Kolo zázraků

• USA Wonder Wheel (více)

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny (Kate Winslet) je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manžel-ství, Carolina (Juno Temple), která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI. Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho (Justin Timberlake), velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na Humptyho chování a on znovu zažívá radost. Ale Ginniny a Humptyho opojné naděje na lepší život se začínají hroutit, když se Carolina poprvé setká s Mickeym... (Bioscop)

PlysovyMacko

Vizuálne strašne škaredý film s tuctovou milostnou zápletkou. Slizký Justin chodí so starou ale paci sa mu mladá, po ktorej idú gangsteri tak stara využije šancu sa mladej zbaviť. Nie je to také napínavé ako to znie. Film je ukricany, herci na seba štekajú nekonečné dialógy a šialene prehrávajú ako keby boli v divadle. ()

ostravak30

Můj první film Woodyho Allena. Jeho filmy se v televizi moc nevysílají, tak ani nemám možnost se k nim dostat. A možná jsem neměl začínat filmem Kolo zázraků. U toho mě zaujala jen Kate Winslet, kterou od dob Titanicu mám moc rád. Celý snímek je trochu zvláštním pojetí o vztahových peripetiích na Coney Islandu 50. let. Dobovost se vykreslit podařila, ta na nás dýchá ze všech stran a přiznám se, že právě ve spojitosti se zábavním parkem je to to nejvíc, co se mi líbilo. Zvláštním proto, že jednotlivá herecká vystoupení, hlavně v bytě, připomínají místy divadelní etudy. Ve výsledku je ale snímek přehlídkou uječených postav, které jako by hrály hru, kdo bude na koho řvát víc. Každý si přitom řeší hlavně to své štěstí a na druhého tak nějak nebere ohled, to se pak ale nemůže divit. že ani jemu štěstí vstříc nepřichází. ()

baclajean

Woody Allen a jho svojský humor mi nikdy nešmakoval, a napriek skvelému obsadeniu ma neoslovil ani tento počin. Keď nastal nejaký "akože" vtipný moment, v plnom kine sa vpravo dole zasmial jeden človek. V ďalšom "akože" vtipnom momente sa vľavo hore v kine zasmial niekto iný. Jeden človek. Celkovo sa za celý film zasmiali asi štyria-piati ľudia. Áno, je to dráma, no i tu sa dalo popracovať na tom, aby sa smiala väčšia časť sály, nie iba jednotlivci. Takže, toto naozaj nie. ()

blondboss

Tento dramatický snímok ma celkom zaujal, aj keď som mal trošku obavy, lebo Woody Allen nie je tým režisérom, ktorý by mňa dostával do kolien. Tu ale asi trošku ubral zo svojej klasickej šablóny a jednoducho to vypálilo síce viac komerčnejšie, ale o to živelnejšie. Nie typická "allenovka", ktorá mňa osobne zaujala a hlavne hereckými výkonmi. Milé prekvapenie. 70 % ()

Aniki

Ty tři hvězdy tomu s klidným svědomím dám, byť se nejedná o nic, co by mne jako celek nějak zvlášť uchvátilo. On totiž snímek obsahuje spíš jednotlivosti, které jsou však svým prazvláštním způsobem něčím přitažlivé. Za zmínku stojí především Winslet samotná, podpořená neskutečně odpudivým chraplákem Slavíkové, celkem pozitivně překvapil Belushi a vlastně i Timberlake, jehož výkon se ocitl kdesi na pomezí Broadwaye a totální herecké topornosti (zvlášť při dialozích s Temple). Linka se synkem pyromanem byla oživující, celý ten vztahový čtyřúhelník jakoby si jen tak plynul a přitom divák cítí blížící se dramatický závěr a ono...prdlajs, závěr je spíše fádní ovšem o to víc naléhavý, zničující svou všedností. Allena vůbec nemusím a to defacto nikdy, ale tady bych jej asi i pochválil, minimálně za tu odtažitou civilnost a až zrůdnou povrchnost postav. ()

karnifex

Uf! Film, ke kterému jsem těžko hledal cestu a který na mě dolehl až poslední scénou - ale ten zásah stál za to! Woody rozehrává antickou tragedii v prostředí Coney Islandu padesátých let. To, že Američané této doby prožívají osud (či spíše hrají postavy) jinak, než staří Řekové, není obtížné pochopit. Podstatná je ale narážka na Čechova, která se objeví někdy v půlce filmu ("Myslím, že jsem kdysi hrála v nějaké jeho hře - nevzpomínám si, byl to jen záskok"), i když divákovi (tedy aspoň mě) dojde až v závěru. Na rozdíl od Pavilonu číslo 6 nejsou na přestálé drama současní hrdinové schopni zareagovat ani smrtí - katarze se nedostavuje v žádné podobě, život prostě pokračuje ze setrvačnosti. Dělá to z nich horší lidi, než byli starověcí Řekové či Rusové devatenáctého století? Podle mě ne.. ()

bonovox

Allen na zotrvačník pokračuje...Kate Winslet aj keď sa snaží nedokáže zachrániť svojim výborným výkonom slabý scenár, ktorý ponúka slabé dialogy či celkové scény. ()

kolodej1

problémem je neoriginalita příběhu, ani zpracováním to není nic zvláštního. Spousta prázdného žvanění, které je ale tentokrát tak nudné, že jsem chvílemi přemýšlel, že to ani nedokoukám. Svým hereckým výkonem to zachraňuje Kate. Celkově spíš zklamání, slabé tři hvězdy ()

Capri2016

Koleso zázrakov ukazuje život bežný a rozhodne nie zázračný. Výborná v roli sklamanej ženy bola Kate Winslet a veľmi sa mi páčil civilnej roli manžela aj Jim Belushi. Woody Allen natočil znova výborný romanticko - tragický príbeh tak ako to dokáže práve on. Keď už človek myslí, že sa stal zázrak (v tomto príbehu láska zrelej okúzľujúcej neurotičky a zajačika), tak Woody ho stiahne zo snov naspäť do každodennej neprikrášlenej bezútešnej reality, z ktorej každý chce utiecť. Ale to sa málokedy podarí. 80% za skvelé herecké výkony, výbornú kameru, farebnú výpravu výborne zobrazujúcu snový svet kolotočov a známu horko-sladkú chuť, že snívať je krásne, ale sny sa málokedy splnia, ktorú vo mne zanechal ďalší zo solídnych Woodyho filmov. ()

foils

Jednoznačně nejlepší film, který Woody Allen v této dekádě natočil. Nikoliv dokonalý: Jim Belushi trochu moc tlačí na pilu, na druhou stranu jeho výkon dodává filmu určitou živost. Jak už se v posledních letech stalo u Woodyho pravidlem, příběh je opět trochu recyklovaný - tentokrát jde o variaci na autorův přelomový snímek Match Point, smíchanou s trochou legendárního Absolventa nebo prvky antických tragédií. Kdo hledá, ve filmu sice najde nemalé množství kompozičně motivovaných prvků, celkově však dílko smysl dává a pro mě osobně - jakkoliv nejsem fanouškem historických dramat - má velký bonus v podobě zobrazení někdejší slávy Coney Islandu (až poletíte do New Yorku, vřele doporučuju podívat se, jak to na tamní pláži vypadá teď). ()

revere

Pro mne nejslabší film Woodyho Allena. Nenapadá mne, proč Kolo vlastně vzniklo, snad jen kromě otřepaného argumentu "a přece se točí". ()

Bogrant

Zázraky sa tentokrát nedejú, pretože Woody na svoje pomery rieši až príliš prostoduchú zápletku, počas ktorej sa už tradične menia nálady, od smútku cez lásku a znova po smútok a v ktorej už tradične herci podávajú minimalisticky dobré (občas kolísavé) výkony, založené prevažne na dialógoch. Koleso zázrakov je len Woodyho neškodná hra s farbami, ktorá má svoje vlastné problémy a ktorá ich v tomto prípade rieši slaboúderným spôsobom. Nič viac. ()

imanicornyt

V první řadě nutno podotknout, že tenhle snímek je jak zpracováním, tak i samotným prostředím originální a unikátní, a to je vždy pocta sledovat. Pokud si z tohohle filmu něco odnesu, tak to ale bude spíš vyobrazení jednotlivých osobností a vývoje jejich způsobů uvažovaní pod nátlakem různých vztahových situací. Bylo zajímavé sledovat, jak se jednotlivé příběhy prolínají a do jakých psychických zákoutí to dostává hlavní postavy. Celý tenhle výtvor je ještě efektivně podtržen umístěním občas až černobílého děje do pestrobarevného zábavního parku a změny osvětlení během hlubokých konverzací tomu taky jedině pomohly. Velmi si cením i obsazení a myslím, že se vyplatí dát tomuhle kousku šanci. ()