Reklama

Reklama

Sindibád: Legenda sedmi moří

  • USA Sinbad: Legend of the Seven Seas (více)

Obsahy(1)

Sindibád se svou lodí a posádkou přepadl loď, na níž cestuje princ Proteus a chrání na ní knihu smíru, která chrání bezpečí království devíti měst. Sindibád chce knihu ukradnout, dostane se ale do křížku s Proteem, kterého dobře zná, jako děti byli dobří přátelé. Pak ale královna sváru Eris poštve na obě lodi mořskou obludu a Sindibád zachrání Proteovi život. Sám je ale stržen mořským proudem: to královna sváru Eris si ho přitáhla, chce, aby knihu smíru ukradl pro ni. Když po čase v Syrakúzách Eris, převtělená do podoby Sindibáda, skutečně knihu smíru ukradne, nikdo Sindibádovi nevěří, že to nebyl on. Jen Proteus. Sindibád je odsouzen k smrti, ale Proteus nastoupí do vězení místo něho. Žádá po Sindibádovi, aby knihu smíru z rukou Eris získal a vrátil se s ní. Kdyby se nevrátil, místo Sindibáda zemře Proteus. Sindibád vyplouvá na Tartaros, za Eris a knihou. Na loď se ale vetřela Marina, krásná snoubenka Protea. Možná zatoužila po dobrodružství, možná si chtěla pohlídat, aby se skutečně Sindibád s knihou vrátil... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Recenze (127)

berg.12 

všechny recenze uživatele

Skutečný animovaný hybrid. Přestože na oko mi tohle spojení dvou animací nijak blízké není, nepostrádá nápad a bohyně chaosu je vyloženě lahůdka. Už kvůli ní alias Michelle Pfeiffer doporučuji originální verzi. I když je film jen takovým putováním od jedné atrakce ke druhé, atrakce to jsou mimořádně poutavé a zábavné. A především ono fantastično, s padnoucí hudbou Gregsona-Williamse, zachraňuje ten ubohý příběh s morální pointou, která je jasná už od prvních minut. Jakoby tomu ta úlitba dětem a tradici tentokrát vyloženě překážela, škoda. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/ ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení a nezasloužený komerční propadák. Jistě, příběh je jednoduchý až na samé hranici snesitelnosti. Sindibád má někam dojet, něco přivést a poznat jaké jsou ty správné morální hodnoty, ale celé je to zabaleno do neskutečně akčního balení s tempem, které marně hledají mnohé hrané Hollywoodské akční spektály. K tomu si přidejte hlasy slavných osobností, které postavy tak trochu formují (ano opravdu nestojí český dabing za nic) a absenci písniček, která film smršťuje ke stopáži, jenž jen těsně přesahuje tu krátkometrážní. I ten uslintaný pes je tentokrát legrační a skvělá hudba jen podtrhuje dojem z krásného pohádkového dobrodružství, ve kterém se sice dvě animační techniky trochu bijí, ale pokud si na to zvyknete, tak vám odměnou bude vůně dalekých moří a časů, ve kterých ještě bohové ze své marnotratnosti zasahovali do lidských osudů. A že zasahovali zatraceně stylově..... ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Suverénna animovaná výprava do fantasy sveta tisícich morí s podivným vizuálom, ale zato s odzbrojujúcou chytlavosťou nie len fanúšikov Indiana Jonesa, či Jacka Sparowa. Veľkolepé akčné scény, prekrásna hudba, strhujúce tempo a príjemný humor v dobrodružnom koktejli, ktorý neprávom ostal v tieni komerčného neúspechu. 90% ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Těch klasicky animovaných filmů je veliká škoda. Takové dobrodružství, jaké mi poskytl animovaný Sindibád mi většina 3D animovaných snímků nenabídla ani zdaleka. Sindibád jsou vlastně takoví animovaní Piráti z Karibiku, jen krom Jacka Sparrowa jsem koukal na animovanou postavičku, a nechyběl ani Kraken. Finanční neúspěch je vůči DreamWorks strašně nespravedlivý. Jako jedni z posledních velkých Hollywoodských studií ještě 2D animaci nezatratili a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti jejich filmů je takové fiasko zklamáním, zklamáním nad tím, že kvalitního 2D animáku se už asi nedočkáme. Sindibád sice není stoprocentní 2D, ale těch tři-dé prvků je tam strašně pomálu, že mě vůbec nerušily a zajímavě doplňovaly zbytek animace. Bavil jsem se, a to hodně. Škoda jen, že nepřízeň platících diváků jen pomohla zatlouct jeden z posledních hřebíčků do rakve s klasickou animací. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (7)

  • Jde o první Hollywoodský film, který byl celý vytvořen na počítačích s operačním systémem Linux. (Hal_Moore)
  • Sindibád je ve "skutečnosti" z Bagdádu a ne z Řecka. (Hal_Moore)
  • Brad Pitt se s Catherine Zeta-Jonesovou potkal až na premiéře. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama