Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

*JEDNOOKÍ A ŠABĽORUKÍ* Rozprávka, ktorá pôsobí na rozdiel od väčšiny iných rozpráviek zrelším a serióznejším dojmom, i jej humor je skôr určený pre staršie publikum. Príbeh je veľmi akčný, plný súbojov, rôznorodých nepriateľov a mnohých prekážok. Človek má niekedy pocit, akoby pozeral do animovanej podoby pretransformovaný dobrodružný film, pretože na mnohých miestach vďaka svojej "zábavnej serióznosti" a komplexnosti postáv ako hraný film skutočne pôsobí. A nebyť nie príliš originálneho príbehu, ktorý pri rozprávke síce nie je prekážkou, ale pri hranom filme by už pôsobil nevhodne, vedel by som si ju predstaviť aj so živými hercami, v hlavných úlohách povedzme s Jason Momoa a Rosario Dawson. Verdikt v 1 vete: Na výprave s tými správnymi pirátmi. 26.04.11(26.4.2011)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $26,483,452Tržby Celosvetovo $80,767,884║ Veľká škoda že úplne vymizli kreslené filmy, lebo kvalitu stále dosahovali a tento má tiež čo do seba, animácia spojená s prvkami CGI bol fajn nápad, aj keď nie zrovna novinkou ale spravil svoje, dej je svižný, miestamy vtipný a hlavne dobrodružný čo mám najradšej. /80%/(12.1.2007)

Huuuuuuuuu! Konečně jsem se dočkal! Po dlouhých letech přichází povedený film udělaný klasickou animací. Po všech tě nestvůrných dílech sršících infantilitu, kýč a stereotypní zpracování na všechny strany, přišel Sinbád, aby nás vysvobodil. Ano, je to velice příjemný film, který naštěstí neobsahuje srdceryvné zpívané písničky, které už nikdo nemůže ani slyšet, naopak hudba je více než kladem - pravá filmová, jestě s prvky orchestrálními. Příběh je poutavý, přesně jaký si pohádky zaslouží a dokáže udržet pozornost, což považuji za velikou přednost. Podtrženo sečteno - pokud máte rádi animované filmy, tak tento po dlouhé době opravdu stojí za shlédnutí.(15.3.2004)

Trošku jiný Sindibád než ho známe filmů nebo seriálu. Tenhle je cynický, sobecký, arogantní a taky hláškující zloděj, jehož zajímá jen jak si co nejvíce nahrabat. A co je na tom krásné že přes dobré a hrdinské skutky co vykoná a přes lásku se na konci zas tak moc nezmění. Jinak fajn animák, který chvílemi výpravou a strhující hudbou působí jako nějaký fantasy velkofilm a nechybí mu ani luxusní akční scény (ovládání lodi a různé akrobacie s lany a plachtami mi připoměly Vodní svět) a to co k Sindibádovi neodmyslitelně patří - nejrůznější obrovská monstra. Příjemné překvapení.(21.2.2010)

Podařený animáček, který je především ve své druhé polovině nadupaný jako málokterý hollywoodský velkofilm a jen díky přeslazenému konci pak přeci jen ztrácí trochu na tempu. Ale i tak se jedná o parádní zábavu pro dospělé i děti s vynikající dobrodružnou hudbou Harry Gregsona-Williamse. Všechny postavy si okamžitě získají vaše sympatie a budete si přát patřit k Sindibádově posádce.(6.1.2008)

• - Jde o první Hollywoodský film, který byl celý vytvořen na počítačích s operačním systémem Linux. (Hal_Moore)

• - Sindibád je ve "skutečnosti" z Bagdádu a ne z Řecka. (Hal_Moore)

• - Brad Pitt se s Catherine Zeta-Jonesovou potkal až na premiéře. (Hal_Moore)