Velký útok zombies

• Itálie Incubo sulla città contaminata (více)

Z dílny otce kanibalského subžánru Umberta Lenziho pochází horor, nepřehlédnutelný pro své naturalistické pojetí a oživení legendy jménem zombie. Na letišti má přistát letadlo s Dr. Kramerem z jaderné elektrárny, kde došlo k nehodě. Letadlo však nekomunikuje s řídící věží a na plochu je přivolána plně vyzbrojená vojenská jednotka. Po přistání se na překvapené vojáky vyřítí z útrob letadla tlupa hladových zombie, které nelze ničím zastavit. A tak si tlupa nesmrtelných monster dát nejprve předkrm v podobě vojáků a potom se neohroženě vydá poobědvat do televizního studia a nemocnice. Cestou zabíjejí vše živé a geometrická řada zombíků se nezadržitelně rozrůstá. Dokáže tyto nechutné nemrtvé vůbec někdo zastavit? (Řitka video)

Goldbeater

Nad tímto snímkem se snesl malý obláček mystifikace, jelikož všemožné cizojazyčné variace na jeho název obsahují slova „zombies“ či „walking dead“ a přitom tu o oživlé mrtvoly v tom „romerovském“ pojetí vůbec nejde. Řádí tu radiací zmutovaní lidé, kteří sají krev jako upíři a koordinovaně spolupracují, podřezávají krky mačetou a střílejí ze samopalů. Přitom když si člověk doslovně přeloží původní italský název, nedostane žádnou zmínku o živých mrtvých (na druhou stranu italský název částečně vyzrazuje finální dějové překvapení). To bylo jen pár slov k mému mírnému rozčarování, teď už k samotnému filmu. Je to trash. Zle napsaný i natočený parazit na úspěchu Úsvitu mrtvých s hroznými hereckými výkony, děsnými dialogy, úplnou absencí logiky a již zmíněným překvapením na konci, které pohřbívá celé předchozí dění. A ty vykulené oči „nakažených“ na pozadí otřesně udělaných latexových masek byly opravdu k smíchu. ()

strougy

Celkem solidní zombie film s podprůměrnými hereckými výkony, slušnou atmosférou a kupou kvalitních gore efektů, který mě ale zejména zaujal zvláštním pojetím zombíků. To, že běhají jako srnky mě až tak nepřekvapí, s tím už jsem se setkal dříve, to, že mezi nimi funguje i komunikace a akce vzájemně koordinují bych taky přešel bez zdviženého obočí, ale možná jsem toho viděl málo, avšak poprvé jsem se setkal s tím, že ohnilá mrtvola používá palné zbraně a místo obligátní hostiny na chutném, šťavnatém mozku chlemtá krev jako divoké zvíře. A celkem mi scházelo i zvukomalebné mručení, kterým se obvykle zombie prezentují, tady totiž po celou dobu mlčí jako zařezaný. ()

LION-MR.T

Někteří herci byli nalíčení,tak,že jako zombís fakt nevypadali. Zombís spíše jen bodají nebo někoho mlátěj,ale takovejch masakrů je dost. A,když se vrhnou na nějakou ženskou,tak jí aspoň strhnou vrch oblečení,abychom se mohli na něco podívat,pěkná je i ta scéna s tím uříznutým prsem,nebo vypíchnutým vokem. Hodně vydařaná scéna je ta přestřelka na opuštěných kolotočích,kde hlavní hrdina střílí po zombís a oni po něm a jeho přítelkyně ze samopalů. ()

Slartibarkfast

V tomhle dílku jsem hledal alespoň nějaká pozitiva, ale nic jsem nenašel. Směšné masky, pitomí hlavní představitelé, slabý scénář. Hlavní myšlenkou bylo asi ukázat co nejvíce ženských poprsí a litry falešné krve. Chirurg, vrhající skalpel, byl vskutku pro smích. Jinak tuny mrtvých, mraky polomrtvých a nikdo, kdo by je zastavil. Béčko nejhrubšího zrna. 25% ()

PetrPan

Jednu hvězdu za uříznutý prs, druhou za vydloubnuté oko, třetí za trashovou zábavu nejvyšší jakosti a čtvrtou za Lenziho originální přístup k způsobu filmového vyprávění, kdy na diváka mnohdy velmi překvapivé a taky vcelku často vytáhne kozy. ()

WANDRWALL

První setkání se Zombies ve filmu mi přišlo jako životy mnoha lidí kolem mě. Žijí jen jako, ale jsou za živa mrtvé duše. Bohužel je to fakt i nyní. A bude i nadále. ()

Chrustyn

Další nudný brak, který v sobě nemá nic co by stálo za to se na něj podívat. Nulová atmosféra, trapný herci a nezajímavé gore efekty. Pokud chcete krev tak běžte raději do něčeho od Fulciho a pokud chcete zombie dejte šanci Romerovi. ()

jonyyy

Ti zombíci byli směšní, v jednom záběru z blízka šlo vidět, že mají na xichtu nalepený roztrhaný pytel:D ()

SOLOM.

Umberto Lenzi, známý režisér kanibalských filmů Canibal Ferox či Man from Deep River, natočil tento velice netradiční zombie horor, který se už takového ohlasu nedočkal. Proč netradiční? Pokud znáte díla od takových autorů jako jsou Fulci nebo Romero, kteří dali světu několik nezapomenutelných filmů s tímto tématem už jistě znáte odpověď.Hlavním důvodem je ztvárnění samotných zombie. Z jiných filmů o nich víme, že jsou to oživlé mrtvoly bez vůle, které může občas i někdo pomocí kouzel (hlavně woodoo ovládat). Jejich strnulé pohyby a odporný vzhled jim dávají právě to kouzlo, proč je tento žánr tolik oblíbený. Jenže zde na nás vyskákali velmi hbité a chytré bestie, které jsou zřejmě nějakým vývojovým mezistupněm mezi upíry a zombie. Nejenom že ze svých objetí pojídalo maso (což bych ještě bral), ale oni jim i pili krev. Dokázali používat všelijaké zbraně, řídit auto, letadlo a dokonce i přeštípnout elektrické vedení. Tohle je už trochu příliš i na mě, člověka v jehož sbírce naleznete všelijaké filmové blbosti.Samozřejmě jsme se dočkali množství nechutných scén, při kterých se možná někomu se slabšími nervy může zvednout i žaludek, ale velké množství bylo opravdu špatných a vedli mě spíše k smíchu nežli ke strachu. Samotné masky zombie byly jen laciné latexové cetky, které zašpinili ještě vrstvou prachu. ()

eraserhead666

Tohle je patrně jedna z prvních zombáren, co jsem kdy viděl. Prsa. Bratr to v 90/91 roce dotáhl na ohrané videokazetě v osmé kopii a já na to čuměl jak pako. Prsa. Pravděpodobně jeden z průkopníků adrenalinových zombie - rychlých, přemýšlivých a schopných. Prsa. Příběh je docela tuctový, masky až moc "teatrální" (jakože přehnané), ale má to pár zajímavých scén a nápadů, triků a slušného gore. Jo, a taky prsa. ()

duklak2

Jednou mě napadlo, že si seženu nějaký film se zombíky. Po dlouhém hledání jsem našel tento. Nalákal mě POMO, který ve svém komentáři uvedl: Pozor! Tentokrát sa nejedná o žiadne lacné béčko, ale o ambicióznu medzinárodnú koprodukciu s davovými scénami, vrtulníkmi a spústou streľby so samopalov! Mé očekávání po přečtení děje bylo veliké. Bohužel jsem velice zklamán. A přitom to tak skvěle začalo. Přistálo letadlo, které nekomunikovalo s řídící věží. Přijeli k němu vojácí a po chvíli z letadla vystupují nesmrtelní zombíci, kteří jsou nezastavitelní a všechny vyvraždí. Začíná opravdový masakr. Po asi 25 min. mě to celé začlo totálně nudit a moje pusa se zíváním otvírala dokořán:-). Za veliký zápor filmu považuji nízko posazenou laťku v podobě děsivé atmosféry. Mě to celé přišlo jako komedie a ne jako horor, kde chodí oživlí nebožtíci. Ani nevím za co dávám 1 hvězdičku! ()

Folpa

To bylo tak špatný... Zoombies který mrtvolně (krom hrozných masek) nepůsobí... Ale pěkný bylo, že jakmile tam zoombiek zaútočil na nějakou ženu tak jí svlékl tričko a ukázal tak dudy :D ()

corpsy

Klasa italiano. Krvavý zombie flák s celkom realistickou atmosférou a vydarenými gore. To si myslím aj pre tento film stačí. ()

Cimr odpad!

Nejhorší film na světě! Nic tak dementního jsem v televizi neviděl. Přesto nelituju jediné koruny, kterou jsem za tento paskvil dal, protože takhle jsem se u filmu už dlouho nepobavil. Možná až časem dospěju, budu vyhozených peněz litovat (stejně jako třeba u Krys: Noci hrůzy), ale teď nemůžu nepřiznat, že u filmů jako je tento přímo řičím nadšením. Atmosféru to NEMÁ, je to NECHUTNÝ, má to DEBILNÍ scénář s TRAPNOU pointou, co snad psal prvňák, triky jsou OTŘESNÝ a herci jsou PŘÍŠERNÍ. A ze všech nejhorší je hlavní postava - Miller! Pouštěli jsme si tento film na jedné brakové párty a ten chlap, neohrožený novinář - ranař, nás vážně okouzlil a zlidověl. Kdo jiný může zdravit policii slovy "Zdravím, máme tu problém" zatímco mu za zády zombies masakrují televizní štáb? Kdo jiný dokáže odstrčit zombíka jakoby nic a pokračovat v chůzi? Kdo jiný se dokáže dívat na krvavý zombie masakr s ledově klidným obličejem a následným nevzrušeným "Asi bysme měli vypadnout.."? Kdo jiný dokáže rozebírat se svou ženou filosofické problémy ("Je to koloběh života.. Prostě se narodíš a umřeš, jinak to nejde.."), zatímco se k nim okny plazí hromada zombíků? Kdo jiný dá své ženě facku a hned na to ji stejně vroucně políbí? Jedině MILLER! ()

K.I.N.G. odpad!

Na stupidní dialogy jsem si u podobného druhu filmů dávno zvykl. Na nepromyšlené a na hlavu postavené scény a absurdní chování jak by smet. Ale italští zombies byli vždy a budou ti nejlepší zombies na světě. Vždy, když italskému zombie-hororu docházel dech, vše zachránily perfektní masky a zombies nedovedli obsluhovat stroje nebo běžet jako normální lidé, byli prostě jiní a v tom spočívalo veškeré jejich kouzlo, pane Lenzi! Tento film beru jako hodně nepovedený vtip a z mých srdcových filmů si nikdo srandu dělat nebude! :-) ()

Gorehound

Pamätáte tú dobu, keď "zombie" gorefesty boli rozsahom a ambíciami veľké, gore poctivé a praktické, korektnosť nebola tak samoúčelné pretŕčaná... Má to tú krásnu "arómu" Dawn od The dead/Zombi 2, typickú, ale geniálnu Ciprianiho hudbu, nezabudnuteľné gore a rýchlo frčiaci dej v neustále sa meniacom prostredí. Záver a "pointa"... No, už som si zvykol. Nijak to ale nebráni vo vychutnaní si tohto klasického kúsku. ()

Hadža

No to tedy bylo o dost horsi nez jsem cekal a to ma ocekavani byla opravdu malinkata!To co predvadi ucastnici nataceni(herci se to nazvat neda) byly katastrofalni,vykonu predstaveni na vanocni besidce mentalne retardovanych se zdaleka ani nepriblizili!Prace maskeru byla velmi jednoducha,postavit pred maskernu kybl hoven,kazdy komparzista tam strcil hlavu a vzhuru na plac,predstavovat krvelacne zombie!Ja ani nevim ,zac tu hvezdu davam,asi proto ze jsem priznivcem tohoto zanru. ()