Loganovi parťáci

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2017, 119 min

Chvilku jsem si myslel, že to točil Jarolím, protože obsazení tady připomíná jeho hledání sestavy v kvalifikaci o mistrovství světa. Čáning mi přišel celkem fajn, Adam zabržděnej, Daniel výbornej, Hilary zbytečná, Kejtý Holmsová bez formy a na Rajly se aspoň dobře koukalo, když už nic jinýho. Rozháranýmu mančaftu se snaží pomáhat docela zajímavá strategie "když nevíš co s dějem, tak překvap", jenže výsledek je takovej, že by to tak tak stačilo na českou ligu.(15.9.2017)

Jsem rád, že je Steven Soderbergh zpět. Soderbergh je velmi šikovný tvůrce, a byla by škoda, aby točil jen seriály a filmovému průmyslu dal vale. A jeho nejnovější počin to dokazuje. Loganovi parťáci jsou často popisovaný jako Dannyho parťáci akorát ve vidláckém stylu. A tento popisek je na první pohled celkem výstižný. Jenže při bližším pohledu zjistíme, že je to se Soderberghovou novinkou složitější. Soderberghův film klame tělem. Film není jen o loupeži, ale má i jistý sociální přesah, kterým kritizuje společnost, vládu a hlavně systém. Naštěstí z toho Soderberhg neudělal sociální agitku, ale velmi svěží a zábavný film, který chce bavit. A to se mu také podařilo. Dost tomu pomáhá zajímavě napsaný scénář, protože není vůbec hloupý a několikrát překvapí pop kulturní narážkou, nebo parádní sebereflexí dnešní doby. Channing Tatum je zde velmi dobrý a fakt mě v této poloze hodně sedl. Adam Driver hraje dost dobře, jen jsem od něho čekal trochu více. Riley Keough mě velmi příjemně překvapila a rozhodně si získala mojí pozornost. Hilary Swank a Katherine Waterston jsou hodně fajn jen nemají tolik prostoru. Totéž platí i o Katie Holmes, která mě po dlouhé době bavila. Dost mě pobavil Sebastian Stan a jeho závodník. A nakonec jsem si nechal Daniel Craiga, na kterém je po dlouhé době vidět, že ho hraní baví, a nedělá to jen kvůli penězům. Film je hodně zábavný a mě pobavila kupa scén jako scéna v baru, útěk z vězení, loupež, vzpoura ve vězení a diktování podmínek. Dost mě potěšilo, že film má hodně solidní tempo a rozhodně nudí. Loganovi parťáci jsou parádní oddechovou komedii, která pobaví a rozhodně neurazí.(2.9.2017)

Je skvelé, že sa Soderbergh vrátil k veľkému plátnu (napriek svojmu sľubu spred 4 rokov). Tentokrát natočil pohodový dedinský heist movie. Zaobstaral výborných hercov a skvelo-skvelú kameru. Tá Leica točí parádne - tak pekný obraz som už dlho v kine nevidel. Herecké výkony na výbornú, všetci boli bezchybní, ale nedalo sa nevšimnúť, ako si Daniel Craig užíva konečne inú rolu než rolu Jamesa Bonda a na konci ešte potešila účasť jednej známej herečky (ktorá aj na malom priestore ukázala svoju silu). Príbeh je jednoduchý, no postavy sú dobre napísané. Akurát úvod je mierne pomalší. Game of Thrones scéna epická. :) Naopak scéna Virginia Song dojemná. V tom je Soberbergh majster - dokáže vytiahnúť z talóna scény, ktoré zarezonujú. Tu sa ich našlo viacero. Film poteší divákov, ktorý su trpezlivý a nepotrebujú akciu za každú cenu. Pevne dúfam, že to nie je Soderberghov posledný počin určený do kín.(2.9.2017)

Ám aboat to get nejkid so nou pejkin. Jsou filmy pro burany a filmy o buranech. Tenhle naštěstí patří do té druhé kategorie. Zároveň se ale nejedná o žádnou snobárnu, Soderbergh evidentně své vidláky miluje a možná jim i maličko závidí, takže se se svojí západovirginskou variací na Oceanovic -náctky mazlí jako by to byla jeho pihovatá sestřenice s předkusem. Craig asi nikdy nebyl vtipnější.(1.9.2017)

Kdo by se dneska díval na navoněné mistry zlodějského řemesla v dobře padnoucím obleku... It's a white trash world. Soderbergh je zpátky s dalším žánrovým zkratem, který není ani trochu blunt, byť se tak na první pohled tváří. Manicky vystavěná, úmyslně podvratná, úsporně výsměšná indie mutace žánru heist, která možná ztrácí tam, kde člověk čeká největší atrakci (loupež), ale bohatě to vynahradí tam, kde třeba Dannyho parťáci byli naprosto bezmocní - v sociální rovině. S Loganovic partou jde totiž soucítit v těch nejobyčejnějších věcech. Když z úst odporně zmalovaného dítěte zazní odrhovačka Johna Denvera, je to nečekaně nejvíc. Óda na loserství, film pošklebující se pompéznímu americkému pozlátku, ale stejnou měrou citlivý k postavám z periferie... není to úplně hladká jízda, ale je to něco, co si člověk může snadno zamilovat. Steven vrací důstojnost vidlákům. Nejen proto je dobře, že se vrátil na plátno.(31.8.2017)

• - Postavu Bobbie Jo Chapman, ktorú stelesnila herečka Katie Holmes, si mohla pôvodne zahrať Katherine Heigl, ktorá musela odmietnuť z dôvodu materských povinností. (classic)

• - Zane Stoddard, viceprezident NASCARU pre zábavný marketing a výkonný producent filmu v jednej osobe, ponúkol filmu plnú podporu, keď ho Channing Tatum (Jimmy Logan) a režisér Soderbergh navštívili v losangelskej kancelárii a priniesli mu projekt ukázať. Niekoľko pretekárov NASCARU má dokonca vo filme epizódne role. Ryan Blaney hrá poštára, Brad Keselowski a Joey Logano zas ochranku na závodnej dráhe, Carl Edwards je príslušníkom západo - virginskej polície, Kyle Busch hrá diaľničného policajta a Kyle Larson šoféra limuzíny. (classic)

• - Původně ve filmu měli hrát Matt Damon a Michael Shannon. Oba nakonec z časových důvodů z projektu odstoupili. (PaTeXx)