Moskva sa chystá na roj meteoritov ojedinelý za posledných 50 rokov. Mladí i starí okupujú najlepšie pozície na strechách činžiakov, aby jedinečný jav mohli zachytiť na kamery či mobilné telefóny. Avšak s meteoritmi sa rúti na hlavné mesto i neznámy objekt obrovských rozmerov, ktorý prednedávnom zostrelili stíhačky ministerstva obrany. Centrom príbehu je Juľa Lebedeva (Irina Staršenbaum), ktorá sa snaží pomôcť zranenému mimozemšťanovi Hijkenovi (Rinal Mukhametov) dostať sa späť k zvláštnemu elementu pochádzajúcemu z jeho materskej kozmickej lode. Ten sa ocitol v rukách armády a jedine jeho znovuzískanie pomôže Hijkenovi vrátiť sa bezpečne tam, odkiaľ priletel. (sochoking)

johnymdoe

Hodně pěněz ve filmu a dík tomu dobré efekty, hodně techniky a komparzu. Zároveň ale hodně chabý scénář a mizerné herecké výkony. Ruský pokus o sci-fi..docela zdařilý pokus. 58 a čtvrt procenta. ()

Deratizer

Film nebrat ani omylem vážně. Je to popcornová zábava pro mládež, chvílemi s úsměvnými nesmysly, jako např vládní agenti při prvním setkání a komunikaci s mimozemšťanem, o kterém neví, s jakým úmyslem přichází, ani co je zač. Nikdy by to nebylo v reálu tak, jak se to děje zde (vládní činitel přistoupí na průzkum k neznámému stvoření z Vesmíru na nebezpečně malou vzdálenost pár metrů, představí se, pozdraví a vede dialog jako by se mělo jednat o komedii). Podívaná dobrá, jinak po uvěřitelné a realistické stránce komická parodie, chvílemi se tvářící vážně. ()

merigieren

je to protipól amíků, ale hezkej. Místo nablýskaných mrakodrapů padají obytné paneláky, nic moc neexploduje, Loď je vymazlená. Džíp něco vydrží :-) Hlavní záporák překvapí, nemusí to být hned super zloun, stačí blbeček co strhne masy. A v tom všem se do sebe dva zamilují. ()

sadlokan

Rusácí sundaj UFO úplně bez varování,páč si myslí že je z NATO.Pak zjistí že mimozem a začnou ho chránit....Vypovídá to o rusech víc než by chtěli! ()

MickeyStuma

´Přitažlivost´ Ruský sci-fi snímek vzniklý z vybraných scén a námětů z amerických filmů posledních třiceti let. Název tak spíše evokuje k přitažlivosti k americké filmové sci-fi tvorbě, od romantiky až po válečné blockbustery. A skutečně toho není málo a tak, jak to u podobně laděných snímků bývá, si i u tohoto filmoví fanoušci mohou oprášit své znalosti a hádat, jaký motiv z kterého snímku vlastně je. Například napadení Země a vzniklá panika připomíná film ´Válka Světů´ (1953,2005), romantický kabát zamilované dívky k mimozemšťanovi vypadající jako člověk zase připomene filmovou sci-fi romanci ´Starman´ (1984).  Nebo válečná scéna ke konci, kde jeden z chuligánů v mimozemském robotickém skafandru bojuje s ruskou gardou, nemálo připomíná podobné scény z počinu ´Transformers (2007). Atd., atd. Je známo, že ruská kinematografie hodně napodobuje hollywoodské filmové motivy, ale tohle je vskutku tvůrčí majstrštyk. Příběhově a v logice vývoje děje  to strašlivě skřípe, ale co se týče CGI efektů, klobouk dolů. Film byl uveden ve 3D, což muselo hodně vyniknout. V historii ruské kinematografie se jedná o první film o invazi mimozemšťanů a dá se říct, že se na tom tvůrci patřičně vyřádili. Po delší době byla v rámci filmu dokonce přímo použita současná vojenská technika, takže tu jsou vidět současné ruské obrněné transportéry, vrtulníky, roboty, drony a dokonce i raketový křižník s těžkými letadly. Kvůli dokonalosti scén byli pozváni konzultanti, jako např. aktivní vojáci námořnictva, vzdušných sil, pozemních sil, ministerstva pro mimořádné situace a ministerstva vnitra. Škoda jen, že ruští tvůrci ještě stále nedokáží sami přijít s něčím originálním a natáčejí jen takovéto podivné slepence. ()

Hapretor

čekal sem brutal sci-fi ... bylo to teen shit-ty romantická kravina ... obleky alienů super ... loď nápaditá ... na dvojku kouknu z donucení a sebezapřením ... ()

Eduardo

Po otrasných ruských Guardianoch je Attraction veľmi príjemné prekvapenie. Aj keď na počudovanie to bol pravý opak toho, na čo sme zvyknutí od američanov. Mimozemšťania nie sú agresívni a neprišli vyhladiť celé ľudstvo, vojaci sa nesnažia automaticky za každú cenu vyvolať s nimi konflikt a vláda sa tiež zhodne na tom, že je lepšie pristúpiť na ich podmienky, keďže o nich nič dokopy nevedia. Výsledok je veľmi príjemný blockbuster so sympatickým mimozemšťanom (ktorý teda rozhodne mohol byť mimozemskejší) a dobre fungujúcou (aj keď tisíckrát videnou) romantickou linkou. Akcia je v podstate len na začiatku a na konci filmu, ale je fakt pôsobivá, prehľadná a veľmi dobre natočená, ako aj celý film. ()

Likan7

V Rusku umí, když chtějí. Prvních dvacet minut filmu je skvělých. Celkem jsem zíral, jak Rusové dokáží udělat epickou sci-fi. S hudebním doprovodem je celá úvodní pasáž až do přistání brilantní. I triky mě překvapily, jak jsou dobrý. Jenže pak začne být zle. Rozehraje se rádoby romantická linka, která je nakonec hlavním příběhem, kdy se holka seznamuje s mimozemšťanem, který bůh ví proč přiletěl. K tomu aby odletěl něco potřebuje, nechce říct co a mezi tím jí sendviče s hořčicí a vůbec poznává svět tak trochu na způsob Smrti v Seznamte se Joe Black. Neříkám, přinese to několik vtipných scén, u kterých jsem se usmál, jenže tohle rozehrát na dvou hodinách deseti je fakt odvážný. Finální jakože epická bitva má sice fajn tempo, solidní kameru a kouká se na ní prostě dobře, jenže před tím sledujete bezmála hodinu patnáct velký nic, který Vás moc nezajímá. Kdyby měl film hodinu, šel bych klidně na 4, protože by se vystřihalo všechno to přeslazený co vůbec nefunguje. PS - Rozuzlení Vám bude po hodině jasný, a překvapivě...jste se trefili. 3* za triky a skvělý úvod. ()

Slunkoo odpad!

zacatek pad lode parada no a potom nuda debilne keci pubertaku heroicka krava ktera si mysli ze je pice Xena a podobne sracky ruskych hercu + romantika po dobu celeho filmu napicu jak vzdy.... ()

Khamsin

Vizuální stránce bych dal jedničku s hvězdičkou. To se mi vážně líbilo. A zatraceně mě mrzí, že tvůrci v tomto ohledu odvedli zatraceně dobrou práci, kterou pohřbil mizerný scénář a většinově nesympatické postavy. Výborných prvních 20 minut vystřídá záhy laciná lovestory, a to ke všemu jen stěží uvěřitelná.. stěží bych si vybavil film, jehož potenciál byl takovým způsobem zahozen, jako se stalo v případě "Priťaženije". Stačilo najmout lepší scénáristy a soudruzi mohli strčit "halywůd" do kapsy. >| ()

Eventyrer

Pravda pravdúca, amíci by sa mohli učiť. Neokukaná záležitosť z Ruska, ktorá sa dobre pozerá. Netlačí príliš na pílu čo sa akcie týka. Cítiť, že sa nepozeráte na bombastickú americkú zlátaninu. Len by ma zaujímalo, či by sa doňho zamilovala aj keby bol šeredný... ()

vikino1

Jak psali už určitě ostatní - přílet Emzáka dost dobrý. Lovestory i sociální agytku bych komplet vynechal. Military dobrý, jen velmi poskromnu. Návštěva technoparty sice hezká a s dobrou hubou, ale do zasazené situace se nehodí. Prostě by jednou Ruský scifi mohlo mít "koule" a konečně přitvrdit. Tohle je Twillight a toho já nejsem cílovka. Jo a taky by mě zajímalo jak se při pádu dostala z lodi ta svítící koule. Nejdůležitější součást navigace a ona jim jen tak upadne z lodi. ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Slušný úvod podělaný debilní romanťárnou! Armádní velitel jak pojď na mě z boku a ruská mentalita a chováni lidí na úrovní "omezenců". ()

FunnyXis

Na Ruskou produkci je to klasické scifi, které ničím nepotěší, ale ani neurazí. Na filmu se mi líbila přidaná hodnota, kterou chtěly autoři nakonci vložit, herecké výkony taky nebyly uplně špatné, nicméně mám stále pocit, že se dalo z tohoto filmu vymačkat trochu víc. 6,5/10 ()

Solverino

Celkově spíše slabší, ale několik pěkných triků, jinak naivní jak 13letá panna :( Ale i tak je to lepší, než patetická US produkce. Škoda té zbytečné romantické linky....ale zase vím, že jsou mimozemšťani vlhkým snem mladých dívek a umí senzačně líbat. ()

Mamlas

Začátek dobrý, konec dobrý, uprostřed přes hodinu nudy. Ale nebylo to o nic horší než podobné scifoviny s Tomem Cruisem... ()

Olafsson

Prityazhenie jsem sledoval krátce po Zaschitniki a možná i proto jsem byl více než příjemně překvapen a hodnotím tak vysoko. Film mě bavil, triková stránka na úrovní americké produkce, zápletka je teda až moc přeslazeně romantická ale budiž, hodně mě překvapilo jak pojali ty návštěvníky z kosmu (nebudu dál rozebírat kvůli spoileru), no a konec byl uspokojivě vyvedenej taky. Výkon Iriny Staršenbaum dává filmu štávu a grády, postava Alexandra Petrova mě hrozně srala a přišla mi trapná. Kolem a kolem dobrá sci-fi oddychovka. ()

Danny723

Moc jsem od toho nečekal, ale mile mě to překvapilo. Samozřejmě je to strašně klišoidní a docela předvídatelné. Příběh neříkám, že je o ničem, ale je takový... tuctoidní. Všechno jsme už sto krát viděli jinde a lépe. Ale na film z Ruska jsem byl překvapen kvalitou efektů a vojenskou technikou, co do toho dokázali dostat. Střejda Putin si asi nechal slušně pustit žilou, aby to celé zadotoval. Každopádně, jednoduché sci-fi, u kterého jde zabít čas, když od toho moc neočekáváte. ()