Hrnek

Na 90 minútový film je tam komplikovaný dej a veľa postáv, v ktorých sa občas divák stráca. Veľa akčných scén k takýmto filmom patrí, aj keď prestrelky sú až extrémne prehnané. Hayek sa tam objaví len málo, čo je škoda. Jednotka bola jednoduchá, priamočiara a lepšia. ()

Mountain

Johnny Depp je tentokráte ten, co na sebe strhává veškerou pozornost. Jeho výkon je úctyhodný a myslím i překvapivý. V tomto pokračování je daleko více Hollywoodských hvězd, což akorát tak způsobilo ztrátu oné kouzelné mexické syrovosti. A je to škoda. Akčních scén a brutality tu je sice požehnaně, ale přece jen to celkově působí poněkud slaběji. Za 'Desperadem' se to jen šourá a snaží neuškodit. Zkrátka je to takový chudý příbuzný. Ale bez znalosti 'Desperada' je však snímek příznačný, plný odkazů a žánrových tradic. Inu, když se podíváme pokaždé z jiného úhlu, působí vše pokaždé jinak. Kouzlo nechtěného? ()

SNCIS

"Dál už se jet nedá." - "Proč, proč ne?" - "Vždyť se podívejte. Je převrat!" - "Já nevidím, ty pitomče. Nemám oči!" Má to bejt pokračování filmu Desperado, nicméně já to tak nevidím. Tenkrát v Mexiku funguje jako samostatný film, který má s Desperadem společného asi jen Banderase. Ten tu hraje druhé housle a je zde minimálně. Hlavní postava je chameleon Johnny Depp, který zde intrikuje až vyvolá revoluci. Akce je tu pramálo a scénář nedává moc smysl. Rodriguez mne tímto filmem zklamal. Jednoduše řečeno to je dobře obsazená pič*vina. "Co chceš od života?" - "Svobodu." - 40%. ()

peproch

Je zřejmé, že se jedná o přídavek, nášup nebo duplu k předchozím filmům, Antonio B a Salma H nám mají být jaksi známí a je jen nová situace a v ní noví padouši a .... komičnost amerických agentů, zvláště Johnny D je tu tragikomický, dokresluje nadsázku celého akčně střílečkového filmu. Dá se koukat nezaujatě a nezúčastněně, pokud vám to nevadí. ()