Snídaňový klub

• USA The Breakfast Club (více)

(Bontonfilm)

P@\/EL

Na omezeném prostoru jedné střední školy s několika málo herci se odehrává hodně zajímavý příběh. Setkáváme se zde s bandou studentů rozličných povah a zájmů, kdy se na první pohled zdá, že kromě sobotního zaracha ve škole nemají moc společného. Později se však ukáže, že mají společného více, než by divák čekal. A právě tento vývoj charakterů hlavních hrdinů a postupné odkrývání jejich osudů jsou hlavními tahouny celého filmu, to vše je navíc doplněno brilantními dialogy a několika zdařilými scénami. Je jen škoda, že tvůrci na humorné situace ještě krapet víc nepřitlačili. ()

Lucy1905

Školní prostředí, které je mi tak blízké většinou filmům moc neprospívá, avšak tento film je vyjímka. Chemie mezi poškoláky funguje suprově. Nakonec jeden z nejlepších konců s dobrou písničkou. ()

Royaldell

Vlastně ani nevím,proč se mi Snídaňový klub tak líbí. Je to tak obyčejný film,přitom však tak neobyčejný. Prostě nacpěte pět naprosto odlišných žáků do jedné třídy a sledujte,co se bude dít. Jak já s oblibou říkám : ,,Naprosto ženiální'' ''We are all pretty bizarre.Some of us are just better at hiding it,that's all.'' ()

RoyBatty444

"And these children that you spit on as they try to change their worlds; are immune to your consultations, they are quite aware of what they are going through." -David Bowie. Všetci sme šprt a športovec a blázon a princeznicka a zloduch. Pre všetkých, ktorí potrebujú nakopnúť alebo aspoň pre dobrý pocit. ()

Noimosyniii

Částma trochu zdlouhavý. Jinak postavy a jejich vývoj je skvělej, stejně tak humor. Jednoduchej film na relax, u kterýho nemusím přemýšlet. Na oddych pecička. ()

KuceraJohny

Zprvu by se mohlo zdát že se ve snímku nic neděje. Ne skutečně člověk co se neponoří do děje by to v klidu mohl říct. Tohle jsem snímek, na který se musíte dívat a hlavně poslouchat. Jelikož to co mají středoškoláci na srdci, jsme zažili všichni. Každý by na střední mohl být zaškatulkován do nějaké kategorie studentů a pravděpodobně i byl. Jak se ale říká nesuď knihu podle obalu. Opět se dostávám k filmu, který baví i po shlédnutí, jelikož člověk nad ním musí neustále přemýšlet. Je skvělé koukat na takové počiny co nekončí ani závěrečnou scénou. Za mě rozhodně palec nahoru a doufám že objevím podobně kousky pří mé cestě poznávání snímků z osmdesátek. ()

Dejna

Viděno v r. 2021 a hodnotím jako šílenou nudu.. Dokoukala jsem čistě ze zvědavosti a abych si poslechla závěrečný (a úvodní) song :-). ()

Jirka.Arbter

Toto je film, s jehož postavami se jakožto dospívající ubožák dokážu dost dobře ztotožnit. Ani chvíli jsem se při něm nenudil i přesto, že se ze většiny odehrává v jedné uzavřené sterilní místnosti. Většina vtipů je skutečně vtipných, ale film by se určitě obešel bez těch neustálých divných sexuálních narážek Johna Bendera (kterého jinak ale zbožňuju). Přihoďte k tomu ještě peckovní soundtrack a máte tady film, na který se jen tak nezapomíná. ()

Marcecek

A zasa tie krásne 80. roky, mám pre ne slabosť. Tento film som donedávna nepoznal a nikdy o ňom nepočul, ale po zhliadnutí chápem jeho kultový status. Je to teenagerska komediálna dráma o piatich naprvý pohľad rozdielnych študentoch jednej strednej školy zavretých do jednej miestnosti, ale nakoniec nieje všetko také ako sa zdá. Nečakajte od neho nejakú priblblú rádoby vtipnú komédiu pre teenagerov, to vôbec, tento film má hĺbku, zasahuje aj do vážnejších tém, šikany a podobne, každá z postáv má svojich démonov, ku ktorým sa postupne kvalitne spracovaným scenárom dostaneme. Vtipy niesú nasilu, celkovo vyznie film dojemne, príjemne, hlavné postavy sú veľmi sympatické a dialógy kvalitné, a ten 80. feeling... Chyby sa ako vždy nájdu, ako napríklad hluché chvíľky, ale neprerastú do dlhodobej nudy. Celkový dojem z filmu je pozitívny a neveril by som, že takto ohodnotím komédiu z 80. rokov v hlavnej role s piatimi skoro dospelými týpkami. ()

Kikinn_

Výborně napsaný příběh který v jedné místnosti vytvořil atmosféru kterou příměl lidi si tento příběh oblíbit. Fakt velmi originální film s míň jak 20 postavami a jednou místností. Každá postava je zajímavá a má co říct. Každá postava má jiní pohled jak se dostal do téhle místnoti. Příběh začíná velmi pomale a pro někoho to může po 10 minutách být konec filmu ale, po půlce se film rozjede a fakt si ho užijete (aspoň já). Je možné že po druhém zhlédnutí bych dal 5 hvězdiček kdo ví (spíš ne). Jo je to spíše pro lidi co si užijí upovídané filmy. 8/10 ()

motyka52

Velmi snadno dovedu pochopit, proč je tohle v Americe bezmála kult a mnoho lidí to řadí do svých all-time top listů. Zároveň je jasné, proč to ve zbytku světa tak excelentně nefunguje. Ale to, že to nefunguje excelentně, neznamená, že to nefunguje dobře. Je to skvěle obsazené a chytré. Klasické komedie tam moc není, ale feel-good atmosféry tam je až až. A závěrečné obnažování charakterů vůbec není křečovité. Mám rád chytré konverzačky, které se odehrávají v jedné lokaci. Snídaňový klub to splňuje. ()

DFA

Film, v ktorom sa v podstate nič nestane. Žiadny dej, zápletka, len nudná konverzácia medzi pár deckami. ()

stuj

Když vyrosteš, umře ti srdce... Zpočátku veselý filmek, ale od poloviny se nálada změní a začne se zabývat i psychikou dospívajících. Každý je jiný, každý je nějakým způsobem divný a má svoje "trauma". A čím dýl spolu jsou, tím víc si trauma dere cestu ven ke zveřejnění. ()

TUDYzNUDY

Nebýt Judda Nelsona, buď bych film po prvních deseti minutách vypnula nebo usnula nudou. Takhle jsem se dobře bavila a i když mě nepřiměl vyloženě k zamyšlení, hodně často jsem si v duchu říkala, že ano, přesně takhle to je, všichni teenageři jsou stejní a přitom tak odlišní, mají svoje problémy, kterým se "dospělí" smějí a přitom si vůbec neuvědomují, jak hloupé to od nich je. Neuvědomují si, že právě tenhle věk formuje člověka často na celý život a když to zkazí a jejich děti si jich přestanou vážit, věřit jim, možná to už nikdy nepůjde napravit. ()