VOD (1)

Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Trailer 1

Anderton

Willow ani nie je fantasy, pretože nemá nejaký extra premyslený fantasy svet so svojimi pevne danými zákonitosťami. Je to rozprávková jednohubka, kde sa čaruje hala-bala, zvieratá sa premieňajú pomocou náhodných kúziel na iné zvieratá a naspäť. Námet sa zrodil v hlave Georga Lucasa a je to vidieť. Atmosférické momenty striedajú tie husto infantilné a to často v nasledovných záberoch. Dôraz sa kladie na zbesilú akciu, čaká nás dvojité finále a možno aj zabudnete, že zápletka je jednoduchá a prevarená až to bolí. Na druhej strane je to natočené so zápalom, nie je to vôbec patetické, ako fantasy zvyknú byť a tempo je občas dosť zbesilé. V 80. rokoch na videoazetách to musela byť kultová záležitosť. ()

monolog

Willow určitě není to, co by dnešního zmlsaného diváka kdovíjak zaujalo. Skutečně malý pidimužíček se zakrslýma rukama a nohama a příliš velkýma dlaněma a hlavou nemá na krásu počítačově zmenšeného Elijaha Wooda ani co by se za nehet vešlo. Ale možná právě proto je to mnohem lepší film, protože si na žádnou velkolepost nehraje a ani co se týká triků není megalomanským "nářezem" schopným konkurovat výtvoru Petera Jacksona. Příběh je klasická cesta skupiny odpadlíků za nějakým posláním. Ale samotné ztvárnění využívá spíše realističtějších prostředí temnějších a depresivnějších krajin, než je malebný prales Nového Zélandu. A tedy přestože triky ani známými tvářemi nebo rozpočtem to nedosahuje Pána prstenů, podle mě je to mnohem lepší, jak on. Jako příklad uvedu třeba vlastní mámu, tady si zapamatovala i o čem to je, zatímco u PP usínala a nedodívala se ani na první díl. Neboli, tohle má i něco víc, než jen patos, triky a dokument o přírodě, má to lidský rozměr, lidství. Postavy jsou jako skuteční lidé, nejen bezduchý hrdinský stvoření, kerý prostě musí konat takhle, protože takhle by jednali hrdinové a ne obyčejní lidé. Mimochodem byl tento film původně plánován jako trilogie, podle úspěchu. Ten se ale nedostavil a tak zůstalo jen u tohoto dílu. Ale třeba až někdy tvůrci nebudou vědět, do čeho píchnout, nebudou vědět co by, tak šáhnou do šuflíku a vytáhnou možná druhý díl. Dejme se překvapit. ()

Fr

RETRO ///,,VŠECHNY DOBRÉ BYTOSTI POTŘEBUJÍ TVOU POMOC WILLOWE. ROZHODNI SE SÁM“...... /// No řekněte ne, když na vás naléhá krásná víla!...Dřív než Kabáti ,,udělali „Zemi plnou trpaslíků“, dřív než P.Jackson oslovil Frodo Pytlíka... napsal G.Lucas dobrodružnou fantasy pohádku o (lidským) miminu, který musí naplnit osud a ukončit vládu zlé čarodějnice, - s vtipnými mužíčky a (tehdy ještě) sympaťáckým V.Kilmerem a drakem a trolly,... která z dnešního pohledu zestárla nejen trikově, ale i příběhově. Ovšem tenkrát....v časech Conanů, nebo Barbarů...nezapadla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem nadšeným příznivcem zrady v rodině. 2.) Chci se naučit zaklínadlo, který rozrotuje v letu ženskou (starou). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

gudaulin

Jestli má Willow co říct dnešním dětským divákům, netuším, dávno už jsem z dětských bot vyrostl. Kdysi byl snímek určený tzv. "rodinnému publiku". Jenže dospělí, pokud nejsou ovlivněni nostalgií, už dnes mají v žánru fantasy nesrovnatelně větší výběr z filmů, které žánr posunuly dál - k lepšímu technickému zpracování, promyšlenější konstrukci fantastických světů i kvalitnějším scénářům. Film v mých očích sráží bezbřehá naivita, trapný styl humoru, pitvoření skřítků i mnoho dalšího. Z Willowa bych nebyl nadšený ani v době premiéry a od té doby bolestivě zestárl. Celkový dojem: 25 %. ()

Lacike

Príjemná fantasy rozprávka u ktorej mi je ľúto, že som ju nevidel v detstve. Určite by som mal na ňu pekné spomienky a dal aj štvrtú hviezdičku. Dnes už ale fantasy nemusím, takže viac ako 3 zo seba nevymačkám. Ale technická stránka je stále celkom pôsobivá. Hlavne tí dvaja malí škriatkovia sú pekne zakomponovaní do normálnych scén. Prekvapilo ma, že to vymyslel a produkoval Lucas. Asi preto to má technickú stránku na takej úrovni. Z hercov jednoznačne dominuje mladý krpec Warwick Davis a zábavný podvodník Kilmer. Lokácie tiež vyzerajú dobre. Myslím, že aj dnes to fanúšikov žánru dostatočne uspokojí. Pokiaľ teda nevyžadujú nonstop digibordel. 6/10. ()

• Film si vysloužil dvě nominace na Zlaté maliny - za nejhorší scénář a za nejhoršího herce ve vedlejší roli (Billy Barty - High Aldwin). (ČSFD)
  • Několik zaklínadel ve filmu má jazykový původ z keltštiny. (Nick321)

Související novinky

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (více)

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)