• Jirkacek

Snímek Já jsem Stěna smrti jsem kdysi viděl jako malé dítě, ale pamatoval jsem si jen matně na kroužení motorky v aréně, nic víc. Po dlouhých letech jsem si na něj vzpomněl a ze zvědavosti si jej doma pustil. Bohužel musím sem napsat, že jsem od něj očekával více a rozhodně za to nemůže fakt, že byl natočen již rok 1978. Celý příběh se točil pouze okolo tří lidí a to skvělého a mého oblíbeného Josefa Kemra jako stárnoucího pouťového kaskadéra, který jezdil na motorce na kolmé stěně v aréně smrti, dále se jednalo o jeho dceru, kterou si zahrála blonďatá Eva Sitteová a třetím byl mně nesympatický slovenský herec Ľubomír Paulovič. Ten zde ztvárnil milovníka motorek a rychlé jízdy, který se hned na začátku filmu seznámil s oběma seznámil a jejich povolání ho natolik zaujalo, že za nimi často docházel a pomáhal jim v práci. Dosluhující kaskadér Kemr již nezvládal své nejlepší čísla a tak jsem si myslel, že jej postupně nahradí právě Paulovič. V tom jsem se ovšem mýlil a tak Kemr pokračoval v kariéře dál, přičemž si chtěl splnit svůj sen - jezdit v globusu, na který však neměl peníze. Docela jsem se divil, že se Paulovič rozhodl jeho sen splnit, protože na mne působil jako pořádný frajer. Co mne však nepřekvapilo bylo to, že se mladý Slovák dal dohromady s jeho dcerou. Film se postupně blížil ke konci a já jsem pořád čekal, že se něco stane, nějaká velká akce, zajímavost a ono nic. Scénář byl opravdu velmi slabý a také délka filmu 88 minut svědčí o tom, že asi tvůrcům došly nápady. Nicméně jsem se na film díval až do konce, zajímalo mne jestli se starému kaskadérovi splní jeho sen, nebo jestli se předtím zabije na stěně smrti či pak v globusu, jak dopadne vztah jeho dcery s frajerem na motorce a jestli se jí tak splní zase její přání usadit se a žít v bytě či domě jako obyčejní lidé. To uvidíte sami, v mém komentáři se to nedočtete. Ještě bych zmínil, že se v malých či ještě menších rolích ve filmu objevilo několik výborných herců, například Pavel Zedníček jako kolotočář, Josef Somr jako cirkusák nebo Martin Stropnický jako dělník ve fabrice. Ostatní jména mi vůbec nic neříkaly. Nicméně bych rád ocenil jistou odvahu, pokusit se natočit film z prostředí kolotočářů a hlavně kaskadérů na motorce, protože takových snímků asi moc není a jiný jsem ani neviděl. Takže sečteno podtrženo, snímek Já jsem Stěna smrti mne moc nezaujal a proto jej ohodnocuji pouze dvěma nástěnnými hvězdami **.(1.5.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Dřív lidi chodili, protože byli zvědaví, jestli se na tý mašině zabiju." Tak jsme si trochu zavzpomínali na staré dobré časy, pojezdili si v maringotce, popili jsme, porvali jsme se a taky ten Globus jsme svařili. Já jsem se přitom cítil poněkud divně a Stěna smrti Piskáček mě o svém kaskadérství moc nepřesvědčil, ale konečně jsem pochopil rozdíl mezi komediantem a varietním umělcem. Jen jsem čekal trošku víc.(13.6.2018)

Film, který mi z dětství utkvěl v paměti hlavně díky kulaté drátěné kleci. :o)(13.11.2014)

Tenhle film si velmi matně pamatuji z dětství, stěnu smrti jsem jednou zažil i live, ale mám z ní stejně matné vzpomínky. Oproti protivnému Paulovičovi je velmi příjemná Eva Sitteová a zejména díky ní se dá film celkem bez problémů dokoukat. Jinak je příběh banální i když se snaží o jakési psychodrama.(9.1.2017)

Jeden z mala ceskoslovenskych filmu o motorkarich.. :-) Potesili Eva Sitteova a Josef Kemr. Jinak je to film trosku divacky vlazny, urcite ne psychologicky, ale neurazi. Story ze zivota provozovatelu poutovych atrakci, zde konkretne steny smrti. Pamatuju si ji jako kluk z detstvi, a to predevsim jako extremne hlucnou srandu. :-)(20.1.2012)

• - Jarda Piskáček (Josef Kemr) musel mať pri jazde na motocykli v drevenom ovály dabléra. Do filmu sa nedostali niektoré akčné zábery z natáčania, ako dramatické pády. (Raccoon.city)

• - Keď sa natáčalo v Prachaticiach, priviezli černochov až z Prahy, aby publikum bolo medzinárodné. (Raccoon.city)

• - Scéna, kde dcéra hlavného hrdinu perie bielizeň na valche, bola posúdená ako nevierohodná a bola vystrihnutá. (Raccoon.city)