poster

Báječná show

Animovaný / Rodinný / Muzikál

Česko, 2002, 72 min

Režie:

Vladimír Mráz

Předloha:

Jean de La Fontaine (kniha)

Scénář:

Vladimír Mráz

Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • Jeldi
  ****

  Musím říct, že od okamžiku co jsem tento muzikál, mám li to tak nazvat viděla poprvé uplynujo už deset let. A i když vás ne, mě uchvacuje úplně stejně. Užívám si veškeré animace ať jsou z modelíny, kreslené a jiné další. Taky obdivuji tu práci kterou si na tom při více než 3 leté tvorbě tvůrci dali. A určitě v tom má i svou roli poutavá muzika na níž pracovala ta nejzvučnější jména a z které jsem ke své hrůze za deset let nezapomněla ani sloku.(12.2.2013)

 • Oskar
  **

  Tento film byl dlouho napjatě očekáván, mnozí si od něj slibovali český 'Slepičí úlet', ale nic takového se nekoná. Proto ostatně skončil jen na videu a v televizi, na kino totiž nemá. Patrně vznikl z nadšení příslušných animátorů, které je na výsledku znát, ale jeho (ne)kvalitu nijak neovlivňuje. Banálnější scénář ještě česká animovaná tvorba nezažila, postavičky jsou navíc namluveny ostravskými herci, kteří celkovou trapnost filmu ještě umocňují. Písničky jsou méně než průměrné. Všechno to mohlo být i horší, ale o moc asi ne. :-( 40 %(11.4.2003)

 • NinadeL
  ***

  Ve své době docela bombasticky propagovaný animák. Není se čemu také divit, vzhledem k lokálně hvězdné sestavě dabérů a především zpěváků. Na DVD nejde ani tak o celovečerák, ale o osm večerníčkovsky laděných La Fontainových přepisů v moderním pojetí filmového festivalu. Zajímavý mix mnoha animačních technik.(23.8.2009)

 • Nancy
  *

  Má existence tohoto filmu nějaký význam? Jestli vůbec nějaký je, tak se mi dost dobře schovává.(10.2.2005)

 • bouncer
  *

  Měl to být první český film animovaný 3D grafikou, ale skutek nějak utek...Animace je míchaná klasická s 3D a působí tak nějak nevýrazně (v samotném výsledku je to však asi nejlepší z celého díla). O příběhu se nadá ani muvit, pokus o zpracování bajek La Fontainových nedopadl zrovna nejlépe a všechny ty infantilní písničky už v životě nechci slyšet...ve výsledku film možná pro děti, s velkým MOŽNÁ.(15.3.2004)

 • DDT
  **

  Testováno na dětech - nezabraly....(17.4.2003)

 • Mr.Hawkeye
  **

  Sympatický pokus, který ale nedopadl... Škoda.(4.1.2008)

 • mr.filo
  **

  Hloupý děj, průměrná animace postaviček, a to mě mrzí.(31.1.2012)

 • zette
  *

  Krome pisnicky Dana Barty a celkem zajimave animace to je nuda a utrpeni.(24.9.2017)

 • ericek
  *

  Tak dobře... jednu a za králíka, teda vlastně za píseň hraboše... vážně hodně špatná česká animovaná slabota... 20%(27.6.2008)

 • majo25
  *

  Pre decká to musel byt masaker...trápny dej, hrozná a nesymapatická animácia, mrtva plastelínová animácia (a to mám plastelínu rád), blbé pesničky, krátke príbehy prakticky bez príbehu. Divím sa takému vysokému hodnoteniu. 20%(25.8.2013)

 • Opsha
  **

  A já jsem byl po filmu o filmu tak zvědavý.....(12.5.2004)

 • nopud
  ***

  Když mi bylo osm let, pouštěl jsem si tento film i několikrát týdně. Docela jsem se tehdy u toho bavil. Teď bych si to už ovšem nepustil.(21.12.2012)

 • Jonatthan
  **

  Nejlepší z celého filmu jsou písničky. Třeba ta, kterou zpívá Dan Bárta je dost líbivá (taky ji teď pořád hrajou v rádiu...)(20.1.2003)

 • Glukoza
  ***

  Vcelku zajímavá podívaná, ovšem velmi nevyrovnaná co do děje i audiovizuálního působení na člověka. Svým dětem do 13 let bych ji asi ani nepouštěla, aby neměly divoké sny. Ve filmu se objevily opravdu surrealistické chvilky (nádherná scéna kopce v dešti v příběhu o volovi a žábě, která se tam zjevila jako blesk z čistého nebe, umírající cikáda...) a také chvilky, kdy člověk nevěděl jestli se smát, nebo brečet. Samotné animace bych přirovnala k obrazům L.Freuda: změť tolik různých barev a tvarů, až to nepůsobí vždycky dobře pro oči. Tři hvězdičky ale dávám :)(27.4.2014)

 • Milouch
  *

  Animace a příběh nic moc... jediné co si zaslouží hodnocení je píseň od Dana Bárty, kterou do dnes slýchávám v rádiu a TV.(8.2.2014)

 • Kivis
  **

  Proč? Proč mi někde v podvědomí utkvělo, že je to docela solidní film? Proč jsem se předtím nepodíval sem na ČSFD, abych zjistil, že jsem Báječné show už kdysi dávno - jářku před dvanácti lety - dal dvě hvězdičky? Proč jsem to protrpěl znovu až do konce? No dobře jsem se tím vytrestal. Velmi ambiciózní nápad s více než solidním pěveckým obsazením. A tady pozitiva končí. Animace příšerná i na rok 2002, zpracování bajek nudné a ta vata mezi nimi úplně o ničem a bez nápadu. Tak jo. Teď už si to snad zapamatuju a chraň mě pánbů, abych se na to za dvanáct let omylem podíval plný nadějného očekávání znovu.(12.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace