Kapitola desátá (S01E10) (epizoda)

 • USA

  Chapter Ten

Životopisný / Drama

USA, 2017, 43 min

 • MickeyStuma
  ****

  Rozloučení jak se seriálem, tak i s Albertem Einsteinem. Ten se na sklonku života pustil do kritiky politické situace v Americe, která se ho vlivem toho snažila umlčet. Země, která se i v této době honosila svobodou slova. Albert byl stále v očích americké mocnosti komunistou. A tak poslední kapitola stále hýří do politiky, kde se mluví nejen o bombě atomové. Mimo to je dojemně a krásně natočen podzim Albertova života. Lépe to snad už ani vystihnout nešlo. Tečka je více než skvostná.(1.5.2018)

 • majo25
  ****

  Až záverečná epizóda splnila prísnejšie krítéria a vytrhla seriál z priemeru, alebo lepšieho premeru. Bola tam fyzika a chuť na nej pracovať i uvedomenie so svojich zlyhaní. Aj keď ani teraz nevyhlo tomu zveličovaniu, ako si na neho každý našliapol. Celkovo ma seriál sklamal, čakal som od neho oveľa viac.(24.2.2019)

 • Cheeter
  *****

  Skvělé, stejně jako předchozí díly. A jsem rád, že konec nebyl jen o smrti, ale že tam byl i optimismus. To je dobře.(27.6.2017)

 • Alagaesie
  *****

  Mozek génia. S titulkou se Albert nesmířil. Se nedivím. Narozeniny znamenají bilancování. Jo, lidi jsou složití. A Albertův synátor byl složitý dvojnásob. Model planet se Sluncem byl skvělej. Barva pleti... Nesnáším segregaci. Běloch, žid, nebo černoch – krev máme všichni stejnou. A Albert nevypadal blbě. Hoover toho věděl až moc. A hledal problémy tam, kde nebyly. Einstein hrozba, komunista – úsměvné. Jádro je problém a nemyslím, že by bolševik kdy někomu pomoh – krom sebe sama. Otázka jádra je ožehavá dodnes. Einstein byl ke stáru dost velký idealista a navíc se štěnicí v kanclu. Vtipná byla animace knih. Hans měl nejspíš v něčem pravdu. Zdraví je mrcha – zvlášť ve stáří. Potlačování samostatného úsudku je problém. Slušně tlustý svazky FBI! Einstein nebyl komunista. Renomé je pomíjivé, ano. Mizející text znamenal další problémy. Pamlsek pobavil. Fibonacci a Zlatý řez – takže Einstein si pořád něco pamatoval. Fyzika je sranda. Bohr Alberta držel. Mladá vědátorka dobrá. Pravda – i ve stáří bojoval za mnohé. Odkaz má Albert Einstein i dnes. V předchozích dílech bylo vidět, že Mileva Albertovi hodně pomáhala. Se synem se usmířil. Rozbité pero bylo symbolické. Flashbacky dobrý. Ta holka na konci byla vtipná.(18.11.2018)

 • Lukrecie
  *****

  "Jsme pro tebe jen břímě. Tebe ani trochu nezajímají pocity tvých nejbližších, tati. Jsi laskavý ke spoustě jiných lidí, ale ke své vlastní rodině se chováš krutě." "Svět vždy začíná a končí u vlastní rodiny."(27.11.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace