Loganovi parťáci

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2017, 119 min

Film, který to dle mého nebude mít u diváků úplně nejjednodušší. Nejede úplně podle žánrových pravidel, spoustu momentů by se jiní režiséři snažili vypointovat až do nějaké absurdna, Soderbergh se ale stále drží při zemi a věřím, že spousta diváků by právě chtěla, aby přidal tah na branku. Mě si však získala ta lehkost, jakou je celý film odvyprávěn. Celé mi to přišlo velmi přirozené a já se vážně bavila celý film. Nejedná se o nic světoborného, ale stále jsem měla pocit, že Soderbergh to má strašně pevně v rukách a přesně ví, co a jak chce točit. Velmi příjemná jednohubka 70%(3.9.2017)

Tu čtvrtou v hodnocení dávám na poslední chvíli, kdy mě dosekal samotný závěr, který je po hodně dlouhé době impozantní a dává tomuhle snímku punc zajímavosti! Jinak jsem upřímně čekal scénář, trhající bránici. O tom tom to tady ale neni... blondy 007 je jednička, to se jen potvrdilo... Bacha na vidláky!(4.9.2017)

Všestranný režisér a kameraman pod pseudonymom Peter Andrews, je stále tá jedna a istá osoba, STEVEN SODERBERGH, ktorý právom získal najcennejšiu filmovú cenu - OSCAR, a to za réžiu : Trafficu, vlastne rok 2000, je preňho kľúčovým, pretože prispel taktiež s Erin Brockovich, čo sú dva rozdielne filmové žánre, a tak sa dá povedať, že je takým chameleónom, ktorému nerobí problém nakrútiť typickú komédiu, alebo napríklad drámu, či akčný film. K tomu si môžem prirátať špičkové herecké obsadenie, ktorým disponuje, a môže sa zdať, že sa schyľuje k opätovnému zárezu do kinematografie ? Logan Lucky mi bohužiaľ pripomínal slávnu Dannyho jedenástku, čo mi na jednej strane extra neprekážalo, najviac ma bavilo sledovanie, po zhruba 1. polovicu, kde sa zoznamujem so zápletkou, a ústrednými hlavnými postavami, mohol by som to nazvať, že so súrodencami ( majú strašne sexy sestru Mellie ), ale skôr by som uviedol na správnu mieru : BRATIA LOGANOVCI, konkrétne Jimmy a Clyde. Oboch spojuje POSTIHNUTIE, jeden kríva, druhému chýba ruka, o ktorú prišiel v Iraku. Krívajúci navrhne bezrukému, aby na automobilových závodoch podnikli veľkú lúpež, za asistencie profesionála na vyrabovanie TREZOROV - Joea Banga, ktorý je ale momentálne v žalári... ! Treba vymyslieť plán. A tu je ďalší kameň úrazu, ktorý ma začal v druhej polovici otravovať, hnevať, vytáčať, obsahuje istú indíciu, že sa režisér so scenáristkou zahrávajú s divákom, ktorý si potom uvedomí na záver, ako s ním vypiekli. Ale je to na prospech veci. Steven režíruje, sníma a strihá, a ja neviem, či ma to tak náramne baví, keď sa venuje toľkým funkciám zároveň, myslím si, že je to dobré i zlé. Vrátil sa k réžii. Vôbec, stálo to za to ? Spomeniete si na film za dva týždne ? Hm... ja asi nie ! V pamäti mi zrejme najviac utkvel práve Daniel Craig v úlohe Banga, ktorý je poriadne bláznivý !(3.9.2017)

Asi by nebylo dobré jít na Loganovy parťáky s tím, že dostanete Dannyho parťáky ve vidláckém stylu, s tím jsem ale ani nepočítal. Na druhou stranu nějaký ten styl by nový Soderbergh mít mohl. Vlastně asi jakýkoliv. Je tu sice pár sympaticky bizarních humorných momentů, ale ke komedii mají Loganovi parťáci daleko. Máme tu loupež, její vcelku bezproblémové plánování a provedení ovšem fanoušky heist movies asi moc nenadchne. Dojde tu i na nějaké to drama, kdy se hrdinové musí vyrovnávat s tím, že jejich životy jsi v hajzlu a lepší už to asi nebude. Ale ani v tomhle směru nedostáváme nic světoborného nebo extra zajímavého. A nakonec z toho vyleze film, který je sice plný hvězd, ovšem vyloženě bavit nedokáže v žádné své podobě. Nudit naštěstí taky ne.(31.8.2017)

Už to, že člověk jde na film ve kterým hraje Channing Tatum je skoro jako charita pro distribuční společnost, ale pokud tady v tý zemi má určitě kdo má pravdu ve sporu ohledně vidláckých dannyho parťacích, zda cival nebo pan hlaď tak jsem to jedině já. Musím říct, že od začátku je to průser nad průser, dialogy o prdu, vůbec nejdou do děje, nedaj ti nic k postavám, prostě kdybych je vzal a vymazal a dal tam dialogy z jinýho fimu, dobře je načasoval, hovno se stane. Očekavaná zoufalá herecká nevýraznost Channiga je je snad ještě tragičtější než dřív a vůbec kdo dělal casting, měl by za trest nosit tričko Agrofertu. S jedinou vyjímkou přátelé a tou je Dan Craig má charisma, umí mluvit, umí udělat postavu co hraje, prostě když má scénu, ten film minimálně nenudí. Ovšem pozor přátelé i nepřátelé někdy tak cca 40 před koncem ze to zvrkne a film se rozzáří jak jaderná zář na Hirošimou, najednou je light, srší nápady, působí originálně byť trošku překombinovaně, ale jak kdyby to byl úplně jinej film. No a zbývá rozsesknout ty dva ze zony, samozřejmě koncept dannyho parťáků na vidlácko to prostě má z toho plyne jasnej rozsudek, MRhlad mě a Civalovi koupí jako omluvu za falešnou filmovou messege pivo a celý zbytek republiky bude dělat jako že nic.(1.9.2017)