Kapitola desátá (S01E10) (epizoda)

Chapter Ten

Životopisný / Drama

USA, 2017, 43 min

Rozloučení jak se seriálem, tak i s Albertem Einsteinem. Ten se na sklonku života pustil do kritiky politické situace v Americe, která se ho vlivem toho snažila umlčet. Země, která se i v této době honosila svobodou slova. Albert byl stále v očích americké mocnosti komunistou. A tak poslední kapitola stále hýří do politiky, kde se mluví nejen o bombě atomové. Mimo to je dojemně a krásně natočen podzim Albertova života. Lépe to snad už ani vystihnout nešlo. Tečka je více než skvostná.(1.5.2018)

Až záverečná epizóda splnila prísnejšie krítéria a vytrhla seriál z priemeru, alebo lepšieho premeru. Bola tam fyzika a chuť na nej pracovať i uvedomenie so svojich zlyhaní. Aj keď ani teraz nevyhlo tomu zveličovaniu, ako si na neho každý našliapol. Celkovo ma seriál sklamal, čakal som od neho oveľa viac.(24.2.2019)

Skvělé, stejně jako předchozí díly. A jsem rád, že konec nebyl jen o smrti, ale že tam byl i optimismus. To je dobře.(27.6.2017)

Mozek génia. S titulkou se Albert nesmířil. Se nedivím. Narozeniny znamenají bilancování. Jo, lidi jsou složití. A Albertův synátor byl složitý dvojnásob. Model planet se Sluncem byl skvělej. Barva pleti... Nesnáším segregaci. Běloch, žid, nebo černoch – krev máme všichni stejnou. A Albert nevypadal blbě. Hoover toho věděl až moc. A hledal problémy tam, kde nebyly. Einstein hrozba, komunista – úsměvné. Jádro je problém a nemyslím, že by bolševik kdy někomu pomoh – krom sebe sama. Otázka jádra je ožehavá dodnes. Einstein byl ke stáru dost velký idealista a navíc se štěnicí v kanclu. Vtipná byla animace knih. Hans měl nejspíš v něčem pravdu. Zdraví je mrcha – zvlášť ve stáří. Potlačování samostatného úsudku je problém. Slušně tlustý svazky FBI! Einstein nebyl komunista. Renomé je pomíjivé, ano. Mizející text znamenal další problémy. Pamlsek pobavil. Fibonacci a Zlatý řez – takže Einstein si pořád něco pamatoval. Fyzika je sranda. Bohr Alberta držel. Mladá vědátorka dobrá. Pravda – i ve stáří bojoval za mnohé. Odkaz má Albert Einstein i dnes. V předchozích dílech bylo vidět, že Mileva Albertovi hodně pomáhala. Se synem se usmířil. Rozbité pero bylo symbolické. Flashbacky dobrý. Ta holka na konci byla vtipná.(18.11.2018)

"Jsme pro tebe jen břímě. Tebe ani trochu nezajímají pocity tvých nejbližších, tati. Jsi laskavý ke spoustě jiných lidí, ale ke své vlastní rodině se chováš krutě." "Svět vždy začíná a končí u vlastní rodiny."(27.11.2018)