Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Velmi příjemná věcička, fajná animace (i když některý ty 3D kiksy si mohli odpustit), charaktery jsou fajn (ta bohyně, jé ta bohyně!), skvělá hudba a bude to bavit jak děcka, tak dospělé. Tím celkovým stylem mi to připomínalo Atlantidu, což je asi můj nejoblíbenější animák tohohle druhu. No, program na sobotu máme vyřešený!(24.8.2010)

Poctivá animovaná disneyovka. Klasická animace se mi líbí daleko více než všechny ty současné Divočiny, Madagaskary a podobně. Naprosto souhlasím s bouncerovým komentářem - zamilovaných písniček už mají opravdu všichni plné zuby, Sindibád navíc není zbytečně natahovaný, má vtipné scény a podle mě dokáže z povinné a nudné návštěvy kina s dětmi udělat příjemné odpoledne i pro rodiče.(11.11.2007)

Na klasicky animované filmy ze západní produkce moc často nekoukám, vyjímaje Disneyho, ale tady jsem udělal výjimku a udělal jsem tím i sakra dobře! Má to sympatické postavy, od začátku do konce zábavný příběh a hlavně - nádhernou animaci. Ta sice občas kombinuje 3D, ale tak, že to vůbec nevadí. Narozdíl od Disneyho mohl uchopit trochu širší záběr, ačkoliv stále přejímá koncept třeba už jen velmi silné ženské postavy v jedné z hlavních rolí. Film jsem si užil, bavil mě a v jednom kuse jsem se rozplýval nad animací. (Tohle, že je rok 2003? Těžko se věří.) 90%(3.11.2018)

Když pominu 3D animáky tak tohle určitě patří mezi mých top five kreslených filmů.Není tu nouze o vtip,dobrodružství,povedenou a zajímavě kombinovanou animaci a především hudbu.Scéna kdy Sindibád vyzvedne knihu nad hlavu a hraje při tom nezapomenutelný kousek od Gregsona - Williamse mi vždy nahodí husí kůži.Není důvod šetřit hvězdičkami. Score ***** nemuzu jinak,téma Syracuse je nezapomenutelný.(26.9.2009)

Jeden z mých neojblíbenějších (ne-li nejoblíbenější) animáků vůbec. Hano Solovský pirátský hrdina, ušlechtilý přítel, odvážná krásná a vtipná holka, zlá a zároveň čestná bohyně sváru, a posádka všemožných zábavných individuí. Tihle všichni ve filmu se skvělým příběhem, překvapivě briliantní akcí a epickýma hláškama (ve svých 17 letech používám některé hlášky při normálních rozhovorech - epické). A tohle všechno zabaleno do jedné z nejhezčích animací, které jsem kdy v životě viděl. A to nemluvím s ohledem na ty hnusy, které se tvoří dneska. I proti starým krásným animacím je tohle naprostý "majstrštich". Smekám, klaním se a hlavně doporučuju všem.(14.4.2012)

• - Jde o první Hollywoodský film, který byl celý vytvořen na počítačích s operačním systémem Linux. (Hal_Moore)

• - Brad Pitt v hlavní roli nahradil Russela Crowea, který odstoupil kvůli práci na jiném projektu. (Hal_Moore)

• - Sindibád je ve "skutečnosti" z Bagdádu a ne z Řecka. (Hal_Moore)