Willow

• USA Willow (více)
Trailer 2

VOD (1)

Aby zlá čarodějnice zabránila dávnému proroctví, které říká, že dívka narozená se zvláštním znaménkem na ruce způsobí její zkázu, uvězní na svém hradě všechny těhotné ženy, které žijí v její říši. Jedné z žen se záhy narodí holčička. Její matka poprosí porodní bábu, aby ji propašovala z hradu do bezpečí. Ač nerada, bába novorozeně odnese, ale v lese ji napadnou divocí psi, které za ní poslala čarodějnice. Žena dá dívenku do košíku z větví a nechá ho odplout po řece. Proud odnese dítě do blízkosti trpasličí vesnice, kde je najde Willlow. Ten je ostatními trpaslíky vybrán, aby miminko odnesl zpátky k lidem. Tím začíná jeho neuvěřitelná cesta plná nebezpečí, na které se setká s žoldnéřem Madmartiganem i s lesními mužíky, kteří holčičku unesou. Před nimi je zachrání lesní víla a řekne mu, že dívenka je budoucí vládkyně. Willow od ní dostane kouzelnou hůlku a víla ho požádá, aby holčičku ochránil, a naplnil tak dávné proroctví. (Nova Cinema)

Trailer 2

PALINO

Ron Howard spracoval Lucasov príbeh dobre, pútavo a zručne a vytvoril veľmi príjemné dobrodružstvo plné fantázie, peknej prírody a sympatických postáv. WILLOW v podaní Warwicka Davisa je učebnicovým príkladom postavy, ktorú nemôžeme nemať radi a práve fakt, že na príbeh nazeráme jeho očami, je tým najlepším nápadom filmu. Spolu s Madmartiganom naviac tvoria dobrú, vtipnú a kontrastnú dvojku, na ktorú je radosť pozerať. WILLOW má aj niekoľko slabších a menej vydarených momentov, jedním z nich sú dvaja piadimužíčkovia, ktorý sa starajú o humor, ale moc im to nejde, či slabšie trikovo zvládnutý dvojhlavý drak, ale všetky nedostatky napokon prevyšuje príjemná atmosféra, ktorá na nás dýcha počas WILLOWovho dobrodružstva, čomu určite dopomáha i kúzelná hudba Jamesa Hornera, ktorého hlavný hudobný motív možno zaradiť medzi absolútnu špičku. Z WILLOWa sa nikdy nestal film, ktorý by zanechal výraznejší odtlačok vo filmovej histórií, ale myslím si, že keby sa tvorcom podarilo odstrániť niektoré nedostatky a viac zapracovať na príbehu a niektorých vedlajších postavách, bolo by dnes meno WILLOW známe nielen filmovým fanúšikom. ()

Prochy38

Moc povedené fantasy dobrodružství! V. Kilmer borec jak něco, J. Whalley opravdu krásná a před W. Davisem opravdu klobouk dolů. Mělo to moc hezký příběh, efekty na tu dobu moc dobré, dá se na to koukat i s těmi nejmenšími. Slabá mi přišla dvojice pidilidí, která se z toho snažila dělat legraci, ale spíše pořidávali na trapnosti. Jinak opravdu velmi příjemné! Ještě jednou zmíním, V. Kilmer paráda! ()

berg.12

Chtěl bych být menším, ještě menším... osobitá fantasy s miminem v ústřední roli a největším angažmá liliputánů ve filmových dějinách (spolu s Čarodějem ze země OZ). Je spíš pro děcka (rating PG), ale nepostrádá vtip, točená je výhradně v krásných exteriérech, s množstvím čar, kouzel a triků, z nichž některé (zcela proti názoru některých komentujících) patří naopak mezi ty revoluční. Škoda, že jsem ji poprvé viděl, až když bych ji pomalu mohl pouštět už vlastním dětem. ()

newmant

Čekal jsem nečekané a dostal jsem nečekané, když jsem protrhl pavučinu mého zaprášenýho šuplíku. Opravdu jsem se chvílemi bavil, jak se točilo, jaké byli dříve efekty, ale snaha dost dobrá , na tehdejší poměry pěkné. Příběh toho filmu opravdu překvapivý :-) Výprava liliputů ze snad tisícové vesnice liliputů (trpaslíků) potká ještě menší minililiputy se kterými potkají něco jako opice, které tu běhají po zdech , kde se z jedné z nich stane podivný drak, který nakonec sám explodoval - myslím přežráním. Ke konci jen pár kouzelnických triků a je tu zajímavý filmek . ()

VanTom

Příjemné pohádkové fantasy, které mi k srdci nikdy nepřirostlo (ani Hornerova hudba, s výjimkou nádherného motivu vyluzující hlavně umlácenou kakofonii). Exteriéry vypadají opravdu krásně, jenže neobjevný scénář vede výpravu za záchranou nemluvněte přímočaře až zbrkle (akorát akci režie spíše protahuje), někde na hranici mezi dětinskou odlehčeností a temnou válečnou drsností. Porůznu mezi 3 a 4 *. ()

• Joanne Whalley omylem bodla jednoho kaskadéra mečem do nohy. (Rocky62)
  • Postava generála Kaela dostala jméno podle jednoho filmového kritika - Paulina Kaela. (Avalon820)

Související novinky

Lucasfilm kašle na originální náměty

Lucasfilm kašle na originální náměty

25.01.2022

Následující zpráva nejspíš neudělá radost nikomu, kdo se těšil, že mu studio Lucasfilm, domov značek jako Indiana Jones, Star Wars nebo Willow, ještě někdy nadělí nějaký svěží nový svět. Podle… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (více)

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

Ron Howard a Gaimanův hřbitov

24.01.2013

„Kniha hřbitovů“ populárního fantasy autora Neila Gaimana je tak trochu hororovou variací na slavnou Knihu džunglí. Jak už název napovídá, neodehrává se v džungli, ale na hřbitově, kde sirotu jménem… (více)