Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (260)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Když jsem viděl Zelené peklo poprvé, rozbolela mě z něj hlava a naprosto jsem nepochopil veškeré zvraty a pointy. Když běželo pak Zelené peklo v televizi, rozhodl jsem se absolvovat prodírání se džunglí scénáristických kliček znovu, protože jsem byl zvědavý, zda mi to tentokrát (když už trochu vím) dá smyl (mimochodem, nechat Travoltu dabovat Petrem Rychlým je jeden z nejujetějších nápadů posledních let). Ano, ty jednotlivé střípky jsem do sebe nakonec jakžtakž poskládal, nicméně to nic nemění na tom, že jsou tam pořád podstatná dějová "ale", nemluvě o špatném zpracování (tak komplikovaný děj by klidně mohl mít dvě hodiny a ne usmolených 98 minut). Jiskření mezi Nielsenovou a Travoltou je zdaleka to nejlepší, co Zelené peklo má... ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Naprosto zbytečný film. Celou dobu se člověk snaží pochopit, o čem to vlastně je, aby byl nakonec svědkem absolutně překombinovaného finále, jenž je plné nepřeberného množství dějových zvratů. Pokud to divák celé pochopí, zjistí, že ten film byl absolutně o ničem. Škoda, že zrovna v takovém "nijakém" filmu se Travolta vybičoval k velice příjemnému hereckému výkonu. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Docela to de. Jenže je to chvílema neskutečná nuda. Já osobně bych tento film přirovnal ke Krvavé volbě, kde Samuel L. Jackson hrál taky a taky se s tím nesral, jenže tady je to všecko trochu jinak a celé je to zamotanější a záhadnější, než to vypadá a nakonec je docela velký problém se z toho všeho vymotat. Prostě se zde vyšetřuje, řeší se závažný problém v armádě, do toho se motají akční scény z minulosti a celé to vypadá dosti akčně a zajímavě. Jenže akce mí zas tak úžasná nepříjde a celé je to hodně velký akční průměr. Naštěstí to svérázný John Travolta příjemně zpestřuje a tak je i v těch nudných scénách na co koukat. Možná právě díky němu je to tak zábavné a vlastně zajímavé, jináč by to byla velká nuda. --- Můžou se z nás stát hrdinové, co dostali vrahy svýho seržanta. Jde jen o to, jak se ta historka podá. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Basic se měl stát návratem na výsluní pro dva Johny, McTiernana a Travoltu. Inu, zpět na výsluní se díky němu nedostal ani jeden. Hledání viníka je ale trošku komplikovanější. Nápad scénáristy Jamese Vanderbilta nebyl špatný, všemožné kombinace na jedno téma – smrt nenáviděného důstojníka – nechávají velký prostor divákově představivosti a vlastnímu uvažování, aby byl na konec stejně usazen do sedačky „šokující“ pointou. Rád bych řekl, že jsem ji „sežral i s navijákem“, ale nebylo tomu tak. Ne, závěrečnou scénu jsem opravdu nevytušil, ale taky mi k tomu nebyla dána možnost. Smršť flashbacků, kde se mění výpovědi, děj a dokonce i postavy, mě nepřipoutala do křesla. Asi půl hodiny před koncem mi už bylo celé řešení případu úplně putna a bez většího zájmu jsem nechal film doplout do „konce“, který po celé eskapádě, kdy si vlastně „dělal z diváka srandu“, působí spíš jako přesně mířená facka než nějaký „šok“. Režisér McTiernan však taky nepatří k těm, kteří vyváznou se zdravou kůží a propustkou s nápisem: „za všechno může scénář“. Úvodní nálet do džungle připomene Predátora natolik, až slabším povahám vytrysknou dojetím slzy. Akci McTiernan taky umí, jenomže té je ve filmu pomálu – přece jenom se jedná o „vyšetřovací drama“ – a na „kecy“ on nikdy moc nebyl. Charaktery představí sice rychle, ale natolik stručně, až mi fakt, že velitel komanda West, jediný opravdový herecký výkon předvedl Samuel L. Jackson, byl pěkný parchant, došel až při závěrečných titulcích. Rád bych se rozepsal i o jiných postavách, ale jak mám o někom psát, když si ho den po shlédnutí nepamatuji? John Travolta si zopakoval svou roli z Generálovy dcery , ale navíc je unavenější, ještě více přehrává a když si při výslechu pohodově rozvalí své (ne zrovna nejmladší) tělo na stůl, přešla mě silná nevole v oblasti žaludku. Connie Nielsenová jako by se snad bála Travolty, ale v jeho přítomnosti se stahuje do pozadí a bez špetky zájmu odříkává svůj naučený text. Basic vlastně není špatný film, je jenom špatně zahraný, nepřehledně a nudně zrežírovaný a odflákle zahraný. Překopat všechny tyto neduhy, tak máme „vyšetřovací drama z vojenského prostředí“ jako vyšité. Tři hvězdičky spíše proto, že Westově Generálově dceři jsem je dal taky a navíc je o kapku horší než nejnovější McTiernanovo dílo, což ale není pro Johna žádná výhra. Vlastně ani pro jednoho ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Počiatočné vyšetrovanie uplynulých udalostí prostredníctvom flashbackov je tak nudné a nezaujímavé, že vás vôbec nevtiahne do deja a po prvom veľkom zvrate neviete, kde je sever. A to ste len v polovici filmu, pričom podobných zvratov príde ešte asi desať, plus jeden finálny, ktorý by urobil dieru do hlavy aj Keyserovi Sozemu. Problém tohto filmu je, že John McTiernan nie je Bryan Singer. A predátorovská akcia v zadaždenom pralese nie je prioritou jeho scenára. Neuveriteľne prekombinovaná a zmetená báchorka, ktorú nemôže zachrániť ani výborné obsadenie. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (2)

Související novinky

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené…

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím…

Reklama

Reklama