Zelené peklo

Zelené peklo

Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA / Německo, 2003, 93 min

• k212

Jak lehké je mizerným a podprůměrným scénářem zazdít tolik hereckého potenciálu (kromě Travolty samozřejmě, protože jeho "odduševnělé" xichty mě PÍP už po první čtvrthodině). Mám ten pocit, že McTiernan byl natolik bezradný z prázdného scenáře, že se snažil z filmu udělat aspoň komedii. HA HA HA, smát se mohu jen nesmírně překombinovanému a stupidnímu ději (a to jsem byla do doby nedávné věrna názoru, že takové Nebezpečné myšlenky jsou překombinované, tedy ... nejsou). Lituji jen toho, že jsem musela hodinu a půl čekat na "šokující" pointu.(3.11.2004)

• Maq

Komplikovaná akční kriminálka zatížená scénáristickými a režisérskými chybami. --- Věřím, že v psané podobě by tento příběh byl docela slušným thrillerem. Zápletka není sama o sobě překombinovaná (snad až na poněkud fantastické rozuzlení), ale je špatně vyprávěná. Kdyby látku zpracovala Agatha Christie, neopomenula by nám úvodem všechny potenciální pachatele řádně představit, abychom si je stačili zapamatovat a udělali si o nich nějaký úsudek. Pak bychom byli připraveni sledovat rozvíjení zápletky a podle přání autora se náležitě divit, jak je důmyslná. --- To zde chybí. Každou chvíli odhalujeme něco překvapivého o osobách, které vlastně neznáme. K tomu připočtěme, že všichni podezřelí se vyskytují v polních uniformách, většina scén se odehrává na špatně osvětlených místech a ty nejdůležitější v noční džungli. V tom aby se Predátor vyznal! --- Máte-li možnost se na film podívat opakovaně, udělejte to. Není to takový nesmysl, jak se zdá napoprvé.(26.8.2010)

Počátek vyšetřování mimořádné události byl sice trošku fádní, ale jen do chvíle, kdy přeživší začali mluvit. První zvraty vypadaly zajímavě, ale pak jsem se začal bát, že to autor hodně překombinoval a už se v tom utopí. Najednou se však v mé usínající mysli objevilo ono magické "co když?", které by tomu všemu najednou dalo smysl. Okamžitě jsem film zase začal soustředěně sledovat a odměnou byl onen jediný možný logický konec, o jehož existenci jsem v polovině filmu s přesvědčením pochyboval.(10.3.2009)

• Vecko99

Ať žije zmatenost a překombinovanost. 75 minut sledujete film a najednou během závěrečné čtvrt hodinky se vše co jste se zatím dozvěděli se změní na přesný opak. Nevím co scénaristé brali, když to psali, ale každopádně jim to zabralo až pozdě. Tenhle film mohl trvat jen 20 minut a byl by to skvělý pilot k nějakému seriálu, ale jako film to moc dobře nepůsobí.(26.3.2012)

...déšť, bouře, hustá džungle, ..skupina vojáků!..skupina vrahů!..zmatek ( i scénáristický:), střelba...a John Travolta!!!..žeru ho i když umí zahrát lépe!! a mám rád zelenou ( jak by řekl De Niro-barva geniů:)..!!..strašně se mi líbí jak to na konci tak divně rychle zapadne do sebe a než si uvědomim, že je to kravina ohodnotim to 4 hvězdičkama!!!..to si aspoň 3 zaslouží!!!(25.3.2006)