Sněží!

• angličtina Snowing! (festivalový název)

Komorní pohled do světa čtyř žen se odehrává jakoby v bezcílném mikrokosmu, ve kterém už vězí mladá žena Petra, její rozvedená matka a její babička. Po povinné účasti na nové svatbě svého otce tam zamíří i starší Petřina sestra Tereza, ústřední postava, která na sebe strhává nejvíc pozornosti. Ta má v sobě jako jediná alespoň trochu vnitřní energie. Mladší ze sester je ve společnosti obou starších příbuzných víceméně v pasti, matka žije rezignovaně ze dne na den a babička se potýká s narůstající demencí. Ve starém venkovském stavení jako by se pro všechny zastavil čas a chybí vůle a motivace s tím něco dělat. Petra se nevzmůže na víc než na malou naivní vzpouru, matka zase přehlíží věci takové, jaké jsou. Ani Tereza, čerstvě po rozchodu se svým přítelem, není v ideálním stavu, tím spíš, že patří k typům, které si svůj vnitřní nepořádek řeší kladením důrazu na pořádek vnější. (ČSFD)

blueskin

takový to, když vám netflix v sekci české filmy mezi všemi těmi ženami v nesnázích, muži v naději a podobně najednou nabídne pozapomenutý artový kousek s hudbou martina tvrdého a nezvykle civilní hanou vágnerovou v jedné z hlavních rolí. první půlka je především ve znamení očekávání věcí příštích. o to větším zklamáním je fakt, že druhá půlka namísto katarze (jakékoli) přináší spíše zmatené filmařské bloumání, ve kterém se může stát cokoli. plus za atmosféru, hudbu a některé herecké výkony, mínus za dialogy a prakticky neexistující nasvícení motivace postav. ()

mira007

Tři chlapi v chalupě ... pardon čtyři ženské v jednom baráku v rozboru mezilidských vztahů proloženým dlouhosáhlými záběra alá umělecký film. Děvčata Vagnerová, Nesvačilová, Hybnerová a Pošívalová hrají přirozeně dobře, ale jestli mne na konci napadlo nějaké slovní spojení tak " artový film od ženy pro ženy ... nějaké umělecky citlivé ženy. Mne to nebavilo. ()

ArthasKarfa

Poslední dobou, tyhle filmy o "ničem" můžu, možná je to jakýmsi vypnutím u filmu, který jen dokazuje, že čas a starosti plynou všude stejně bez ohledu na věk, postavení, etc. Sněží je jeden z řady filmů, který jen mapuje běžný život a hlavně běžné vztahy se vším, co v životě je. Kromě toho unylého a depresivního příběhu bych velmi rád vyzdvihl kameru, ta byla dle mého fantastická. ()

Trash

Film, který se mě nějak zvláštně konejšivě dotkl. Kromě kamery (a potažmo režie) musím vyzdvihnout i skvělý zvuk - miluju, když hraje ve filmu jednu z hlavních rolí. A jelikož jde o citlivě natočený snímek pro vnímavé diváky, vůbec se nedivím zdejšímu hodnocení, žáno... Na závěr jedna univerzální pomůcka: Důkazem kvality jest, když se film nelíbí omezenému náckovi s nickem Arsenal83. ()

Fifer

Atmosféra báječná. Postavy uvěřitelné (jen té Vagnerové tu hippie tulačku fakt nejde věřit :-) ). Vůbec to není špatné, jen si říkám, že takových pocitových filmů je poměrně dost a tak snímek snadno zapadne. Rozhodně ale slibný debut. ()

Axident

Sněží vyváří vláčně emoce téměř vyhradně obrazem a zvukem, děj je nevyznamný a metaforický, o představitelkách tří generací žen se divák nedozví téměř nic. Poeticky zpytné kresby lesa, oblohy i detailů všedních věcí fungují jako poněkud naivně zčernobílené symboly, oslovující hlavně autorku samotnou víc než diváka. Elektronický soundrack celkem funkčně podbarvuje ospalou audivizuální alegorii, která má rozumnou stopáž 70 minut. Neměl jsem s tím problém, narozdíl od obsazení hlavní role Petrou Nesvačilovou, jejíž podání mi typivě nesedlo a rušilo mě. Celkem by mě zajímalo, jak tenhle výrazně autorský počin působil na ostatní. Je dobře, že se seženou peníze i na tak intimní projekty, nejdoucí komerční odezvě v ústrety ani v nejmenším, ale Sněží zůstalo asi ve dvou třetinách cesty. ()

krysik

Někdy si tak říkám, proč jdou některé filmy vůbec do kina... Asi nejsem dostatečně vnímavý, empatický, přemýšlivý a hloubavý... Jediné co mě zaujalo byl dobře smíchaný zvuk a Vanda Hybnerová 😉 ()

tsatsiki

Tohle je film, kdy si člověk říká, proč. Proč tomu někdo dal státní peníze,  aby někdo natočil takovou kravinu.Herci se snaží, ale oni nemají moc co hrát.On je to výprodej herců z ULICE a tv seriálů a ten scénář je stejně kvalitní jak ta Ulice.Prostě stojí za h***o.Lokace nuda, pokání o ničem nuda a upřímně, kdyby to byl poslední film na světě, i tak bych ho nechtěl vidět znova. 20%.Upřímně i ta Ulice je dynamičtější než tento paskvil.A přitom režisérka se podílela na výborném filmu Zlatý podraz a sama napíše takovou nudnou kravinu.Jestli tohle byla její práce na FAMU, tak na té škole neměli asi všech pět pohromadě, že ji tu školu nechali dodělat, ale když ji dokončila I Eva Toulouse, která točí ještě větší braky, tak tu školu nejspíš udělá každý.Tento film je splácáním desítek postav do jednoho filmu, o kterých se noc nedozvíme, takže k nim divák nenajde vztah, krom babičky, která začíná trpět demencí.A paní režisérka asi nikdy nebyla u doktora.Sestra nebyvá  při vyšetření pacienta a když ano , tak tam nestojí jak tvrdý y a nekouká jak tele.Všechny momenty, co ve filmu mohli být zajímavé, místo toho, aby je rozehráli,  tak je zabili a člověk když čeká, kdy už se stane něco zajímavého  se za 70 minut nedočká.Nejzajimavejší na filmu je příroda a závěrečné titulky, člověk si při nich říká, díky bohu, že to bylo tak krátké.Být to studentský film o 20 minutách řeknu ok, ale tahle musím být kritický.Navíc spousta postav ve filmu nemusela být, protože tak nemělo žádný smysl,  člověk se stejně nedozvěděl kdo to je, tak nevím proč tam byly. ()

rigby

Natočeno moc pěkně, příjemně se na to kouká. Obsazení rovněž výborné. Ale jinak mi obsah nepřinesl vůbec nic. A to jsem poeta každým coulem. Proběhlo to okolo mě a znovu už se nepodívám. Určeno asi pro hodně malé publikum. ()

PoprockCZ

Hodně pomalé vyprávění, podobně vyprázdněné jako film Chvilky. Není to špatně natočený film, jen osobně to není můj styl. ()

donaldinka

Mám ráda, když se někdo v českém filmu odváží vystoupit z tzv. komfortní divácké zóny a jde si vlastní cestou. Mám ráda, když se nebojí být "obyčejný", protože právě díky tomu může přinést divácký zážitek, a nikoliv stý odvar téhož. Takže děkuju za Sněží! Je důležitý, že je. A je důležitý, že je tak dobře natočený. Viděla jsem se v tom. ()

Lucy39

pro mne zcela bez příběhu a bez děje.. jen o pocitech a internu jedné rodinky..... poetika, pěkná příroda a příjemně zahráno, ale to je pro mne vše. ()

26. Dny evropského filmu

26. Dny evropského filmu

04.04.2019

Dny evropského filmu již 26. rokem nabízí divákům to nejzajímavější ze současné evropské kinematografie. Letos zvou do kin na 45 filmů z různých koutů Evropy a výběrem filmů se snaží přiblížit… (více)