Reklama

Reklama

Obsahy(1)

1976. Buenos Aires je znepokojeno přibývajícími únosy osob, které se odvážily postavit proti diktatuře vlády. Carlos Rueda, ředitel dětského divadla, se jednoho dne vrací domů a zjišťuje, že jeho žena, Cecilia, byla unesena - za psaní kontroverzních článků v místních novinách. Carlos se schází s lidmi, kterým zmizel někdo blízký. Najednou v sobě objeví psychické síly, které mu umožňují vidět osudy těchto unesených lidí. Dokáže pomoci všem, jen ne sobě. Přestože cítí Ceciliinu minulost, nedokáže vidět její budoucnost. Carlos zoufale pátrá po své ženě, ale stále je o krok pozadu. Mezitím Cecilie plánuje vlastní nebezpečný útěk z vězení. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

emma53 

všechny recenze uživatele

Chrisi, mít takové herce a takhle to podpálit, považuji za obrovsky promarněnou šanci. Já se vážně snažila, ale taky jsem se vážně nudila. Tohle téma se přitom dalo zpracovat určitě tak, aby to diváka strhlo jak emotivně, tak atmosférou. Po dlouhé době mě to mrzí, ale i přes Antonia a Emmu, kteří by si to jinak nezasloužili, jdu na dvojzubec. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Klasicky prikald toho, ze ani kvalitny motiv - argentinska vojenska junta 1976 - 1983 nestaci reziserovi an to, aby natocil kvalitny film. Utopene je to v reziserskej rutine, slaboduchych dialogoch /herci sa snazili aby obycajne dialogy prevladali, len vtedy v Argentine prevladalo vsetko mozne, len nie obycajne dialogy/. Dobre to rozobral POMO   : 50 % ()

Reklama

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Škoda, škoda, škoda. Čakal som strhujúci príbeh plný napätia a falošných stôp, a nakoniec sa ukázalo, že záber na obale dvd kde je Banderas so samopalom, je jediný z celého filmu. Namiesto toho veštenie a plač. V závere, keď sa účtovalo s osudmi hlavných postáv mala prísť katarzia, neprišlo nič. A môže zato režisér. 50% hlavne za snažiaceho sa Banderasa. Nudné, televízne ()

pOne 

všechny recenze uživatele

Otřesné události v Argentině kolem roku 1980 podle mě hodně špatně převedené do filmové podoby. Film mi přišel velmi nezajímavě natočen. Navíc jsem ho měl možnost vidět pouze s českým dabingem, který nikdy nepřidá. Tentokrát rozhodně ubral. Lacinosti typu "maketohelikoptéra" opravdu nemusím. Ztráta času.... ()

Terminus 

všechny recenze uživatele

Leckterý tvůrce ze "svobodného světa" má nutkání upozorňovat na (minulá) bezpráví, k nimž dochází (docházelo) aniž by si toho kdokoliv, kdo by mohl pomoci, pořádně všiml. Třeba Ken Loach tak učinil ve své povídce v 11'09''01, měli jsme možnost zhlédnout Georgův film Hotel Rwanda. C. Hampton se v Prokleté Argentině (i když originální název zní "Imagining Argentina" - tedy "Vysněná Argentina" či "Argentina v představách") snaží upozornit na palčivý problém tzv. "zmizelých", jež je spojen s vládou vojenské junty v Agentině v letech 1976 - 1983, a jež souvisí s "Operací Kondor", v níž bylo zainteresováno osm latinskoamerických zemí. Mnoho recenzentů i diváků odmítlo východisko filmu spočívající v nadpřirozeném motivu vskutku konkrétních vidin hlavního hrdiny - proč by ale do kontrastu nemohly být stavěny hrůzy vězení a hejno volných plameňáků? Symbolika je, pravda, poněkud začátečnická, přenést myšlenku k divákovi se nicméně daří. Vždyť čeho jiného je v tak nejisté době potřeba více než snů a zázraků! Kdyby nic jiného, Hamptonův film jednoznačně poukazuje na nutnost uvědomění si vlastní minulosti a nikoliv útěku k ignoraci, k němuž nabádali noví vládcové Argentiny. Téma "zmizelých" se promítlo i do oscarového filmu Oficiální verze, snímku Nezvěstný Costy-Gavrase či Polanského komorního dramatu Smrt a dívka. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (10)

  • Snímek spoluprodukovala Banderasova společnost Green Moon Productions. (imro)
  • Během prvních 3 dní (19. - 21. 9. 2003) promítání v 51 kinech vydělal film v Itálii 26 982 euro. (imro)
  • Prestižní filmový časopis Variety v článku věnovaném právě skončenému festivalu v Benátkách, kde měl film svoji premiéru, napsal, že se mu dostalo nejhoršího přijetí v dějinách. (imro)

Reklama

Reklama