Velký útok zombies

• Itálie Incubo sulla città contaminata (více)

Z dílny otce kanibalského subžánru Umberta Lenziho pochází horor, nepřehlédnutelný pro své naturalistické pojetí a oživení legendy jménem zombie. Na letišti má přistát letadlo s Dr. Kramerem z jaderné elektrárny, kde došlo k nehodě. Letadlo však nekomunikuje s řídící věží a na plochu je přivolána plně vyzbrojená vojenská jednotka. Po přistání se na překvapené vojáky vyřítí z útrob letadla tlupa hladových zombie, které nelze ničím zastavit. A tak si tlupa nesmrtelných monster dát nejprve předkrm v podobě vojáků a potom se neohroženě vydá poobědvat do televizního studia a nemocnice. Cestou zabíjejí vše živé a geometrická řada zombíků se nezadržitelně rozrůstá. Dokáže tyto nechutné nemrtvé vůbec někdo zastavit? (Řitka video)

beso74

Film je v podstate zlepencom rôznych útokov zombies alebo radšej povedzme nemŕtvych, ktoré sú prepojené nejakou tou krátkou oddychovou alebo premosťovacou vsuvkou. Umberto Lenzi otvoril týmto zmutovaným bytostiam, viac nakazeným infekciou ako mŕtvym (ala Crazies) nové obzory a možnosti, naučil ich veci, na ktoré síce potom nadlho zabudli, ale napr. v Dawn of the Dead (2004) alebo Land of the Dead (2005) sa k schopnostiam ako rýchlosť, kooperácia, prejav určitej skupinovej inteligencie, vrátili. Popravde, tie bytosti majú oveľa viac filipa ako ich živí protivníci. Aj napriek lacným trikom a topornosti hercov má však tento film zvláštne čaro a určitú originalitu, pre ktorú to stojí vidieť, aspoň si človek uvedomí ako sa za posledných 35 rokov daný žáner (ne)zmenil... ()

ANTYCHRYST

Zombiky mám rád a fakt jsem se snažil překousnout fakt..že film je o rok starší nežli Já... :) ale ja prostě tyhle staré horurky nedávám.. Ještě .. když se jedná o takové béčko.. Vím že v té době to mohlo bejt asi více než odvážné....ale ty masky .a všechno..rádoby bodani...atd...se prostě musím smát.. nejvíce nemůžu překousnout fakt jak jsou ti zombie rychlý a vyběhnou z letadla..jak nějakej Jamajskej altletickej olympijskej team... :) hruuuuzaa.. 5% oldschul Nuuudaaa .. ()

Scraffy

S tým rozpočtom to mohlo byť celkom solídne, ale nejako sa to celé dokazilo. Masky "zombie" a ich chovanie je na plač. Umberto Lenzi je celkom slušný režisér, tak neviem, kde sa stala chyba... ()

Stejšn

Jsou filmy o zombiích, které jsou výborné (Evildead, Braindead, Resident evil, Dawn of the dead). Jsou filmy o zombiích, které jsou průměrné (Re-animator, Night of the living dead). No a pak jsou zombie sračky, což je přesně tenhle případ. Naprosto debilní děj, neexistující herecké výkony, příšerné masky / triky / efekty, stupidní dialogy a prostě odpornost ve všech ohledech, včetně diskohudby. Přesto tomu musím dát aspoň jednu hvězdičku za jistou dávku neuvěřitelných věcí: kde jinde můžete vidět zombii-kněze, čtoucí si z bible, zombii-sochařku, modelující bystu jiné zombie, nebo tlupu zombií střílející ze samopalu, případně jedoucí autem nebo letící letadlem? ()

djbarrel

Vzhledem k roku výroby a původu jsem očekával strašnou sračku prošpikovanou lacinými gore efekty. No překvapivě to tak hrozný nebylo. Jasný logika je slabší - zombie co řídí letadla, jsou děsně chytrý, nesmrtelný, ale cítí bolest, navíc běhají se samopalama, sekerkama a podobnýma hračkama. To je dost zvláštní vzhledem k zažitým zvyklostem, ale proč ne. Samozřejmě nechybí klasické blbiny jako "střílejte je do hlav" a všichni pálí na žaludek atd. Nicméně atmosféra celkem ujde a ve filmu se pořád něco děje. Nikde žádná hluchá místa a tak těch 88 minut uteče jako voda. Co se týče masek, dá se říct, že si tvůrci dost vyhráli,některé jsou docela povedené, ale masky jsou jen na obličeji, což u holohlavých zombií působí dost komicky a samozřejmě ani na krk nic nedali. Ale vzhledem k roku výroby se nad to člověk musí povznést. Celkově je to myslím průměrné béčko. Chtěl jsem nejdřív i přes ty sekerníky a samopalníky dát 3 ***, ale dám jen 2 ** . To způsobila doktorka, která byla v záběru skoro celý film a bohužel celou dobu vypouštěla z pusy naprosto neskutečný moudra. 45 % ()

srolyma odpad!

Pokud tohle veledílo označuje Řitka video jako kultovní horor, tak bych fakt chtěl viděl tu skvadru lidí, která TOHLE vzývá jako kult. Ikdyž ... radši ne, nechtěl bych je vidět. Já ani nechci myslet na to, že někdo takový je. Pokud to ovšem není statečná hrstka filmových nadšenců, která sebrala poslední zbytky odvahy a dostala se ve filmu dál než do desáté minuty. V té zrovna na jednom italském letišti přistane obří vojenské nákladní letadlo pilotované zombíky a po nervydrásajícím několikaminutovém pohledu na zavřená dvířka letounu začnou zombíci pěkně spořádaně jeden po druhém vylézat. A na cestu se stihli slušně vybavit, každý třímá tu kalašnikov, tu sekyru nebo aspoň mačetu. A zase pěkně spořádaně začnou vraždit po zuby ozbrojené vojenské komando, kde všichni jen trpělivě čekají, až na ně přijde řada. Kdo si myslí, že horší už to být nemůže, tak ač se to zdá být zhola nemožné, tak může. Kdyby se to dalo aspoň brát jako parodie, ale bohužel se tvůrci berou až moc vážně. Ne, tohle opravdu není ke koukání. ()

Dr.Loomis

Nejdříve jsem tomuhle filmu dal jen 3 hvězdy,ale když jsem ho viděl podruhé a viděl jsem i více filmů z touto Zombies tématikou,musím mu přidat víc procent,mě se to líbilo,zombies velký zabijáci.masky nic moc,ale mě se to líbí..Za mě 70% ()

J.Mayen

I kdyz dnes bych film hodnotil uplne jinak nez pred davnymi lety kdy jsem ho prvne videl a kdy vlastne toto byl muj prvni horor, ktery jsem mel moznost ve svem zivote spatrit, ke konci totality na VHS,kdy jsme se jako skupinka deti mackaly u me sestrenice na gauci, jejiz otec muj stryc uprchly v SRN poslal video a rychlodabingem namluvene filmy. Do dneska si pamatuju sroubovak v oku a ten skripejici zvuk pri zabodavani do oka. ()

Cicuch

Skôr komédia než horor...Pobavili ma masky a hlavne úvod filmu. Radšej sa ani k tomu nebudem vyjadrovať, bolo to tu spomenuté :)..a herecké výkony taktiež nula bodov ... ()

brasek

Zombie či rádioaktívne zmutované bytosti používajú strelné zbrane, studené zbrane - nože, sekery... zničia elektrocentrálu, používajú rôzne pasce... pijú krv ako upíri, tak to som ešte nevidel. Na druhej strane ich masky sú otrasné, niektorí zombie vyzerajú čiastočne ako z planéty opíc, iní ako feťáci čo im uschol toulén na ksichte. Niektoré scény naozaj pekne brutálne, iné hlúpe... Z celkového pohľadu je film sledovateľný, stále sa niečo deje a keď aj krútim hlavou nad hlúposťou a nelogickými vecami, tak to nie je až tak silno aby som to vypol či nudne zaspával. ()

endrix

Rozhodně zajímavý pokus o ztvárnění "zombie" invaze. A zábavný. Ale scénář je děravý jak ústa staré ženy, herecké výkony slabé a maskéři se taky moc nepředřeli. Takže celkem za slabší ** ()

Kontryhelka

Starý výborný retro horor. Triky sice neumělé a zombie srandovní,ale houževnaté a dobře živé kosí, film svůj účel splní. ()

kakapo007

Okey, vím, že se jedná o Béčko, že jsem od toho nemohl čekat nic světoborného... přesto jsem doufal, že se u toho budu alespoň příjemně bavit. Od prvních okamžiků se mé naděje rozplynuly jako hvězdičky tohoto filmu. Můžu opět "vyzdvihnout" herecké výkony ne zrovna hodné oskarové nominace (v čele s hlavním hrdinou, s jehož hereckými možnosmi mi lehce připomínal mistra Stevena Seagala), prostoduché dialogy (obyčejně vhodně prošpikované béčkovými filmy, ale toto není ten případ), rádoby originální zombie vizáž (ze začátku se mi dokonce zdálo, že je to spíše útok banditů s lacinými maskami na obličejích)... atd atd atd... Bohužel, vysoce zavrženíhodné dílko, které se tváří jako poctivé béčko. Jediná hvězdička patří těm několika odhaleným ňadrům, která ve filmu vyhřeznou z lehounce orztržených blůzek a světříků. ()

Ponocnej

Moc pekne, atmosfericke znazorneni postupne zombie apokalipsy velmi se mi libila rychla verze zombies kteri se spise objevuji az v novych filmech. ()

morbido

Je to odpad, ale je to ten druh odpadu na ktorom sa z chuti zasmejem taký na ktorý sa dá v pohode pozerať...vážne špatný film a som rád že som ho na youtube objavil takýto skvost som si nemohol nechat ujsť.Hromady a hromady stupidity.O maskách a výkonoch "hercov" radšej pomlčím.Pre milovník sračkoidkích horrorov povinosť. UPDATE:tomuto filmu musím dať aspon 4*. ()

antragus

Koukaj Lenzi, za co mě zase ráčej takhle trestat?!? Po šíleném Honu na zlatého škorpiona zase tohle. Rádoby horor, u kterého se už od první čtvrthodiny bavíte jen tím, že počítáte množství odhalených dámských předností a otipováváte, která z hereček je ještě ukáže, a která ne. A taky sem tam zauvažujete, jak budou chtít tenhle zombie problém na konci vyřešit. Ač zombíci vypadají divně, je fajn že si tentokrát Taliáni ušetřili svoje ultranechutné masky a použili jen nechutné, přece jen jsem u toho snídal. Ale jinak: umrlci pobíhají koordinovaněji a rychleji než já, jednají celkem logicky, evidentně nezapomínají na své dovednosti z předchozího života. Přesto využívají jen poskrovnu auta a bouchačku jsem v jejich pazouře zaregistroval poprvé až v posledních deseti minutách filmu, ač jich mohli od mrtvol sesbírat jak při odzbrojení všech islámských zemí dohromady. Cvičení vojáci mají střílet do mozků a stejně padají jako mouchy. A hromada dalších nelogičností. Uuuuf... Kdo tohle zafinancuje? (A přece se někdo našel...) ()

Filatov

Druhý film italské zombie produkce a opět stejné zklamání jako u filmu "Noci hrůzy." I když vlastně tady už jsem tolik zklamanej nebyl, protože jsem věděl, jakej problém italská škola osmdesátých let má. Pokud mám film Velký útok zombies komentovat, není to ani třeba protože by téměř seděl komentář k předchůdci co jsem viděl. Zombíci vlastně vůbec nebyli zombíci, byli to normální lidi, co chodili normálně, běhali a dělali věci jako obyčejní lidé, takže to nešlo odlišit pokud zrovna na sobě neměli ty příšerně trapné masky. Herecké obsazení prkenné jak dřevo na mým plotě a myslím, že další film podobné produkce už si opravdu nechám ujít. ()