Lucie: Příběh jedný kapely

• angličtina Lucie: The Story of a Rock Band (festivalový název) (více)

30 let spolu, 30 let bez sebe. Fenomenální skupina Lucie se poprvé představí i na plátnech kin v celovečerním filmu Lucie: Příběh jedný kapely. Strhující cesta časem, čtyři životy plné hudby v jednom z největších českých dokumentárních projektů tohoto roku. Jak vznikaly jejich nejznámější hity? Co se dělo v zákulisí? Strhující příběh 30ti let kapely Lucie vypráví dosud nezveřejněné záběry pořízené samotnými členy kapely a záznamy, o kterých si všichni mysleli, že už ani neexistují. Otevřené zpovědi členů kapely nakreslí portrét čtyř výrazných osobností, které spolu leckdy nedokázaly sedět v jedné místnosti, přesto se potkávají na jednom jevišti. Příběh jedný kapely ukáže Lucii ve všech jejích náladách. (Bontonfilm)

hony23

Skvělá hudba, úsměvné archivní záběry a k tomu půvabná slečna ( samozřejmě také Lucie ) se mnou v kině :-) ()

buchannon

Tento dokument zřejmě nesedne tomu, kdo není opravdový fanda Lucie, a mezi opravdové fandy já se tedy počítám. Kapela, ve které se naučili díky Kollerovi říkat "vole", je bezesporu nejlepší česká skupina. A pochybuji, že ji někdy někdo překoná. Je to dokonalá směs rocku a popu. Živě si vzpomínám, jak jsem před bezmála 20 lety pařil s partou na diskotékách na některé jejich hity, ale zkrátka už je mládí v trapu a zůstaly jen skvělé vzpomínky. ()

bonovox

Lucie je fenomén nielen v československu. Tento dokument je však až príliš povrchný a pre diváka neprináša nič podstatné. Aj keď samotná hudba tu našťastie zostane navždy. ()

rigby

Ohlédnutí za historií jedné z nejslavnějších českých kapel. Čekal jsem od tohoto filmu trochu víc, hlubší pohled, nebo jen časové shrnutí, jak šel čas. Výsledek působí trochu zmateně a nedodělaně, klouže spíše po povrchu. Jen připomíná to, co bylo všeobecně známé, spoustu dalších věcí naopak vynechává. Ale je to nakonec příjemné ohlédnutí, i když se stále mluví o rozpadech a šťastné chvilky zůstávají zapomenuty. ()

Tomas_PO

Pre fanúšikov Lucie nevyhnutnosť pozrieť, no nezaspí ani nefanúšik. Množstvo útržkov piesní, ktoré sa dokumentom prelínajú, človeka utvrdí v kultový status kapely. Gró pozornosti je venovaných medziľudským vzťahom, veď čo iné už môže mať kapela vyše 20 rokov strávených na cestách iné než ponorkovú chorobu. O to viac pri osobnostiach, aké sa stretli v Lucie. Je však vidieť, že dokument si muzikanti postrážili a k divákom zaiste dostáva 'moderovaná' verzia udalostí :). ()

teckax

Když ji miluješ není, co řešit! Obohatilo, pobavilo, rozesmálo, pohladilo a musím říct, že docela i dojalo... i když za to může trochu i ta kulatící se bílá věc na obloze ;-) ()

Lenny76

Nic moc...nic nového jsem se nedozvěděla, některé situace a záběry, které nezajímají, vesměs plky o ničem, a také přeskakování z jednoho roku do druhého tomu nepřidalo. Písničky krásné a staré záběry to jediné bylo fajn. ()

Dupac

Příběh reunionu jedný kapely. Je součástí proma, takže povrch. Všichni (současní) členové kapely jsou za sympaťáky a budoucnost se rýsuje v růžových barvách. Naopak nečekejme žádné pikošky ze zákulisí, některé jsou velmi velmi cudně naznačené (chlast, drogy, děvky, ponorková nemoc a spory o autorství), některým se dokument taktně vyhýbá úplně (tlaky hudebního průmyslu, hvězdné manýry, několikaleté angažmá + nucený odchod Marka Minárika). Nekritickým fanouškům, kterým je dokument určen především, to patrně i tak bude stačit k potvrzení statusu quo. ()

vera.nemcova

Naprosto výborný ! V sobotu v kině a dala bych si to znovu ještě jednou, nebo dvakrát, nebo desetkrát :) Výborně udělaný, sestříhaný dokument o životě jedné - naší asi nejslavnější a nejkultovnější kapely. Pohledy všech dohromady i každého zvlášť, záběry z minulosti, z velkého turné 2014, Rolling Stones, i ponorka ve studiu, kde se snažili pracovat každý zvlášť a ani se nevidět..klipy, zákulisí, vzpomínky i dnešek...za mě paráda ! ()

Olly77

No, určitě zajímavý archivní záběry, rozhovory, ukázky ze starých live vystoupení... příběhu tam moc není, chronologie žádná, skáče se z minulosti do současnosti, pak zase zpět. Ale to by samozřejmě nevadilo, srdce fanoušků určitě zaplesá i tak. Co ale považuju za zásadní a o čem dokument naprosto mlčí je bývalé členství basáka Marka Minárika, kterej s kapelou mimochodem nahrál nejkvalitnější a nejoceňovanější desku Černý kočky. Hrál i na následujících dvou deskách. Jeho vliv na těchto CD a na tvorbu skupiny v tomto období je neoddiskutovatelný, přesto o něm ve snímku nebyla ani zmínka. Nemám vůbec nic proti PBCH, ale v době jeho osmileté pauzy byl Minárik plnohodnotný člen skupiny Lucie. Zajímavý bylo sledovat, v čem jsme všichni chodili oblíkaní těsně po revoluci, některý modely stály opravdu za to :-) inu vývoj nezastavíme... ()

BR23

lena60 dokonale vystihla moje pocity a názor. napísal by som to isté, len možno nie tak výstižne. nič som od toho neočakával, nie som ich fanúšikom, pár pesničiek poznám z počutia to je vše.... ()

Brigitte

Jelikož je Lucie moje srdeční záležitost, nemohu dát jinak než plné hodnocení, úžasné záběry, některé dost zábavné, jiné smutnější, každopádně skvělá a poučná podívaná. 100 %! ()

Lukmignon

Pokud vás LUCIE zajímá, tak se rozhodně nudit nebudete. Já jako skalní fanda jsem čekal ještě malinko víc, ale tak hlavně že kluci zase hrajou... ()

EnnyBerry

Dokument bez jakéhokoliv konceptu, chybí mu hloubka či vysvětlení, jen skákání záběrů v čase. Člověk se nedozví nic o muzikantech samotných, o jejich životech, ani o tom, jak kapela dostala své jméno. Z dokumentu se dozvíte že Koller má 1 syna (matka nezmíněna), ostatní muzikanti působí svobodně a bezdětně. Boční projekty členů taktéž nezmíněny, Pusa, Wanastovky, Dvořákovy cestopisy, nic, o pozadí klipů a jejich účinkujících taky nic. Divák tedy krom hudebních úryvků může vnímat jen vizuální stránku muzikantů. Na začátku je Kodym jako Axl Rose, Koller jako Kurt Cobain, Dvořák jako Petr Muk a P.B.CH jako Ježíš. Stárnutí bylo laskavé pouze k Dvořákovi, který si všiml který rok se píše v kalendáři, stejně jako Koller. Kodym drží krok s Axlem, image šmrncnul kovbojskými klobouky, ovšem nevšiml si, že Dallas ani 80.léta už nefrčí. Nejhůř bohužel dopadl P.B.Ch., z novodobých záběrech jsem vůbec nechápala co tam ta indiánská babička střihnutá hippíkem dělá (myslela jsem že P.B.Ch. je Kodym), až jsem se nakonec optala svého doprovodu. Pánové byli k nerozpoznání, což bylo umocněno slunečními brýlemi, kterými si zakrývali zrak i v interiéru. Lucii mám odmala spojenou se sušenkami Lucie, doufala jsem že dokument obzory rozšíří, nestalo se tak. http://www.ruzovychroust.cz/wp-content/uploads/susenky_lucie.jpg ()

peter.m

"Víš svý Lucie, pár zásahů už máš." Takže, na výborný hudobný dokument potrebujeme: zaujímavý príbeh, kopu záberov z doby nedávno minulej, štipku kvalitnej muziky a trochu nedokonalej elegancie. Čo som očakával od titulu: R.Müller - Nespoznaný, to som našiel až tu. PS: názor mojej pani: 89 min. mi "bubnovala" po stehne. ()

Barkasss

Není to přehledné, není to nic, nic zajímavého se nedozvíte. Jelikož tuhle kapelu miluju, musela jsem dát toto hodnocení. Z dobových záběrů mě mrazilo a když hrála jakákoliv písnička tak tomu nebylo jinak. Díky za tuhle kapelu. Možná díky za tenhle dokument. ()