poster

Sindibád: Legenda sedmi moří

 • USA

  Sinbad: Legend of the Seven Seas

 • Slovensko

  Sindibád: Legenda siedmich morí

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2003, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • otík
  ****

  Podařený animáček, který je především ve své druhé polovině nadupaný jako málokterý hollywoodský velkofilm a jen díky přeslazenému konci pak přeci jen ztrácí trochu na tempu. Ale i tak se jedná o parádní zábavu pro dospělé i děti s vynikající dobrodružnou hudbou Harry Gregsona-Williamse. Všechny postavy si okamžitě získají vaše sympatie a budete si přát patřit k Sindibádově posádce.(6.1.2008)

 • Nautila
  ****

  Velmi příjemná věcička, fajná animace (i když některý ty 3D kiksy si mohli odpustit), charaktery jsou fajn (ta bohyně, jé ta bohyně!), skvělá hudba a bude to bavit jak děcka, tak dospělé. Tím celkovým stylem mi to připomínalo Atlantidu, což je asi můj nejoblíbenější animák tohohle druhu. No, program na sobotu máme vyřešený!(24.8.2010)

 • Weirdman
  ****

  Pridávam sa k tým, ktorí tvrdia, že tento animák je neprávom zabudnutý kdesi v úzadí. Je akčný, celkom vtipný, dravý a medzi postavami to naozaj istrí. Lenže jeho problém je v akejsi nerozhodnosti - nevie či chce byť pre deti (pes, panáci sindibádovej posádky) alebo pre odrastenejšie publikum (miestami drsná akcia, sexuálne narážky); nevie či sa chce tváriť ako klasická animácia alebo či viac chce upozoroňovať na trojrozmerné obludy a ešte by sa hádam aj ďalšie výčitky asi našli. Možno aj kampaň bola taká nerozhodná a vlastne nevedela koho lákať do kín, a tak tam nakoniec ani nikto neprišiel. Škoda toho, lebo určite tento film nie je strata času. Taká svieža morská fantasy exotika sa často nevidí. Popri Pirátoch Karibiku sa film v vôbec nestráca. Skôr zaráža ako okato "kreatívni konzultanti" Elltiot & Rossio vykradli nápady z tohoto filmu do druhých a tretích Pirátov Karibiku (chápadlová obluda, vraky lodí, koniec sveta a pod.)... (●)(31.5.2009)

 • fablefavorit
  ****

  Parádní animované dobrodružství s absencí hluchých míst a otravných rádoby-dojemných písniček. Hlavní osazenstvo je na poměry ostatních takových filmů velice charismatické a pro záporačku Eris mám slabost (a Sinbad má pravdu, "živá" vypadá líp). Závěrečná konfrontace a následný konec se možná nesou v tradičnějším duchu, ale to Legendě sedmi moří na kráse nic neubírá. (CZ dabing překvapivě kvalitní)(29.5.2016)

 • ZIASystems
  ****

  No jo, tak jak bych to... bylo to zábavné, nebylo to úplně infantilní, nebylo to ani příliš dlouhé, nezpívalo se tam (to je hlavní plus), mělo to pár dobrých nápadů a geniální hlavní záporačku Eris. Ale na druhou stranu - příliš umělé, ten počítač se tentokrát moc nevytáhnul. Něco toho klišé, téměř Disneyovské postavičky, ačkoliv tenhle film je od DreamWorksů. Ale ještě jednou - tyhle postavičky nezpívaly. Čiliže mi to přineslo 80 minut odpočinkové zábavy. Ta čtvrtá hvězdička je za Eris :-)(8.12.2003)

 • - Sindibád je ve "skutečnosti" z Bagdádu a ne z Řecka. (Hal_Moore)

 • - Spike, Sindibádův pes, se testovacímu publiku líbil vce než samotný Sindibád, a tak tvůrčí tým přidal do filmu sedm dalších scén se Spikem. (Hal_Moore)

 • - Jde o první Hollywoodský film, který byl celý vytvořen na počítačích s operačním systémem Linux. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace