Od vraždy jenom krok ke lži

Komedie

Československo, 1982, 80 min

• dobytek

Další socialistická komedie, kterejch se natočila hromada a jaksi nemá, co nabídnout. Tenkrát se u toho možná psychicky zdecimovaný obyvatelstvo bavilo, protože kromě projevů Štrougala nic moc jinýho v televizi nedávali, ale dneska to opravdu může posloužit tak akorát, jako zaplácnutí vysílacího času. Michal Pešek je naprostej tragéd a vůbec nechápu, proč byl tehdy tak často obsazovanej. Po revoluci si už prakticky ani neškrtnul a vim o něm akorát to, že se před časem vožral a chtěl se prát s vyhazovačem v jednom pražskym bordelu. Ve filmu mě nejvíc zaujal asi věčně vožralej Jan Skopeček a pak Sagvan Tofifé ve svojí miniroli. Možná se to dá použít, jako taková zvuková kulisa pro nějakou jinou činnost, ale na koukání to fakt moc neni.(4.4.2007)

• Enšpígl

Tenhle film je dobrej leda tak jako odpověď na hádanku "Není to ani vtipný a ani zajímavý, co to je ?". Jediný čím vyniká je počet nahejch prdelí, ten totiž převyšuje i počet mravenců v dobře postaveným lesním mraveništi.(16.1.2010)

• Master19

Je to s podivem: atraktivní lechtivé prostředí lázní, vcelku neobvyklá a relativně zábavná zápletka a takový propadák... I ženská polovina herců se "povedla", zejména Veronika Freimanová a Dana Batulková (v jedné z nemnoha ryze filmových rolí) potěší. Problém tedy bude v kameře či scénách (nebo jak to nazvat) - oprýskaný bazén a plechová sauna to je tak odporné, až se na to koukat nedá. To samé platí o hercích. Když už si divačka nemrava měla přijít na své, rozhodně se tu neměli objevovat herci jako Michal Pešek, Oto Ševčík, Vlastimil Hašek či Jan Vlasák (ten radši není ani v seznamu herců...). Docela rád bych dal i víc hvězdiček, ale prostě to nejde. Ještě se tu rozepíšu trochu o příběhu, který je skutečně celkem povedený: Jde o to, že Pešek potřebuje potvrzení pro vysokou školu, že je dobrý kulturní referent v lázních. Primářka Božinová mu to ale nechce napsat kvůli incidentu, který na něj ale ušila Batulková, která se ho snaží uhnat do postele (či k oltáři, což je celkem jedno). Ta potom také finguje primářčinu vraždu, což se Peškovi sice hodí, ale neumí s nastalou situací úplně správně naložit...(4.5.2017)

• Peabody

Nomen omen, tady ale pan scénárista byl zjevně postižen ještě nějakou další vadou. Na druhou stranu jsou ale některé hlášky až surreálné, "Běžte k řediteli, pane kulturní (referente), ale nic příjemného to nebude. Já si jdu pro svačinu a dám vám pak kousnout". Jak zde někdo správně napsal, množstvím nahých zadních partií film výrazně vybočuje, nevím, zda pan Tuček patří k bratrstvu Drhy a Trošky, ale možná ne, protože zadečky jsou i ženské, což potěší, jak u Verorniky Freimanové, Dany Batulkové i Evelyny Steimarové. Jinak je to příšerné, Michal Pešek v postmoderním mixu se Sagvanem Tofim, Otou Ševčíkem a Václavem Švorcem - něco neuvěřitelného. Jenom je to tak blbé, že se na to nedá koukat bez flašky nebo party kamarádů.(31.3.2015)

• troufalka

Nekomedie spíše televizního formátu. Pokud neuvidíte, o nic nepřijdete.(18.2.2015)