Zoltán Max je policista. Slovák. Sloužil u kriminálky v Bratislavě, ale byl vyhozen. Nyní slouží u kriminálky v Praze. Stárnoucí chlap, velký individualista, nesmiřitelný rebel a anarchista v extravagantním saku, který nesnáší autority a společenská pravidla. Nesnáší však i nezákonnost, apatii k vládě oligarchů a korupci. Sukničkář s maskou cynika, pod kterou je cítit mnohem víc. Někdy i smutek, neboť je přes všechny ženy, procházející jeho životem, ve skutečnosti sám. Únos malého chlapce a vražda jeho učitelky začíná jako běžný zločin, ale brzy se změní v daleko vyšší hru. Stopy zavedou Maxe a jeho mladého kolegu Filipa až do Bratislavy, do společnosti těch bývalých, ale dnes už opět mocných. Nekonvenční pátrání – neboť Max to jinak než nekonvenčně snad ani neumí – postupně odhaluje, co se za únosem chlapce a vraždou jeho učitelky ve skutečnosti skrývá. A zcela nekonvenční je i Maxovo řešení případu, vedoucí k dopadení vraha a únosce. (Česká televize)

Peabody odpad!

Juraj Kukura nikdy nebyl komik, jestliže to zkouší v sedmdesáti letech, lze to sice pochopit, ale je to hrozné. Prostě to neumí, chybí timing, některé repliky jsou až hysterické, nesedí k předchozím větám partnerů a podobně. Pan Chlumský se mu to asi bál říci. Takže to je problém číslo jedna, hlavní postava. Pak je tam partner do dvojice, pro kterého je označení nemastný neslaný zcela adekvátní. Třeba v Poldovi dvojice skutečně má nějaké vztahy a jejich spory fungují, tady jsou jen vedle sebe. Bod číslo tři - zápletka. je tak na 12 minutový bakalářský příběh, okořeněný naprosto zprofanovanou Radkojohnovskou korupční mafiánskou polevou (ani kopnutí si do mrtvoly v podobě UV KSS nechybí :-)). No to jsme kdysi měli v 50., letech, kdy každý padouch musel být ex fabrikant nebo aspoň živnostník. NIc nového pod sluncem. Takže jeden klaun, jedna leklá ryba, několik dam a dívek kolem toho klauna padajících na záda při každé jeho větě, ufff. Osobní vztahové problémy zakrývají pátrání (tedy pátrání tu taky žádné není, jen se tak pohybujeme vesmírem a občas se něco stane. ()

Šefča

Je to takový sitkom - vtipné momenty tam jsou, dívat se na to s odřenýma ušima dá. Krimi to však není ani zdaleka, když se to srovná např. s Vraždami v kruhu, Labyrintem nebo Pířpady 1. oddělení (ty jsou ale podle skutečných událostí, tak se to tak úplně srovnat nedá). Za ty prachy, co se na to spotřebovaly, to ale asi nestojí. ()

Generi

Ufff. Jednu hvězdičku za "originalitu" tvůrců oblíct detektiva do károvaného saka, jinak by divák nemohl pochopit, co to tam ten bývalý hezoun Kukura předvádí za kreace. ()

clubland

Kukura pre mna nie je ziadny herec. Nespominam si na jediny film, v ktorom by ma Kukurov vykon nejakym sposobom zaujal. Inspektor Max je hrozna zlepenina, ktora nema nic spolocne ani s komediou, ani s kriminalkou. Kukurove vykony mi pridu ako nejake silene, ako keby si povedal, ze bude stavat na svojom "mene" ale do hrania sa moc nehrnul. Skoda, mozno niekto iny na jeho mieste by tento serial dokazal ozivit. Jedna hviezdicka len za napad. ()

yarca

Jsem si tak říkala, na co se budu těšit po skončení poměrně povedeného seriálu "Vzteklina". No, tak tohle to nebude... Zatím hluboké zklamání.Ta jedna jediná hvězdička je za můj ex-idol, Juraje Kukuru... ()

PowPow

Max se snaží vypadat jinak, než "obyčejné" krimi, ale kolik je v různých filmech a seriálech takových neortodoxních, drsných poldů? Plná p***l. Už kdyby se takhle choval čtyřicetiletý chlap, měl bych za to, že se zasekl v pubertě, ale sedmdesátiletý Kukura vypadá jako pošuk. Myslel jsem, že maximální bizár je v tomhle ohledu už Dlouhého bohatý a sexy kapitán Exner s Jaguárem, ale tohle mě úplně odrovnalo. Místy Maxova perverznost a excentričnost působí až jako parodie, což podtrhuje už úvodní písnička. Samotný případ má vlastně boční úlohu, tvůrci se jen snaží v každé scéně ukazovat, jak je Zoly free a cool. Navíc herci v epizodní roli jsou úplně tragičtí - od kriminálek samozřejmě nečekám, že budou lidé v roli podezřelých a svědků nějak excelovat, ale tady ten předstíraný brek apod. úplně bije do očí. Jediné, co musím uznat, je, že Juraj Kukura si tu roli evidentně hodně užívá. ()

Macamica

Proboha to jsou ty ženské slepé nebo na co je ten inspektor balí? Mně připadá jako trapný seladon, který zapomněl, že stárne a hraje si na puberťáka.... charisma nemá ani co by se do náprstku vešlo... ()

gogohogofogo odpad!

Kukuru jsem měl vždycky jako herce rád, proto jsem to chtěl s tímto seriálem zkusit. Ale asi po 20 minutách prvního dílu jsem si nemohl pomoct a musel jsem nahraný díl zastavit a smazat, nedalo se na to koukat. Je to celé laciné a "nařvané", u většiny herců afektované a převažuje jen přehrávání hraničící s trapností. Většina postav je silně nesympatická a nepříjemná, u postavy J. Kukury je to plánované, ale nepovedené. Ostatní jsou ale (ještě) mnohem horší. Maxův (Kukurův) kolega, kterého hraje jakýsi Robert Hájek, je ubohý, arogantní a veleprotivný fracík, Maxův šéf (Bareš) je zase uřvaný hulvát a omezenec. Na další díly už jsem neměl odvahu. Tomu prvnímu nemůžu dát nic jiného než 0 hvězdiček, čili "odpad". ()