Snímek navazuje na Vorlovy filmy Cesta z města a Cesta do lesa, vytvoří z nich uzavřenou trilogii a završí osudy všech stěžejních postav. V Cestě domů se v hlavních rolích vrátí Bolek Polívka a Eva Holubová jako zemědělská rodina Papošů, Tomáš Hanák a Barbora Nimcová jako rodina přistěhovaná z města, Tomáš Vorel ml. a Lucie Šteflová jako revírník Ludva a jeho žena. Objeví se i Milan Šteindler v roli vypečeného předsedy myslivců nebo Dominika Elischerová, kterou lidé znají ze sociálních sítí jako Mínu. Starého a tradičního zemědělce Papoše začíná trápit stáří a skutečnost, že jeho syn Ludva nechce přebrat statek. Ludva chce totiž zůstat revírníkem v místním lese. Lesní správa chce ale prodat hájenku, kde bydlí. Jeho žena dráždí vesnici svým“ bio“ přístupem k životu a musí se vyrovnat s tím, že na pohledného Ludvu mají políčeno některé místní ženské. Tomáš, který se kdysi z města a z kanceláře na vesnici přesunul, je už se vsí pevně spjatý, pracuje jako dřevař v lese a rád si přihne, zatímco jeho žena pro zájemce meditace v přírodě. (Bontonfilm)

Thalin

Chápu potřebu to nějak uzavřít, ale tohle prostě působí zbytečně. Ze všeho nejvíc mě tu rozčilovala mladá bio mamina, která se vyloupla z pubertálního eko spratka a působí tím pádem ještě otravněji,. Tyhle vykojený eko bio matky totiž snad ani nedokáží být sympatické, protože terorizují svými kecy a přístupem všechny kolem. A tady to nebylo výjimkou, ty její přednášky o moukách a vražedným cukru byly fakt otrava. Výměna herečky tomu nepomohlo, jen to z ní udělalo extrémně nesympatickou a otravnou nánu. A zbytek akorát dělá křoví, včetně Vorla, který tu má všechno na salámu. O ničem. ()

Pompeius

Hodnocení celé trilogie: Cesta z města **, Cesta do lesa *** a Cesta domů ****.  Vorel na konci devadesátých let natočil zmatenou a nesourodou vyprávěnku s esoterickým nádechem, která - dejme tomu - měla nějaký režisérský rukopis, spočívající hlavně v trapnosti a neumětelství. Ale z pokračování už vykřesal skutečný film s atmosférou, příběhem i pointou a třetím dílem dospěl k hořkému vyvrcholení jménem život. Hávem bludů předkládaných dvěma generacemi zrzavých esoteriček nakonec do popředí vystupuje nehezké poznání o těžkém a někdy až zoufalém životě v "lůně Matky přírody". Speciální dík za syrové zobrazení alkoholového moru, kterým je venkov prožraný do hloubky. ()

Bohaatstvo

Mně se tenhle film líbí. Dobře, že jsem nedal na místní recenze. Šel jsem na film s čistou hlavou, nezatíženou názory ostatních a ejhle! Jeho poetika je parádní a styl režiséra Vorla jsem už za ta léta pochopil a dospěl do ní. A to přeji i ostatním divákům. ()

KarlN

Pro mě naprosto neuchopitelný děj a nejslabší díl z celé série...vyjma výborného herectví paní Holubové a pana Polívky, jen slabý průměr. Náhrada za postavu ztvárněnou v předchozím dílu Annou Kameníkovou, opravdu jen kompars. Ale jako reklama na eko zemědělství a rádoby zdravý životní styl jistě dobré... ()

bighead

Smutné,ale důstojné zakončení trilogie, s jakousi nadějí na konci,že bude líp.Všechny díly- i druhý a třetí (dávkované po cca 10 letech)odráží náladu doby,kdy vznikly.Ta jde od r.2000 pomalu, ale jistě do kopru,takže páni Vorli, díky za skvělou trilogii a za  tu naději. ()

milos.bradik

Nejsmutnější z trilogie, ale já mám tyto filmy rád. Všichni zestárli, ale tak je to i v životě. Lidé umírají, tak jako i v životě. Tyto filmy jsou smutné, ale pravdivé. ()

BStone

Závěr trilogie potvrzuje lehce sestupnou tendenci kvality. Po, pro mne, jednom z nejlepších českých filmů Cesta  z města, přišla dvojka, která je celkem solidním filmem. Trojka je pak už jen mírně horší, i když v porovnání se strašlivostmi, které se hrají v kinech, se pořád jedná o fajn podívanou. Určitě bych trochu ubral té depky, ale tak i to je život. Fim, který i přes některé výtky stojí za kouknutí. 60% ()

adaben

Slušný film. Víc není co dodat. Snad jen, že předpokládám, že mi z celé trilogie uvízne nejdéle v paměti. ()

Richard768

Bolo cítiť, že film sa chová podľa toho, čo sa od neho očakáva. Postavy nevybočili zo svojho zažitého rámca. Zdá sa, že sme už konečne "docestovali". Inak ale celkom príjemné pozeranie. ()

honza.g

Vyvrcholení trilogie ni nepřijde významně lepší než první 2 díly. Nižší průměrné hodnocení koreluje s mým pocitem, že zatímco v předchozích filmech bylo zábavné střetávání "bio-života" a "techno-života" podáváno víceméně vyrovnaně, tady byla preference tzv. alternativního způsobu života tak okatá, že to místy působilo jako agitka eko-fanatiků. Nevadí mi, že rozumný přístup byl reprezentován pouze slabou postavou (ve smyslu děje, mladého lesníka mladý Vorel hrál velmi dobře), ale ve scénáři měl jeho postoj "všeho s mírou" velmi malý prostor. Zato "chápající duše" alias psychoterapeutka Markéta byla vykreslena jako magická léčitelka schopná nahradit moderní medicínu. A názory jeji fanatické dcery nedostaly protiváhu buď žádnou (GMO=fuj,  očkování=fuj), nebo trapnou ("buchta neobsahuje cukr a přesto je dobrá"). Předpokládám, že je to vliv scénáristky Barbory a tipuji, že roli Markéty  nehrála, ale jen žila - měla by si uvědomit, že každá demagogie, i ve prospěch dobré věci, dělá konečnému cíli medvědí službu. ()

Turtle

Debilní film. Většina herců nehraje, ale jen odříkává scénář. Ten přitom působí jak slohová práce nějakého středoškoláka, přijde mi že Vorel snad vůbec neví jak normální lidé mluví.  Úplně nejhorší jsou pak ty pokusy o vtipné repliky ("z toho bych spíš nějakou tu depresi chytil" - haha. Chápete, to je jako vtip)   Jako dodívat se to dá pokud jste zvědaví, ale nemarnil bych časem.   Chtěl jsem tomu dát 2 hvězdičky, ale jednu jsem ubral za Šteindlera a jeho ksichty. Působí jako herec dojmem takového toho otravného člověka co se pořád směje vlastním vtipům. ()

Generi

Totálně zbytečný film o stokrát omílaných tématech -  ezoterika, ekologie versus chemie, biomatky, klišé nad klišé -  všechno stupídně zploštělé, toporné herecké výkony - bylo to utrpení, ale jelikož je spousta hloupějších filmů, aspoň 1* ()

PORTER44

Nejvtipnější tam byl ožralý Hanák a Polívka s demencí .Hláška "kdo je ta bába co čumí z toho okna "a myslí tím svojí ženu byla skvělá,jinak to jako komedie moc nebylo ,lesníkovi nakonec prodají střechu nad hlavou ,Hanák se chce oběsit a Polívka umře. ()

freebob

Poslední díl Vorlovi eko trilogie je jak už to bývá nejslabší.Ne že by to byla blbost nebo sračka,ale bohužel úplně zmizel humor,nadsázka a zbylo tak trochu hořké smutné drama.Narozdil od prvních dvou dílů si tento už asi nikdy nepustím. ()

Hanka_M

Celkem důstojné zakončení trilogie. Hezká ústřední píseň a všichni mí oblíbenci, kteří s námi tak hezky zestárli. ()

geraltx01

Já půjdu asi proti proudu ale všechny tři díly se mi moc líbí. Už jsem ale pochopil, že Vorlovo filmy, nejsou pro každého. Pro mě je tahle trilogie krásná tím, jaký z ní jde klid a jedná se opravdu o normální životy lidí, kteří bydlí na vesnici. Cesta domů je poslední díl a i když jsem cestou do kina premýšlel jak to vše Tomáš Vorel zakončí, vůbec mě nenapadlo že to vše skončí takhle smutně. Ve finále ale jde vlastně o velmi realistické a logické zakončení. Nejvíc bych asi vyzdvihnul Bolka Polívku a Vorla ml. ()

Korpy22

Skvělé uzavření triologie filmu Tomáše Vorla, které dle mého názoru mělo vzestupný dojem. Během všech filmů se postupně zlepšovala kamera, herecké výkony a hlavně scénář. Ten u cesty domů postupně uzavírá příběhy všech postav, rozkresluje realistické příběhy tak jako život a příroda sama. Film je obohacen o hezké metafory a písně v podobě samotného názvu “cesta domů”. ()

Niko.Depp.

Tento film je jednoznačně nejlepší a nejsilnější že všech tří.  První cesta z města je spíše komedie pojednávající o útěku od starostí, druhý cesta do lesa je spíše romanťárna o holce, která chce spasit svět a její alternativní rodiče mají problémy kvůli "drogám" , ale tento poslední je opravdu nejlepší, s nejlepším dějem a příběhem. ()

Dedincan

Strata tempa je pri zakončení tejto trilógie zrejmá, avšak hodí sa k otázkam neduhov a tragédií, ktoré toto zakončenie nastolilo. Uvažoval som, či by sa tomuto nedal priradiť aj žáner drámy, no aspoň v rámci možností bol koniec šťastný. ()