl pocit, že se ztrácím v prostoru a realitě... Ale na druhou stranu, viděl jsem ještě horší filmy.... ()

Vyrida

Největší průser toho to filmu jsou jednoznačně triky, za které by se možná ve své době styděl i Star Trek, natož film z dvacátého století. Scénář má poměrně pěkný náběh, ale prostřední a zároveň tedy ta nejdelší část mě totálně znudila až jsem si ji musel pouštet hned dvakrát, protože napoprvé jsem nudou prostě usnul. Akce jestli se dá nazvat ta jedna scéna opakovaná pětkrát dokolečka jinak, mě taktéž neokouzlila natolik, abych z ní měl týdny vlhké sny a na ten cirkus co vypukné poté, bych nejraději už zapoměl. Logické chyby jsem ani nezačínal počítat, protože bych vlastně ani nic jiného při sledování nedělal. Děkuji alespoň za pěkné vyvrcholení, které se mi asi z té celé hodiny a půl líbilo nejvíce. Celkové ohodnocení to samozřejmě muselo víceméně ovlivnit a dlouho jsem se rozhodoval mezi jednou či dvěmi hvězdičkami. Škoda, že to nemůžu kompromisně rozdělit třeba na 1,5 a tak po mém dlouhém rozjímaní a výtečným obědě dávám nakonec pouze jednu hvězdičku, která vychází hlavně z mých minulých hodnocení, protože dvě si ode mě vysloužily i filmy daleko zábavnější a bylo by to tudíž mírně nespravedlivé. ()

sonnak

To bylo...parádní béčko!!! Prostě jsem se bavil celou dobu, to nemůžu říct u kupy filmů z vyšší třídy =)) Parádní efekt při příchodu vlny byl sice jediný, který byl koukatelný, ale čert to vem. Ohánět se špatnými efekty je povrchní, jako upřednostňovat grafiku před hratelností ve hrách :] ()

ABLABLABLA

Já bych řekla, že tohle je dost povedený film. Cestování časem bývá skoro vždy dobrá volba pro film a jistota, že to bude alespoň dvouhvězdičkový film. Ale tento se mi líbil mnohem více. Už jen ten drobný detail, že se přenesl pouhý motýl do novodobého světa a má to za následek spousty evolučních vln, které mění celou historii světa a nejvíce to samozřejmě vidíme na tom nynějším. Doktorka proměněná v divného tvora byla vážně vtipná. Některé triky byly vážně chabé, herecké výkony slabší, ale film sám o sobě, díky dobrému scénáři byl dobrý. Kdyby u toho byl jiný režisér možná, že by se z toho stal větší trhák. Škoda. ()

kaylin

Blbý film je blbý film a na první pohled ho pozná každý, když ho sleduje. "Lovci dinosaurů" jsou přesně takovým a já stále nedokážu pochopit, že se tenhle film dostal i do našich kin. Má hned několik prvků, které z něj dělají pořádnou hloupost. Co by se dalo ještě skousnout, to jsou špatné vizuální efekty. I lepší filmy mají špatné triky. Co už divák tolik nesnese, to je špatný příběh a hrozné herecké výkony. Stojím si zatím, že když se má tvořit dílo o cestování v čase, musí to dodržovat určitá pravidla. Film se na tohle úplně vykašlal a vytváří si nějaký nesmyslný svět a časové vlny, které jsou sice hezky efektivní, ale jinak je jejich význam nulový. Problémem je vyšlápnout ze stezky pryč, když osoby do minulosti cestují, ale že tam nějakého dinosaura sejmou, to je asi v pohodě. Nějaké hraní s časovými paradoxy je zde naprosto zabito ve prospěch scenáristického dokončení příběhu, který je zajímavý asi tolik, jako tuctový akční film. Edward Burns rozhodně není nějakou velkou hvězdou, ale tady jen ukazuje, že si ani film neumí podle scénáře vybrat. Všichni ostatní herci jsou dost špatní anebo nemají prostor, docela tak zamrzí účast jinak výborného a démonického Kingsleyho. "Lovci dinosaurů" v sobě nemají nic pozitivního, nic, za co by bylo možné je pochválit. Příšery, které si tu scénáristé vymysleli, prostě nevypadají dobře, podtrhuje to ještě špatné CGI zpracování. Vyhněte se tomu filmu, proboha, hodina a půl se dá mnohem konstruktivněji strávit četbou na záchodě. Jen bacha, aby vám nohy nezdřevěněly. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/zitra-nehrajeme-lovci-dinosauru.html ()

movieband

Béčko na, které se dá dívat. No a tohle hodnocení (teď myslím ty %) je sakra přemrštěné. Dyť zas tak hrozné to nebylo. Bylo to napínavé .. příšerky vcelku slušně zpracované .. děj se taky dal zvládnout .... Filmy podobného kalibru jsou od toho aby člověka pobavily a aby člověk na chvíli vypnul mozek a odpočíval. To tenhle film přesně splňuje. Takže já si myslím, že ty 3* jsou přesně to hodnocení, které tendle film hledá a potřebuje. ()

slunicko2

Chudák v hrobě rotující Bradbury. 1) Jedna hvězdička je za nádherně depresivní atmosféru zmaru a zkázy. 2) Druhá hvězdička je za můj oblíbený žánr. 3) Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mě žádný důvod, proč dát hvězdičku další. ()

decouble

Je úžasný pozorovat rozdíl mezi herectvím Edwarda Burnse a Bena Kingsleyho. Zatímco Kingsley při blížícím konci vesmíru bodře mává rukama a má pořád na krajíčku div se nezačne smát, Burns hraje za každé situace tak vážně jakoby na záchodě tlačil bobek. Když přičtu pár menších náhodně a zcela nechtěně vzniklých vtipů, zůstávají Lovci dinosaurů pořád nad hranicí opdadu. ()

stration

Manželka se u toho nenudila a téma "cestování v čase" jí připadá vždycky zajímavý. Já osobně to považuju za -ne až tak povedený film-. No, ale, láska je láska. ()

L_O_U_S

Podle zdejších reakcí jsem čekal šílenou ptákovinu, ale nebylo to tak hrozné. Scénáristé to místy nezvládli, například mi přijde hodně podivné to, jak borci dokážou vložením disku předělat částicový urychlovač na stroj času. "Oposauři" se moc nepovedli a vůbec ty změny v evoluci prostřednictvím "vln" mi přijdou jako znouzectnost, aby byl film delší. Bradburyho povídku jsem četl a docela se mi líbila, ale tady to tvůrci s těmi fantasmagoriemi přehnali. No a když začnou umírat postavy, ale nikdo toho nelituje, páč po "nápravě" by měly být teoreticky zpátky... Krom toho věta "Něco jsme změnili a musíme to napravit!" zazní ve filmu asi dvacetkrát. Kdyby se to dabérský štáb aspoň pokusil říct pokaždé nějak jinak... Efekty místy komické, hlavně ta kymácející se vozidla, no a na propadnutí dlažby asi nikdy nezapomenu. Zato se mi ale líbila architektura. Dvě hvězdy. Jsou i horší filmy. (367., květen 2008) ()

vegetol.mp

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film jsem viděl už asi 5krát a pokaždé se bavím. A nemyslím to tak, že bych se tvůrcům škodolibě vysmíval. Triky, především v úvodu, jsou často nepříliš povedené, ale je to všechno neskutečně zábavné. Navíc kdo ví, jak film vznikal, může být vůbec rád, že byl dokončen. Na rozdíl od různých Matrixů se to nebere až tak moc vážně. Spíš to celé působí jako béčko z 50. let. A to myslím jako kompliment. Prostě to beru jako film, jehož tvůrci chtěli divákům nabídnout zajímavou podívanou a v mém případě se jim to povedlo. Přesně takový film jsem toužil vidět jako dítě a jsem rád, že mi to někdo splnil. Jinak je vtipný, jak tu všichni kritizujou kvalitu scénáře. Viděl někdo z těch mudrlantů v poslední době libovolnej díl Jurskýho parku? Asi ne. Jinak by tu takový kraviny nepsali. To že tu mnozí shazují práci čechů na tomhle filmu už netřeba komentovat. Debilita některých lidí je prostě nekonečná. Pro mě je A Sound of Thunder poctivější film, než například Matrix 2 nebo 3, kde Wachowští sežrali všehnu moudrost světa, až to působí legračně. PS: Pokud si někdo přečte všechny místní komentáře, velmi se pobaví. Vypovídají totiž mnohem víc o lidech, kteří sem píšou, než o filmu samotném. Podobná snůžka tuposti se totiž málokdy vidí. ()

dee-key

Žalostná napodobenina dobrodružství, nectí to žádné zásady správného filmu. Stokrát ohrané téma putování časem a milionkrát omletá myšlenka. Film je prostě ..., jak to slušně říct ..., nejlepší mezi nejhoršímy. ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)