Reklama

Reklama

Profesionální zabiják se chystá na svou poslední zakázku. Nejprve ale musí nějak překonat svou náklonost ke své chladné kolegyni. Uvědomuje si, že zaplést se s kolegyní je nejen nevhodné, ale i nebezpečné. Pod nepříjemně temnou, až surrealistickou noční oblohou velkoměsta se setkává s tulačkou, která pátrá po svém bývalém příteli. A zaujme zabijáka svými nekonvenčními způsoby, kterými se na sebe snaží upoutat pozornost. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (74)

Rudovous 

všechny recenze uživatele

UZASNE! Absolutni filmova radost. Tohle, ze je film z roku 1995? Wong natoci jiz pred 12 lety bijak o jaky se stylem pokouseji leckteri tvurci dnes. Nekterym prijde, ze reziserovy pociny prilis nestoji na pribehu, snad pro silnou a expresivni vizualni, zvukovou a psychologickou zamerenost, ale ja ve Fallen Angels videl tolik pribehu! Ano forma podani je pro odkojence linearni dejove kostry vypraveni asi prilis velky orisek. Jinak nevim co bych dodal, Tombac, Marius a Paldini vse podstatne jiz krasne vyjadrili. ()

major.warren 

všechny recenze uživatele

Druhá strana jedné mince aneb volné pokračování kultovního Chungking Expressu mě baví snad ještě o něco více. Především u Padlých andělů vítám širší využití Wongových stylistických prostředků (širokoúhlá kamera, práce s mizanscénou, barevné schéma) a doslova úchvatný náraz dravé, avšak osudově nenaplněné lásky "oddané partnerky" k "línému zabijákovi." Je to svižné, časoprostorově nespoutané, svobodomyslné a ve výsledku neskutečně krásné. Akční krvák se tu mísí s úsměvnou tragikomedií, ale těžko lze Padlé anděli někam směrodatně zaškatulkovat. Wong Kar-wai zkrátka umí vyprávět romantické příběhy bez nadbytečného rámce. A v tom tkví jeho genialita. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá kriminálne ladená umelecká romantická dráma od Wong Kar-Waia. Má veľmi dobrý príbeh tvoriaci dve línie odohrávajúce sa v tej istej oblasti, prvá o prvotriednom nájomnom zabijakovi, ktorý prijíma zákazky od svojej manažérky a síce sa ani moc nepoznajú, napriek tomu o ňom ona sníva, ale on jej city neopätuje a tak ho zradí a druhá o nemom mladíkovi, ktorý žije so svojim otcom a živí sa pouličným predávaním tovaru. Raz narazí na sympatickú ženu, ktorú opustil priateľ, s čím sa nevie zmieriť, ale aj tak vytvoria pár, pričom on sa do nej zamiluje, no mladík si predsa len uvedomuje, že ona stále miluje svojho bývalého. So spracovaním som dosť spokojný, síce o nejakom plnohodnotnom deji sa tu až tak moc hovoriť nedá, ale s tým tu nemám ani najmenší problém, keďže toto prevedenie sa skutočne vydarilo. Všetky zásadnejšie postavy mi sadli, rovnako aj vzťahy medzi nimi, pričom ma zaujalo, že dialógov sa tu vlastne ani moc nevedie, skôr je tu plno vnútorných monológov, čo tomu dodáva zaujímavý náboj. No najväčšiu pozornosť si aj tak získa zaujímavé vizuálne prevedenie a tá perfektná atmosféra, či už nočného Hong Kongu plného neónov, ale miestami pôsobí aj tak zaujímavo psychadelicky a kvôli mnohým pohľadom zblízka až tak intímne. Síce druhá polovica mi už prišla trochu slabšia, než tá prvá, za čo môže hlavne ten vzťah s otcom, ktorý mi k tým ostatným výraznejším prvkom moc nesedel, ale ani ten nie je zlý a tak sa mi to po celý čas dosť páčilo. Inak akcia a romantika tu očakávane nie sú v klasickom štýle, ale sú prispôsobené a tak mi vyhovovali aj takto. Herecké obsadenie sa mi páči, Leon Lai ako zabijak, k tomu zábavný Takeshi Kaneshiro v úlohe nemého mladíka, Charlie Yeung ma nesklamala ani v tejto hysterickej úlohe a ešte pár zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú skvelé, perfektná vizuálna stránka, pri ktorej mi ani vôbec nevadilo, že sa dej odohráva prevažne v menej atraktívnych interiéroch, vynikajúca atmosféra, Wong Kar-Wai to zvláda prvotriedne. A k tomu ešte tá zaujímavo zvolená hudba. Predchádzajúci Chungking Express mi sadol ešte o trochu viac, ale ani Fallen angels ma rozhodne nesklamal a to ani po viacerých pozretiach. 78% ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Ve filmu, kde je jednou z postav nájemný vrah, by člověk očekával, že v okamžiku, kdy onen vrah potká neskutečně vlezlou, hysterickou, absolutně náladovou a pravděpodobně duševně nemocnou ženu, lepící se na něj, na místě ji zlikviduje a ne, že s ní skončí v posteli a vlásek jí nezkřiví. Ale to se stane a jedná se jen o část skládačky. Psychicky nenormálních jedinců je v tomto filmu tolik, až jsem, iritován, zvažoval vysunutí DVD z přehrávače. Tři hvězdičky a to ještě s bonusem. Umělost + přehnanost na druhou. Jenže pak přišel závěr a ono to tak nějak zapadlo a pocit zmatku zmizel. Nevím, co se stalo. Ty postavy jsou něčím blízké. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Nikdy nezapomenu, jak chutnal.“ Některé vztahy jsou jako jídlo z fast foodu. Rychle sníst a pokračovat dál. Nezbývá čas na konverzaci, lidské životy jsou již pouze konzervovány. Svět nabízí tolik chutí, že vzniká přirozená potřeba zkoušet stále nové a nové. Jenže čeho dosáhneme? Vyprázdněnosti a poznání, nakolik stejné může být napohled jiné. Povrch, který Wong Kar-waie se všemi jeho obrazovkami, neony a zrcadly tak fascinuje, klame. Neprozrazuje, co se skrývá uvnitř a neprozrazují to nakonec ani vnitřní monology několika vypravěčů. Pravdu musíme hledat mezi tu pomalými a dlouhými, tu rychlými a krátkými záběry. Mezi momenty mlčení a momenty ohlušující střelby. Nepravidelným rytmem a ledabylým střídáním objektů jeho zájmu nám Wong brání, abychom Padlé anděly sledovali jako kterýkoliv jiný vztahový film, operující s určitou sadou vyprávěcích konvencí. Stejně jako hrdinové, řídí se i vyprávění vlastními pravidly, nutí nás být ve střehu a hledat si vlastní cestu k pochopení příběhu. Stejně jako na lásce, je i na Wongově filmu krásné, že jej bezezbytku pochopit nelze. Právě pro ono neustále unikající, nezachytitelné „něco“, nemá smysl s konzumací otálet. 80% Zajímavé komentáře: Marius, ancientone ()

Galerie (90)

Zajímavosti (4)

  • He Zhiwu (Takeshi Kaneshiro) ve filmu tvrdí, že se stal němým poté, co snědl prošlou plechovku ananasu. V jednom z předchozích filmů Kar-wai Wonga, Chungking Express (1994), je postava, která je posedlá datem spotřeby plechovek ananasu, má stejné jméno, jeho policejní číslo je stejné jako vězeňské číslo postavy z Padlích andělů a navíc je stvárněna stejným hercem, Takeshi Kaneshirem. (Zuzyzss)
  • Reštaurácia McDonald's, ktorú často vo filme navštevujú postavy Wong Chi-Ming a Blondie (a kde sa aj prvýkrát stretli), je presne tá istá reštaurácia, ktorú navštívil policajt 663 v Chungking Express (1994). (Bilkiz)

Reklama

Reklama