Muž, který chtěl být králem

• Velká Británie The Man Who Would Be King (více)
TV spot

V 19. století, v době koloniálního panství, se dva bývalí britští vojáci, Peachy a Danny, rozhodnou zkusit štěstí v jisté zemi v odlehlé končině Indie. Se svými vojenskými zkušenostmi chtějí nejprve vystoupit coby její ochránci a potom se v zemi chopit vlády. Danny je skutečně prohlášen za krále, jelikož jeho poddaní ho pokládají za nezranitelného. Když podvod vyjde najevo, je usmrcen. Peachy unikne a vypravuje tento příběh Kiplingovi. (TV Prima)

Evander

Hezké, poklidné vyprávění, výborné výkony obou hlavních protagonistů, ale tak nějak mi tam něco chybělo. Něco čím by film vybočil z řady podobných. Něco čím by zaujal... ()

Hopkins

Pro mě na dlouho zapomenutý film. Velice dobrá klasika, na kteoru se dá koukat, 5 hvězdiček oprávněně navíc mojí dva oblíbení herci za "mlada". ()

agassi68

Áno, v sedemdesiatompiatom to bol spektákel za 100%. Zub času ho postupne ohlodal a teraz je to poctivých 60 najmä za hlavných hrdinov, hromadné scéy a kasting.. ()

misiiik

Nádherný, dovtipný a neuveritelne zábavný film s geniálne vybranou dvojkou hlavných hercov - nezbudnutelný zážitok. Jeden z najobľúbenejších filmov. ()

radaza

Spojení zemitějšího Conneryho a aristokratického Caina zde dokonale funguje. Spolu s dalšími musím povzdechnout....proč se už netočí takové filmy? Kdejaký usmolený komix je zfilmován, ale dobrodružné filmy s dobrými břitkými dialogy chybí. ()

Schlierkamp

Výborný dobrodružný film z atraktivního a originálního prostředí, v němž vedle sebe herecky excelují 2 vynikající britští umělci - S. Connery a M. Caine. Skvěle napsaný příběh předkládá divákovi po dvě hodiny napětí a zábavu, která je většinu času prostoupena pohledy na exotické krajiny Střední Asie. Z poselství filmu vyplývá, že touha po moci a bohatství byla a bude vždy nesmírná, avšak být mocí zaslepen a hrát si na samotného Boha se nevyplácí. Dokonce ani S. Connerymu. ()

tranquill

"Zmocníme se jeho trůnu a vyrabujeme celou zemi!" Velkofilm o snu, který jistě nemělo i leckteré dítě... A samozřejmě parádní představení pánů Conneryho a Caina. Také bych řekl, že jde i o pohled na kolonizování velkými zeměmi, jen zde v "malém"... ()

Torgal

Na dobrodružný film trochu málo dobrodružstiev - strastiplná cesta do Kafiristanu je skratkovitá až hanba. Tiež je negatívne cítiť rok vzniku, davové scény a celkovo výprava pôsobia dnes už dosť chudobným dojmom. Všetko tak musí zachraňovať charizma dvoch borcov v hlavných úlohách. Dvojica podarených špekulantov Connery a Caine je výborná a ich smelým plánom nechýba odhava ani kus fištrónu (a šťastíčka) pri ich realizácii. 7-/10 ()

Lumberjack

Jak již napsal Rob Roy - rozjíždí se to pomalu, ale pak to stojí za to... Nádherný dobrodružný snímek, ve kterém exceluje dvojice Connery & Caine... ()

Zevon

Výborný film, dobrá předloha, herecké obsazení eňo něňo, co bychom si mohli více přát? I mi trošičku vadí první půlka filmu pro svou rozvleklost, to je pravda. Zajímavé by bylo, jak by vypadal, kdyby se točil dnes...Ale jinak skvělá ukázka, jak málo stačí, abychom někdy dosáhli na vrchol a jak ještě méně, abychom to přepálili a neměli nakonec nic. Pořád mi nedá spát, proč si musel za každou cenu, i když už měl oč šlo, tahat do postele ještě tu samici..ach jo, vždyť jich mohl mít, kolik by chtěl a ona by mu tam ta jeho stejně za chvíli vlezla sama, a ráda. Chlapi se holt nikdy nepoučí, že nasraná baba je horší jak sto čertů a dokáže ničit, i kdyby na to měla sama dojet. Asi je zrovna tohle to poselství, co nám Kipling zanechal, tedy dovoleno je v životě vše, ale baby si nechat vlézt do pastičky raděj dobrovolně :-) ()

Petulka88

Já se u tohoto staršího filmu bavil víc než u kdejakého současného blockbusteru, které leckdy diváka jen ubíjejí přehlídkou speciálních efektů. Lví podíl na tom má ústřední dvojice Michael Caine a hlavně Sean Connery. Ti dva si své dobrodruhy natolik užívají, že jim uvěříte naprosto všechno. Normálně slovo rošťák nepoužívám, ale na tyhle dva pasuje víc než načančaná uniforma na britského důstojníka. Jejím kouskům se prostě smát musíte, Connery s Cainem Vám ani jinou možnost nedávají. Pravda, zhruba v poslední půlhodině začne film hrát na závažnější notu, to ale vůbec není na škodu, protože to nepůsobí nijak rušivě, naopak je to docela logické vyústění předchozího děje. Zkátka a dobře, já si Muže. který chtěl být králem opravdu užil. ()

RajAthen

Ať žijí staré dobré dobrodružné filmy! Oba pánové hrají své postavy skutečně s gustem a dobrodruhy do morku kostí jim skutečně věříte. Příběh krásně odsýpá, občas na vás humorně mrkne a blíží se k nevyhnutelnému konci, který podle odhadu z první scény nevyplyne nejlépe. Na druhou stranu Štěstěna se nakonec musela unavit. Jen by mě zajímalo, co by oba koumáci dělali, kdyby nenarazili v první vesnici na oddaného překladatele... ()

josieaddms

Strašně pěkná podívaná! Kipling přišel sice s běžným, ale stále aktuálním nápadem. A John Huston to převedl do filmu a udělal to opravdu pořádně - krásně ve velkém. To, že Connery s Cainem jsou dlouholetí přátelé, a že je Huston nechával aby to hráli podle toho jak to cítí, a v podstatě je nerežíroval, udělalo pro tenhle film strašně moc. Nejde jen o to, že ve filmu jde hlavně o ně dva, ale není to jen tak herecká estráda, protože tenhle film má myšlenku. A navíc strašně zajímavou. A opravdu skoro každá scéna je hodně působivá, zajímavá, děsivá, vtipná nebo jednoduše skvěle natočená. Myslím si že je to opravdu hodnotný snímek, ať už má ty dva páni člověk rád, nebo ne (když je má rád tak ještě o to víc). Protože každý náročnější divák si tu přijde na své, protože film toho má opravdu hodně co nabídnout. Pro mě to byl opravdu příjemný zážitek, plný nezapomenutelných momentů. ()

Martensson35

Výborný film vystavěný především na velkolepé výpravě a výkonu dvou dnes již hereckých legend, jejichž postavy symbolizují onu velkolepost britské říše v době největší slávy, kterou Kipling vtiskl do svých děl. Jejich výkony, často humornými, film rozpouští určitou zhutnělost děje, jenž nemusí některým zcela sednout. V neposlední řádě vyzdvihuji skvělý hudební doprovod v podání Maurice Jarré. Závěrečný popěvek Conneryho na mostě byl opravdu majestátní. ()

Dexx

Naprosto bezchybní pánové Connery & Caine v hlavních rolích dobrodružství, vypovídajícího o zlaté éře imperialismu. Zásluhu na vysoké kvalitě a hloubce příběhu má samozřejmě Kipling za výbornou předlohu, a především John Huston za to, s jakým citem ji převedl na filmový pás. ()

Rodin

Zde bych rád použil nějakých superlativů, marně bádám, takže použiju jen dva. Sean Connery a Michael Caine. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer