Kolo zázraků

• USA Wonder Wheel (více)

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny (Kate Winslet) je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako servírka. Její manžel Humpty (Jim Belushi) se rád napije, pak bývá hrubý a před manželkou často dává přednost rybaření. Nedávno se k nim nastěhovala Humptyho dcera z prvního manžel-ství, Carolina (Juno Temple), která má sice s otcem problematický vztah, ale zároveň se potřebuje ukrýt před gangstery i FBI. Když Ginny potká na pláži pohledného mladého plavčíka Mickeyho (Justin Timberlake), velmi rychle podlehne jeho kouzlu a zamiluje se. V jejich milostné romanci nachází záchranu od všech chyb a zklamání z vlastního života. Stejně tak přítomnost znovunalezené dcery Caroliny má blahodárný vliv na Humptyho chování a on znovu zažívá radost. Ale Ginniny a Humptyho opojné naděje na lepší život se začínají hroutit, když se Carolina poprvé setká s Mickeym... (Bioscop)

puchal

skvělé tření témat: upřednostnění zájmu svých dětí a také pro mě komická zápletka trojúhelníku. Lehká čitelnost děje. Ohromě se mi líbila práce se světlem při změně nálad postav. ()

blans

Film bez nějaké pořádné zápletky a stále se opakující řev Humptyho a Ginny. Po první půlce jsem čekala, že se tedy stane nějaký ten "zázrak" nebo něco neočekávaného, ale nic. V podstatě se vůbec nevyřešilo zmizení Caroline, i když to bylo všem jasné. A vztah v zamotaném trojúhelníku. Na konci alespoň mohla skočit z balkónu nebo kde stála. Nemohla jsem přehlédnout hodící se hudbu. Hodnocení: 12% (viděno: kino) ()

Psycho.R

Je mi líto, Woody, ale nešlape to. Kate Winslet nehorázně přehrává. Lepší, než Iracionální muž, ale horší, než kouzlo měsíčního svitu. ()

E lan

Takový divný film bez skutečné pointy. Herecké výkony jsou vysloveně podivné, především hlavních protagonistů. Navíc kamera je tak zvláštní. I přes všechny ty divnosti si ale myslím, že na film hodně rychle zapomenu... ()

bearmeedek

Koukám, že nejsem sám, koho poslední Woody neohromil. I když zde byly cítit Allenovské závany, tak výsledek byl dost jednoduchý a jen na slávu se spoléhat nedá. Ano, postavy byly dobré a scéna klasicky pěkné retro. Vnímal jsem i lehce podsouvané náznaky anticko-allenovského dramatu. Výsledek na mě ale působil moc suše a uřvaně. ()

BDMarty007

Asi druhý nejslabší film WA. Začíná to jako klasický film WA. Hudba, zajímavé dobové kulisy, postavy s problémy... vztahová zápletka, která se komplikuje... A těším se, kdy do toho vpadne klasický woody allen moment, který vše posune netušeným směrem a udělá z toho pěknou intelektuální taškařici, která mi vykouzlí úsměv na tváři. Čas postupoval a říkal jsem si, že to tedy asi bude něco jako Hra Osudu. Jenomže tak jako tomu chybí Woody Allen jako herec, tak tomu ještě více chybí jako originální scénárista a režisér. Má to většinu rysů typických pro filmy WA (kamera, hudba, casting, typ postav...), ale chybí tomu to co, Woodyho Allena vždy činilo mimořádným - originální, ideálně poněkud praštěný nápad a taková ta “intelektuálština”. Čekal jsem, trpělivě čekal, ale najednou titulky, konec a zbývá otázka: “A co jako?!?” ()

RAFT

režisér Woody Allen natáčí každoročně jeden film .Ted nám natočil film z 50. let v zábavném parku.Kate Winslet už jenom kvůli ní sem se na film těšil.Justin Timberlake to je herecké dřevo jaký svět neviděl.Film má takové to pomalejší tempo . Jednou film bohatě stačí vidět.Za mě 50% ()

pushover

Woody si zase natočil divadelní hru. Příběh je mix už stokrát viděného. Pokud vás taky iritují ječící lidi, asi si to moc neužijete. Btw. Belushi se mění v Goodmana před zhubnutím. ()

john.h

Další divadelní hra Woodyho Allena na filmovém plátně v hezkých kulisách s tématem nevěry a žárlivosti (ten chlápek to asi s ženskýma v životě neměl jednoduché, nebo ženy s ním). Je to opět vyhrocené do extrému, ale člověk tam zase tak nějak najde určité momenty podobné běžnému životu a běžným vztahům. Kate Winslet v roli žárlivé ženské s krizí středního věku a nenaplněnými sny byla výborná a u její nesympatické postavy mi vyloženě z nějakýho důvodu dělalo radost, jak trpí pod náporem nezvládaných emocí a jak její city nejsou opětované, ale ke konci už mi začaly vadit její depky a uřvanost, že jsem měl skoro migrénu, jako ona celý film. Skoro jsem dal čtyři, ale uvědomil jsem si, že Allen už natočil mnohem lepší kousky. Rozhodně ale dobrá věc a takový Allenův standard. Kdo má rád jeho filmy, bude se mu líbit i tento film. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Klasický Woody...pozvolna plynoucí, herecky vyvážené, plný dialogů, s naprosto dokonalou kamerou a minimem střihu. Příběh nijaký, ale "příjemný" s dobrým závěrem. ()

Amonasr

Svou stavbou a strukturou má snímek spíš parametry divadelní hry, kdy se vztahy mezi postavami rozvíjejí hlavně pomocí dialogů a vyprávění minulých dějů než přímou akcí. Na Allena zde není moc jeho typické ironie a humoru, jde spíš o vážné psychologické drama. Není to špatný snímek, herecká příležitost je to hlavně pro Winsletovou, která ji naplno využívá, ostatní role jsou méně výrazné a nosné. Celkově lepší průměr. ()

mac000

Vztahové drama v allenovském stylu. Zajímavá konfrontace dvou ženských postav - jedna bez svědomí, egoisticky chce uhájit pouze své štěstí, a druhá se svědomím, beroucí až příliš ohled na osud té druhé. Výborný výběr hereček pro obě role (jak bývá u Allena zvykem). ()

huzgi

Dokonalý film podle Woody Allena. Allen přesně ví, kam vede scénář, herce, zápletku, pohrává si se symboly svých i cizích filmů, z každé scény stříká ryzí filmovost jako z filmů Francois Truffauta. Složité hraní jako nápodoba vlastního Allenovského hraní, ale zároveň posun dál. Z každé scény je cítit pozdní mistrovství, obří nadhled. Film je divadlem a divadlo je filmem. Podobné filmy dnes už nikdo neumí. Neumí je nikdo natočit a málokdo je umí ocenit. ()

miki68cz

Divadelní filmová hra, krásné kulisy, tohle Woody vždycky uměl, skvělé herecké výkony, sóla měli Winslet a Timberlake. Tenhle film vám vřele doporučuji, pokud jste byli v New Yourku, budete si to užívat. ()

Pete

Zajímavá pouťová kamera, s přepáleným protisvětlem, která mě už ke konci iritovala - ale je na tom celém vlastně asi to nejlepší. Film alá Tramvaj do stanice touha, k žehlení dobrý. ()