Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

Majkak

„Jen jsem dělal svoji práci.“ hájí se kapitán v rozhovoru s bývalým příslušníkem jeho jednotky, jemuž se dělání této práce, tedy vraždění indiánských žen a dětí tak zažere pod kůži, že přestal vnímat, kdy už není v práci. Kapitán se pořád drží profesionální pravidel, která ho udržují ve funkčním stavu, byť doba se posunula a Amerika si začíná uvědomovat, že masakry Indiánů se í vymykly z ruky. Indiáni, konkrétně Komančové, také nejsou žádní andílci, což dost divák naservírováno hned v úvodu filmu. Ostatně, každý s kým s během pouti kapitán a indiánský náčelník setkají, sleduje nějaké nekalé záměry. Scott Cooper vypráví prostřednictvím krajních zážitků, kdy jednotliví členové skupiny odhalují své běsy, přičemž je současně drží na nohách dodržování jistých pravidel, které absentuje u těch, co žijí bez pravidel. Ti si zaslouží smrt nekompromisně. Kapitán se během té strastiplné pouti se bolestně prokope k poznání, že Indiáni zase nejsou takoví zmetci. Toto poznání zvláště ostře zvýrazní jedna ze závěrečných scén. Bolestná road movie s optimistickým závěrem. ()

strikeman

Drsný a depresivní western s pomalejším tempem, ale s parádními hereckými výkony ústředních postav v podání Balea a Pikeové ... 80% ()

kobliha

Trochu rozťahané, zopár scén úplne zbytočných. Neposúvali ďalej ani dej, ani postavy. Ten čas by sa využil lepšie na vykreslenie zblíženia kapitána a náčelníka. Tam mi to prišlo že jeden deň hejt a na druhý sa zobudili ako najväčší bros typu Winetou a Old Shatterhand... ()

Heavyman

Brutální i citlivá indiánská agitka, která už sice ničemu nepomůže, ale je zaručeně filmovým zážitkem. Realisticky podané se super hereckým podáním v pomalejším, ale nenudicím tempu. Jen změna na "klaďase" u hlavního hrdiny vznikla nějak spontálně a rychle. ()

Eluin

Několik lidí různé barvy pokožky se prohání po skomírajícím divokém západě a vzájemně si (ne)sdělují svá traumata ohrožující jejich vlastní duševní zdraví. I takto by šel shrnout snímek Hostiles. Christian Bale podruhé ve svém životě skočil do filmové řeky s názvem western (poprvé to bylo před lety ve vlaku do Yumy) a opět je to skok velmi podařený. Technika provedení zhruba 8/10, dopad asi 7,5/10, na boj o zlato to tedy asi nebude, ale s trochou štěstí by Christian mohl uplácat nějaký ten bronz, při nejhorším bramboru. Hostiles režiséra Scotta Coopera nás přivádí na sklonek 19. století na divoký západ, který už tedy není tak divoký jako třeba před 40 lety. Indiáni sice občas tu a tam pozvednou válečný tomahawk, ale jakmile se bílý otec z Washingtonu podívá svým přísným pohledem, tak jej zpravidla hned zahodí. Vzpomínkou na staré dobré časy odporu je náčelník Yellow Hawk, který byl za svůj boj odsouzen do vězení. Tam se patrně chová velmi příkladně, takže když onemocní rakovinou, velení mu dovolí vrátit se do jeho rodné půdy. Eskortu náčelníka a jeho malé rodiny má zajistit kapitán Joe Blocker, pro kterého to vzhledem k chystanému odchodu z armády do penze bude asi poslední akce. Blocker z toho moc nadšený není, protože k indiánům má asi tak pozitivní vztah jako ke štěnicím. Hostiles mi více než klasický western (tak jak tento žánr definovaly dekády filmů) připomíná roadmovie s podtextem usmíření. To samozřejmě nemusí být špatně, navíc zpracování se celkem daří, i když jedna scéna mi tedy poněkud kýčovitá přišla. Postavy tu jsou mezi sebou nevídaně otevřené, nebojí se většinou promlouvat o svých traumatech. Blocker toho sice moc neřekne, ale je jasné, že jeho minulost dlážděná mrtvými indiány u Wounded Knee je něco, co asi z hlavy jen tak nedostane. To celé mě u filmu dost bavilo, fajn bylo i příjemně pomalé tempo. Očekával bych ale asi výraznější hudební doprovod. Na své si však určitě přijdou i fanoušci přestřelek (je jich tu hned několik), ty jsou natočeny velmi zručně, realisticky a dost působivě. ()

korok

Překrásné scenérie amerického divokého západu - států New Mexico, Colorado a Montana. Perfektní výkon Christiana Balea v hlavní roli, jehož postava zaznamenává přerod ve vztazích s původními obyvateli USA. Kdo čeká více akce, asi bude zklamán, ve filmu jsou asi jen tři kratší přestřelky. To není ale hlavní poslání filmu, psychologicky je zvládnut mistrně a ty akční scénky jsou třešničkou na dortu. ()

Nerd4Dreaming

Škoda, že jsem měl na konci trochu problém uvěřit poměrně silné proměně vnitřních hodnot hlavní postavy, jinak bych dal za pět. Ale nepřičítám to Baleovýmu herectví, o něm pochyby nemám, spíš je to prostě slaběji napsané, respektive, není to prostě první liga. Ale líbilo se mi to. ()

Rathalos

Ak hladate naozaj vynikajuci western,tak tento film je skvelou volbou,lebo v tomto zanri sa uz toci velmi malo kvalitnych snimkov v dnesnej dobe,tym som si isty,aj napriek tomu,ze sa dej odohrava v pomalom tempe,pribeh je tak vyborny a strhujuci,ze vas hned od zaciatku zaujme,herci su na urovni,natocene je takmer dokonale,prave preto davam jasnych pat hviezd...:-) ()

DannyBoon

Sitting Bullshit aneb Zachraňte náčelníka Sokola. Opravdu by Američané dva roky po masakru u Wounded Knee propustili roky vězněného indiánského "řezníka", a eskortovali ho přes celé Spojené státy do jeho rodiště? Protože umíral na rakovinu?? Bílého řezníka přitom vezli na šibenici...Dvojí tresty, kdy běloši byli trestáni přísněji než rudoši? Co se nám to Hollywood z roku 2017 snaží nakukat o roce 1892? ()

Torpid

Určitě filmový zážitek tohoto roku. Silně melancholický až depresivní western s trochou filozofování, s minimem akce a s absolutní absencí humoru a jakéhokoli jiného odlehčení. Snad jen občasný krásný záběr na krajinu a celkové téma odpuštění a smíření trochu vyvažuje dominantní smutek s téměř výhradně vyhořelými postavami. Ale to základní rozporcování severní ameriky v 19. století asi žádná velká legranda nebyla. 90% ()

dalziel

Bohužiaľ prekvapivo nudné. Atmosféra ako v o francúzskom psychologickom filme,všetci majú slzy na krajíčku,hrajú ako o život,príroda nádherná ,avšak chýba akcia. Nebyť Rosamund Šťukovej, tak to ani nedopozerám. ()

Waldir

Neuveriteľná pecka, podobne ako minuloročné Brimstone či Bone Tomahawk, akurát s tým, že je to viac vojnová-psychologická dráma ako samotný western. Už v úvodnej scéne divák pochopí, že tvorcovia Hostiles nebudú jednať v rukavičkách. Drsné, realistické a depresívne priblíženie osudov hlavných postáv, ktorých trápia "démoni" minulých činov. Určitú skupinu divákov daná tématika nemusí zasiahnuť v takej miere ako zase inú skupinu divákov a tým pádom možno filmu čo-to vyčítať. Ak sa však radíte k druhej kategórii, tak si užijete melancholický príbeh o "heroizme" utrápených vojakov. Christian Bale je vo svojej role kapitána skvelý, aj napriek faktu, že sa po väčšine stopáže tvári takmer vždy rovnako. Respektíve celá herecká zostava je vynikajúca. Naozaj perfektný filmový zážitok, nabitý silnými, emočnými scénami, ktoré doprevádza vždy krásna hudba. Jedinú drobnosť, ktorú by som možno dovolil vytknúť je postava Bena Fostera, ktorej potenciál mi neprišiel využitý na maximum, inak je to zážitok, ktorý ako som spomínal nemusí "stráviť" každý. ()

Torgal

Že by mal tento film nejaký normálny dejový oblúk nemôžem povedať. Celé je to len o tom, že Bale nenávidiaci indiánov má eskortovať z bodu A do bodu B indiánskeho náčelníka a cestou sa prihodí niekoľko náhodných stretnutí, väčšinou krvavého charakteru. Na konci samozrejme dôjde aj k zakopaniu vojnovej sekery medzi nimi, dôvody ich zmierenia mi ale neboli ktovieako čitateľné. K štyrom hviezdam dvíham hodnotenie len kvôli Baleovi, ktorý sa do svojej role vžil neskutočným spôsobom a ignorovanie jeho výkonu zo strany akadémie je nepochopiteľné faux pas. 7/10 ()

HenryIvan

Veľmi slušné obsadenie, no príbeh je trošku dlhý, plný výborných a slabších momentov, ako na hojdačke. Taktiež môžeme vidieť skvelé scény a výborne herecké výkony no občas natrafíme na nejaký ten mizerný dialóg. Ako som už napísal, po hereckej stránke tu nemôžem veľa vytknúť a v podstate ani nechcem. Keď ešte zvážim, že hlavnú mužskú a aj ženskú postavu stvárnili Briti a nachádzame sa na konci 19. storočia v USA, tak to naozaj smekám klobúk. Najviac by som asi vyzdvihol prestrelky, ktoré boli kurva že autentické. Postavy prichádzali a odchádzali, no nakoniec som mal dobrý pocit a to najviac závaží. 75 %. ()

Cinematrix

Pocitovka téměř bez hudby, což mi trochu vadilo. Ti, co zde píší, že ve filmu byla nádherná hudba, u toho zřejmě poslouchali něco z vlastní audiotéky. Film má asi dvě poloakční scény a vzhledem k pomalému plynutí děje trestuhodně nevyužitou závěrečnou pointu. Christian Bale si nechal narůst knír (nebo nalepit, protože tohle nemůže vyrůst někomu pod nosem ani v devatenáctém století), přes kterej mu téměř nebylo vidět do obličeje, takže ten knír hrál za něj a zasloužil by si nominaci na oscara. Takže, když to shrnu, příběh stál za prd, závěrečné envoi slabé, herecké obsazení dobré, celková výprava bez hudby tak nějak tichá, záměrně zádumčivá. A právě za onu zádumčivost dávám tři hvězdy a doufám, že u dalšího westernu budu moct dát hodnocení vyšší. ()

tomik99

Dva nepřátelé na život a na smrt spolu musí spolupracovat, aby přežili šílenou cestu Amerikou, kdy se nejprve budou muset vypořádat s různými klany Indiánů, lovců kožešin a soukromých podnikatelů. Naprosto povedený film, kdy je hlavní postava v podání skvělého Christiana Balea nucená provést na rozkaz prezidenta převoz vězně, kterého nemá rád. Jak film ubíhá, tak se z nepřátel sice nestanou přátelé, ale muži, kteří se navzájem začnou respektovat. Velice dobře natočený film se skvělými momenty a výborným obsazením. Rosamund Pike, Ben Foster a další předvádějí své životní výkony. Jednu hvězdu strhávám, že místy byl snímek trochu utahaný, ale je to jen drobná chyba na opravu povedeném díle. ()

Biopler

Ďalší do radu westernov, ktorý zásadne demýtizuje Divoký Západ. Úvod je bez servítky, rovno sme hodení do víru násilností Komančov. Osud sa nemazná, žiadne naťahovačky, krutá realita. Neskôr sa už film silnému úvodu nepriblíži, o to tu až tak nejde, i keď nemôžem sa ubrániť dojmu aký som mal naposledy pri sledovaní filmu Revenant. Na začiatku je nám predstavený silný nepriateľ, no neskôr dokáže byť zdolaný aj indiánom, ktorý sedí na koni a na rukách má putá... Nie je to však niečo čo by hrozne vyrušovalo, lebo v diele ide v prvom rade o navodenie atmosféry prijatia i zmierenia dvoch nepriateľských strán, ktoré sčasti pokuľháva. Nie na všetko stačí famózny Bale či Studi. Scenár im nedoprial veľa spoločných chvíľ, na základe ktorých by som prijatie viac precítil. Vyrátavanie usmrtených priateľov v závere pred vstúpením do zasnúbenej zeme mi nestačí. Skôr som si mal všetko podstatné domyslieť asi len zo zadumaného Josepha. Nie je to niečo s čím neviem žiť, ale na plné hodnotenie mi to nestačí. Veľmi sa mi páčila z osadenstva Rosamunde Pike, ktorá svojej postave vdýchla charizmu nezlomnej vdovy i keď to tak na začiatku nevyzeralo. Vývoj jej postavy je viac uveriteľnejší ako Baleov. Jedná sa o film na veľké plátno kde nádherne vyniknú scenérie krásnej i keď miestami nehostinnej krajiny. I napriek kritike sa jedná o výbornú filmárčinu, ktorá by minimálne priaznivcom westernu nemala ujsť. ()

Razzor_82

"Ne, je to řezník." Nebezpečná cesta divokou přírodou. Tenhle krutý a osudový příběh se nesnaží rozdělit dobro od zla ale poukazuje na nesmyslnost války mezi bělochy a rudochy. Depresivní Bale, který najde postupně cestu k indiánům. 7/10 ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz