• Austrálie

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1988, 126 min

Skvělý fantasy film, kterých se točí zoufale málo a ty dobré by se daly spočítat na prstech rukou. To si zaslouží obdiv (a z mojí strany naprosto poctivé 4*, nejen díky žánru). Pěkná hudba (Jedna z mála v rámci možností originálních od Jamese Hornera), nádherné exteriéry, dobrá režie a narozdíl od třeba Barbara Conana i slušný scénář... Triky jsou na svojí dobu trochu chudší, ale na druhou stranu - reřisér to s jejich použitím nepřehání a fantasy svět dotváří hlavně pomocí hrdinů, činů a prostředí.(13.7.2003)

Update 2018: Tempo kolísá a určitě by to šlo lépe. i tak je znát skvělá práce se skutečnými rekvizitami a lidmi a jako pohádka Willow bez problému obstojí i teď -------- Když jsem byl malý tak jsem na to koukal s otevřenou pusou. Ted jsem Willow viděl znova a místo nějakého nostalgického hodnocení dávám 5 hvězdiček za nesporné kvality. Hodně se tu v komentářích máchá tím že triky tohoto filmu dnes už ničím neochromí. No a co! Vždyt vznikl zhruba před dvaceti lety. Žádný trikový film osmdesátých let už dnes triky neochromí. Přesto Willow v klidu strčí do kapsy většinu dnešních trikových filmů. A myslím že daleko důležitější je snad příběh. Willow rozhodně není film přímo pro děti. Už jen ten úvod. Po tom co nějaká služebná zachrání mimino a tak tak jej stihne poslat po vodě vstříc osudu, tak je nemilosrdně roztrhána v záběru vlky. V celém filmu je strašně moc hororových rekvizit, např. rozkládající se mrtvoly odsouzenců v klecích zavěšených na stromech podél cest. Příběh je prostinký ale zato nabízí téměř nepřetržitou akci. Další kladné hodnocení přidává fakt že trpaslíky tu hrají skuteční lidští trpaslíci, kteří sice nevypadají tak hezky jako Frodo a různí digitální pidižvíci, ale je to zase mnohem osobnější a příběh se stává více uvěřitelnějším. Val Kilmer si vychutnává postavu nezodpovědného zlodějíčka, jenž se časem promění v sympatického a zodpovědného ochránce. Celkově hodnotím Willow jako velice podařený a jako jeden ze základních stavebních kamenů fantasy.(9.6.2006)

Slušný fantasy příběh, kterých nebylo natočeno zas až tolik. Film je, pravda, plný klišé, některé herecké výkony jsou poněkud toporné (např. zlá královna, její pobočník či Madmartiganův bývalý spolubojovník a další včetně dvou otravných malých tajtrlíků), vizuální efekty už dneska také nikoho neohromí, ale přesto si mě film dokázal něčím získat. Kouzelná odlehčená atmosféra podpořená výbornou hudbou, nádherné scenérie, příjemná Joanne Whalleyová a sympatická dvojka: trpajzlik Warwicka Davise a bojovník Vala Kilmera. Já jsem se tedy nenudil a jako příjemnou oddechovku lze jen doporučit.(12.2.2006)

Povedena fantasy "pohadka", ktera me velmi potesila predevsim krasnymi exteriery, milou atmosferou a povedenym pribehem. Samozrejme nekdo namitne ze je spousta lepsich a mnohem lepe udelanych fantasy filmu a ja se snim prit nebudu, protoze ma pravdu, ale Willow je zkratka mila, odpocinkova fantasy hricka, ktera dokaze velmi potesit a hlavne pobavit. Pod ctyri hvezdicky jit nemuzu.(26.3.2005)

Můj dětský předchůdce "Pána prstenů".:-) Překvapuje mě, jak složité je najít mezi mými vrstevníky někoho, kdo by "Willowa" viděl, a přitom se jedná o typickou osmdesátkovou fantasy. Svižnou, vtipnou, občas trochu trhlou, ale hezkou a milou (částečně i kvůli Davisovi a Kilmerovi). O to víc mě mrzí to nízké hodnocení balancující mezi červenou a modrou.:-((23.12.2020)

• - Val Kilmer a Joanne Whalley se po tom, co se na natáčení seznámili, oženili. Manželství ale nakonec skončilo rozvodem. (Karlos80)

• - Val Kilmer ve filmu často improvizuje. (Karlos80)

• - Joanne Whalley omylem bodla jednoho kaskadéra mečem do nohy. (Rocky62)