Snídaňový klub

• USA The Breakfast Club (více)

(Bontonfilm)

marcoman

Tenhle film byl pro mě velkým zklamáním. Přes sympaticky tupého sportovce Emilia Esteveze jsem prostě nedokázal vydýchat hlavního rebela. Pokud to měl být upřímný charakter bojující proti stádnosti establishmentu, potěš vojtěš. Tři hvězdičky jen za návrat do let, kdy jsem i já byl na střední. ()

dienle

Tento film je důkazem, že opravdu lze natočit smysluplný a inteligentní teenagerský film. Už dlouho mě žádný snímek nedokázal tak dojmout i rozesmát. Na začátku byla skupina pěti naprosto nesourodých studentů (těžko rozhodnout o nejnesnesitelnějším), kteří, jak se zdálo, neměli vůbec nic společného . Pak ale ledy povolily a na konci filmu je z nich parta lidí schopných respektovat jeden druhého. Film je poučným a chápavým balzámem pro duši a ráda se k němu zas někdy vrátím. Vřele doporučuji. ()

JARDAHONDA

Snídańový klub : Ve spojených státech má tahle komedie o teenagerech pověst kultovní generační výpovědi....Mé hodnocení= 4 hvězdy.... ()

TheOlly

Tento film je jeden z najvýznamnejších filmov, ktoré som kedy videl. Emócie v tomto filme je niečo užasne, film je založeni na 5 stratených postáv, ktoré sa zdaju hľadať nejaký druh schválenia alebo prijatia medzi seba. Koniec je dobrý, ale chcel by som vedieť, čo sa stane na druhý deň medzi týmito postavami. ()

Minoka

Pětice totálně odlišných studentů zavřená v jedné místnosti nám poskytne ukázku myšlení 5 odlišných skupin, které se vyskytují na střední škole. Taková středoškolská sonda, chvílemi vtipná, chvílemi roztáhlá, jak jízda po německé dálnici. ()

lulundia

Tyhle "děti" mají také svůj názor a mnohdy je méně zkreslený, než se může zdát. Nebouří se proti všem jen tak z principu, oni chtějí jen žít lepší život. mít rodiče, kteří je milují a chtějí aby byli šťastní. chtějí uznání od vrstevníků. podporu a porozumění od učitelů. potřebují čas a vzory pro nalezení sami sebe a ne výhružky. bití a posměch. kdo z dospělých by nepotřeboval vlastně totéž? p.s. tolik vychvalované hudby jsem si vůbec nevšimla. I přes vážné téma jsem se kolikrát svíjela smíchy ad dialogy a Judd Nelson je tu naprosto k sežrání :) ()

ryhy

Hodně mi to připomínalo třeba 12 Angry men nebo The Man from the Earth v tom směru, že jsou to filmy založené na postavách (jejich hereckých výkonech), psychologii a vystačí si zcela se statickým příběhem. Tzn. že dokáží být zábavné ačkoliv se odehrávají stále na jednom místě. Tento je ve vyjmenované trojici asi ten nejhorší, avšak ne špatný. Líbí se mi i hudba, díky které jsem se vlastně k tomuhle filmu dostala.Pointa se mi líbí, konec by zas nemusel být tak sladký. 85% ()

Azitras

Jeden z nejvíc nadhodnocených filmů, co jsem kdy viděl. Vím, že je to uznáváno jako klasika, ale vážně nechápu proč. Průměrný americký školní film, kterých je plno. ()

ThaFilmGuy

Klaustrofobická cesta do soukromí šestice teenagerů, kteří sobě navzájem odhalí až na kost. Každá postava představuje jeden stereotipní postavu, se kterou se každý na střední škole setkal,a ukáže, že být nejoblíbenější na škole neznamená vše. ()

livvy__0

Precenený film preslávený vďaka niekoľkým hlbokým myšlienkam, ktoré boli akoby vytrhnuté z kontextu. Je to považované za klasiku, no v skutočnosti ste radi, že ste to nejako pretrpeli. ()

Hayley_Kelly

Všichni mi tenhle film dlouho opěvovali a doporučovali, takže jsem si nakonec našla čas a zkoukla ho. Upřímně, je to skvelý počin. Zápletka zajímavá, obsazení skvělé... Myslím, že není třeba to dlouho okecávat a já bych asi sotva na tom filmu našla nějakou velkou chybu. Tedy až na jednu, kvůli které jsem nakonec nedala 5* ač by si to film snad zasloužil. Někdy v budoucnu se na něj třeba podívám znovu a pak hodnocení zvednu. Nebo ne. Uvidím. Zkrátka a dobře, nejsem si jistá, jestli jsem to pochopila. Jasně, postupně se dozvídáme, že žádná z těch tak jasně rozškatulkovaných postaviček vlastně není tak černobílá, lépe chápeme jejich charakter... ale mně tam prostě něco chybí. Obě "milostné linky" jsou ploché jako přistávací dráha, což by mi snad ani tolik nevadilo, jenomže mě zkrátka ten konec moc nesedí - ačkoliv uznávám, esej toho "šprta" je skvělá, podnětná, hluboce filozofická... No, to je asi tak všechno, jednoduše mi připadá, jako bych ten film snad ani nedokoukala. Někdo prostě ustřihl posledních deset minut, v nichž by přišlo nějaké vysvětlení. Tenhle film možná není pro mě, možná je na mě moc polemizující a nutící k zamyšlení. Ovšem přesto všechno má mnoho plus a k nim počítám i skvělou hudbu, takže 4,5*. ()

Janakin

Nemůžu si pomoct, ale trochu mě to zklamalo... Ode všad jsem slyšela samou chválu a ódy na to jak je to geniální a úžasné, takže Vám teď říkám, že to zas tak úžasný není. Jasně co se týče nápadu, provedení a hereckých výkonů je to pecka, ale to vyznění za mě trochu vyšumělo do ztracena a jediné co jsem za film zjistila je, že děcka ve škole maj problémy! No to je teda šokující, na to bych sama nepřišla vážně(sarkasm)... Takže za mě zajímavý film, zapracováním a bla bla bla vším, ale určitě to není zas až tak dějově úžasný, aby si to zasloužilo pět hvězdiček. ()

StarFsh

Z dnešného pohľadu je tento film naozaj len tuctovým, no vo svojej dobe bol naozaj prelomovým. Drvivá väčšina filmov v 80tých rokoch 20. storočia bola neskutočne plytkých a pozérskych zlátanín, ktoré sa len kĺzali po povrchu. Tento film bol prvým, ktorý priniesol akúsi štúdiu do hĺbky tínedžerskej duše, ktorá odhalila, že je v nich omnoho viacej, než sa na prvý pohľad zdá. To umožnilo značenej časti mladšieho publika sa s hrdinami z tohoto filmu stotožniť natoľko, že sa z neho stal kult, ktorý mňa minul, lebo som ho v čase písania tejto recenzie videl prvý krát v živote. Bohužiaľ, popularita tohoto filmu spôsobila aj to, že začiatkom 90tých rokov vznikla celá rada seriálov s podobnou tématikou, ako napr. Beverly Hills 90210, ktoré však kvalít filmu nedosahovali ani omylom. ()

Jareth

Bezvadný film, který se odehrává téměř na jednom místě, ale i tak mě nadchnul. Vtipný, ale zároveň vážný snímek, u kterého mě mrzí, že jsem se o něm nedozvěděl dříve. Velice simpaticti herci, a dobře napsané postavy, které na konci své cesty dojdou proměnou. Velice mě bavil scénář, který je skvěle napsaný. Osmdesatkova hudba je v něm někdy do uší byjící, ale tak to byla doba. ()

Elanornegra

The Breakfastn Club, nie je pre tých, ktorí zabudli aké to je byt mladým. Tento film je krásne nadčasový. Dobové problemy s rodičmi, s tým co chceš byt, kto vlastne si a ďalšie problemy, ktoré sa môžu javiť existenčne. Skvele obsadenie, najviac vynikal Judd Nelson. Zopár pamätných situacii, ako naháňačka po škole, skvela improvizacia o tom ci sú vlastne fellas. Či romantické finále, človek sa aspoň na 90min môže vrátiť spať so svojho mládi…….90% ()

Korpy22

Skvělý náhled do nitra studentských duší. Přestože už je film nějakou dobu na světě, troufám si říct, že nezestárl. Hlavní postavy stereotypně přestavují typické školní průšviháře, kteří mají jednoho úhlavního nepřítele. Příběh má graduje a má skvělý vývoj postav. Ať už člověk mladý nebo i starší se stále dokáže vcítit do jedné z postav. Dokáže ať už v dobrém nebo ve zlé zavzpomínat na školní léta. John Hughes věděl co točí a tak vznikl film který nestárne. ()

Mermaidee

Breakfast moc nedává smysl. Takže spíš break fast? Myslím, že tenhle film se dá označit za kultovní, než jsem se k němu dostala, zaznamenala jsem v jiných filmech a seriálech spoustu narážek na The Breakfast Club. Což vyvolává jistá očekávání a film je asi splnil. Ale pár výtek mám. Pokud by měli v 80. letech teenageři skutečně jen takové problémy, tak mám nutkání říct, že náš svět (r. 2023) opravdu směřuje do pr...., jak se vyjadřují dezoláti v fb diskuzích. A ten vzorek šestnáctiletých. Znuděná bohatá holka, divná holka, šprt, sportovec a bad boy. I ti záporáci se nakonec ukážou jako slušní mladí lidé, pouze rebelující vůči rodičům. A aby byla proměna více patrná, stane se z Popelky v závěru rovnou Sněhurka a to už moje současné já, natolik ovlivněné (oblbnuté?) hesly jako #selflove a #stayyourself, považuje skoro za zločin. Závěr ale splnil očekávání a vystihl takový ten pocit, kdy odcházíte za svítání spát a pořád ve Vás doznívá skvělá noc. PS: úplně jsem zapomněla na dobu, kdy holky dávaly klukům jednu náušnici. Dobrou. ()