Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

jirkahorn

Každý režisér, který si dokáže v jednom filmu ukočírovat naprosto bezchybný a uvěřitelný herecký výkon starce i chlapce jako ústřední dvojky, je naprosto bravurní režisér. Člověk si řekne, že je to pro klišovitost automatika, ale není to tak. V tomhle filmu je vše takové všedně realistické (i přes některé mysteriózní prvky, které filmu dodávají ještě lepší drive), hudební výběr pak ještě lépe dokresluje i dobu ve které se film odehrává. No a co dodat, než nám Anton Yelchin dorostl do StarTreku, tak už měl na kontě několik velmi dobrých filmů. A tenhle právě k takovým patří. Silný jak herecky, tak příběhově. Film, který si po letech rád pustím znovu, film, na který nemusím narazit náhodou, ale čas od času si na něj sám vzpomenu. Film, který ve mě vždy zanechá příjemný zážitek a tak trochu i nostalgii. Snad to není tím, že bývám v neděli večer při výberu filmů motivován i emocemi z toho, že zase zítra musím vstávat do práce. Rozhodně doporučuji na jakékoliv dny i denní doby :-) ()

ajwynko

Tie 3* su hlavne kvoli vykonu Anthonyho, par slusnych precizne natocnych zaberov a ako takej prvej dejovej linii..co sa tyka Kingovej predlohy tak ta ma neskutocne zaujala a skoda ze z filmu sa to kuzlo knihy vytratilo..ano kniha je vzdy lepsia ako film,ale tak preco sa potom Darabontovi podarilo natocit 3 Kingove knizky, ze som bol uchvateny oboma verziami pribehov..vinit produkciu - mozno, v kazdom pripade by som bol zvedvy ako by to dopadlo keby sa toho chopil Frank.. ()

Hlavonozec

Ze žlutých plášťů muži v černém. Jako hodně lidí tohle považuje za nejmíň Kingovskou Kingovku, ale přitom to má všechno typicky Kingovského. Děcko, co žije bez otce, nadpřirozeno, násilí na dětech... a hlavně teenager záporák, co šikanuje hlavní dětské protagonisty. ()

jackalsc

Čím dál tím víc se dostávám ke Kingově tvorbě, tím víc vidím jak šeredný problém má ve vystavování příběhů s malými dětmi. Já se opravdu nepřestávám někdy divit, jak překračuje hranice mezi 6-8 letými dětmi a teenagerami, které míchá dohromady jak jabka s hruškami. Jeho snad každá kniha co jsem četl obsahuje nějaký takový nehorázný úlet typu ,, Bylo mi tehdy 7 let, chodili jsme s klukama do našeho bunkru, kouřili jsme tam vajgly, hráli hlasitou muziku a sledovali časopisy pro dospělé a obdivovali krásy ženského těla a pak jsme pozvali nějaké ty buchty a byla párty jak hrom!" Já si prostě neumím představit jaké klapky má snad na očích. Nikdy neviděl rozdíl mezi 8 letým a 13 letým dítětem? Teď to doslovně nemyslím zde, tady aspoň udělal děti 11 leté, ale jeho knihy proboha. Straašně se mi líbí jaký se snaží dávat důraz dětské lásce, aby asi někoho citově odrovnal. Neumím si fakt představit koho. Mě tím sice taky odrovnává, ale trochu z jiné strany. Jako fakt bych chtěl někdy vidět nějaký exemplární příklad jeho popisovaného dítěte. Čím dál tím víc cítím z jeho tvorby jakési zoufalství a umělost, všechno je prostě tak plytké, bez větší originality. Prostě,, Potřebuji prachy, příběh nemám, dám tam nějaký doják, maminy snad popláčou, budou chechtáky" Ač se on sám lituje, že ho veřejnost časem začla brát jako veřejně populárního autora, kterého čtě široká veřejnost už jen kvůli známosti, nikoliv kvalitě, tak nedělá nic proto aby udělal opak. Ale zas díky tomu občas, opravdu zřídkakdy člověk paradoxně natrefí na nějakou jeho kvalitu. Tolik ke Kingově tvorbě. Mistr nikoli, jen obyčejný spisovatel s pár úspěchy. Jeho sláva mi bude asi navždy záhadou. Ale hej bez té slávy bych o něm asi nikdy ani neslyšel. Z důvodu mých předchozích zkušeností si proto troufám tvrdit, že v Hearts in Atlantis knize nejsou děti zobrazeny jinak, než jak jsou zobrazeny i v tomto filmu, ačkoliv jsem tu knihu ,,díky bohu" nečetl. K celkovému příběhu filmu jen dodám, že nebyl zase nijak zvláštní. Prostě starý podivný pán a pár podivných věcí, žádná větší pointa, nic. Máme si z toho snad vzít jen to, aby jsme předčítali starým lidem a usmívali se na ně :D Ale, ne. Někdy jsou konverzace příjemné a zachraňuje to taky přítomnost Hopkinse. Jinak je tu pěkné dobové prostředí a dobové soundtacky. A samozřejmě ti co označují Kinga ,, mistrem" těm to doporučuji, ti u toho budou určitě slintat blahem, jako každopádně u jakýchkoliv jeho děl :D Protože přece mistr! 50% ()

Velislav

Pekné, smutné, nostalgické. Filmy s kingovskými predlohami zahrňujúce detských hrdinov v hlavných úlohách sú asi základom úspechu, ako to bolo v Reinerovom "Stand by me", či starom a najmä novom (2017) "It" (sčasti aj "Dreamcatcher") a je tomu tak aj v "Hearts in Atlantis". Hopkins ako vždy sympatický, tajomný podnájomník neúplnej rodiny, frustrovaná slobodná matka - vdova, jej pozvoľna dospievajúci syn na prahu detskej lásky a v pozadí záhada o "nízkych" ľuďoch sľubuje lákavý základ kingovky z predmestia. Kniha je koncipovaná inak, ale srdcia nesklamú ani na plátne. 8/10 ()

meda2016

Brzy po začátku začínám tušit, ale fabuluji víc, než o co jde. Knihu jsem nečetl a tak nemám z čeho přidávat. Je to pro děti nebo seniory? Za srdce mě nebere, nenavozuje příjemnou nostalgii ani pocit hřejivých vzpomínek. Zhruba tak úroveň Harry a syn, který aspoň nutí k přemýšlení. ()

Kozlowski8

Příběh o vztahu jedenáctiletého kluka s tajemným mužem, který se stal novým nájemníkem jejich domu. Dějově jednoduché vyprávění bez nějakých členitostí, změn rytmu, či dokonce zvratů, jen s kapkou tajemna. Všechno je o výborně zpracované charakteristice postav, o  jejich vzájemných vztazích, skvěle vybudované atmosféře 50. let (k níž patří písně Elvise Presleyho) a výborných hereckých výkonech, kterým vévodí Anthony Hopkins a Anton Yelchin. Hezký zážitek. 75 %. ()

ap2001

Sbírkou povídek "Srdce v Atlantidě" se Stephen King k nelibosti svých skalních fanoušků opět jedním mílovým krokem přiblížil masovému čtenáři. Přesto své dílo okořenil špetkou tajemna a pravé "kingovské" hrůzy. Film Scotta Hickse je velkým zklamáním také právě z toho důvodu, že tajemná zápletka, těžící z Temné věže, vlastně to jediné, co působilo v literární předloze opravdu strašidelně, byla zpolitizována, takže výsledek je sice poetický, ale jednoduše nudný a bezduchý. ()

xander

Film podľa knihy Stephena Kinga nieje hororom. Ide o celkom obyčajný príbeh zo života, neprinášajúci nič nové. Hrá v ňom však vynikajúci Anthony Hopkins, ktorý dáva príbehu zvláštne čaro. Treba oceniť aj kvalitných detských hercov. Nieje to síce vynikajúci film, ale dobrý určite a sú z toho veľmi silné tri hviezdičky. A ešte niečo! Kedˇ sa film skončil, mal som zvláštny pocit, dozvedieť sa o hrdinoch ešte niečo viac. Je to na vás, či to budete brať za plus alebo mínus. ()

Radlajzzz

Jeden z nejkrásnějších filmů které jsem kdy viděl. Ani se mi nechce věřit, že jeje natočili Američané :-) - žádný happy end. Silný citlivě natočený film, příběh ze života. Opět geniální A. Hopkins. Při některých úsecích mi běhal mráz po zádech, konec filmu mě dost citově dostal. Vynikající. ()

montel

Chlapec Bobby Garfield (Anton Yelchin) právě slaví 11-té narozeniny když do domu jeho matky přijíždí tajemný nájemník Ted (Anthony Hopkins). Mezi ním a Bobbym vzniká neobyčejné přátelství, které navždy setrvá v jeho srdci....Docela nudné zpracování novely Stephena Kinga. Knihu sem nečetl, takže nemůžu srovnávat. 40% ()

jakup57

Nebolo to nič svetoborné, nič tak úžasné a fantastické, no predsa ma to svojou pokojnou, krásne "jednoduchou" atmosférou dostalo...a hlavne ten koniec...Výborne natočené, skvelo zahrané...80% ()

Xmarc

Tento film snad vůbec v ničem nevyniká a nebude jistě bořit žádné rekordy v žádné oblasti. Nicméně je v podstatě prost jakýchkoli průserů či zásadnějších nedostatků, je tam tak nějak vše jak má asi být, hezky se na něj dívá, má to hlavu a patu, hezky se i poslouchá, takže servíruji bez problému 4 poctivé hvězdové kousky. ()

Snoove

Vlastně dost dobrý film s výborným Hopkinsem, ale konec tak nějak vyšumí do ztracena.. Škoda.. A super výběr dětského herce, opravdu byl podobný i starému Bobbymu ()

RavenSpector

Pokud jste nečetli předlohu tak film nedává smysl a většina scén je vytržená z kontextu. Nechápu to vysoké hodnocení tady. Hopkins je tady naprosto zbytečný, prakticky nemá co hrát. ()

gonzales

Film nedosáhl kvalit knihy S.Kinga.Oproti knize se filmu nepodařilo prodat dobrý příběh a chvílemi jsem se hodně nudil. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin