Dcery zla

Twins of Evil

Horor

Velká Británie, 1971, 87 min

Byl jsem znechucen tím, jakou Peter Cushing dostal roli - náboženský fanatik, vrchní inkvizitor, witchhunter, samozvaný vykonavatel spravedlnosti na nevinných dívkách podezřelých z čarodějnictví - co může být odpornějšího? Snad už jenom kontrolor jízdenek v MHD. Stejně jako k "čarodějnicím" se chová i k vlastní rodině. Popravdě, i když tu roli zahrál Cushing jako vždy perfektně, tak trochu jsem to přál hraběti Karnensteinovi. Jinak, tento film je prequelem k předchozím dvěma dílům (The vapmire Lovers a Lust for Vampire), ale nijak s nimi dějově nesouvisí. Lehce se tam mihne Carmilla, ale pak ani nevím, co se s ní stalo. Myslím, že to tam nebylo nijak řešený. Děj a atmosféra standartní a nebýt toho strašného Gustava a jeho bandy fanatických noshledů asi bych se i bavil a dal vyšší hodnocení. Takhle jsem se pořád musel ptát, proč mistru Cushingovi napsali tak odpornou roli.(3.8.2008)

Toto je film o krutosti,špinavosti a o viere,ktorá sa hodí.V dobe keď si človek nemohol povedať svoj názor,v dobe keď krása bola viac na problém ako na osoh.Príbeh je krásne prepracovaný zo všetkými detailami.Atmosféra tu bola priam ukážková a hudba ju ešte viac znásobovala.Tajomné sídlo,všade prítomná hmla,ľahké erotično v tohto ohľade som spokojný.Len toto mi už nestačí,lebo film sa držal skoro po celú dobu v nudnej rovine.A ešte tam bolo veľa rečí okolo toho.Hlavné herečky sestier boli krásne ale hrať nevedeli,zachraňuje to ako vždy dobrý Cushing.(7.11.2014)

Hough je opět ve formě. ne nedosahuje kvalit jako u Legend of hell house. Ale na jeho rozjezd je to víceméně paráda. Film o upírách, čarodějnicích ajejihc lovcích. Cushing v roli lovce je parádní a byl mi fakt nepříjemnej(samozřejmě v kladným slova smyslu). Na Hammer mě celkem překvapila lehká erotika která tu perfektně sedla. Atmosféra by se dala krájet a finále nemělo chybu. Škoda že Hough je takovej divnej režisér že jednou natočí pecku a pak sračku. Nicméně dvojčata byly sexy, a uměly se zakousnout. Parádní podívaná.(5.4.2012)

• Psychor

Na sestry Collinsonovy se pěkně dívá, ale to je víceméně všechno. Horor kromě absence hororové atmosféry trpí zejména snahou o přehnanou dokonalost ve ztvárnění hlavních postav. Jak Peter Cushing v roli Gustava, tak Damien Thomas v roli hraběte neskutečně přehrávají, což ve výsledku působí až parodicky.(8.5.2016)

No sláva, tak konečně to Hammer studio dokázalo. Naservírovalo mi film, který mě fakt chytl. Zajímavý příběh, zajímavé postavy, hustá atmosféra a v závěru překvapivě krvavé prvky. Cushinga v oblibě moc nemám, ale tady mu ta role fakt sedla. Ne, že by můj vztah k němu zlepšila, ale byla vážně nechutná. Proč takové nejsou ostatní filmy od Hammeru?(18.7.2015)