Snídaňový klub

• USA The Breakfast Club (více)

(Bontonfilm)

Alecjay

V moderní době už velmi těžko uchopitelný film. Myšlenka, že nikdo není jednostranný, možná byla na dobu vydání filmu revoluční, dnes ale celkem protřepané téma a proto se mladší divák s dějem a jeho hloubkou snadno nesžije. Vždycky mě ale baví, když si tvůrci musí poradit s celovečerním filmem za pomoci pár postav a uzavřené lokality. Žádné větší rozptylování, jen lidi a jejich charakter. Hudba 10/10, film 6.5/10 ()

Diego75

Musím přiznat, že po zhlédnutí Snídaňového klubu jsem byl plný různorodých dojmů. Musím zmínit hlavně to, že na mě film nepůsobí tolik jako komedie, ale hlavně jako drama, protože právě vážné herecké výkony byly excelentní. Vidíme tu stereotypní teenagerské postavy, z kterých ale ani jeden není protagonista, což je podle mě hlavním prvkem originality tohoto filmu. Sledovat celou partu jak konverzuje na vážnou i odlehčenou notu bylo zajímavé. Určitě mě to v něčem oslovilo, ale k té čtvrté hvězdičce ještě něco chybí. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Lefiath

Mám rád konverzační dramata, a ještě nejsem tak starý, aby mi tohle téma bylo úplně lhostejné. Svým pojetím něco jiného než filmy o dospívání, které znám. Asi trochu nadržuji, ale tohle je jeden z filmů, který by měl vidět každý, minimálně pro určitou perspektivu, ať už se vám líbí, nebo ne. ()

HenryLuner

Parta naoko různorodých študáků si během jedné soboty pohlédne vzájemně hlouběji do aktovek. Mají na to čas i prostor. Za ještě nedokonale uhnětenými maskami spatří velmi si podobné, stejně zranitelné i zraňující uzlíčky nervů. Sympaticky obsazená snaha o porozumění napříč středoškolskými chodbami, kterou poněkud shazuje ulepený závěr. Ally Sheedy coby wierdo mi učarovala nejvíc. ()

Lendak

Osemdesiatková legenda plná myšlienok a tém,ktoré aj dnes dokážu človekom zarezonovať. Bohužiaľ, kvôli tomu akú "revolúciu" film spôsobil, ho začali ostatní napodobňovať, a tak už dnes veľmi neočarí. Ale zároveň to dokazuje, aké prelomové dielo to vlastne je. ()

PanPyzamo

Nebylo to špatný. Uteklo mi to rychle. I když je to skoro celou dobu na jednom místě, tak jsem se bavil. Bavilo mě, jak postavy na sebe navzájem reagovaly. Každá měla něco a byla zajímavá v něčem jiném. Rychle mi to uteklo a byl to fajn oddych. Pro mě nic extra, ale ani ne špatný. Podle mě dobrý. Příjemná podívaná. Pro fandy komedie? Těžko říct. Nejspíš asi nejvíce zaujme teenagery. Nevím. Já jsem se docela bavil a jak říkám rychle mi to uteklo, takže fajn filmek. Tahají to zkrátka postavy. Každý byl trochu jiný. Možná to to dělalo takové zajímavější. Nevím, jak jinak si vysvětlit, že hodinu a půl téměř pořád ve stejné místnosti byla celkem zábava. 7/10 ()

Dvojirakri

Psychologie jednotlivých charakterů je takřka ukázková, takto to v životě opravdu často bývá, že šmejd co každýho uráží je v jádru zbabělec, ale svým buranským chováním přitahuje hodné pipky, zatímco intošovi je souzeno zůstat ve své bublině sám. Takto se dá rozebírat každý aspekt jednotlivých postav, ale lepší je se na to kouknout, bude to docela příjemný čas s touto šesticí! Chvílemi u mě snímek trochu ztrácel dech, třeba při "útěku", dialogy učitele a školníka se mi zdály trochu navíc, ale ničemu to nevadilo. A Ally Sheedy se mi líbila už před tou proměnou. Verdikt? Téměř absolutní hodnocení, a to jsem vážně nečekal! ()

Werewolf2

U nás celkem neznámy film. Za louží ale kultovní teen drama/komedie, která v sobě má ohromné množství poselství. Skutečně nechápu, že jsem tento skvost viděl až teď (2008). Kdo tomuhle dá 3 hvězdy a méně, tak by měl vyhledat odbornou pomoc, ať má k tomu důvody jakékoli. ()

Mangus

Film nenudí, herci sú sympatický, tematika zaujímavá. Avšak konanie a zmýšľanie niektorých postáv ako aj záverečné minúty sú pre mňa záhadou. Vôbec som netušil, že sa to takto na záver vyvŕbi, ani len náznakom. Niektoré príbehy mi tiež prídu pritiahnuté za vlasy, čo by až tak nevadilo, ale hlavne mi prídu nereálne. Napriek tomu ako celok príjemný film, ktorý núti premýšľať nad miestom každého človeka na tomto svete a relatívnosť charakterov mladých ľudí. 7/10 ()

Epco

Tento film sa v priebehu rokov stal klasikov, a pre istú generáciu Amerických teens dokonca kultom. A pravda je taká, že po skoro 30-tých rokoch od natočenia má čo povedať aj neteenagerovi, ktorý nezažil Ameriku tých čias. Aj keď som sa často nestotožňoval s tým čo partia deciek robila, ale dokonale som chápal prečo, proti komu a ako sa pri tom cítili. A hlavne film kombinuje obraz zo zvukom spôsobom, ktorý vie stále vliezť pod kožu. ()

Nellie Lovett

Vypadá to, že zdejší komentující se dělí podle toho, zda Snídaňový klub považují za blbost nebo kultovku. Já se kloním spíš k té kultovce. Skoro třicet let starý film téměř nezestárl. Ani nevím, proč se mi to tak líbilo, prostě se to musí vidět a já se na to ráda podívám znovu. A pak ještě jednou. ()

iwee23

Prý kultovní film, zde na ČSFD velebený do nebes, ale na mě žádný extra dojem neudělal. generační výpověď? No, ještě že k téhle generaci nepatřím, větší bandu tragédů těžko pohledat ()

TadashiCZ

Až na mírně přeslazený konec to byl film nádherně vystihující rozpolcenost dospívajících. Film sám je esej, kterou mají studenti napsat. Výborní herci, hudba i scénář. Moc povedené. ()

Wajny13

Čekala jsem absolutně něco jiného! A nevím jestli mám být příjemně nebo nepříjemně překvapená. Celý film i hlavní postavy byli pro mě něčím novým a zvláštním. Nevím jestli jsem byla zrovna v té "správné náladě" na tento film, který ač se nezdá je velmi psychologický, citlivý a pro mě trochu až moc vyhrocený, i když vlastně šlo jen o běžné věci. Líbili se mi scény, který přecházeli z dramatu do komedie - ale tento film je na mě až moc nevyrovnaný, takže 3* ()

janja.vys

Ze začátku se mohlo zdát jasné, jak film bude pokračovat i jak skončí. Chyba! Jak se postupem času postavy rozvíjely, měnil se i názor na ně. Nakonec to skončilo úplně jinak než by člověk čekal. Stará dobrá klasika, s úžasnou hudbou a ještě lepším scénářem. Srdcovka. ()

Mastik222

Hrozná nuda, nechápu to vysoké hodnocení ostatních uživatelů :-(. Co se týče komedie tak občas něco vtipného tam bylo,ale žádný zázrak. ()