Loganovi parťáci

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2017, 119 min

Ne nadarmo jsem lákal na Dannyho parťáky z prostředí závodů Nascar. Vidláci z Virginie mají v rukávech pár es a nebojí se je použít na loupež, kterou místní štamgasti ještě nezažili. Nic jiného bych od Soderbergha ani nečekal a jeho trademarky mám natolik v lásce, že ačkoliv příběh neháže hrdinům tolik klacků pod nohy, množství humoru a herecké výkony jednoho pohltí. Aneb pojďme ukrást peníze, když se na okruhu pořádá autosalon, jen čistě z morálního hlediska. Soundtrack ušitý na míru a parafráze na Dannyho Oceana na konci filmu mě jen utvrdila, že tenhle film nemohu jinak než doporučit. I kvůli neobvyklému způsobu financování filmu a distribuce do kin bych mu přál co největší úspěch v kinech. Jenže věz to ty, obyčejný americký diváku, že?(30.8.2017)

Už to, že člověk jde na film ve kterým hraje Channing Tatum je skoro jako charita pro distribuční společnost, ale pokud tady v tý zemi má určitě kdo má pravdu ve sporu ohledně vidláckých dannyho parťacích, zda cival nebo pan hlaď tak jsem to jedině já. Musím říct, že od začátku je to průser nad průser, dialogy o prdu, vůbec nejdou do děje, nedaj ti nic k postavám, prostě kdybych je vzal a vymazal a dal tam dialogy z jinýho fimu, dobře je načasoval, hovno se stane. Očekavaná zoufalá herecká nevýraznost Channiga je je snad ještě tragičtější než dřív a vůbec kdo dělal casting, měl by za trest nosit tričko Agrofertu. S jedinou vyjímkou přátelé a tou je Dan Craig má charisma, umí mluvit, umí udělat postavu co hraje, prostě když má scénu, ten film minimálně nenudí. Ovšem pozor přátelé i nepřátelé někdy tak cca 40 před koncem ze to zvrkne a film se rozzáří jak jaderná zář na Hirošimou, najednou je light, srší nápady, působí originálně byť trošku překombinovaně, ale jak kdyby to byl úplně jinej film. No a zbývá rozsesknout ty dva ze zony, samozřejmě koncept dannyho parťáků na vidlácko to prostě má z toho plyne jasnej rozsudek, MRhlad mě a Civalovi koupí jako omluvu za falešnou filmovou messege pivo a celý zbytek republiky bude dělat jako že nic.(1.9.2017)

Všestranný režisér a kameraman pod pseudonymom Peter Andrews, je stále tá jedna a istá osoba, STEVEN SODERBERGH, ktorý právom získal najcennejšiu filmovú cenu - OSCAR, a to za réžiu : Trafficu, vlastne rok 2000, je preňho kľúčovým, pretože prispel taktiež s Erin Brockovich, čo sú dva rozdielne filmové žánre, a tak sa dá povedať, že je takým chameleónom, ktorému nerobí problém nakrútiť typickú komédiu, alebo napríklad drámu, či akčný film. K tomu si môžem prirátať špičkové herecké obsadenie, ktorým disponuje, a môže sa zdať, že sa schyľuje k opätovnému zárezu do kinematografie ? Logan Lucky mi bohužiaľ pripomínal slávnu Dannyho jedenástku, čo mi na jednej strane extra neprekážalo, najviac ma bavilo sledovanie, po zhruba 1. polovicu, kde sa zoznamujem so zápletkou, a ústrednými hlavnými postavami, mohol by som to nazvať, že so súrodencami ( majú strašne sexy sestru Mellie ), ale skôr by som uviedol na správnu mieru : BRATIA LOGANOVCI, konkrétne Jimmy a Clyde. Oboch spojuje POSTIHNUTIE, jeden kríva, druhému chýba ruka, o ktorú prišiel v Iraku. Krívajúci navrhne bezrukému, aby na automobilových závodoch podnikli veľkú lúpež, za asistencie profesionála na vyrabovanie TREZOROV - Joea Banga, ktorý je ale momentálne v žalári... ! Treba vymyslieť plán. A tu je ďalší kameň úrazu, ktorý ma začal v druhej polovici otravovať, hnevať, vytáčať, obsahuje istú indíciu, že sa režisér so scenáristkou zahrávajú s divákom, ktorý si potom uvedomí na záver, ako s ním vypiekli. Ale je to na prospech veci. Steven režíruje, sníma a strihá, a ja neviem, či ma to tak náramne baví, keď sa venuje toľkým funkciám zároveň, myslím si, že je to dobré i zlé. Vrátil sa k réžii. Vôbec, stálo to za to ? Spomeniete si na film za dva týždne ? Hm... ja asi nie ! V pamäti mi zrejme najviac utkvel práve Daniel Craig v úlohe Banga, ktorý je poriadne bláznivý !(3.9.2017)

• necisty

Český název aniž by to dopředu tušili trefně odkazuje na Sodenbergovu dnes již ohranou trilogii, protože ji kompletně vykrádá. Stejný vtip už počtvrté nebaví. Craigovi role sluší a parkrát jsem se zasmál, ale vše ostatní je špatné. Ve 3/4 filmu jsem zjistil, že se nudím a konec je jen trapnou třešničkou na dortu, kterou museli čekat snad všichni. Ke všemu časté nelogické řešení děje a k*rva s těma spoilerama na Trůny už mě fakt s*rete! ... GA Cinema(5.9.2017)

Tu čtvrtou v hodnocení dávám na poslední chvíli, kdy mě dosekal samotný závěr, který je po hodně dlouhé době impozantní a dává tomuhle snímku punc zajímavosti! Jinak jsem upřímně čekal scénář, trhající bránici. O tom tom to tady ale neni... blondy 007 je jednička, to se jen potvrdilo... Bacha na vidláky!(4.9.2017)