Semestr

Epizody(6)

Amálie je studentka filmových věd, žije se svojí mámou, miluje Berlín a svého kluka, co tam odjíždí na půlroku studovat. Damiánovi ale módní přitažlivost německé metropole nic neříká, stejně jako představa currywurstu, levného kebabu a hromady hipsterů na kolech. Budou sociální sítě stačit na udržení jejich vztahu? Zvládnou semestr? Šest měsíců v šesti dílech seriálu, který se odehrává pouze na plochách počítačů a telefonů. (Stream.cz)

Daqvid77

Viděno všech 6 epizod. a nutno říct že je to další originální a zajmavá tvorba od která byla vytvořena pro stream.cz ()

Henry007

Rozpad vztahu v přímém přenosu. Samotný příběh by nejspíš ve mně tak nerezonoval, kdyby nebyl podaný tímto hravým způsobem, který tvůrcům po narativní i technické stránce musel dát zabrat. Všechny profily, zprávy a celkově chování hlavních hrdinů na síti působí velmi uvěřitelně. Tvůrci otevřenými záložkami webového prohlížeče a nuancemi v pohybech myší krásně vystihli duševní pochody hlavní hrdinů. A zachytili chladnoucí vztah velmi současný způsobem, který dobře vystihuje soudobou generaci, ale také univerzálnější pocity odcizení, které sebou přináší nejen rozklad vztahu, ale také moderní technologie. Prostorová vzdálenost zkrátka někdy není tím hlavním důvodem, proč se lidé ve vztahu cítí osamělí. ()

Gulde

Děj je vlastně v zásadě dost tuctovej, ale to, co je na týhle minisérii zajímavý, ba spíše unikátní, je onen formát provedení, kterej mě osobně hodně zaujal. Jde o výpověď dnešní doby, internetové generace, a nemyslím si, že by to bylo ve špatném světle. Nečekal jsem ani, že na Streamu vznikne něco takhle vybočujícího z řady. Z počátku jsem to bral jenom jako plytkou snahu odlišit se od ostatní produkce, do čehož byly pro lepší pochopení dosazeny nějaké dvě nedůležité figuríny. Ale ne - vyklubalo se z toho něco víc, co má i jistou hloubku. Budu jedině rád, když se objeví víc takovýchto projektů. ()

husokachna

Velké ambice, hovno na klice. To jsem teď vymyslel v hlavě a je to stejně konzistentní a smysluplné jako Semestr. Už dlouhoooo jsem nebyl při hodnocení tak rozpolcenej. Semestr měl chvíle a vrcholy, kterým bych (minimálně v kontextu české tvorby) dal šest hvězdiček, mě, starýho blba hrubo přes třicet donutil snažit se pochopit, jestli se svět změnil, jak moc a jak moc mi ujíždí vlak a zároveň mě neznechutil stylem "ty mladý, to sou ale vyjebanci" (což je co říct). Nechal mě krásně rozumět a trochu nerozumět mladší generaci a dokázal mě chvílema vtáhnout. Je taky dobře, že se někdo v Česku snaží pracovat s pop kulturou (použít třeba post-hudbu v soundtracku je moc fajn, i když mi zrovna "ta" a zrovna "tam" úplně nesedla) a že zasadil příběh do životného světa, ne do skanzenu, jak se to často u nás děje. ALE...ale ale ale....nakousne to milion věcí, na dva miliony se to po cestě vykašle, klouže to po povrchu, motivace postav se bez vysvětlení mění, jejich vývoj je nahodilej a příběh si pouze vyzobává, co se mu chce, bez ladu a skladu to vrší, spousta věcí tam je.....já ani nevím proč, úplně zbytečně. Jen to prostě ukazuje pár zajímavostí ze života mladých lidí, aniž by to o nich cokoliv řeklo a když to říká, říka to doslovně. Nejvíc promarněná šance za milion let, štve mě to o to víc, o co víc je to v jednotlivostech světový a dobrý. Zakončím to slovy Víti Jakoubka - "prostě z nich vyrostou stejný blbci jako jsme my!" a konstatováním, že Cival je opravdu hlupák, který nerozumí filmu a umí pouze machrovat na puboše na moviezone a že Jan Hofman neumí moc hrát a chce se naučit i jiné věci. ()

cherita

Jestli chceš vidět kozy, pusť si Game of Thrones. Ani nevím, jestli mě ty postavy štvaly více v momentech, kdy jsem se v nich nepříjemně poznávala, nebo tehdy, kdy mi připadaly jako z jiné planety. Palec nahoru za seriál o generaci postižené multitaskingem natočený takovou formou, že při jeho sledování nesmíte ani na sekundu dělat nic jiného. ()

Fifer

Po prvním dílu se mi hipster-skype-Berlín sága o vztazích na dálku moc líbí. Uvidíme. (15.1.: Jo, povedlo se to, skvělá práce, pánové) ()

Saur.us

Velice autentický pohled na život generace Y zpracovaná v pro ně nejpřirozenější formě zkrze obrazovky monitorů. Ta forma je opravdu uchvacující, dynamická, moderní a mladá. A díky zajímavým odkazům obohacující i můj vlastní kyber-život. ()

melloun

Jak lépe popsat současnou generaci (nejen) studentů? Ať si každý sáhne do svědomí, jestli zde nenajde kus sebe sama, nebo alespoň někoho ze svého okolí. ()

godycz

generacni vypoved ? anal neni nevera ? hm...problem teto generace je udrzet myslenku a vnimat jednu vec, popripade dokoukat film v celku. dobre natocene, zajimava paralela serialu a vztahu. ()

Bozvav odpad!

Hloupé, primitivní a navíc velmi zkreslené. Pokud by takový obraz mládeže odpovídal realitě, pak bychom šli do kytek i bez muslimů. Uznávám, že dnešní mládež se v tom do určité míry může nalézt, nicméně plytkost starostí u lidí, kterým už není "náct" je dost zarážející. Věřím ale, že na své si přijdou zejména filmoví kritici a rádoby intelektuálové celé Pražské kavárny. (viděny 3 díly, víc jsem psychicky nedala) ()

mh.mail

60% - Originální forma vyprávění, která není samoúčelná, ale přináší do příběhu novou dimenzi, pomáhá demaskovat skutečné myšlenky hrdinů, např. když spolu jakoby vedou dialog, ale současně ve vedlejších oknech lajkují fotky nebo objednávají z e-shopu podprsenky. Jsem šťasten, že jsem jiná generace a že za mého mládí nebyly takové technické prostředky, tomuhle se těžko odolává a lehce do toho zklouzává. Závěrečný díl je asi nejslabší, i když pointa je logická a dává tomu všemu korunu. Zpočátku jsem se té formy vyprávění obával, ale bylo to překvapivě zábavné, vyžadovalo to však od diváka aktivní přístup. ()

Chilly00

I když už mi není 20, ani 25, přijde mi téma svým zpracováním velmi aktuální, nápadité, blízké. Je velmi lehké utvořit si na této zábavičce závislost. Za mě teda super nápad a fajn zpracování. Samozřejmě, že už tady podobné seriály někdy byly (zahraniční produkce), ale v českých vodách je to vítané zpestření! Plus kladně hodnotím i věci kolem seriálu - facebookové profily, apod. ()

Toka

Snažím se v tom najít nějaké klady, ale moc jich není. Dá se to strhnout velmi snadno, ústřední dvojice odvádí výbornou práci, líbí se mi jejich přirozené vyjadřování. Co se týče samotného děje, nějaký náznak byl zhruba v půlce, bohužel byl náasledně zadupán předposlední a poslední episodou. Ano, ukazuje život takový, jaký je - ve většině případů nudný a bez zvratů. Jenže bez nějakého náboje vlastně není absolutně žádný důvod, proč ten seriál vidět. ()

anatheman

I když dávám 4 hvězdičky, prakticky souhlasím s tím, co napsal Helmutek. Pouze bych chtěl shrnout své dojmy. Mám pocit, že jsem zhlédnul dokonalou depku. Zcela nesouhlasím se zařazením "komedie", které je uvedeno v popisku. To opravdu ne. Proč je Semestr tak depresivní? Protože je pravdivý. Naprosto přesně odpovídá současnosti, která je ovládána sociálními sítěmi. Forma seriálu, jež si pohrává s překlikáváním mezi okénky a prakticky se odehrává pouze na klávesnici, naprosto dokonale odpovídá i obsahu. Souhlasím i s průměrností a otravností nezajímavých postav. Na nich jsou ale zcela adekvátně zobrazeny problémy doby a společnosti, se kterými se každý dennodenně dostává do styku. Hlavně je zde zobrazeno neustálé vykonávání nesmyslností, snaha o takřka nucenou zábavu, mezilidské vztahy na dně, přetvářka a pozérství atd. atd... Celkově bych řekl, že Semestr představuje pozoruhodný počin s jasnou ideou, která se naštěstí nerozpadla pod rukama. Poctivé 4 hvězdičky! ()

Olík

Září, říjen, listopad……nazdar. Uznávám, nejsem cílovka, ale stejnak jsem doposavad žil v milné představě, že ačkoliv téměř 40letý jsem duchem relativně mlád. No, tak ne. Forma téhle generační výpovědi, obyvatel země, kteří by při jisté konstelaci hvězd mohli být klidně mými potomky, jde totálně mimo mne. A přitom koukám, že seriál je hodnocen více než upokojivě….takže nezbývá, než uznat: „chyba není na straně mého přijímače“. ()