Reklama

Reklama

Stárnoucí pouťový kaskadér plánuje nové vybavení, aby mohl ještě působivěji předvádět své motocyklové umění. Jeho dcera však chce skoncovat s kočovnickým životem v maringotce. Režisér Jaroslav Balík natočil nepříliš přesvědčivou, toporně vyprávěnou výpověď o lidech žijících na okraji společnosti, příliš si nepomohl ani obsazením Josefa Kemra do hlavní role. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

subic 

všechny recenze uživatele

Kemr, jako Jarda Piskáček cirkus Alfiéri, v červené kožené motorkářské kombinéze, kterou si pak štětkou přetře na zlatou, no kde jinde to uvidíš? Parta místních hejsků umaštěných z fabriky Paulovič, Stropnický, Vyskočil a další na 250kách a na Čezetách. A dál parta kolotočářů a protože kolotočáře já moc nežeru... Divím se, že to kdysi šlo v kinech, kdo by na to šel? Já to viděl kdysi v televízi jako děcko a jediné, co si pamatuju, je ta Kemrova jízda na dřevěné stěně smrti a pak v drátěné kouli. Ten příběh to chtělo nějak víc rozvinout. 51% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Dřív lidi chodili, protože byli zvědaví, jestli se na tý mašině zabiju." Tak jsme si trochu zavzpomínali na staré dobré časy, pojezdili si v maringotce, popili jsme, porvali jsme se a taky ten Globus jsme svařili. Já jsem se přitom cítil poněkud divně a Stěna smrti Piskáček mě o svém kaskadérství moc nepřesvědčil, ale konečně jsem pochopil rozdíl mezi komediantem a varietním umělcem. Jen jsem čekal trošku víc. ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Jeden z mala ceskoslovenskych filmu o motorkarich.. :-) Potesili Eva Sitteova a Josef Kemr. Jinak je to film trosku divacky vlazny, urcite ne psychologicky, ale neurazi. Story ze zivota provozovatelu poutovych atrakci, zde konkretne steny smrti. Pamatuju si ji jako kluk z detstvi, a to predevsim jako extremne hlucnou srandu. :-) ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Tenhle film si velmi matně pamatuji z dětství, stěnu smrti jsem jednou zažil i live, ale mám z ní stejně matné vzpomínky. Oproti protivnému Paulovičovi je velmi příjemná Eva Sitteová a zejména díky ní se dá film celkem bez problémů dokoukat. Jinak je příběh banální i když se snaží o jakési psychodrama. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

„Cesty Páně jsou nevyzpytatelné" praví Písmo Svaté a že na tom něco bude se přiklání i mnozí nevěřící. Osudy jsou různé a určitě mnohý bude souhlasit s tím, že ne zrovna takové, jak by si sám představoval. A o jednom takovém osudu vypráví tento snímek, který vznikl v době socialismu, což znamená, že obsahuje ono, dnes tolik proklínané, socialistické smýšlení. To však nijak neubírá na kvalitě v rámci dramaticko-psychologické filmové tvorby. Svým námětem má rozhodně co říct i dnes. Takovýchto snímků bylo natočeno hodně a co se týče námětu, je skutečně z čeho vybírat. Ať se to někomu líbí nebo ne, natočen je kvalitně v celém svém aspektu dané problematiky. Právě svou dramaticko-psychologickou sondou zvýrazňuje vážnost, což znamená, že se rozhodně najedená o nic zábavného. Je to příběh, který by bez skrupulí klidně mohl nést označení 'osudový příběh ze života'. Má hlubokou myšlenku a o to jde především. A je to myšlenka v rámci obyčejného lidského přístupu nemálo hodna k zamyšlení, neboť platí v každé době. A co víc, třeba se v tom někdo s podobným osudem i pozná. Máme tu příběh stárnoucího pouťového kaskadéra velmi zapáleného do své profese, který plánuje nové vybavení, aby mohl ještě působivěji předvádět své motocyklové umění. Jeho dcera však už chce s kočovnickým životem v maringotce skoncovat. Herecký koncert především pro Josefa Kemra, který po psychologické stránce pojal svoji postavu skutečně impozantně. Dnes už má snímek vlivem ukázky takovéto atrakce historickou hodnotu, neboť s něčím takovým se již mnoho let nelze setkat. ()

Zajímavosti (4)

  • Natáčalo sa v českých lokalitách Protivec u Strunkovic nad Blanicí, Prachatice, Mikulov, a slovenských lokalitách Banská Bystrica, Liptovská Lúžna, Galovany, Ivachnová, Valaská Dubová a Ružomberok. (Raccoon.city)
  • Jarda Piskáček (Josef Kemr) musel mať pri jazde na motocykli v drevenom ovály dabléra. Do filmu sa nedostali niektoré akčné zábery z natáčania, ako dramatické pády. (Raccoon.city)
  • Scéna, kde dcéra hlavného hrdinu perie bielizeň na valche, bola posúdená ako nevierohodná a bola vystrihnutá. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama