Kolo zázraků

• USA Wonder Wheel (více)

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny (Kate Winslet) je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manžel-ství, Carolina (Juno Temple), která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI. Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho (Justin Timberlake), velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na Humptyho chování a on znovu zažívá radost. Ale Ginniny a Humptyho opojné naděje na lepší život se začínají hroutit, když se Carolina poprvé setká s Mickeym... (Bioscop)

gizi

Pro mě nejslabší film Woodyho. Celé se zbytečně vleče a je neskutečně protivně uřvané. Příběh hodně slabý a zakončení nestojí za řeč. Nejlepší na celém tom fiasku je hudební doprovod. 40%. ()

Cesty timem odpad!

Woodyho filmy mne nikdy moc nenadchly. Byl jsem vždy o 1-2 hvězdy níže proti jiným. Sorry. A tohle je prostě pokračování... spíš konec. ()

Pignon

Nic to nedělá. Možná to byl autorský záměr, možná únava. Vidím odkazy, snahu něco sdělit, ale nemá to ani tu hloubku moře na pláži v Coney Island. Forma porazila obsah a sdělení na záda. Je v tom kopice bezvýchodnosti, taková severská sága přenesená na pláž v Coney Islandu. Naštěstí to ještě zachránil Deštivý den v N.Y. To bylo slušné rozloučení s domovským městem. ()

Kolda.o

Podívaná v retro stylu a očekávaném tempu. Bavila mě hudba, kamera i Jim a Kate. Překvapením byl Justin. Ironicky zábavné až místy komické. Bavilo. ()

walik

Woody Allen, zajímavý i když ne originální námět a příjemný vizuální zážitek s dobrými herci v prostředí 50-tých let mě nalákali na tento film. Kromě samotného Woody Allena mě to vlastně ani moc nezklamalo. - - - - Proč to zklamání? Vypadalo to jako by Woody Allen roli Ginny psal pro sebe v obvyklém stylu (věčně nespokojené a ufňukané tintítko) a nedošlo mu že on sám roli Ginny hrát nemůže. U Woodyho tento styl mohl být humorný ale ke Kate Winslet mi to nesedělo. - - - - Pak tu je několik málo samoúčelných proslovů, kdy se herec postaví doprostřed místnosti a pronese několik příliš dlouhých frází co se tak říkají (proto tam přece přišel) a pak zase odejde. Tyto proslovy sice souvisejí s danou situací ale přišlo mi to jaksi umělé. Tak ty mě také neuchvátily. - - - - Lidé kolem i já jsme se občas smáli tak to asi nebylo špatné. Bohužel mě rušilo že jsem viděl tolik Woodyho filmů a nedokázal jsem ho nevidět za postavou Ginny - což je naprosto ujeté. :-) - - - - Mé hodnocení je příliš nízké ale vyšší hodnocení by bylo nespravedlivé vůči ostatním filmům které jsem takto již ohodnotil. [Pro: synáček věčný pyroman / Proti: ufňukánek Woody v těle Kate Winslet] ()

stret

Nudná, v podstate nechcene tragikomická divadelná hra od človeka, ktorý uviazol v minulom tisícročí. Stále horšie. ()

LuciusDLX

Ďateľ Woody to opäť dokázal, aj s kvalitnými hercami sa dá natočiť nudný brakový film. Umelecká stránka končí tam, kde začína nuda a tá sa začala už úvodnými titulkami. Kvázi intelektuálne dialógy vyzerali skôr ako mix hispánskej telenovely a slovenského tv seriálu, všetko to pôsobilo veľmi neprirodzene. ()

MATTcz

Je tady nový rok, a začneme pěkně z lehka. Řekl jsem si že si vyberu na mě netradiční kousek od světoznámého režiséra Woodyho Allena, a musím říct že to bylo naprosto skvělý. Ti co mě znají tak jistě ví že miluju 50.léta a vše, co se s těmito léty spojuje. A tento film mě zaujal jak vizuálně, tak dobovou hudbou tak dobovým oblečením apod. Nikdy jsem neměl čest se podívat na nějaký kousek od tohoto režiséra, a toto je první film který jsem od něho viděl, ale dost tlachání. Musím velmi pochválit paní Winsletovou, mou oblíbenou herečku, která v tomto filmu hraje roli servírky Ginny. Takhle jsem opravdu Kate ještě neviděl, a musím říct že jí tato role opravdu sedla. Dále kterého tu máme je Mickey, kterého si zahrál Justin Timberlake, který tady zahrál roli plavčíka na výbornou. Timberlakea jsem si vždycky představoval ve filmu kde se odehrávají 50. léta a hle, ono se zadařilo, opravdu skvělý výkon. Dále tady máme pro mě neznámou herečku Juno Temple, která si zahrála Carolinu, musím říct že jsem se do Juno zamiloval na první pohled. Krásná mladá blondýnka, která přijede za svým tatíkem kterého si mimochodem zahrál Jim Belushi, za kterým přijede pro pomoct, protože po ní jdou krvežízniví gangsteří, kteří jí chtějí odstranit, avšak může to znít jako bezduchá detektivka, avšak film se odehrává na poklidné pouti na Coney Islandu. Nevím co bych tomuto filmu vytkl. Avšak jedna věc by se tu však našla, a to závěr filmu, zkrátka Allen to zakončil takovám způsobem jakoby spěchal, a snad si řekl ,,Vymysli si ten konec prostě sám, jak to bude pokračovat...'' zkrátka otevřený konec, od kterého jsem nevěděl co čekat. Ale stejně mě film příjemně překvapil, a proto hodnotím kladně. Třeba se dočkáme pokračování, kdo ví. :-) ()

BigJohn02

Čistý extrakt Woodyho Allena z poslední doby: Užvaněná vztahovka. Emoce má na starost pouze Kate Winslet v roli postarší bývalé herečky, která cítí poslední příležitost, ale bohužel dlouhé záběry na její filosofující monology mě několikrát přinutily podívat se na hodinky. Stominutová nuda pak vyvane do otevřeného konce. Ale lepší už to s Woodym nebude. ()

machopoltar

pozeral som to tak ze ma nieco od toho odtlacalo a nieco zas neustale pritahovalo,,,,,,asi 1X sa mi stalo pocas filmu, ze som prepol dabing do originalu a nacital titulky,,,,,jeden, vlastne urcite najhorsi dabing za celu moju kinema dobu,,,strasne nieco,,strasneee,,,,,,,po dopozerani som prisiel k PC a cekol kto to natocil a otazka co ma na obycajnom namete tak lakalo bolo zodpovedané,,,,,,,,,,woody allen,,a jeho schopnost tvorit,,,,,,,,,jeho podanie filmov je ine, ako ked sedite v dobrom divadle a aj ked jeho scenar je priam tuctový, vysledok je zakazdym vyborny,,,, ()

APLSMLS

V kině to získalo na efektu + Coney Island mám rád, ale žádný zázrak se nekoná. Poctivej Woody Allen, pokud ho máte rádi, neurazí vás to ani náhodou. ()

supg

Nevidel jsem to celé, ale i tak jsem viděl více než z Titanicu (ten jsem neviděl vubec), Winslet, opět skvělý výkon. Vůbec všichni hráli skvělé, až začínám mít pocit, že i ten Justin je opravdový herec. Na Woodyho překvapivě jednoduché dialogy, ale pestrost příběhu tam je a i atmosféra 50.let byla skvělá ()

zeyer

Dobrá kamera, nostalgie amerických 50. let, kontrasty barev, atmosféra lunaparku, protichůdné charaktery. Magický realismus Woodyho Allena bývá založen na rozdílnosti ... zde jsou protipóly (stárnoucí žena / nevybouřený mladík) podpořeny i hereckým obsazením - Kate Winslet vs. Justin Timberlake, který hraje opravdu dobře. Recenzi píšu po šesti letech, z děje si mnoho nepamatuji, ale šel jsem domů z kina v dobré náladě. Na rozdíl od některých "ujetostí" Woodyho Allena je to dobrý a srozumitelný film. Dobrý, nikoliv vynikající. ()