Podnikatel roku pan Adrián Doria (Mario Casas) má vážné problémy. Je totiž obviněný z vraždy své milenky fotografky Laury (Bárbara Lennie). Byl zatčen v zamčeném hotelovém pokoji, ve kterém kromě něho a Laury nikdo jiný nebyl. Jeho jediná záchrana se tak jeví v osobnosti zkušené obhájkyně, která ještě neprohrála žádný proces. Když se dozví, že obžaloba má svědka, který by mohl celý proces vyhrát, tak neváhá a navštíví Adriána. Chce po něm, aby jí vyprávěl úplně všechno od začátku, aby si mohla vybudovat strategii pro soud. Na světlo tak vyplouvají děsivé skutečnosti, které měly zůstat navždy utajeny. (PROCESOR)

patho666

Ku koncu už je tých čo by bolo keby naozaj dosť, záver sa dal tiež uhrať uspokojivejšie napriek tomu parádny thriller. ()

princeznaaur

Teda byla jsem napnuta od zacatku do konce a pritom jsem si rikala.proc neudelali to, ale radsi toto.vzdyt to mohli vyresit uplne jinak.A o tom to je, scenar vas dostal do deje. ()

cezero

Naprostá lahůdka, která si s divákem hraje od začátku až do konce. Když se mě někdo zeptá jaký film bych mu doporučil, tohle je moje první volba. ()

barny120

Bravo.. tak toto sa oplatilo vidieť. Je to tak prešpekulované, že som niekedy nevedel čomu veriť. A na konci mi padla sánka. ()

bastardius

Ten snímek je na 9/10, možná spíš 95% a tak mu dávám plnou palbu. Thriller bez hluchý míst a pro mě bez zjevných logických chyb. Bravo! ()

splaty

Tleskám. Skvělý triller s promyšleným příběhem a nečekaným rozuzlením. Skvěle vymyšlený a promyšlený scénář. Na začátku jsem netušila, že budu na konci sedět s otevřenou hubou a s příjemným pocitem, který vydrží pár dní. Ten konec je tak grandiózní, že se člověku chce až vysmát vrahovi do očí. ()

buddha_ps

Dosť dobré, ale Contratiempo som videl pár dní po El Cuerpo - a jednak je dej podobne štrukturovaný takže prísť na pointu v Contratiempo bolo pomerne jednoduché, jednak je Cuerpo IMO lepšie gradované i vypointované. Ale stále platí že sa jedná o výborný psychologický (skoro)thriller ()

jarkametelka

Velmi zdařilý film pro inteligentního diváka.Není třeba se moc rozepisovat,aby se toho moc neprozradilo a rovnou se na film podívat.Výborný styl vyprávění,dobrý námět a scénář,zajímavý herci,dobrá myšlenka snímku,pěkná vizuální stránka filmu a efektní pointa dělají z filmu (ne)příjemný zážitek.Já osobně jsem nenašel žádná "hluchá" místa,i když možná pár maličkostí by nějaký rejpal objevil,ale ty budou opravdu tak malé a zanedbatelné,že to snímku nějak závratně neuškodí.Myslím si,že Hollywood tento film musí španělům hodně závidět... ()

Fibonacci

Dokonalý (1+3:9)= toho, ako sa má pracovať s divákom. de puta vám hovorim, od začiatku som bol prilepený na obrazovke a ani som sa nepohol. mega🔥. tá 🇪🇸španielčina na tom celom tomu ešte pridáva. zvraty, zvratky a jasných5️⃣⭐️ ()

sadsammy

Když jsem hledala něco zajímavého v žánru mysteriozní thriller náhodou jsem uviděla španelský film Contratiempo což mě docela překvapilo, protože v tomto žánru obvykle natačela Amerika a dobře splňovala funkce tohoto žánru. Poslední dobou neviděla jsem moc skvělé povedených thrillerů (I když jsem velký fanoušek tohoto žánru), ale tenhle je fakt výborný film. Zajímavá konstrukce filmů: od samého začátku vidíme příběh o autonehodě milovniků, kteří se zaprvé snáží utajit svůj vztah od rodiny a zadruhé ted’ musí tajit i tuto nehodu, protože porazili jiné auto s chlapcem. Dále celý film sestaven na dialogu advokátu a jeho mandantu, kteří rozebírají do samých maličkosti každou variantu rozvoju této nehody. A hlavně je to, že nevíš co se doopravdy stalo a to tě prostě drží do konce filmu alespoň kvůli zvědavosti. Mario Casas je nádherný herec, kterého ještě pamatuju od doby «Tři metry nad nebem» jako hlavního badboye a do kterého určitě se zamilovala slušná a pilná holka. Hra jiných herců také byla na vysoké úrovni, což dává filmů ještě jednu hvězdičku. Určitě doporučuji se podivat na tenhe thriller. ()

Alex333

Mám ráda filmy, kde nikdy nevíš a ani nemáš tušení, co se stane dál a čím to všechno skončí. Tento patří k těm nejlepším. Ponuré barvy doplňují neradostný příběh. Contratiempo se těžko popisuje bez spoilerů a v podstatě skoro jakýkoliv komentář by mohl prozradit detaily filmu. Prostě doporučuji: mě zaujal už hned od začátku. Kecám: už samotná ukázka je výborná. ()

andel

Již od začátku dobře rozehraný příběh, který se z rychlé a strhující akce přesune do roviny právně striktního a stroze věcného rozhovoru, na jehož pozadí se začnou odvíjet další a další verze příběhu. Několik neočekávaných dějových střihů skvěle udrželo mou pozornost a na mnohé návnady jsem tvůrcům skočila. Bavilo mě postupné rozklíčování motivací postav, kdy se z některých pasivních hráčů stávali hybatelé děje. Závěr mě překvapil i zklamal zároveň. Na maskování nevěřím a myslím, že úplný závěr šlo pojmout sofistikovaněji. ()

lineker

Thrillerová kombinační hra od mistra kombinací. Oproti El cuerpo, které považuji za nejlepší Oriolův počin, je zde možná už překombinováno. Těch variant a možnosti je tolik, že by se určitě našlo i několik trhlin. Navíc závěrečný šach mat je trošku předvidatelný již od začátku samotného filmu. ()

Andrew88cz

Tak toto bylo brutální! Takových možných alternativních konců, až člověk nevěděl, který by mohl být ten pravdivý a nakonec je to... (9/10) ()

iggy_pop

"Rašomonovsky" vystavaný thriller, kde nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Záverečná pointa z kategórie - wtf? - dobrý pocit z filmu mierne pokazí, každopádne sa jedná o nadpriemerný počin. ()

stuj

Mluví pravdu? Řekl už opravdu vše? Opravdu se to stalo takhle? A jak z toho teď vybruslit? Obhájkyně se snaží vytáhnout ze svého klienta celý příběh, aby se spolu připravili na nadcházející soud. Jenže z klienta to leze jak z chlupaté deky... jak mu má pak pomoci? / Docela dobré, i když občas trochu překombinované, ale zajímalo, kam se příběh vyvine. ()

hypnos11

Zatímco Los ojos de Julia (2010) a Tělo jsou snímky, které mají svoji kvalitu (budování atmosféry, napětí), je nutno uznat, že scénář obou pokulhává za provedením. U Contratiempo jsem ale žádnou zásadní chybu nezaznamenal, přestože některým klišé či zvláštnímu chování postav se také nevyhnul. Fungovalo to ale po celou dobu, úplný konec mě dokonce dostal, film vygradoval naprosto skvěle. Takže tentokrát jasné 4* ()