Reklama

Reklama

Sindibád: Legenda sedmi moří

  • USA Sinbad: Legend of the Seven Seas (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sindibád, jeho věrný psí společník Spike a odvážná princezna Marina, bojují se zlou bohyní a jejími stvůrami. Klasický animovaný snímek a pohádka inspirována starořeckou mytologií, splňuje všechny předpoklady dobrodružstvím nabitého příběhu. Cílem Sindibáda je ukrást Knihu smíru. Stejný cíl má také bohyně zla Eris. Když se jí nepodaří Sindibáda přemluvit, aby knihu ukradl, ukradne ji sama převlečená za něj. Před trestem smrti zachrání Sindibáda jeho přítel z dětství Proteus, ale za podmínky, že knihu získá zpět – jinak bude sám popraven. Dokáže Sindibád, že přátelství stojí za všechny útrapy nebo zbaběle uprchne? (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení a nezasloužený komerční propadák. Jistě, příběh je jednoduchý až na samé hranici snesitelnosti. Sindibád má někam dojet, něco přivést a poznat jaké jsou ty správné morální hodnoty, ale celé je to zabaleno do neskutečně akčního balení s tempem, které marně hledají mnohé hrané Hollywoodské akční spektály. K tomu si přidejte hlasy slavných osobností, které postavy tak trochu formují (ano opravdu nestojí český dabing za nic) a absenci písniček, která film smršťuje ke stopáži, jenž jen těsně přesahuje tu krátkometrážní. I ten uslintaný pes je tentokrát legrační a skvělá hudba jen podtrhuje dojem z krásného pohádkového dobrodružství, ve kterém se sice dvě animační techniky trochu bijí, ale pokud si na to zvyknete, tak vám odměnou bude vůně dalekých moří a časů, ve kterých ještě bohové ze své marnotratnosti zasahovali do lidských osudů. A že zasahovali zatraceně stylově..... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/ ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Těch klasicky animovaných filmů je veliká škoda. Takové dobrodružství, jaké mi poskytl animovaný Sindibád mi většina 3D animovaných snímků nenabídla ani zdaleka. Sindibád jsou vlastně takoví animovaní Piráti z Karibiku, jen krom Jacka Sparrowa jsem koukal na animovanou postavičku, a nechyběl ani Kraken. Finanční neúspěch je vůči DreamWorks strašně nespravedlivý. Jako jedni z posledních velkých Hollywoodských studií ještě 2D animaci nezatratili a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti jejich filmů je takové fiasko zklamáním, zklamáním nad tím, že kvalitního 2D animáku se už asi nedočkáme. Sindibád sice není stoprocentní 2D, ale těch tři-dé prvků je tam strašně pomálu, že mě vůbec nerušily a zajímavě doplňovaly zbytek animace. Bavil jsem se, a to hodně. Škoda jen, že nepřízeň platících diváků jen pomohla zatlouct jeden z posledních hřebíčků do rakve s klasickou animací. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

Suverénna animovaná výprava do fantasy sveta tisícich morí s podivným vizuálom, ale zato s odzbrojujúcou chytlavosťou nie len fanúšikov Indiana Jonesa, či Jacka Sparowa. Veľkolepé akčné scény, prekrásna hudba, strhujúce tempo a príjemný humor v dobrodružnom koktejli, ktorý neprávom ostal v tieni komerčného neúspechu. 90% ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Skutečný animovaný hybrid. Přestože na oko mi tohle spojení dvou animací nijak blízké není, nepostrádá nápad a bohyně chaosu je vyloženě lahůdka. Už kvůli ní alias Michelle Pfeiffer doporučuji originální verzi. I když je film jen takovým putováním od jedné atrakce ke druhé, atrakce to jsou mimořádně poutavé a zábavné. A především ono fantastično, s padnoucí hudbou Gregsona-Williamse, zachraňuje ten ubohý příběh s morální pointou, která je jasná už od prvních minut. Jakoby tomu ta úlitba dětem a tradici tentokrát vyloženě překážela, škoda. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (7)

  • Sindibád je ve "skutečnosti" z Bagdádu a ne z Řecka. (Hal_Moore)
  • Jde o první Hollywoodský film, který byl celý vytvořen na počítačích s operačním systémem Linux. (Hal_Moore)

Související novinky

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho…

Další svalovec s obrovským mečem?

Další svalovec s obrovským mečem?

20.11.2008

Že by nám hrozil comeback akčních fantasy filmů plných kulturistů máchajících nabroušeným železem? Conan je, zdá se, definitivně na cestě zpátky do kin, a zřejmě se dočkáme i jeho blonďatého a trochu…

Reklama

Reklama