Co na tom, že Rose (Allison Williams) je bílá jako stěna a Chris (Daniel Kaluuya) černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je boj proti rasové nesnášenlivosti přece už dávno dobojovaný a na smíšené páry se skrz prsty nedíváme. Minimálně Roseini rodiče Missy a Dean jsou na Chrise od prvního momentu nesmírně milí. Vadí jim snad jen to, že si přítel jejich dcery tu a tam zapálí, ale to s barvou kůže přece nesouvisí. Psycholožka Missy dokonce Chrisovi nabídne, že ho jeho zlozvyku zbaví pomocí hypnózy. Byl by to ráj na Zemi, kdyby se dva zdejší černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. A kdyby se zvláštně neprojevoval i další muž černé pleti, který během víkendu dorazí na návštěvu. Náznaků, že všechno není v úplném pořádku, postupně přibývá, a Chris se rozhodne vzít nohy na ramena. To, co následuje, překoná jeho nejčernější noční můry a všem divákům v kinosále připraví naprosto nečekaný a nezapomenutelný zážitek. (Cinemart)

Maratonec

Horor, ve kterém se po tajemném úvodu postupně vše odkrývá.Vyzdvihnu ale to, jakým způsobem to vypadá. Bavilo mě to až do konce, stejně jako vysvětlení. Zatím letos řadím tento snímek rozhodně vysoko. Herci, kamera, bravo! ()

Sonjoe

Prilis dlha a celkom nudna prva polovica filmu. Potom este kusok pomale, ale uz si v obraze, viac menej a potom pochopis a ide to zhurta. V konecnom vysledku velmi dobre, zaujimavy scenar. Dole klobuk. ()

Ahas_ver

Film, k jehož shlédnutí mne přesvědčily veskrze pozitivní reference. Bohužel, nenaplnil má očekávání a dá se říci, že vlastně zklamal. Má-li děj oscilovat mezi parodií, dramatem a hororem, jak jsem se někde dočetl, parodii bych v něm rozhodně nehledal. Napětí, která bych očekával u hororu, bohužel také postrádám a za pochvalu stojí snad jen celkem solidní herecký projev hlavního "hrdiny". Ostatní postavy vlastně ani neměly příležitost předvést bůhvíjaké herecké umění. Jde-li o režijní debut, film rozhodně není průšvihem, ale není také ničím mimořádným, k čemu bych se někdy já osobně vracel. Škoda. V první části měl děj "našlápnuto" na docela zajímavý neodhadnutelný vývoj, finále bylo ale už celkem tuctové. ()

Sedro

3 a půl :) Není to sice úplně originální, ale ta černota jak humorem, tak zaměřením, to posouvá oproti zde zmiňovaným Stepfordským paničkám o hvězdu výše. ()

Vaclav.Krali

Naprosto geniálně vytvořené "propadliště"...totální pocit bezmoci, pokud se v něm člověk ocitne. Napětí by se dalo krájet... škoda jen toho narychlo spíchnutého konce. ()

Spellconner

V mých očích ani ne tak horor, ale velice atmosferický thriller. Většina zvratů a klíčových momentů se dala s předstihem očekávat (až na jeden mnou opravdu nečekaný!). !SPOILER ALERT! Těsně ke konci má na můj vkus hlavní protagonista zbytečně velkou převahu, ona paranoidní atmosféra okamžitě ustupuje a samotný závěr až moc happy end tak nějak bez emocí... !END OF SPOILER! Posledních +- 15 minut ovšem rád přehlédnu a 5* tomu věnuji... ()

Ond.RasH

90% filmu hustá thrillerová, někdy mysteriózní atmosféra (ne, ne horor tohle není ani náhodou), kde jste neustále napjatí a hltáte jednu indicií za druhou a pokládáte si otázky "o co tady vlastně jde" se v posledních 10 % rozjede do béčkové vyvražďovačky s náznaky humoru v podobě scén s nej kámošem hl. hrdiny. Pro mě osobně jednou stačí vidět a netřeba víckrát. Po shlédnutí traileru k filmu jsem očekával ještě víc, chyběla tomu tá třešinka na dortu. Až moc jednostranný konec. ()

Igwar

Film ma zaujmavý a originálny námet, ktorý veľmi dlho poctivo skrýva a snaží sa diváka zmiasť, že pôjde o rasizmus (napr. scéna s policajtom). Dokonca je to chybne (alebo zámerne?) uvedené aj v tagoch k filmu. Niekomu nemusí byť po chuti to, ako je film vystavaný. V podstate väčšina minutáže je venovaná budovaniu atmosféry neistoty, nepokoja, pričom divák netuší o čo ide. Keď konečne príde odhalenie, nasleduje iba finálna (akčnejšia) 20 minútovka,, ktorá sa valí ako lavína najkratšou cestou k záveru (na žiadne zvraty ani iné dejové odbočky už nie je čas) a kde je väčšina toho, čo robí horor hororom. Koniec mohol byť dôvtipnejší, ale zase vďaka bohu aspoň za takýto. (SPOILER) Ku koncu som totiž tŕpol, že to smeruje k hlúpemu pseudo intelektuálnemu a klišoidnému koncu, že černoch skončí v base za viacnásobnú vraždu a nebude vedieť dokázať nevinu. (KONIEC SPOILERA). A prečo vlastne vyberali iba černochov ? :) ()

Flatron

Veľmi dobre spracovaná rasová tématika v horore, to sa len tak často nevidí. Atmosféra sa tu buduje pomaly, s tým, že už na začiatku tušíte, že sa tam deje niečo zvláštne, po prvej hypnóze si to už človek dokáže dať rýchlo dokopy a začína tušíť o čo ide. Černoch vs celá tá biela smotánka. Úprimne jeho priateľka v roli najväčšej suky, to ma troška zarazilo, alebo skôr prekvapilo. Dúfal som, že záver dopadne, tak ako dopadol. Tie svine si to zaslúžili. Pocitovo na 3*, ale ten záver tomu pridal. ()

1sergej1

Uff! Znáte takový ten protivný zvuk, když někdo přejede nehty po tabuli?! Víte co fakt nemám ráda já? Když někdo škrábe a ťuká lžičkami o porcelán! Věřte, že po shlédnutí budete mít stejné pocity...A pokud jste fandové Klíče s Kate Hudson jako já, tak vám tohle prostě sedne jako "hrnec na prdel". Mimochodem Catherine Keener je naprosto, ale naprosto skvělá ()

Mrscriticism

Tohle má být horor ?? Řekla bych ,že spíš psycho thriller a velmi nudný člověk čeká celej film co to bude a ono je to pouze o hypnóze ? To pardon ale hrozná ztráta mého času jediné co stojí za zmínku je hlavního hrdiny kámoš který tam má bombový hlašky takže sem se spíše smála než bála. ()

TenKratofil

Film postavený na hlavu co ani hlavu nemá protože o ní přišel, když se režisér rozhodl mu jí useknout a scénárista ji ukopl někam hodně daleko. Schizofrení. Tak bych ten film popsal. První třetina je něco na způsob černé komedie. Druhá třetina by mohla bát docela solidní (možná krimi/mystery) thriller a poslední, tedy třetí třetina by se dala popsat jako slabý odvar hororu.¨ Jak jsem řekl. První třetina pojednává o smíšeném páru, kde dívka chce aby její přítel navštívil rodiče. Fajn. Sem tam nějaký ten černý vtípek hahaha hihihi. Bavil jsem se. Pak začíná s druhou třetinou atmosféra houstnout. Všichni. Rodiče i příbuzní se chovají podezřele. Hlavně služebnictvo (jaká náhoda, že černé) se chová ještě divněji. Posléze je tu i třetí třetina a s ní mi to přijde jako by scénárista prostě zjistil. že má uzávěrku za 5 minut a příběh utnul rychlou konečnou. Nechci vyzradit zápletku proto kroužím tak kolem. Film byl solidní. Zvuk ani kamera nebyla tak výrazná, herecké výkony taky ne. Jen atmosféra stojí za zhodnocení. Bylo citelné jak se celá síla v ovzduší mění, právě s náladou ve filmu. Průměrný film, Označován neprávem horor. Horor to určitě není. Silné tři hvězdy. ()

Majkowski

Originální, kreativní, svým způsobem vtipný, ale hlavně zatraceně divný. To je tento film. Měl jsem během sledování velký problém s tím rozpoznat, jestli se to dívám na komedii nebo horor. Asi by se dalo říct, že obojí, a to je podivuhodná kombinace, která byla využitá jen párkrát, a ještě méněkrát fungovala, ale v tomto případě můžu bez jakýkoliv výčitků říct, že to funguje skoro perfektně. Film mě bavil, i když jsem se teda po většinu stopáže cítil strašně divně z té creepy atmosféry. A jsem si jistý, že nejsem zdaleka jediný, kdo měl z Get Out takový pocit. Každopádně, jednu výtku přeci jen mám, mohlo to být zakončené lépe. Samozřejmě, že mě ta závěrečná scéna pobavila, ale nemusel to být takový happy ending. Jo, a ještě jedna věc. Tu věc s bleskem a jeho efekty na jisté černochy si mohli odpustit, vůbec to nedává smysl. (80%) ()

Kuba98

Obrovské překvapení. Uteč je něco mezi hororem a thrillerem a ikdyž nemá těžkou zápletku, tak má super atmosféru a skvělé finále. Kaluuyu jsem si oblíbil a kdo ví, třeba Pelee tak jako Denis Villeneuvu odstartuje s Kaluyou svoji režisérskou kariéru. 85% ()

Marchelinko

Tri hviezdičky so silným nádychom štvrtej. Keby sa na filme hodnotila len atmosféra, ktorú vyvoláva, dosiahol by tento film plný počet. Emociálne veľmi silná snímka, ktorá nikoho nezanechá chladného. Pozorný divák cíti všetko, čo sa preháňa hlavou protagonistovi a o to viac si film užije. No sú veci, ktoré treba filmu vytknúť, a to napríklad klišovité zakončenie. Iste, každý má rád šťastné konce, samozrejme aj ja, no potenciál nebol na sto percent využitý. Čo ma tiež v istých momentoch rušilo, bolo prekliknutie na komédiu (scéna na polícii) a oproti mysterióznemu zvyšku filmu táto scéna až priveľmi odbiehala od kontextu. No ak si túto časť filmu odmyslím, videl som kvalitnú prácu, ktorá si zaslúži pochvalu. ()

Rimina

Ze začátku to vypadalo i docela slibně, ale pak se z toho stala děsná kravina. Vlastně jsem se ale celkově dobře bavila. Prosmála jsem se totiž takřka celým filmem. Opravdu neskutečná slátanina. Takový film snad ani radši nepouštět do světa mezi lidi. U takových "úžasných" filmů v kině, může dojít lehce k maléru - buď usnu a obsypu popcornem sebe a stejné chudáky přísedící, nebo mi kukuřice smíchem odskáče do koláčovky a já poslední co ve svém životě uvidím, bude tahle hypnotická trapárna. Aspoň, že jsem to viděla jen v telce. Zase jeden z filmů, kdy mi bylo trapně za herce. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

Tvůrce Uteč a komediální Černé zrcadlo?

03.07.2018

Jordan Peele má po svém debutovém hitu Uteč najednou plné ruce práce. Na jedné straně tu jsou projekty pro Amazon, dále jeho vlastní filmy pro studio Universal, a teď se čerstvě upsal epizodní sci-fi… (více)

Tvůrce Uteč míří do televize

Tvůrce Uteč míří do televize

07.06.2018

Amazon Studios obchodního magnáta Jeffa Bezose pokračuje ve své cestě k televizní nadvládě a po koupi práv na televizního Pána prstenů teď čerstvě podepsalo exkluzivní smlouvu s režisérem a… (více)