Sindibád: Legenda sedmi moří

• USA Sinbad: Legend of the Seven Seas (více)

Sindibád se svou lodí a posádkou přepadl loď, na níž cestuje princ Proteus a chrání na ní knihu smíru, která chrání bezpečí království devíti měst. Sindibád chce knihu ukradnout, dostane se ale do křížku s Proteem, kterého dobře zná, jako děti byli dobří přátelé. Pak ale královna sváru Eris poštve na obě lodi mořskou obludu a Sindibád zachrání Proteovi život. Sám je ale stržen mořským proudem: to královna sváru Eris si ho přitáhla, chce, aby knihu smíru ukradl pro ni. Když po čase v Syrakúzách Eris, převtělená do podoby Sindibáda, skutečně knihu smíru ukradne, nikdo Sindibádovi nevěří, že to nebyl on. Jen Proteus. Sindibád je odsouzen k smrti, ale Proteus nastoupí do vězení místo něho. Žádá po Sindibádovi, aby knihu smíru z rukou Eris získal a vrátil se s ní. Kdyby se nevrátil, místo Sindibáda zemře Proteus. Sindibád vyplouvá na Tartaros, za Eris a knihou. Na loď se ale vetřela Marina, krásná snoubenka Protea. Možná zatoužila po dobrodružství, možná si chtěla pohlídat, aby se skutečně Sindibád s knihou vrátil... (TV Nova)

berg.12

Skutečný animovaný hybrid. Přestože na oko mi tohle spojení dvou animací nijak blízké není, nepostrádá nápad a bohyně chaosu je vyloženě lahůdka. Už kvůli ní alias Michelle Pfeiffer doporučuji originální verzi. I když je film jen takovým putováním od jedné atrakce ke druhé, atrakce to jsou mimořádně poutavé a zábavné. A především ono fantastično, s padnoucí hudbou Gregsona-Williamse, zachraňuje ten ubohý příběh s morální pointou, která je jasná už od prvních minut. Jakoby tomu ta úlitba dětem a tradici tentokrát vyloženě překážela, škoda. ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/ ()

Tsunami_X

Velké překvapení a nezasloužený komerční propadák. Jistě, příběh je jednoduchý až na samé hranici snesitelnosti. Sindibád má někam dojet, něco přivést a poznat jaké jsou ty správné morální hodnoty, ale celé je to zabaleno do neskutečně akčního balení s tempem, které marně hledají mnohé hrané Hollywoodské akční spektály. K tomu si přidejte hlasy slavných osobností, které postavy tak trochu formují (ano opravdu nestojí český dabing za nic) a absenci písniček, která film smršťuje ke stopáži, jenž jen těsně přesahuje tu krátkometrážní. I ten uslintaný pes je tentokrát legrační a skvělá hudba jen podtrhuje dojem z krásného pohádkového dobrodružství, ve kterém se sice dvě animační techniky trochu bijí, ale pokud si na to zvyknete, tak vám odměnou bude vůně dalekých moří a časů, ve kterých ještě bohové ze své marnotratnosti zasahovali do lidských osudů. A že zasahovali zatraceně stylově..... ()

Le_Chuck

Suverénna animovaná výprava do fantasy sveta tisícich morí s podivným vizuálom, ale zato s odzbrojujúcou chytlavosťou nie len fanúšikov Indiana Jonesa, či Jacka Sparowa. Veľkolepé akčné scény, prekrásna hudba, strhujúce tempo a príjemný humor v dobrodružnom koktejli, ktorý neprávom ostal v tieni komerčného neúspechu. 90% ()

Hal_Moore

Těch klasicky animovaných filmů je veliká škoda. Takové dobrodružství, jaké mi poskytl animovaný Sindibád mi většina 3D animovaných snímků nenabídla ani zdaleka. Sindibád jsou vlastně takoví animovaní Piráti z Karibiku, jen krom Jacka Sparrowa jsem koukal na animovanou postavičku, a nechyběl ani Kraken. Finanční neúspěch je vůči DreamWorks strašně nespravedlivý. Jako jedni z posledních velkých Hollywoodských studií ještě 2D animaci nezatratili a vzhledem ke kvalitě a zábavnosti jejich filmů je takové fiasko zklamáním, zklamáním nad tím, že kvalitního 2D animáku se už asi nedočkáme. Sindibád sice není stoprocentní 2D, ale těch tři-dé prvků je tam strašně pomálu, že mě vůbec nerušily a zajímavě doplňovaly zbytek animace. Bavil jsem se, a to hodně. Škoda jen, že nepřízeň platících diváků jen pomohla zatlouct jeden z posledních hřebíčků do rakve s klasickou animací. ()

• Jde o první Hollywoodský film, který byl celý vytvořen na počítačích s operačním systémem Linux. (Hal_Moore)
  • Sindibád je ve "skutečnosti" z Bagdádu a ne z Řecka. (Hal_Moore)
  • Brad Pitt se s Catherine Zeta-Jonesovou potkal až na premiéře. (Hal_Moore)