Reklama

Reklama

Epizody(6)

Recenze (15)

IceQueen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To, čo začína ako čistá komédia o cynickej, drzej, bezškrupulóznej, skrachovanej, odťažitej, mladej žene bez kvalitatívneho filtra na často striedaných sexuálnych partnerov, sa postupne prenáša do dramatickej polohy a aj keď humor nepoľavuje, občas je aj jemne cez čiaru (to ja rada), postupne zisťujeme, prečo je hlavná hrdinka taká, aká je. S Mirandou to má spoločné akurát prihováranie sa divákovi priamo do kamery, pôvod a výraznú ženskú hrdinku. Musím ešte uviesť do pozornosti absolútne luxusnú postavu, ktorú si zahrala a stopercentne vychutnala fantastická Olivia Coleman. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nerozhodný otec, vypočítavá psychopatická macecha, puntičkářská a permanentně rozrušená sestra Claire, citlivý expřítel Harry, slabošský švagr Martin. A neposedná hlavní bezejmenná postava. Úderný hořký humor a ukázka toho, že ženské hrdinky mají i v televizním prostředí zelenou. Spíš antihrdinky. Je tady ukradená soška, je tady postavička dinosaura, je tady jedno morče. Britská záležitost Fleabag je prakticky výhradním autorským počinem talentované herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge, která je skvělá a která se svým nadáním propsala až do scenáristického týmu nového dobrodružství 007. Má značné problémy navazovat smysluplné osobní vztahy, je vypočítává, žensky manipulující, ztracená, sebestředná a neschopná hlubšího citu. A topí se v dluzích. Ale i zatraceně vtipná, a to nejen, když se vítězoslavně a ďábelsky usmívá do kamery. Snaží se sourozenecky sblížit, cynicky se vyjadřuje k mužským a ženským rolím, touží se vyrovnat se smrtí kamarádky, se kterou společně „rozjely“ permanentně prázdnou kavárnu. A uprostřed toho všeho solidně pracujeme s tématy jako je samota, vina či neporozumění. Gumy na tužkách jsou holt proto, že lidé chybují. ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Waller-Bridge je typická britská hrdinka. Nie dokonalá. Obklopená idiotmi ale aj napriek tomu sa snaží brať veci z nadhľadom. Fleabag je seriál o niekom, kto je úplne že fucking mess a nemá veľmi návod na to, ako z tohto stavu vykľučkovať. Miesta, kde si k nej nachádzame sympatie sú tie drobné scény, kedy s niekym zažíva pocit zblíženia, kedy komika ustúpi normálnej emócií. A v tomto postupnom striedaní funguje seriál perfektne. Podobne ako prvé 4 série populárneho Girls. Veľmi často mám problém so ženskými hrdinkami. Neviem sa s nimi stotožniť ani ich brať pri ich problémoch vážne. Preto o to viac poteší, keď príde seriál, ktorý mi to sprostredkovať vie a ktorý dokazuje, že stačí byť len otvorený a dotýkať sa univerzálnych tém, nebyť zbytočne popisný a predá každému vnímavému divákovi to, čo treba. Taký malý klenot. (Diel na kurze ticha a objavenia ženskosti bol perfektný). ()

marhoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zpočátku mi Potvora výrazně připomínala komediální Mirandu, kterou mám moc ráda, přesto se mi líbí, že se seriál začal stáčet jiným směrem. Ve finále mě solidně chytil za srdíčko. Phoebe je v roli senzační. Někdy se to všechno v životě seběhne tak, že se i dušinka veselá, veskrze cynická a silná, ocitne ve slepé uličce a sama. Naštěstí jen zdánlivě. Pěkné! ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první sezóně si nejsem úplně jistý, jestli byla v tomto případě kombinace komedie/ drama správným krokem. Asi by se mi více líbil stejný příběh jako čistá komedie. Kdyby byly osudy hlavní hrdinky zpracovány jako plnohodnotné drama, mohlo by jít o skvělou záležitost, takhle jsem měl pocit, že je to celé jaksi nedokončené. Potenciál tady přitom byl, použitý humor na mě fungoval, ale vždycky, když jsem si začal užívat depresívnější atmosféru, přišla změna. Ale i tak šlo o jasný nadprůměr. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama