Příběh postavený na běžném schématu vraždícího šílence se brzy rozvíjí neočekávaným směrem. Boon (Craig Sheffer) je hledán pro podezření z vražd sadistickým policistou (David Cronenberg). Současně ho pronásleduje i jeho bývalá dívka Lori, která je ochotná své lásce obětovat vše. Pro Boona není úniku. Ocitá se v podzemí, kde hledají útočiště vyděděnci společnosti, fantastická a neočekávaná monstra. V tomto bizarním prostředí přestávají platit pozemská pravidla. Boon zjišťuje, že nelze věřit vžitým představám o dobru a zlu. Poznává, že i monstra mají duši a pravé zlo se mnohdy skrývá za lidskou tváří. Postaví se tedy na ochranu tohoto podzemního světa proti všem, kteří ho chtějí zničit. (Warner Home Video CZ)

Saimon

Velice milé překvapení.Moc povedené. Skvělé masky i příběh a atmosferu to ma,takze clovek tu obcasnou chybicku v logice odpustí.:) **** ()

messi@h

Triky a masky docela zajímavé, ale samotný příběh není moc poutavý a zpracování je místy až nudné. Měl jsem co dělat, abych film nevypnul v půli. Myslím si, že Barker přecenil svoje síly a režii prostě nezvládl. Otevřeny konec, který avizuje plánované pokračování, je tak trochu smutným vtipem - Barker musí mít zatraceně velkou sebedůvěru, když věřil, že tenhle jeho paskvil udělá dostatečné tržby, aby producenty motivoval k dalším dílům. ()

degster

Extravagantné postavy monštier, tony klišé a úplne zbytočná postava vraha. Barker svojimi filmami 90-roky našťastie neprekročil, akoby pochopil, že diváci mu to už tolerovať nebudú. ()

Knor

Barker se tu určitě dost vyžíval se svojí zvrácenou myslí plnou znetvořených postav, nechutných kreatur a krvelačností. Masky, efekty, gore, to všechno je super, Cronenberg jako vraždící psychopat nemá chybu a herci jsou Ok. Nějak mě ale tenhle prapodivně úchylnej svět nevtáhnul a naplno neoslovil. ()

mojo

jeden z mála hororů, kterej dělá z lidí monstra a vy se přistihnete jak se po každým sejmutým poldovi zlomyslně ušklíbnete...pro nostalgii a pro pár slavnějších jmen než by jste čekali 3+ ()

horor2

Viděl jsem obě verze a mám raději tu delší. Je to místy nechutné, hodně násilné a brutální. Jenže takový Clive Barker je a kvůli tomu se dívám na jeho díla :-) Craig Sheffer zaválel a David Cronenberg taktéž :-) ()

Blazkowicz

Da hell? Na co jsem se to zase díval. Vůbec jsem nepobíral proč je tam tolik zrůd a co vůbec dělá ten hlavní týpek a o co tam jde. Zrůdy s maskama pěkné, i když už trochu přeplácané. Nevydržel jsem to pozorně sledovat ani deset minut. 1+* ()

Aywes

No abych řekl pravdu čekal jsem víc.Clive Barker přece jen není jen tak nějakej řezník.Přesto je to člověk, který umí velmi dobře pracovat s násilím a atmosférou.Některou scény se mi velmi líbily a i celkový nápad byl skvělý, avšak myslím, že kniha by byla o moc lepší.Postavy se dokonce dali i počítat jako sympatické a některé potvory i velmi pohledné.Zkřížení zrůdné deformace a sexu - v tom je Barker mistr.Masky jako vždy naprosto skvělé, atmosféra přijatelná.Není to však vyčnívající film ze svých řad.Nápad sice originální zpracování mi přišlo ale takové neomalené a až moc přátelské.Žádné mrazení v zádech.Prostě jen slabší béčkovka od Barkera.Nic nečekejte a budete překvapení. ()

Toxie

Ultimátní šílenství. Clive Barker je na poli světového hororu ikona. Filmy, které si mohl sám režírovat, jsou takovou třešničkou na dortu v jeho šílené tvorbě. Bizardní obludy, které jsou více lidmi, než lidé samí? To stvárnění Midianu je vizuálně dokonalé včetně jeho obyvatel. Cronenberg dokázal, že není šílenec jen za kamerou, ale i před kamerou. ()

Kennedy_R

Lehce nadprůměrně zfilmovaný Clive Barker - Clivem Barkerem. Postava dr. Deckera zahraná režisérem Cronenbergem (Moucha, Mrtvá zóna). V paměti mně zůstala postava šíleného policejního důstojníka a jeho hláška: "Ty jseš feťák jako prase..." ()

RobinPM100

Nejlepší film Clive Barkera, psychadelická nálož s opuštěným hřbitovem a monstry pod zemí, respektivem kmenem noci. Rasou disponující speciálními schopnostmi, kteří jsou poslední svého druhu a jediné, co chtěji, je nebýt odhaleni a žít si po svém, konflikt se světem lidí se však nezadržitelně blíži. Film má opravdu unikátní a super hutnou atmosféru, v jedné z hlavních rolí i lehce úchylný, David Cronenberg. ()

necrosrandist

Zlí lidé a hodná monstra, no to mě podržte! Až do této chvíle jsem od Barkera znal pouze Hellraisera a o tomhle snímku jen četl nebo slyšel. Masky jsou výborné, ačkoliv některé působí i dost směšně na to, že ačkoliv je to (alespoň pro mě) horor odlehčený, komediální přecijen není. Nápad výborný a dovedu si představit, že současné zpracování by filmu moc slušelo (a tím nemyslím 3D). Ale těch zprzněných remakeů máme i tak habaděj, takže nechť zůstane Nightbreed v roce 90! ()

heavy

Clive Barker je lepší spisovatel než režisér (a scenárista). Jeho necenzurované noční můry převedené z temných hlubin vaší představivosti na světlo filmového plátna ztrácí na síle a působí dost... ehm, neškodně. Těch pár nechutností, co se tam objeví, ve mně strach - natožpak hrůzu - rozhodně nevyvolalo. Dvě hvězdy ze staré známosti. ()

Grázl83

Hrozné béčko, ale dokoukat jsem to. Nevím, jestli i kniha je takto srackoidni, nikdy jsem nic od Barkera nečetl. Věřím ale, že je spíše jenom mizerný scenárista a především režisér. ()

xander

Zaujímavo rozohraný horor sa postupom času mení na bizardnú prehliadku monštier a prestáva desiť. Režisér Barker ale aj tak natočil dosť pikantný snímok, ale desivosť často nevychádza. Sheffer je slabý, Cronenberg predvádza zaujímavú kreáciu. ()