Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Česko roku 2016. Na čínském kosmodromu Čajkonur se připravuje start nosné rakety Dlouhý chobot s českým vesmírným modulem Říp 1. Vzhledem k tomu, že kosmodrom vykazuje úspěšnost startů kolem šestnácti procent, statisticky je vlastně všechno jedno. Zda bude René Hejl jmenován kapitánem, kdo se bude starat o slepici, kterou partner letu velkodrůbežář Anton Hrabiš nechal vyslat na Měsíc z reklamních důvodů, a o modelku Agátu, kterou partner letu Anton Hrabiš nechal vyslat na Měsíc také. Protože jestli se dílo dělníků z české Škodovky, které svým tvarem nápadně připomíná úplně jiný dopravní prostředek, skutečně dostane v celku do vesmíru, bude to zjevně jen plodem televizní fikce. (Česká televize)

(více)

Recenze (43)

Tom478 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Musím letět na Měsíc s registrační pokladnou !" ... Druhý díl nasadil laťku hodně vysoko, takže se dalo čekat, že ten třetí trochu sklouzne. Agáta je sice kus, ale zatím si myslim, že seriálu spíš uškodila, tak snad se ta její postava ještě chytí. Po satirický stránce pořád super. Už čekám na omluvnej dopis nejvyšších ústavních činitelů do Pekingu. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Políbim ti Olinko, křidýlko i stehýnko. Neni to dobrý? Tak si polib prdel" Takhle se musí na ty moderní feministky :) :). Ta narážka na Škodovku v podobě jejich tramvají a typického zvonění je jedna z největších pecek, která se u nás kdy komu za poslední roky povedla. Podobně povedená je i pokladna v raketě. Přesně takhle si představuju kvalitní a originální humor, za kterým je vidět, že si s tím tvůrci dávaj práci. Agátka je teda někdy možná přes čáru, ale Josefíková jí hraje opravdu dobře. No a co dodat, vždyť je to prostě krása... ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec Plodkové rozesmutněl, co si budu nalhávat. Kvalitě předešlých dílů se to taky nevyrovnalo, což byl největší kámen úrazu. Škodolibost posádky, osud slepice a příchod Josefíkové „Miss“ na scénu, to jsou jen slabé náplasti. Jasně, její postava je prdlá a do bandy těch blbečků, co nás letí zastupovat do vesmíru v předělané tramvaji, se hodí, ale přece jenom jsem očekával lepší podívanou. Takhle se to zase vrátilo jen do obyčejného průměru. Každopádně tu Lepší vodu bych si taky dal…50% ()

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No nevím, oproti druhé epizodě mi to přišlo jako sešup zase dolů k příliš přímočarému, lacinému až nevkusnému humoru (Lenka Krobotová by to určitě zvládla usrandovat i bez špatné části měsíce). Ale tak dobře, lepší voda, karťáci a hlavně Merkelová u mě bodovali. Jenže pokud je největším humoristickým nápadem podoba naší vesmírné lodi, tak je to prostě málo. 60% ()

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sorry jako, ale tady fakt končím. Ta minulá epizoda skutečně byla jen nějaký zázrak, protože tady se ten seriál úplně odstřelil. Je to ještě horší než pilot, taky je to o poznání nudnější, nevtipnější, trapnější a navíc to tady celé uvízlo na takovém mrtvém bodě. Češi se do vesmíru dostali, míří na Měsíc - tak o čem budou ty dvě další epizody? Jsem teda čekal něco sofistikovanějšího, když v té předchozí epizodě bylo naznačené, kam by se to teoreticky mohlo všechno vyvinout. Pousmál jsem se tak dvakrát a navíc fakt nemám ten důvod sledovat dál, když ten humor je zoufale nefunkční. Navíc ten odchod Plodkové tomu ublížil fakt strašně - její postava tomu seriálu dodávala takovou milou naivitu spojenou s obrovským odhodláním, díky které mě celá ta parta aspoň nějak zajímala. Teď je pryč, už se nevrátí a místo ní je tam debilní Miss Kurník, co je spíš trapná než vtipná. A to Josefíkovou mám jako herečku rád, ale postavu, kterou tady hraje, asi fakt nestrpím. A Žáček sám neutáhne nic, sice tu teďka jako jediný má nějaké charisma, ale nemá ho tolik, aby zachránil ten mdlý zbytek. Podtrženo, sečteno - kvůli tomu všemu nevidím důvod se tím seriálem zabývat dál. Možná někdy v budoucnu si ze zvědavosti ty poslední dvě epizody popřetáčím, ale teďka bych chtěl svůj volný čas věnovat seriálu, který za to bude stát. Strašná škoda, námět tohohle seriálu je skvělý, ale je úplně nešťastně uchopený - s výjimkou té předchozí epizody. 1* ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Důvod, proč kosmická loď Říp-1 silně připomíná tramvaj, je podle seriálu to, že byla postavena ve Škodě Transportation. Škoda však tramvaj tohoto vzhledu nikdy nedodávala. Říp-1 spíše připomíná tramvaje firmy ČKD-Tatra. (kkomtu)
  • Při telefonické rozhovoru posádky s Liborem (Jiří Hána) ve 32.minutě je několikrát v záběru kniha služebního zákona a pokaždé je vidět jiný rozsah textu na stránce. (Záry)

Reklama

Reklama