• slovenský

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1988, 126 min

Viděl jsem ho kdysi dávno a nějak mi asi zůstal v paměti. Jen na ten název si ne a ne vzpomenout. Pak jednou hledám nějakou fantasy navečer a na co náhodou nenarazím. I po těch letech, ač uznávám, že tohle je spíš taková fantasy pohádka pro děti, to má něco do sebe. Vážně jsem se dobře bavil a s trochou nostalgie dokážu pár malých škobrtnutí odpustit. Klidně bych si dal něco podobného. A Sorshu.(16.1.2014)

• Jano...

Hoci sa tenkrát v osemdesiatom ôsmom roku mohol Willow javiť ako majstrovský kúsok (v istej miere), ja som si ho z nejakého dôvodu dnes užiť moc nedokázal. Zhrniem klady: Warwick Davis bol ako trpaslík a správny chlapík, ktorému treba fandiť celkom presvedčivý, Val Kilmer je sympaťák od kosti, záblesky uchádzajúceho sa škriatkovského humoru a zopár sympaticky zábavných scénok a čarodejnica premenená na tvora, v ktorom moje potešené oko amatérskeho biológa spoznalo austrálskeho vačkovca menom kusu... no a samozrejme na osemdesiatky revolučné efekty (to však dnes už spadá do roviny "meh! Choďte s tým niekam!") ... Zápory počítať nebudem, lebo nechcem byť hnusný, ale poviem aspoň toľko, že príbeh nemal hlavu, ani pätu (teda pätu možno mal, ale hlavu určite nie!!) a po celý čas mi bolo úplne fuk, čo sa stane ďalej. To mi teda vychádzajú čisté a poctivé 2* a ani o chlp viac alebo menej.(27.12.2014)

Každý divák aspoň trochu znalý žánru si všimne, že tvorcom Willowa sa nechcelo platiť za autorské práva na Pána prsteňov a tak si upravili tento skvelý príbeh podľa seba. Nikomu to nevadí, lebo Willow je aj tak solídne fantasy. Nechápem len jednu vec- ako sa na čsfd môže Willow páčiť viac ako Dragonslayer, ktorý ho predčí, aj keď nie o veľa, ale predsa, v každom ohľade. Popularita zrejme robí svoje.(28.12.2014)

Příběh není úplně předvídatelný, i když se rozhodně nejedná o zápletku, která by vás ohromila svou inovativností. Tohle je film, pro který dokonale sedí jedno slovo - dobrý. Není špatný, není výborný, je prostě dobrý. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/06/willow-1988-65.html(6.6.2013)

RETRO ///,,VŠECHNY DOBRÉ BYTOSTI POTŘEBUJÍ TVOU POMOC WILLOWE. ROZHODNI SE SÁM“...... /// No řekněte ne, když na vás naléhá krásná víla!...Dřív než Kabáti ,,udělali „Zemi plnou trpaslíků“, dřív než P.Jackson oslovil Frodo Pytlíka... napsal G.Lucas dobrodružnou fantasy pohádku o (lidským) miminu, který musí naplnit osud a ukončit vládu zlé čarodějnice, - s vtipnými mužíčky a (tehdy ještě) sympaťáckým V.Kilmerem a drakem a trolly,... která z dnešního pohledu zestárla nejen trikově, ale i příběhově. Ovšem tenkrát....v časech Conanů, nebo Barbarů...nezapadla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem nadšeným příznivcem zrady v rodině. 2.) Chci se naučit zaklínadlo, který rozrotuje v letu ženskou (starou). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(5.8.2011)

• - Černá květina je ve skutečnosti obyčejná vanilka. (Karlos80)

• - Film si vysloužil dvě nominace na Zlaté maliny - za nejhorší scénář a za nejhoršího herce ve vedlejší roli (Billy Barty - High Aldwin). (lubospoti)

• - Val Kilmer ve filmu často improvizuje. (Karlos80)