• Austrálie

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1988, 126 min

Tenhle film tak trochu upadl v zapomnění, přestože se jedná o docela sveřepé a originální dílo. Problém je v tom, že díky svému pohádkovému příběhu neobstojí jako akční fantasy a na druhé straně zase není úplně „nezávadný“, aby jej šlo zaškatulkovat jako film pro děti. Takhle nějak se dělala fantasy do doby, než jí Tolkien převrátil vzhůru nohama. Ostatně právě v Tolkienově díle lze vystopovat inspiraci pro hlavního hrdinu (Hobiti). Willow ale není špatný film. Jakkoli jsou triky z dnešního pohledu úsměvné (především dračí bestie je opravdu k popukání) a jakkoli jsou některé charaktery zoufale plytké, má to něco do sebe. Navíc, kde jinde uvidíte – pozor SPOILER – jak se Val Kilmer mění v prase? :-)(1.1.2017)

RETRO ///,,VŠECHNY DOBRÉ BYTOSTI POTŘEBUJÍ TVOU POMOC WILLOWE. ROZHODNI SE SÁM“...... /// No řekněte ne, když na vás naléhá krásná víla!...Dřív než Kabáti ,,udělali „Zemi plnou trpaslíků“, dřív než P.Jackson oslovil Frodo Pytlíka... napsal G.Lucas dobrodružnou fantasy pohádku o (lidským) miminu, který musí naplnit osud a ukončit vládu zlé čarodějnice, - s vtipnými mužíčky a (tehdy ještě) sympaťáckým V.Kilmerem a drakem a trolly,... která z dnešního pohledu zestárla nejen trikově, ale i příběhově. Ovšem tenkrát....v časech Conanů, nebo Barbarů...nezapadla. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem nadšeným příznivcem zrady v rodině. 2.) Chci se naučit zaklínadlo, který rozrotuje v letu ženskou (starou). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(5.8.2011)

Viděl jsem ho kdysi dávno a nějak mi asi zůstal v paměti. Jen na ten název si ne a ne vzpomenout. Pak jednou hledám nějakou fantasy navečer a na co náhodou nenarazím. I po těch letech, ač uznávám, že tohle je spíš taková fantasy pohádka pro děti, to má něco do sebe. Vážně jsem se dobře bavil a s trochou nostalgie dokážu pár malých škobrtnutí odpustit. Klidně bych si dal něco podobného. A Sorshu.(16.1.2014)

Čekal jsem nečekané a dostal jsem nečekané, když jsem protrhl pavučinu mého zaprášenýho šuplíku. Opravdu jsem se chvílemi bavil, jak se točilo, jaké byli dříve efekty, ale snaha dost dobrá , na tehdejší poměry pěkné. Příběh toho filmu opravdu překvapivý :-) Výprava liliputů ze snad tisícové vesnice liliputů (trpaslíků) potká ještě menší minililiputy se kterými potkají něco jako opice, které tu běhají po zdech , kde se z jedné z nich stane podivný drak, který nakonec sám explodoval - myslím přežráním. Ke konci jen pár kouzelnických triků a je tu zajímavý filmek .(17.11.2013)

• Ichabod

Reziser ktery vypada jako Grinch a v hlave toho nema na prvni pohled vic jak zakrsly Willow mi opravdu nerika nic ani ve starsi tvorbe ani v 21. stoleti. Nenavidim ho. Tato fantasy je naprosto nevyjimecna a diky tomu, ze polovina hercu jsou zakrsli lidickove s osklivymi obliceji a druha jsou toporne Nemky (nevim kde vzali takovy odporny typ zeny jako hlavni zaporacku a jeji dceru) a nevyrazne existence, se clovek v nudnych pasazich opravdu nema moc cim chlacholit. Mezitim vsim preci jen zpestruje deni Val Kilmer, ale Ronovi nepomuze ani svecena voda. Od produkce Lucasfilmu bych cekal vic (ne, Labyrinth opravdu JE o nekolik trid lepsi), ani to nemusi byt nutne takovy vrchol jako Ridleyho Legend. Horner se jeste asi hledal, takze i hudba je udesna. Srovnani s LOTRem jako tady predvadeji ostastni bych bral jako pohrdani filmovym umenim.(9.10.2007)

• Val Kilmer

• - Joanne Whalley (Sorsha) hraje celou dobu pouze se třemi šípy v toulci. (Jacinda)

• - Ďábelské psy hrají dobře namaskovaní rotvajleři. (Rocky62)

• - Postava generála Kaela dostala jméno podle jednoho filmového kritika - Paulina Kaela. (Avalon820)