Sindibád: Legenda sedmi moří

Sinbad: Legend of the Seven Seas

Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Pěkné animované překvápko, vtipné a akční, pro menší i velké diváky. Sindibád se sice chová jako Jack Sparrow a také bojuje s "krakenem", nicméně film vznikl ještě před druhými Piráty z Karibiku, takže ho nemůžeme vinit z nějakého vykrádání. Dabing postav byl naprosto výborný, nejvíce se mi líbila podlá bohyně s hlasem Michelle Pfeiffer, s jejíž podobou a jejími změnami si animátoři doopravdy vyhráli. Jediná vada na kráse - klasická kreslená grafika se podle mě až moc tloukla s tou počítačovou - ve zmíněném úvodu s mořskou obludou to bylo obzvlášť do očí bijící.(23.4.2013)

Sindibáda predchádzala povesť dosť vážneho prepadáku, tak som si tento fakt nesprávne spojil s jeho kvalitami. Išiel našťastie o pár rokov aj v televízii, náhodou som na neho narazil a bol veľmi milo prekvapený všetkými jeho zložkami. Veľké dobrodružstvo s úchvatnou výpravou a solídnym príbehom zaujme všetky generácie divákov, čo dnes platí na poli animácie viac menej iba v prípade Pixaru.(11.1.2013)

Cílem Sindibáda je ukrást Knihu smíru. Stejný cíl má také bohyně zla Eris. Když se jí nepodaří Sindibáda přemluvit, aby knihu ukradl, ukradne ji sama převlečená za něj. Před trestem smrti zachrání Sindibáda jeho přítel z dětsví Proteus, ale za podmínky, že knihu získá zpět - jinak bude sám popraven. Dokáže Sindibád, že přátelství stojí za všechny útrapy nebo zbaběle uprchne? ... Sice je to pohádka plná kliše, ale skvěle zábavná, krásně namalovaná - a jak se tu již několikrát říkalo - nezpívá se v ní. Navíc vše doprovází báječná hudba Harryho Gregsona-Williamse, takže není co dodat... Bavte se..(22.5.2004)

• Streeper

Asi jsem čekala něco jiného a lepšího. Už ze začátku mně to nijak neoslovilo, ale říkala jsem si, že v průběhu filmu to přijde, ale nepřišlo. Je pravda, že na rozdíl od jiných animáků je tohle od začátku do konce nabité akcí, ale tím pádem nezbývá moc prostoru pro hlubší příběh a já jsem ten příběhový typ.(9.6.2017)

Onehdy jsem viděl Pixarácký dokument, kde se o kouzlu kreslené animace hovořilo a už jen tenhle film mě přesvědčil, že vymírající oblast 2D nemá na starosti 3D kompjůterovej obraz, ale možná něco jinýho, protože dobrej kreslenej snímek má přednosti nenahraditelný ničim jinym. Jó, kdyby byla lepší zápletka, ale klišé se holt nedá vyhnout.(2.1.2010)

• - Brad Pitt se s Catherine Zeta-Jonesovou potkal až na premiéře. (Hal_Moore)

• - Spike, Sindibádův pes, se testovacímu publiku líbil vce než samotný Sindibád, a tak tvůrčí tým přidal do filmu sedm dalších scén se Spikem. (Hal_Moore)

• - Brad Pitt v hlavní roli nahradil Russela Crowea, který odstoupil kvůli práci na jiném projektu. (Hal_Moore)