Zelené peklo

Basic

Zelené peklo

Thriller / Drama / Mysteriózní / Krimi

USA / Německo, 2003, 93 min

Vyšetrovacia dráma z prostredia vojenského, výcvikového tábora, ktorá nie je až tak prekombinovaná počas priebehu filmu, ako je totálne uletená a nezvládnutá v samotnom závere,.Ten je síce prekvapujúci, ale aj tak pôsobí skôr ako nepodarený vtip, pretože absolútne nezapadá do smerovania filmu (celý čas sa dej buduje aspoň akým-takým smerom, aby sa v závere celý zhodil ako domček z karát). Vcelku debilná sa mi zdala scéna, keď si vypočúvaní vojaci zamenili vlastné mená, za tých vojakov, ktorí zomreli a nikomu to neprišlo divné. "To je totiž v armáde úplne bežné". Takže, tento film je ťažšie stráviteľný, ale pozrieť sa dá a možno vás aj trochu pobaví. Skvelá je scéna, v ktorej sa vojak v nemocničnej izbe povracia vlastnou krvou... :-) Slabšie 3 hviezdičky.(24.6.2008)

Poněkud netypická armádní >detektivka< , kde děj přece jen vyžaduje trošku více pozornosti a asi neuspokojí příznivce laciných prostoduchých akčňáků. Docela zajímavý i napínavý film s hrou na pravdu a překvapivým rozuzlením nakonec. Nakonec - cit.: "...jde jen o to, jak se ta historka podá..." ;-) Tři a půl hvězdičky, pro zbytečně >blazeovaného< Travoltu zaokrouhleno dolů.(25.3.2006)

"Na týhle základně máme tři druhy nehod. Tragický nehody, který nebudu váhat opakovat." Tak co se to v té džungli vlastně stalo? Kdo mi to řekne? Ty? Ty trošku lžeš. Tak ty? Ty asi ne, ty jsi na bělocha podezřele černej. Nebo ty? To těžko, ty jsi vlastně mrtvej, sorry. Co ty? Ty maluješ Osmičku? Aha. Tak kdo něco ví? Já jsem to tedy dlouho nebyl, ale dost mě to bavilo a na závěr i potěšilo. Za mě prostě byla tato historka podána velmi dobře.(25.8.2018)

• Allien.9

Ach jo... Proč? Až do cca. osmdesáté minuty jsem byla připravená udělit "Zelenému peklu" čtyři hvězdičky. Pak se ale začaly objevovat drobné nelogičnosti, které přibývaly s každým koncem (ano, jsou celkem tři) a ve finále už jich bylo tolik, že hravě provrtaly a de facto zničily celý film. A navíc... Každý, kdo vytvořil či odsouhlasil tuhle ubohou pointu, by zasloužil přivázat ke stromu na vrcholu kopce - během té největší bouřky. BLIK, PRÁÁÁSK!!! Posledních 15 minut zkrátka totálně devastuje vše, co se do té doby tak krásně rozehrálo.:-((25.8.2010)

Tak já nevím, co proti tomuhle thrilleru všichni mají, ale byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, když jsem byl malý, a i dnes mi připadá velice dobrý. Má to samozřejmě svůj styl, kterým úspěšně podává zajímavý děj, ale nic vyloženě překombinovaného nebo neopak nedostatkového jsem zde nenašel. Navíc si můžeme vychutnat velmi dobré obsazení pulp fictionské dvojice Travolta/Jackson a mnoha dalších. Pro mne je tohle opravdu chytlavý a kvalitní thriller, který by si zasloužil mnohem lepší hodnocení.(1.5.2012)