Happy End

• Francie Happy End (více)

Michael Haneke se vrací se sondou do života jedné „lepší“ evropské rodiny, kterou pozoruje se svébytným a velmi trpkým smyslem pro humor. Poté, co její maminka záhadně onemocní, stěhuje se malá Eve za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství. Do hlavních rolí ostré satiry obsadil Haneke plejádu velkých hereckých jmen včetně Isabelle Huppert a Jean-Louise Trintignanta - protagonistů Oscarem, Zlatou palmou i Zlatým glóbem oceněné Lásky (2012). Filmu, na nějž Happy End i v některých dalších ohledech volně navazuje. (Aerofilms)

STORM70

No tak to teda jo. Hodně hustý film a děkuju ti Martine Canciku, že mě tvých pět hvězd podnítilo k zhlédnutí. Ze začátku jsem měl co dělat abych pochopil kdo je kdo, ale v závěru jsem se málem počůral a to z několika možných i nemožných důvodů..... to si řekneme až v létě :-) jinými slovy prostě super 9/10 ()

santosz

Ale jo, pořád je to Haneke. A i když tentokrát neřeže do živého a nešokuje, nejde do hloubky, jen klouže po povrchu, je to vlastně možná záměr jak ukázat povrchnost, citovou vyprahlost a prázdnotu lidského bytí v současné Evropě. Nejvíc tento dekadentní stav dopadá paradoxně na ty, kteří v sobě ještě kousky citů mají, tedy na mladší a nejstarší generaci. Líbila se mi rovněž volná návaznost na dřívější film Láska. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá rodinná dráma. Typicky európska. Pod pokojnou hladinou života rodiny Laurentovcov sa skrýva niekoľko tajomstiev a rán, ktoré tvorcovia predkladajú divákovi citlivo bez veľkých emocionálnych výlevov. Trinásťročná Eva prichádza o matku a starostlivosť o ňu preberá otec. Tu Eva odhaľuje problémy, ktoré trápia jednotlivých členov. Otec s manželkou síce vyzerajú v pohode, ale otec má napriek tomu známosť cez internet. Jej bratranec je alkoholik, ktorý nezvláda tlak svojej matky ako budúceho riaditeľa. Jej starý otec senilnie, túži zomrieť a niekoľkokrát sa o to neúspešne pokúsi. Všetky tieto veci na Evu dopadajú a skľučujú ju natoľko, že sa sama pokúsi o samovraždu. Možno aj preto rozumie starému otcovi a hoci záverečná scéna starého otca na vozíčku v mori končí happyendom, celkovo to tak asi nie je. Produkcia je dobrá, ale typicky európsky zvukovo chudobná. Herci veľmi dobre. 70% ()

ABC1

Cynické, smutné, většinou bez emocí, sice s dobrými hereckými výkony a špetkou humoru, ale myslím, že by se svět bez tohoto filmu docela dobře obešel... ()

Lili.Marleen

Poněkud únavně jalový moralistní konstrukt, "znepokojivý" snad jen svojí banálností, Kassovitzovým cigárkem Marlbora na písečné pláži či sebevýsměšností přímé aluze na mistrnou Amour, ježto ve své podstatě tklivější nežli pohled na stařičkého Jeana-Louise.  Huppert (na rozdíl od Hanekeho) spolehlivě v ničem nepolevující. Toť stejně útěšné jako Isabellin jaksi zázračně zakonzervovaný fyzický půvab. ()

kinoholik

snažit se něco pochopit v první hodině filmu je asi zbytečné, scény moc neplynou ani nic neplyne z nich. v druhé polovině to do sebe začne pomalu zapadat, ale pořád je to straaaaašně utahané. skutečně dobrých je cca poslednich 7 minut. ()

Karel321

Viděli jste někdy větší sračku? Asi ano, ale tohle je i přesto dosti smradlavá filmová sračka. Ani zhulenec by nevydržel ty nekonečné nudné dialogy. ()

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant

Zemřel herec Jean-Louis Trintignant