poster

Do toho

 • Velká Británie

  Mike Bassett: England Manager

 • Slovensko

  Do toho!

Sportovní / Komedie

Velká Británie, 2001, 89 min

 • mr.kliky
  ****

  benson a hedges.. zvláštní a místy opravdu strašně vtipná komedie(25.1.2015)

 • Vitason
  *****

  ,,Anglie vynalezla fotbal a dala ho světu. Takže teď si ho vezmeme zpátky." Bez jakékoliv nadsázky je post manažera národního mužstva v Anglii jedním z nejprestižnějších a mediálně nejsledovanějších zaměstnání... Kdysi významný autor videoklipů Steve Barron si plní dětský sen snad každého Ira, když si ve snímku Mike Bassett: England Manager dělá srandu ze zkostnatělého anglického svazu, herního systému i fotbalových legend. Celý film je pojatý jako reportážní dokument, čímž sice ustupují některé narační složky do pozadí, ale i tak si snímek drží dobrý náboj, čemuž pomáhá výborný scénář plný vtipných hlášek (,,Co vás bolí?" - ,,Zápěstí."-,,Tak si sundejte kalhoty."). K tomu, aby mohla vzniknout takováto satira, zřejmě hlavně přispělo to, že reprezentace Albionu v roce 2000 vyhořela na evropském šampionátu a tak britská společnost zřejmě cítila, že se s tímto potřebuje vypořádat. Mike Bassett: England Manager je zajímavý snímek, který potěší každého fotbalového fanouška, plný výborných scének (Návštěva laboratoře, kde se zraní několik hráčů, či trénink bez míče.) P.S. Hodně potěšil Pelé, který jako favorita šampionátu označí snad každé mužstvo s výjimkou Anglie.(18.3.2011)

 • Wladi.mir

  k(22.3.2011)

 • bakeero
  *****

  Anglie vyhořela na Euru 2000 a tady si vzali filmoví tvůrci na paškál celou fotbalovou kulturu kolébky tohole sportu. Pro angličany je fotbal víc než náboženství, a tak se s tímhle traumatem potřebovali vypořádat. Podobně, jako my s Lidicemi nebo američani s atentátem na JFK. "OK, Whacko, Lead Them Out!" :-D(19.10.2011)

 • noriaki
  ****

  Hodně slušná, typicky anglická komedie. Snímek si vzal na mušku celou fotbalovou kulturu, mentalitu fanoušků a hráčů, pozici trenéra i tlak médií. Pro milovníky a znalce anglické kopané je film povinnost a skvělá zábava, pro všechny ostatní to bude nejspíš nestravitelná věc a ztráta času, navzdory skvělému suchému humoru. Bohužel dabing je doopravdy špatný a snižuje hodnocení o třídu, originál je o něčem úplně jiném.(4.9.2011)

 • - Během natáčení byl stadión Wembley uzavřen kvůli plánované demolici, a tak musela být hrací plocha znovu pokryta trávníkem. (Dr Lizal)

 • - Anglie ve filmu porazí Argentinu 1:0 a postoupí do další fáze turnaje. O rok později na skutečném Mistrovství světa ve fotbale v Japonsku a Koreji se situace opakovala. (Dr Lizal)

 • - Na konci filmu vyhraje Mistrovství světa domácí Brazílie. O rok později se to jihoamerickému týmu na světovém mistovství v Japonsku a Koreji skutečně podařilo. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace