Loganovi parťáci

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2017, 119 min

Spíše pohodová než vtipná "zlodějská komedie" ještě marně přimíchává sociální podtext, ale především staví na (hladkém a bez zádrhelů) provedení loupeže - plus oddalovaném vyzrazení finální finty z "masterplánu". Zasmát se lze scénám z vězeňské vzpoury (požadavek na doplnění knihovny o závěrečné díly 'Písně ledu a ohně' :-)), jinak poklidně doplyne do spokojeného konce - neříkám, že je to úplně málo.(5.1.2018)

Soderbergh se vrátil z televize a podle mě si vybral látku, která mu sedí tak nějak nejvíc, tedy Heist movie. Obsazení rozhodně uspokojující, ale nikoliv tolik hvězdné jako například před 10 lety v období Parťáků. Film spíše v hlavě po čase uzraje. Tohle na jedno podívání rozhodně není, protože "Jedenáctka" byla mnohem přehlednější a doslovnější. Herecky hodně čouhá Craig, který konečně hraje taky něco jiného než Bonda. Uvidíme co se mnou udělá časem druhá projekce, ale myslím že film spíše zvedne. 70%(5.12.2017)

Upřímně si dokážu představit, jak se u Loganových parťáků musel neskutečně bavit celý štáb. Steven Soderbergh má heist filmy v krvi i když zde rozhodně nedostanete Dannyho parťáky. Často slýchám, že se jedná o jejich redneck verzi, tak to nevnímám. Vidím snahu Soderbergha udělat si ještě jednou pořádnou srandu se slušným rozpočtem a skvělým hereckým obsazením. Všechno vyšlo a já se bavil, jak dlouho ne. Spousta geniálních momentů a nakonec celkem promyšlený heist. Někomu nemusí přijít vhod to, jak Tatum a Driver hrají nebo těch příliš mnoho náhod při finálním heistu, ale já to beru. Jako celek působí Loganovi parťáci hodně kompaktně a uvěřitelně. Za mě palec nahoru.(25.11.2017)

Premýšľal som nad slabšími štyrmi alebo silnejšími tromi a keďže som dosť neobjektívny v iných hodnoteniach, tak tu dávam tie silnejšie tri. Nebolo to zlé, dokonca to bolo celkom chytré, ale od Soderbergha som ani nič iné nečakal, bolo to originálne, len nech bolo osadenstvo sebesympatickejšie, tak na oscarovú "partičku" z Dannyho jedenástok to nemalo šancu mať. :)(25.12.2017)

Takéto filmy o plánovaní veľkých lúpeží ma celkom bavia, hoci sa často pousmejem nad tou bezchybnosťou každého detailu v celom tom dômyselnom pláne. Ale odhliadnuc od toho, celkom fajn film s dobrými postavami a v podstate aj s originálnou zápletkou, ktorá nestála na klasickej vykrádačke banky či nejakého šperku. Dejová línia sa síce rútila k prirodzenému vyvrcholeniu, no napokon nás Steven Soderbergh s Rebeccou Blunt trochu natiahli a ponapínali. Navyše, filmu pomohli aj viaceré dôvtipné hlášky a dialógy medzi postavami. Channing Tatum super! Takže z mojej strany spokojnosť, ocenená 4*.(2.12.2017)

• - Zane Stoddard, viceprezident NASCARU pre zábavný marketing a výkonný producent filmu v jednej osobe, ponúkol filmu plnú podporu, keď ho Channing Tatum (Jimmy Logan) a režisér Soderbergh navštívili v losangelskej kancelárii a priniesli mu projekt ukázať. Niekoľko pretekárov NASCARU má dokonca vo filme epizódne role. Ryan Blaney hrá poštára, Brad Keselowski a Joey Logano zas ochranku na závodnej dráhe, Carl Edwards je príslušníkom západo - virginskej polície, Kyle Busch hrá diaľničného policajta a Kyle Larson šoféra limuzíny. (classic)

• - Postavu Bobbie Jo Chapman, ktorú stelesnila herečka Katie Holmes, si mohla pôvodne zahrať Katherine Heigl, ktorá musela odmietnuť z dôvodu materských povinností. (classic)

• - Natáčení probíhalo 35 dnů. (PaTeXx)